Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» Ce mi-a placut azi
Lun 19 Iun 2017, 04:50 Scris de Ion

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Sam 17 Iun 2017, 08:55 Scris de dolion

» BANCURI
Sam 17 Iun 2017, 08:53 Scris de dolion

» Male - Female Humour
Sam 17 Iun 2017, 08:46 Scris de dolion

» Politica se face cu... caricaturi
Joi 15 Iun 2017, 15:14 Scris de Ion

» Din ciclul marilor "succesuri"
Joi 08 Iun 2017, 07:23 Scris de dolion

» CUVINTE DE FOLOS (III)
Joi 08 Iun 2017, 07:21 Scris de dolion

» ASTAZI E ZIUA TA...
Vin 02 Iun 2017, 09:20 Scris de zaraza26

» MAXIME, CUGETĂRI...
Mar 30 Mai 2017, 20:14 Scris de Ion

» OFF TOPIC
Mar 23 Mai 2017, 15:33 Scris de zaraza26

» PREUMBLĂRI COTIDIENE - prin cetate și nu numai (IV)
Sam 20 Mai 2017, 15:12 Scris de Emil Condor

» Casuta din padure
Joi 18 Mai 2017, 09:11 Scris de zaraza26

» Veștile triste
Lun 15 Mai 2017, 15:09 Scris de Ion

» Stiri IT
Vin 12 Mai 2017, 20:18 Scris de Anahoret

» Video amuzante
Joi 04 Mai 2017, 09:13 Scris de Anahoret

» Mens sana in corpore sano
Joi 04 Mai 2017, 08:34 Scris de Anahoret

» LUMEA IN CARE TRAITI
Vin 28 Apr 2017, 13:36 Scris de zaraza26

» Urari de sarbatori
Mar 25 Apr 2017, 05:11 Scris de Ciprian

Cuvinte-cheie
1 drumetie 23 popasul sibiu caleidoscop monarhia romania dolion stiri curiozitati problema zilei topic istorie bancuri poezii brasov diverse cuvinte maxime folos limba exista poezie triste
Iunie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

Veștile triste

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mar 10 Noi 2009, 18:30

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe maestrul Gheorghe Dinica.
Sus In jos
ostrovna

Numarul mesajelor : 13508
Varsta : 60
Data de inscriere : 03/03/2009

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mar 10 Noi 2009, 19:15

Condoleante familiei:(
Sus In jos
zaraza26

Numarul mesajelor : 8299
Varsta : 51
Localizare : Nasaud
Data de inscriere : 02/10/2008

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mier 11 Noi 2009, 09:33

@yzzy a scris:
@zaraza26 a scris:
Citat :
Maestrului Gheorghe Dinica, pios omagiu!
Într-adevăr pios omagiu Maestrului Gheorghe Dinică! rugă
Și Dumnezeu să-l aibe în grijă!
Aplauze pentru întreaga carieră și pentru el ca OM! bravo

Ps. Și totuși, nu pot uita cum, acum un an sau doi, la Gala "10 pentru România", Gheorghe Dinică era doar pe locul 9, în urma tinerilor din telenovele. No Acum, la moartea lui, toate televiziunile se arată înmărmurite de durere. Crying or Very sad

Ce televiziuni ipocrite. Ne dau emisiuni de doi bani, dar cand moare un OM, poate unii telespectatori nici nu stiu cine e... doh
Aseara, dupa cum am aflat, trebuia sa fie pe TVR Cultural o piesa a Olgai Delia Mateescu, "Ferma de struti". Am urmarit, cum era de asteptat, un fragment dintr-o piesa cu Gheorghe Dinica, din 1976, nu am aflat numele. Probabil ca in fiecare marti, la 20.45, sunt piese de teatru, nu stiam...
Sus In jos
http://www.zarazaitsme.blogspot.com/
abbilbal

Numarul mesajelor : 17567
Varsta : 73
Localizare : Cetatea Bălgrad, Transilvania
Data de inscriere : 28/09/2008

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mar 19 Ian 2010, 23:42

Navigând pe ici colo, am găsit o știre care m-a cutremurat.
La 30 octombrie 2009, când eu intram în al 66 an de viață, părintele Teofil Părăian a încetat din viață.

A fost duhovnicul Mănăstirii Brâncoveanu de la Sâmbăta de Sus din județul Brașov, și s-a stins din viață la 80 de ani. Au fost mulți, au fost puțini, nu comentăm. Au fost atâția câți i-a rânduit Dumnezeu.

Numit în rândul clerului "monahul bucuriei", părintele Părăian s-a născut în anul 1929, în localitatea Topârcea, județul Sibiu, într-o familie cu patru copii. Orb din naștere, acesta a urmat cursurile unei școli primare pentru nevăzători la Cluj-Napoca, în perioada 1935 - 1940.

Între 1948 și 1952, părintele Teofil a urmat cursurile Facultății de Teologie din Sibiu, iar la 1 aprilie 1953 intră în obștea Mânăstirii Brâncoveanu de la Sâmbăta de Sus. La șapte ani după călugărire, preotul a fost hirotonit diacon de către Mitropolitul Nicolae Colan.

Am avut ocazia să-l ascult povestindu-și viața, să-l ascult recitând poezii, să-l ascult comentând practici de cult ori obiceiuri și tradiții de sărbători religioase. I-am ascultat cu interes răspunsurile la întrebările ce i se adresau.

Părintele Teofil Părăian nu a fost doar "monahul bucuriei". A fost și un mare duhovnic.

Dumnezeu să-i ierte greșelile, pentru că om fiind, cu sigurață a mai și greșit.

zaraza26

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mier 20 Ian 2010, 13:07

Augustin Frățilă, poet, traducator și cantautor
1953 - 17 ianuarie 2010

Literatura română s-ar putea să fie printre puținele din lume care își îngăduie să-și risipească valorile pe toate drumurile, asemenea izvoarelor nimănui, curgătoare pe unde le vine lor bine. Am avut cu putere sentimentul acesta ascultând recitalul complex de poezie și muzică, de un tragism copleșitor, susținut de poetul incon­fundabil și cântărețul unic Augustin Frățilă, la Muzeul Literaturii Române, spre sfârșitul lui septembrie 2009. Poetul Augustin Frățilă și-a citit versurile între propriile cântece, cu puțină lume adunată în subsolul MLR, prieteni scriitori și artiști plastici care nu l-au părăsit la greu, Ștefania și Traian T. Coșovei, Ioan Groșan, Eugen Suciu, Marian Drăghici, Mircia Dumitrescu, Paul Vinicius, Daniel Vorona, Ioan Cristescu ș.a.

Deși s-a născut în 1953, a publicat puține cărți de versuri, fiind el însuși un risipitor tenace al propriului destin, înainte ca generația 80, în care s-ar cuveni să fie recunoscut și integrat, să și-l asume. Dar nu l-am găsit pe poetul Augustin Frățilă în ierbarele și insec­ta­rele generației, la fel cum cele două CD-uri muzicale editate în 2005 cir­culă doar printre cunoscători. Într-un interviu tulburător, de o sinceritate de­zar­­mantă, publicat în revista Luceafărul, simultan cu recitalul său, poetul recunoaște: “N-am făcut ni­cio­dată nici cel mai mic efort de a cul­tiva vreo relație, m-am lăsat doar în vo­ia valului – asumându-mi riscurile de rigoare, – am lăsat destinul să lu­cre­ze pentru mine, să-mi arate dacă tre­buia să fiu acolo ori nu. Asta m-a cos­tat, însă: imagine, notorietate, ca­rieră, viață de familie, viață so­cială…n-a fost zi să nu plătesc prețul de­zordinii, aventurii mele existențiale”.

În aceste mărturisiri crude, poetul este nedrept cu sine însuși: ca ma­jo­ri­tatea ardelenilor cu rădăcini adânci în substraturile geologice ale comunității, și-a trăit destinul la modul mitologic, așteptând mai degrabă istoria să-l strige pe nume, decât să provoace el însuși istoria. Și, într-adevăr, câți poeți-cântăreți de an­vergura și con­sistența lui Augustin Frățilă are lite­ratura română contem­porană, dacă își permite să fie nepăsătoare cu des­tinul unei asemenea valori? Ne extaziem, pe bună dreptate, la recita­lurile poetului și cântărețului folk Leonard Cohen, ajuns în cele din urmă pe malurile Dâm­boviței tocmai de peste Ocean, dar asta nu ne dă dreptul să ignorăm o voce poetică și muzicală, poate la fel de valoroasă, doar pentru că n-a avut norocul să se nască în Canada și să se afirme în America, ci într-o cultură a cărei mentalitate arhaică nu îngăduie cu nici un preț să fii profet în țara ta.
Pentru Augustin Frățilă, “cântatul la chitară e un fel de a recita poezia”, și dacă sufletul lui n-a ajuns încă un produs comercial, vandabil pe toate tarabele, e pentru că acest poet dureros de lucid are în timbrul vocii și versurilor sale un tragism specific ardelenilor, ca marcă a tuturor celor ce cântă cu emoția inimii deschise spre oameni și nu cu profesionalismul rece al celor ce și-au pierdut sufletul pe parcurs. Pentru cine nu l-a auzit până acum cântând, trebuie precizat că Augustin Frățilă a avut curajul unic să mizeze pe versurile lui Nichita Stănescu, în anturajul căruia și-a trăit boema bucureșteană, după venirea în capitală, într-o epocă în care Cenaclul Flacăra, cu sutele lui de cântăreți, îi punea pe note lui Adrian Păunescu până și momentele “când își tăia unghiile de la picioare”, după expresia lui Traian T. Coșovei. Sau, cum a măr­turisit Augustin Frățilă, între cântece și versuri: “Iubesc genul ăsta de întâlniri cu lume puțină, cu oameni care vor să te audă cu adevărat. E mai mare răspunderea când cânți pentru zece oameni. Pentru o sută de mii poate cânta oricine. N-am dat șlagăre pe bandă, pentru a-mi păstra emoția. Am mizat pe poezie, am făcut deja ale­gerea: recit prin muzică, fac versurile mai accesibile. Rămân la ce-am fost”. Și Augustin Frățilă a cântat o seară întreagă piese rare, de interior, pe care și le cântă doar sieși, când e singur, cu vocea sa încărcată de o tristețe virilă, de bărbat rănit, rămas singur pe o stea pustie, un om care își arde viața cântând și muzica îi curge din corzi și de pe buze, ca lumânarea topindu-se și mutându-se în lumină, pe măsură ce luminează.

Cu acest recital superb al lui Augustin Frățilă se reiau recitalurile de muzică și poezie de la Muzeul Litera­turii Române și Ioan Cristescu a avut ideea bună să invite un pro­fesio­nist al imaginii, care să înregistreze pe peli­culă poeții și cântăreții. Cei care vor vedea peste ani filmul cu Augustin Frățilă cântând și recitând și-l vor recunoaște pe prozatorul Ioan Groșan plângând ca un copil, la fel ca alți ascultători din sală, s-ar putea să simtă fiorul viu dintr-o seară a unui sfârșit de septembrie, din anul 2009, când un mare și nedreptățit artist a atins cu cântecul și cuvântul său starea de har a tris­teții sublimate netrecător în smerenie. (Z. I.)

http://www.viataromaneasca.eu/articole/30_miscellanea/523_augustin-fratila-in-recital.html
Sus In jos
zaraza26

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mier 20 Ian 2010, 13:12

Folk - Augustin Fratila - Balada pentru Transilvania
Asculta mai multe audio Diverse

“Să întreții umbrele focurilor de pe pereți, să-ți alegi un punct fix și, în timp ce pământul se învârte, tu, ca un olar de geniu, să încondeiezi lutul cu desenul fin al memoriei... Se va întoarce și apa din care te-ai născut, stalactita ei va coborî încet, așezându-ți-se pe creștet cu infinită tandrețe, ca o statuie pe soclul ei predestinat și viața ta se va opri, în sfârșit, va încremeni, odihnitor, în măreție...”
- Augustin Frățilă -

Sus In jos
Cristina

Numarul mesajelor : 5897
Localizare : acolo unde ma regasesc
Data de inscriere : 31/03/2009

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mier 20 Ian 2010, 16:54

@zaraza26 a scris:
“Să întreții umbrele focurilor de pe pereți, să-ți alegi un punct fix și, în timp ce pământul se învârte, tu, ca un olar de geniu, să încondeiezi lutul cu desenul fin al memoriei... Se va întoarce și apa din care te-ai născut, stalactita ei va coborî încet, așezându-ți-se pe creștet cu infinită tandrețe, ca o statuie pe soclul ei predestinat și viața ta se va opri, în sfârșit, va încremeni, odihnitor, în măreție...”[/color][/b][/i]
- Augustin Frățilă -
bravo bravo bravo
Sus In jos
aurora

Numarul mesajelor : 6983
Varsta : 66
Localizare : Hd România
Data de inscriere : 04/09/2008

MesajSubiect: Mihaela Tonitza Iordache   Joi 18 Mar 2010, 01:59

Mihaela Tonitza Iordache: „Lumea marionetelor mă fascinează”

A mai plecat dintre noi un important om de teatru: Mihaela Tonitza Iordache.
Profesor la Universitatea de Artă Teatrală și Cinematografică „I.L. Caragiale” din București,
a avut o bogată activitate literară, remarcându-se prin dramatizarea unor texte precum:
„Maestrul și Margareta” după Mihail Bulgakov, „Evreul Süss” după Leon Feuchtwanger, „Patul lui Procust” după Camil Petrescu,
„Clipa” după Dinu Săraru, „Un om de afaceri” după Shalom Alehem, „Adunarea Păsărilor” după Farrin Udin Attar,
„Lolita” după Vladimir Nabokov, „Oblomov” după I.A. Goncearov.

A fost directoarea Teatrului de Păpuși și Marionete Țăndărică din 1986.
A moștenit și pasiunea pentru artele plastice de la bunicul său, Nicolae Tonitza.

Aici este un interviu cu Mihaela Tonitza Iordache.

A fost soția iubită și iubitoare a marelui actor Ștefan Iordache.
Mihaela Tonitza și Ștefan Iordache și-au jurat iubire veșnică la 30 aprilie 1970.
Timp de 38 de ani au fost nedespărțiți. Acum sunt din nou împreună...
Suflete-pereche
http://www.jurnalul.ro/stire-special/suflete-pereche-538535.html

Dacă nu putem să fim buni, să încercăm să fim măcar politicoși. ( Nicolae Steinhart )
Sus In jos
Anahoret

Numarul mesajelor : 6900
Varsta : 56
Localizare : Deocamdată pe lumea asta
Data de inscriere : 11/12/2008

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Joi 18 Mar 2010, 05:53

Am citit și eu în Adevărul. Cutremurător...

Iar mai jos este partea cealaltă, la antipozi. Jurnalul "de căsnicie" al Constanței Buzea. Cartea se numește "Creștetul ghețarului" și a apărut anul trecut la Humanitas (parcă am mai scris în forum și am impresia că am pus și niște poezii d-ale ei în Cameră). Este exact cealaltă față a poetului Adrian Păunescu. Ceea ce doar intuisem mi se confirma anul trecut când citeam prima recenzie a cărții. S-ar putea chiar să o cumpăr, nu știu.

Totuși, infernul

● Constanța Buzea, Creștetul ghețarului. Jurnal 1969-1971, Editura Humanitas, 2009.

„Impresie de intimitate, de spațiu apărat“ acestea sînt cuvintele cu care își începe jurnalul tînăra poetă de 28 de ani retrasă în camera unei cabane de la Sinaia în ajunul Revelionului. Însărcinată cu al doilea copil și ducînd dorul fetiței lăsate acasă, femeia își construiește, de fapt, și își întreține singurătatea ca formă de apărare împotriva izbucnirilor temperamentalului și egocentricului ei soț („inepuizabil epuizant“) care chefuiește nepăsător cu prietenii. Soțul este Adrian Păunescu și aceste prime pagini de solitudine captivă și izolare autoimpusă dau tonul întregului jurnal de tinerețe al Constanței Buzea.

Tot articolul în "Dilema veche"
http://www.dilemaveche.ro/index.php?nr=316&cmd=articol&id=12596

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Joi 18 Mar 2010, 11:15

stupefiant intradevar... nu stiam asta.
Adica stiam de Paunescu ca a fost mare "creai", chiar asta a fost si a doua casatorie a lui,
se pare insa ca "fatuca" a stiut sa-l struneasca mai bine, sa profite de el si pozitia lui,
sau el era deja "potolit" de varsta?!?!

Dacă nu putem să fim buni, să încercăm să fim măcar politicoși. ( Nicolae Steinhart )
Sus In jos
abbilbal

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Joi 18 Mar 2010, 13:41

Despre Adrian Păunescu omul, niciodată nu am avut aceeași atracție ca pentru Adrian Păunescu poetul. Ca om nu l-am agreat datorită pretențiilor ce le avea când venea cu Cenaclul Flacăra la noi, și ne căuta cam des. Atunci eram secretar de partid și eram convocat la instruire pentru luarea măsurilor organizatorice ca totul să decurgă în condiții bune. Nu trebuia să facem și mobilizare pentru că tineretul se înghesuia buluc la porțile stadionului, dar aveam posibilitatea să cumpărăm bilete pentru cei care apelau la noi, secretarii de partid.

Nu știu ce făcea în cercurile de prieteni, dar știu că avea nevoie de două scaune pentru a sta comod. Ieri l-am văzut, după mult timp, la o emisiune TV. Nu spun că nu ar mai fi apărut, dar eu ieri l-am văzut. Era mult schimbat față de cum îl știam. Părul și barba îi erau albe. Părul îi era lung și mult rărit. Îl purta lăieț. Barba îi era tunsă relativ scurt, în formă de triunghi isoscel cu vărful în jos. Avea o burtă cât trei de ale mele și încăpea greu în fotoliu. Datorită mărimii corpului dădea impresia că i se micise capul. Dinții de pe maxilarul inferior îi avea cu pauză și asta nu pentru că ar fi fost cu strungă. Suntem din același an, dar el este mai mare ca mine cu câteva luni.

aurora

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Lun 22 Mar 2010, 17:43

Jurnalistul timișorean Mile Cărpenișan, în vârstă de 34 de ani, a murit, luni, la Spitalul Județean de Urgență din Timișoara, unde era internat de săptămâna trecută, fiind în comă.

Directorul Spitalului Județean din Timișoara, Gheorghe Nodici, a declarat, luni, că medicii se așteptau la decesul jurnalistului, în condițiile în care starea acestuia se agravase.

“Starea acestuia s-a înrăutățit în ultimele zile și ne așteptam să se întâmple asta”, a spus directorul Spitalului Județean din Timișoara.

Surse medicale au precizat că decesul jurnalistului a fost urmare a unui stop cardiac.

Mile Cărpenișan a fost internat, în urmă cu câteva zile, la Spitalul Județean Timișoara, mai multe site-uri și bloguri anunțând atunci că acesta este în comă după ce a suferit un șoc septic, el având nevoie de sânge grupa A2 pozitiv.

Reprezentanții Unității de Primire Urgențe de la Spitalul Județean Timișoara au declarat, la acea dată, pentru MEDIAFAX, că Mile Cărpenișan a fost internat de mai multe zile, nedorind să facă precizări cu privire la diagnosticul sau starea jurnalistului.

Pe site-ul de micro-blogging Twitter, timișorenii erau rugați să doneze sânge pentru Mile Cărpenișan.

În urmă cu o lună, Cărpenișan a făcut o campanie umanitară pentru a-l ajuta pe Daniel Răduță, un tânăr diagnosticat cu “leucemie acută limfoblastică”, care are nevoie de bani pentru un transplant de măduvă.

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Lun 22 Mar 2010, 20:02

glitter-graphics.com

Ce rau imi pare.

Dumnezeu sa-l ierte!
Sus In jos
zaraza26

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Lun 22 Mar 2010, 20:02

@aurora a scris:

O, Doamne, de ce l-ai luat așa tânăr? Ai mila, Doamne, de cei ramasi! rugă
Sus In jos
yzzy

Numarul mesajelor : 1937
Varsta : 53
Localizare : Deva
Data de inscriere : 16/01/2009

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Lun 22 Mar 2010, 20:35

@aurora a scris:

Dumnezeu să aibă grijă de sufletul lui și de familia lăsată în suferință.

rugă

Nu-ți dori prea multe, nu o să ai unde le pune!
Sus In jos
abbilbal

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Lun 22 Mar 2010, 21:45

Dumnezeu să-l odihneacă. Atât i-a fost drumul.

Cristina

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mar 23 Mar 2010, 08:22

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
Anahoret

Numarul mesajelor : 6900
Varsta : 56
Localizare : Deocamdată pe lumea asta
Data de inscriere : 11/12/2008

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mar 23 Mar 2010, 20:50

Păcat. Pe el și pe Ochișor (a se citi Adelin Petrișor) îi stimez mult.
Vorba Preacinstitului: atât i-a fost drumul. Cel puțin a lăsat o amintire frumoasă.

Numarul mesajelor : 1385
Data de inscriere : 23/03/2010

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mar 23 Mar 2010, 20:54

N-am zis nimic!
Nici măcar "N-am zis nimic!" n-aș fi zis dacă nu era cazul.
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mar 23 Mar 2010, 21:40

@abbilbal a scris:
Dumnezeu să-l odihneacă. Atât i-a fost drumul.

Sau ata offf Sad Sad Sad Sad
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mar 23 Mar 2010, 21:42

Mile Dumnezeu sa te aiba in pace,om bun si drag sufletului meu ,nu te-au ucis bombe,gloante,albanezii,irakienii!OFFFFFFFFFFFFFFF:))))

Sincere condoleante familiei SI CELOR CARE L-AU IUBIT:(

glitter-graphics.com
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mier 24 Mar 2010, 14:20

CUM POATE FI BASE ASA NESIMTIT ACUM L-A DECORAT PE MILE,DUPA CE L-A FACUT IN FEL SI CHIP,DUMNEZEU E SUS SI ARE GRIJA DE TOTI.

MILE SUNTEM INCA LINGA SUFLETUL TAU SI TE IUBIM TOTI TIMISORENII SI SARBII OAMENII MEI DE SUFLET.
OMULE DE ZAPADA,TE-AI TOPIT SI TE-AI TRANSFORMAT IN LACRIMI.

DORMI IN PACE CA DE RAZBOI AI AVUT PARTE DESTUL,OM BUN:(
Sus In jos
Cristina

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mier 24 Mar 2010, 16:36

@ostrovna a scris:
CUM POATE FI BASE ASA NESIMTIT ACUM L-A DECORAT PE MILE,DUPA CE L-A FACUT IN FEL SI CHIP,DUMNEZEU E SUS SI ARE GRIJA DE TOTI.

MILE SUNTEM INCA LINGA SUFLETUL TAU SI TE IUBIM TOTI TIMISORENII SI SARBII OAMENII MEI DE SUFLET.

1. te rugam linisteste-te, nu tipa, ca ne dor urechile Laughing ... si ochii Wink ; in plus, nimic si nimeni nu merita sa te ... nelinistesti atita, ok smile ?
2. cind l-a facut Base pe Mile "in fel si chip"? Si de ce? Ai un link? smile
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mier 24 Mar 2010, 16:46

@Cristina a scris:
@ostrovna a scris:

1. te rugam linisteste-te, nu tipa, ca ne dor urechile Laughing ... si ochii Wink ; in plus, nimic si nimeni nu merita sa te ... nelinistesti atita, ok smile ?

N-am aseara la antena 3 a spus jurnalista Dobre la Gadea in emisiune.

Scuze am uitat de faza cu literele mari:)

Stii de ce mi-e ciuda ca era un tip special curajos:(
Sus In jos
aurora

MesajSubiect: Re: Veștile triste   Mier 24 Mar 2010, 17:00

@ostrovna a scris:
@Cristina a scris:
@ostrovna a scris:

N-am aseara la antena 3 a spus jurnalista Dobre la Gadea in emisiune.

Scuze am uitat de faza cu literele mari:)

Stii de ce mi-e ciuda ca era un tip special curajos:(

Asa este Cristina... Oana Dobre a spus ca Basescu in urma cu 2 ani parca l-a categorisit pe Mile drept
"deinformatorul numarul unu al romaniei"
si a mai spus Oana Dobre ca Mile nu ar fi acceptat decoratia lui basescu.

De ce nu l-a decorat basescu pentru faptele de mare curaj cand transmitea de pe campurile de lupta...
Post Mortem la ce ?!?

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Veștile triste   

Sus In jos

Veștile triste
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 18Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: SOCIAL-POLITIC :: SOCIAL-
Mergi direct la: