Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poart, intr!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sans de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie s se 螽registreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzic, Politic, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» BANCURI
Astazi la 01:40 Scris de Ion

» OFF TOPIC
Mar 23 Mai 2017, 15:33 Scris de zaraza26

» Ce mi-a placut azi
Lun 22 Mai 2017, 23:22 Scris de Anahoret

» PREUMBL魎I COTIDIENE - prin cetate 槐 nu numai (IV)
Sam 20 Mai 2017, 15:12 Scris de Emil Condor

» Casuta din padure
Joi 18 Mai 2017, 09:11 Scris de zaraza26

» Ve演ile triste
Lun 15 Mai 2017, 15:09 Scris de Ion

» ASTAZI E ZIUA TA...
Sam 13 Mai 2017, 22:51 Scris de Anahoret

» Stiri IT
Vin 12 Mai 2017, 20:18 Scris de Anahoret

» Video amuzante
Joi 04 Mai 2017, 09:13 Scris de Anahoret

» Mens sana in corpore sano
Joi 04 Mai 2017, 08:34 Scris de Anahoret

» MAXIME, CUGET魎I...
Mar 02 Mai 2017, 13:32 Scris de zaraza26

» LUMEA IN CARE TRAITI
Vin 28 Apr 2017, 13:36 Scris de zaraza26

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Joi 27 Apr 2017, 07:58 Scris de dolion

» Urari de sarbatori
Mar 25 Apr 2017, 05:11 Scris de Ciprian

» Propuneri, Cereri, Sesizari
Sam 22 Apr 2017, 22:25 Scris de Ion

» Una... Alta... 螽 s緋綟ate
Joi 13 Apr 2017, 01:17 Scris de Ciprian

» Politica se face cu... caricaturi
Mier 12 Apr 2017, 17:11 Scris de Emil Condor

» O ard in felul meu....
Mier 12 Apr 2017, 16:58 Scris de Emil Condor

Cuvinte-cheie
cuvinte triste caleidoscop folos diverse limba zilei problema drumetie 1 curiozitati popasul poezie romania brasov sibiu poezii monarhia istorie maxime exista topic bancuri stiri 23 dolion
Mai 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiti | 

Ve演ile triste

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Urmatorul
AutorMesaj
dolion

Numarul mesajelor : 21221
Varsta : 65
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Lun 29 Noi 2010, 10:14

Actorul canadian Leslie Nielsen, cunoscut mai ales pentru rolul din seria de parodii Naked Gun, a incetat din viata, duminica seara, la varsta de 84 de ani. Nielsen a murit din cauza unor complicatii survenite in urma pneumoniei de care suferea.

"Anuntam cu tristete trecerea in nefiinta a indragitului actor Leslie Nielsen, pe care lumea si-l va pastra cel mai usor in memorie in rolul locotenentului Frank Drebin din 'The Naked Gun', dar care avea in cariera o experienta de peste 60 de ani in filme si televiziune", a declarat John S. Kelly, agentul actorului.

In momentul mortii, alaturi de Leslie Nielsen s-au aflat, pe patul de spital, sotia sa, Barbaree, cativa prieteni, dar si Kelly, agentul sau.

Leslie Nielsen s-a nascut pe 11 februarie 1926 in Regina, Saskatchewan. S-a inrolat imediat ce a terminat liceul in Fortele Aeriene din Canada pentru a scapa de tatal sau, care a abuzat fizic de el, de fratii sai dar si de mama sa. Leslie a reusit sa faca parte din Fortele Aeriene desi a fost declarat surd, actorul purtand de altfel aproape toata viata aparat auditiv.

Inainte de a debuta in actorie, Nielsen a mai lucrat ca DJ la un post de radio din Calgary, imediat dupa ce razboiu a luat sfarsit.

Leslie Nielsen a fost casatorit de patru ori, cu Monica Boyer, intre 1950 si 1955, cu Sandy Ullman, intre 1958 si 1974, cu Brooks Oliver, intre 1981 si 1985, si cu Barbaree Earl Nielsen, din 2001 pana in prezent. Din a doua casnicie, Leslie Nielsen are doua fete, Thea si Maura.

Sursa: Libertatea - (Redactia Libertatea)

Numarul mesajelor : 5897
Localizare : acolo unde ma regasesc
Data de inscriere : 31/03/2009

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Lun 29 Noi 2010, 10:38

Odihneasca-se in buna pace. Filmele sale m-au incintat intotdeauna. Mi-au placut si Santa Who?, si seriile Naked Gun, si Airplane .

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
VOTAN

Numarul mesajelor : 630
Localizare : brasov
Data de inscriere : 25/11/2010

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Lun 29 Noi 2010, 20:38

Fie-i Somnul Linistit!

Numarul mesajelor : 22360
Varsta : 57
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mar 30 Noi 2010, 00:10

@dolion a scris:
Actorul canadian Leslie Nielsen, cunoscut mai ales pentru rolul din seria de parodii Naked Gun, a incetat din viata, duminica seara, la varsta de 84 de ani. Nielsen a murit din cauza unor complicatii survenite in urma pneumoniei de care suferea.
Da, am aflat stirea asta doar c滱d am ajuns la serviciu.
A avut o v漷st frumusic...

yzzy

Numarul mesajelor : 1937
Varsta : 52
Localizare : Deva
Data de inscriere : 16/01/2009

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Dum 19 Dec 2010, 19:49

A murit Rodica Tapalag. Dumnezeu s-o odihneasc!

Nu-i dori prea multe, nu o s ai unde le pune!
Sus In jos
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22360
Varsta : 57
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Dum 19 Dec 2010, 19:54

Rodicuta noastr ce ne-a 螽c滱tat de at漮ea ori! Sad

dolion

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Dum 19 Dec 2010, 20:07

Actria, 螽 v漷st de 71 de ani, a decedat ieri (n.r. 18 decembrie), anun Mediafax. Rodica Tapalag suferea de mai multe afeciuni, dar cea mai grav dintre ele a fost colagenoza - boal autoiumun, care determina organismul s nu-槐 mai recunoasc propriile celule 槐 s produc anticorpi 螸potriva acestora.

Timp de 7 ani a facut tratament ne螽cetat impotriva bolii, 螽sa acesta acum nu a mai dat rezultat. Mai mult, actria a fost spitalizat 螽 ultimele luni de via.

"Mama a avut mai multe suferie dar una mai grav o colagenoz care dureaz de circa 7 ani, 螽s numai 螽 ultimele luni a fost spitalizat. S-au 螽cercat toate tratamentele, dar boala a fost 螽 stadiu avansat 槐 dumneaei a dus-o pe picioare 槐 cum nu a vrut s renune la stilul de via activ pe care 螿 avea, ea s-a agravat 螽 ultimele dou luni. A fost 螽 spital la Floreasca, dar nu s-a ameliorat, dup aceea a decedat 螽 榮pte zile acas. Ieri practic s-a 螽t滵plat. Ea e depus la Biserica Colea unde pot veni colegii s 蹎i ia adio s depun un ultim omagiu. Nu am anunat, am vrut s avem r緁az s o pl滱gem", a declarat, fiul acesteia, Barbu Popescu.

"Erau afectai rinichii 槐 pl緆滱ii, iar medicii nu au mai putut face nimic, av滱d 螽 vedere ca avea 槐 71 de ani", a mai declarat Barbu Popescu.

Rodica Tapalag s-a n綼cut pe data de 12 ianuarie 1939, 螽 municipiul Dorohoi, judeul Boto榮ni. A fost absolvent a Institutului de art teatral 槐 cinematografic din Bucure演i promoia 1959. A debutat din 1958 pe marile ecrane 螽 comedia "Alo?...ai gre槐t num綖ul!", al綟uri de alte viitoare mari nume ale scenei 槐 filmului rom滱esc, printre care 槐 fratele ei, 泱efan Tapalag, dar 槐 泱efan Mih緅lescu-Br緅la sau Stela Popescu.
A fost aplaudat pe scenele mai multor teatre, de la Teatrul Naional din Craiova, Teatrul Notarra 槐 Teatrul Mic, pentru ca din 1981 p滱 螽 2010, s fie actri a Teatrului "Lucia Sturdza Bulandra", din Bucure演i.

Cariera ei a fost recunoscut cu Premiul de interpetare pentru rolul "Liuba Setova" - Concursul Naional al T滱綖ului Actor - 1960, Premiul de interpetare feminin pentru rolul "Ortansa" - Concursul Naional de Art Dramatic, Premiul Asociaiei Cinea演ilor (ACIN) - pentru rolul "Aglae" din "Tanase Scatiu" (1976), Premiul UNITER pentru 螽treaga activitate (2001).

Rodica Tapalag a fost c綼綟orit cu scenograful Ion Popescu-Udri演e (n. 1929) 槐 au 螸preun un b緅at.

Trupul ne螽dufletit al actriei a fost depus la Biserica "Trei Ierarhi" – Colea, unde va fi inut p滱 mari. 姷morm滱tarea va avea loc mari 螽tr-un cadru privat.

Numarul mesajelor : 13508
Varsta : 60
Data de inscriere : 03/03/2009

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Dum 19 Dec 2010, 21:00

Pacat Dumnezeu s-o odihneasca:(
Sus In jos
lutra vulgaris

Numarul mesajelor : 1164
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti - Romania
Data de inscriere : 18/05/2010

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Lun 20 Dec 2010, 00:32

ufff...

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Lun 20 Dec 2010, 08:23

Traim dupa moarte doar prin amintirile celorlalti... Dumnezeu sa-i dea lumina, sufletului sa-i dea tihna.

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
VOTAN

Numarul mesajelor : 630
Localizare : brasov
Data de inscriere : 25/11/2010

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Lun 20 Dec 2010, 20:42

Dumnezeu sa o odihneasca!

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Joi 30 Dec 2010, 08:28

Sus In jos
Cristina

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 19 Ian 2011, 07:30

A murit Cristian Paturca. Autorul "Imnului golanilor", a murit marti, in urma unei indelungate suferinte, informeaza Agerpres, care citeaza o declaratie facuta de presedintele Asociatiei 21 Decembrie 1989, Teodor Maries.

Imnul Golanilor (preluat de pe www.versuri.ro):

"A fost o data ca-n povesti
A fost in Romania,
O mare gasca de golani,
Ce-au alungat sclavia.
Noi nu ne-am confundat nicicind
Cu "oamenii de bine",
Numiti si neocomunisti
Cu fara de rusine.

Refren:
Mai bine haimana,
Decit tradator,
Mai bine huligan,
Decit dictator,
Mai bine golan,
Decit activist,
Mai bine mort,
Decit comunist.

Vrem libertate
Nu comunism
Si nici schimbari de forme
Si deaceea, securisti,
Sa nu ne puneti norma.
Noi nu vrem neocomunism,
Nici neolibertate,
"Democratii" originale
Si nici minciuni sfruntate.

Ne-ati intrebat ce vrem aici
Dar stie toata tara,
Noi sustinem punctul 8
De la Timisoara.
Sa cada patru-sapte-trei
Ce tine TVR,
Legind in lanturile ei,
Chiar si cuvintele !

Alegeri fara comunisti,
Fara nomenclatura,
Si nu va temeti de golani
Fara coloratura.
Din cei care au murit
Ne-am reintors naluci
Sa nu mai fie cum a fost
Macelul de atunci"

Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 19 Ian 2011, 17:11

Sorin Danilescu (36 de ani), directorul Intact Interactive, s-a sinucis in aceasta dimineata, anunta "Pagina de media".
La ora 5.00 dimineata, serviciul de urgenta 112 a primit un apel chiar de la sotia lui Danilescu. Din pacate, medicii nu au mai putut face nimic pentru acesta. Sorin Danilescu, fiul oficialului dinamovist Constantin Danilescu, s-a aruncat de la o fereastra a apartamentului sau, de la etajul cinci. Constantin Danilescu, director sportiv la Dinamo, mai are un fiu, Catalin, antrenor la Centrul de Copii și Juniori al gruparii „roș-albe”, personaj implicat in mai multe scandaluri.

Sorin Danilescu preluase, de la 1 ianuarie, managementul companiei Intact Interactive, inlocuindu-l pe Augustin Roman, care a redevenit director de dezvoltare la toate site-urile de sub umbrela GSP, mai precizeaza "Pagina de media".

Sursa: Evenimentul Zilei

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 19 Ian 2011, 18:31

completare: Sorin Danilescu, 36 de ani, era casatorit, avea o fetita de sapte ani si preluase managementul companiei Intact Interactive, divizia de online a trustului Intact, de la 1 ianuarie. Din a doua jumatate a anului 2010, Danilescu a ocupat functia de consilier de internet a sefului Intact Media Group, Codrut Seres.

http://stiri.rol.ro/s-a-sinucis-sorin-danilescu-directorul-intact-interactive-679061.html

Sa se odihneasca-n buna pace, toti rug !

Sus In jos
yzzy

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 19 Ian 2011, 19:24

@Cristina a scris:
completare: Sorin Danilescu, 3....

Adic? scratch

Sus In jos
zaraza26

Numarul mesajelor : 8295
Varsta : 51
Localizare : Nasaud
Data de inscriere : 02/10/2008

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 19 Ian 2011, 19:37

@yzzy a scris:
@Cristina a scris:

Adic? scratch

Sorin Danilescu si Cristian Paturca. Scrie mai sus si despre el. Sad
Sus In jos
http://www.zarazaitsme.blogspot.com/
Cristina

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 19 Ian 2011, 19:47

A explicat Zaraza, acum ai inteles, Yzzy ? smile

ps: desi...daca ma gindesc mai bine, si eu ma pot odihni smile ...si tot in buna pace Very Happy ... ca doar n-am ciung-n p綖 Laughing

Sus In jos
yzzy

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 19 Ian 2011, 20:21

@zaraza26 a scris:
@yzzy a scris:
@Cristina a scris:

Adic? scratch

Sorin Danilescu si Cristian Paturca. Scrie mai sus si despre el. Sad
Acum e logic. Dar eu nu luasem 螽 considerare 槐 postarea de deasupra.
floare
Dumnezeu s-i odihneasc 螽 pace. rug

@Cristina a scris:
A explicat Zaraza, acum ai inteles, Yzzy ? smile

ps: desi...daca ma gindesc mai bine, si eu ma pot odihni smile ...si tot in buna pace Very Happy ... ca doar n-am ciung-n p綖 Laughing
Odihne演e-te drag la noapte. Vise pl綷ute! Vezi ce faci cu purecii...(7 pureci pe-un picior...a榮 ziceam c滱d eram copii...)
Sleep

Sus In jos
silverstar

Numarul mesajelor : 2250
Data de inscriere : 23/12/2008

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 19 Ian 2011, 21:36

@Cristina a scris:
completare: Sorin Danilescu, 36 de ani, era casatorit, avea o fetita de sapte ani si preluase managementul companiei Intact Interactive, divizia de online a trustului Intact, de la 1 ianuarie. Din a doua jumatate a anului 2010, Danilescu a ocupat functia de consilier de internet a sefului Intact Media Group, Codrut Seres.

http://stiri.rol.ro/s-a-sinucis-sorin-danilescu-directorul-intact-interactive-679061.html

Sa se odihneasca-n buna pace, toti !

Stii ce e ciudat, Cristina? Cand s-a aruncat electricianul acela drogat, de la balconul parlamentului, s-a creat o adevarata isterie cu RTV si Antenele pe post de dirijori.

Tanarul acesta este/a fost salariat al Intact, deci Antene, Dan Voiculescu, si nimeni nu comenteaza nimic iar stirea despre moartea lui a aparut la informatii sportive.

Pentru Dumnezeu, avea 36 de ani, casatorit, salariat, adult. De ce apare ca fiu al tatalui? A fost cumva handicapat? Luat dupa functia pe care o avea, s-ar zice ca nu.

De ce este umilit dincolo de moarte si tratat ca un mucea? Cine a luat aceasta hotarare, dupa mine, diabolica, de a se vorbi despre "fiul tatalui" si nu despre salariatul... de la?...

Cristina

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Joi 20 Ian 2011, 13:28

Eh, Silvia... stim foarte bine -toti- de ce. Insa numai citiva se simt liberi sa o si spuna pe sleau Wink ...

Sus In jos
ostrovna

Numarul mesajelor : 13508
Varsta : 60
Data de inscriere : 03/03/2009

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Joi 20 Ian 2011, 14:19

Apai ce sa mai zic nu s o fi omorit de bine.

Dumnezeu sa-i odihneasca!
Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Vin 28 Ian 2011, 17:38

DOCTORUL BAJENARU DESPRE STAREA DE SANATATE A DEPUTATEI LIANA DUMITRESCU: „PRACTIC, NU ARE SANSE SA SCAPE”

Deputatul Liana Dumitrescu, in varsta de 38 de ani, se zbate intre viata si moarte dupa ce saptamana trecuta a suferit un atac cerebral.
Chiar daca au existat zvonuri ca aceasta s-ar fi stins din viata, Liana Dumitrescu traieste. Doctorii insa nu ii dau foarte multe sanse de supravietuire.

„Nu sunt la curent cu starea ei in acest moment, insa de dimineata nu era moarta. Astazi am dat un telefon pentru a ma interesa de starea ei și sigur era in viata. Totuși, situatia este grava și la o astfel de boala nu poate fi altfel. Deși este ingrijita conform normelor medicale, evolutia nu este favorabila. Practic, nu are șanse sa scape, deși teoretic oricand exista o șansa. Momentul decisiv depinde de reactivitatea și rezistenta organismului”, a explicat pentru EVZ prof. dr. Ovidiu Bajenaru, seful Clinicii de neurologie de la Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti, coordonatorul echipei pluridisciplinare care o are in grija pe deputata.

Parlamentar din partea minoritatii macedonene, Liana Dumitrescu a fost internata in stare grava joia trecuta la spitalul Elias din Bucuresti, la Terapie Intensiva. Martea trecuta suferise un atac cerebral. Liana Dumitrescu se afla la al doilea mandat in Parlamentul Romaniei. Licentiata in Drept, de profesie jurist, Dumitrescu este membru al Comisiei juridice, de disciplina si imunitati si al Comisiei pentru tehnologia informatiilor si comunicatiilor. Dupa ce Teo Trandafir, deputat PDL, a fost internata la inceputul lunii ianuarie cu pancreatita acuta, Liana Dumitrescu a fost al doilea deputat roman care a ajuns la Elias in stare grava la inceputul acestui an.

Sursa: Evenimentul Zilei

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Vin 28 Ian 2011, 17:39

Pentru a dezminti zvonurile sumbre care au aparut in jurul pranzului, oficialii Spitalului Elias au facut un anunt oficial in care se precizeaza ca deputata Liana Dumitrescu este in viata, desi starea sa este in continuare critica.

Contactat de Agerpres, purtatorul de cuvant al Spitalului Elias, Valentin Calu, a declarat: "Este adevarat ca starea doamnei Liana Dumitrescu s-a inrautatit, dar nu a murit", a completat Calu.

Pacienta este in continuare in stare critica, la o saptamana de la internare, functiile sale vitale fiind sustinute de aparate.

Liana Dumitrescu, reprezentanta in Parlament a minoritatii macedonene din Romania, s-a nascut pe 20 ianuarie 1973.

Sursa: Libertatea - (Redactia Libertatea)

Numarul mesajelor : 2464
Varsta : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/10/2008

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Vin 28 Ian 2011, 19:05

Scuze, Dolion, nu stiu de unde ai tu aceste stiri, dar Liana Dumitrescu a decedat joi dimineata. Dumnezeu s-o odihneasca in pace.
Scrie si in EVZ de joi, 27 ianuarie.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/cazul-deputatei-in-coma-la-procurori-919374.html

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   

Sus In jos

Ve演ile triste
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 18Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: SOCIAL-POLITIC :: SOCIAL-
Mergi direct la: