Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poart, intr!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sans de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie s se 螽registreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzic, Politic, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» Vorbe de duh spuse de un cinic
Astazi la 07:58 Scris de dolion

» MAXIME, CUGET魎I...
Mar 25 Apr 2017, 05:32 Scris de Ciprian

» Urari de sarbatori
Mar 25 Apr 2017, 05:11 Scris de Ciprian

» LUMEA IN CARE TRAITI
Mar 25 Apr 2017, 04:33 Scris de Ciprian

» BANCURI
Mar 25 Apr 2017, 01:05 Scris de Ion

» Ce mi-a placut azi
Dum 23 Apr 2017, 12:44 Scris de Anahoret

» Propuneri, Cereri, Sesizari
Sam 22 Apr 2017, 22:25 Scris de Ion

» Una... Alta... 螽 s緋綟ate
Joi 13 Apr 2017, 01:17 Scris de Ciprian

» Politica se face cu... caricaturi
Mier 12 Apr 2017, 17:11 Scris de Emil Condor

» O ard in felul meu....
Mier 12 Apr 2017, 16:58 Scris de Emil Condor

» Casuta din padure
Vin 07 Apr 2017, 22:54 Scris de Anahoret

» CAMERA DE WHISKY
Mier 05 Apr 2017, 00:48 Scris de Emil Condor

» Semnificatii istorice ale zilei
Mar 04 Apr 2017, 07:39 Scris de dolion

» Subiectul zilei
Mar 04 Apr 2017, 07:36 Scris de dolion

» PREFERINTE MUZICALE (II)
Dum 02 Apr 2017, 10:55 Scris de Anahoret

» Adevaratul Putin
Sam 01 Apr 2017, 10:02 Scris de Anahoret

» POPASUL DOLION (III)
Vin 24 Mar 2017, 15:02 Scris de zaraza26

» Curiozitati si descoperiri
Joi 23 Mar 2017, 21:08 Scris de Ion

Cuvinte-cheie
bancuri topic problema poezie folos istorie caleidoscop monarhia limba 23 exista romania drumetie curiozitati stiri poezii 1 maxime zilei brasov sibiu popasul cuvinte diverse triste dolion
Aprilie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiti | 

Ve演ile triste

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mar 10 Noi 2009, 18:30

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe maestrul Gheorghe Dinica.
Sus In jos
ostrovna

Numarul mesajelor : 13508
Varsta : 60
Data de inscriere : 03/03/2009

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mar 10 Noi 2009, 19:15

Condoleante familiei:(
Sus In jos
zaraza26

Numarul mesajelor : 8263
Varsta : 51
Localizare : Nasaud
Data de inscriere : 02/10/2008

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 11 Noi 2009, 09:33

@yzzy a scris:
@zaraza26 a scris:
Citat :
Maestrului Gheorghe Dinica, pios omagiu!
姷tr-adev綖 pios omagiu Maestrului Gheorghe Dinic! rug
波 Dumnezeu s-l aibe 螽 grij!
Aplauze pentru 螽treaga carier 槐 pentru el ca OM! bravo

Ps. 波 totu槐, nu pot uita cum, acum un an sau doi, la Gala "10 pentru Rom滱ia", Gheorghe Dinic era doar pe locul 9, 螽 urma tinerilor din telenovele. No Acum, la moartea lui, toate televiziunile se arat 螽m綖murite de durere. Crying or Very sad

Ce televiziuni ipocrite. Ne dau emisiuni de doi bani, dar cand moare un OM, poate unii telespectatori nici nu stiu cine e... doh
Aseara, dupa cum am aflat, trebuia sa fie pe TVR Cultural o piesa a Olgai Delia Mateescu, "Ferma de struti". Am urmarit, cum era de asteptat, un fragment dintr-o piesa cu Gheorghe Dinica, din 1976, nu am aflat numele. Probabil ca in fiecare marti, la 20.45, sunt piese de teatru, nu stiam...
Sus In jos
http://www.zarazaitsme.blogspot.com/
abbilbal

Numarul mesajelor : 17567
Varsta : 73
Localizare : Cetatea B緄grad, Transilvania
Data de inscriere : 28/09/2008

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mar 19 Ian 2010, 23:42

Navig滱d pe ici colo, am g綼it o 演ire care m-a cutremurat.
La 30 octombrie 2009, c滱d eu intram 螽 al 66 an de via, p綖intele Teofil P綖緅an a 螽cetat din via.

A fost duhovnicul M緋綼tirii Br滱coveanu de la S滵b綟a de Sus din judeul Bra榣v, 槐 s-a stins din via la 80 de ani. Au fost muli, au fost puini, nu coment緆. Au fost at禓ia c禓i i-a r滱duit Dumnezeu.

Numit 螽 r滱dul clerului "monahul bucuriei", p綖intele P綖緅an s-a n綼cut 螽 anul 1929, 螽 localitatea Top漷cea, judeul Sibiu, 螽tr-o familie cu patru copii. Orb din na演ere, acesta a urmat cursurile unei 構oli primare pentru nev罳綟ori la Cluj-Napoca, 螽 perioada 1935 - 1940.

姷tre 1948 槐 1952, p綖intele Teofil a urmat cursurile Facult裻ii de Teologie din Sibiu, iar la 1 aprilie 1953 intr 螽 ob演ea M滱綼tirii Br滱coveanu de la S滵b綟a de Sus. La 榮pte ani dup c緄ug綖ire, preotul a fost hirotonit diacon de c綟re Mitropolitul Nicolae Colan.

Am avut ocazia s-l ascult povestindu-槐 viaa, s-l ascult recit滱d poezii, s-l ascult coment滱d practici de cult ori obiceiuri 槐 tradiii de s綖b綟ori religioase. I-am ascultat cu interes r綼punsurile la 螽treb綖ile ce i se adresau.

P綖intele Teofil P綖緅an nu a fost doar "monahul bucuriei". A fost 槐 un mare duhovnic.

Dumnezeu s-i ierte gre榷lile, pentru c om fiind, cu sigura a mai 槐 gre槐t.

zaraza26

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 20 Ian 2010, 13:07

Augustin Fr裻il, poet, traducator 槐 cantautor
1953 - 17 ianuarie 2010

Literatura rom滱 s-ar putea s fie printre puinele din lume care 蹎i 螽g緂uie s-槐 risipeasc valorile pe toate drumurile, asemenea izvoarelor nim緋ui, curg綟oare pe unde le vine lor bine. Am avut cu putere sentimentul acesta ascult滱d recitalul complex de poezie 槐 muzic, de un tragism cople槐tor, susinut de poetul incon苯undabil 槐 c滱t綖eul unic Augustin Fr裻il, la Muzeul Literaturii Rom滱e, spre sf漷槐tul lui septembrie 2009. Poetul Augustin Fr裻il 槐-a citit versurile 螽tre propriile c滱tece, cu puin lume adunat 螽 subsolul MLR, prieteni scriitori 槐 arti演i plastici care nu l-au p綖綼it la greu, 泱efania 槐 Traian T. Co榣vei, Ioan Gro榮n, Eugen Suciu, Marian Dr緁hici, Mircia Dumitrescu, Paul Vinicius, Daniel Vorona, Ioan Cristescu .a.

De槐 s-a n綼cut 螽 1953, a publicat puine c綖i de versuri, fiind el 螽su槐 un risipitor tenace al propriului destin, 螽ainte ca generaia 80, 螽 care s-ar cuveni s fie recunoscut 槐 integrat, s 槐-l asume. Dar nu l-am g綼it pe poetul Augustin Fr裻il 螽 ierbarele 槐 insec負a訃ele generaiei, la fel cum cele dou CD-uri muzicale editate 螽 2005 cir苞ul doar printre cunosc綟ori. 姷tr-un interviu tulbur綟or, de o sinceritate de述ar限mant, publicat 螽 revista Luceaf綖ul, simultan cu recitalul s綦, poetul recunoa演e: “N-am f綷ut ni苞io苓at nici cel mai mic efort de a cul負iva vreo relaie, m-am l綼at doar 螽 vo虹a valului – asum滱du-mi riscurile de rigoare, – am l綼at destinul s lu苞re述e pentru mine, s-mi arate dac tre苑uia s fiu acolo ori nu. Asta m-a cos負at, 螽s: imagine, notorietate, ca訃ier, via de familie, via so苞ial…n-a fost zi s nu pl綟esc preul de述ordinii, aventurii mele existeniale”.

姷 aceste m綖turisiri crude, poetul este nedrept cu sine 螽su槐: ca ma虻o訃i負atea ardelenilor cu r緂綷ini ad滱ci 螽 substraturile geologice ale comunit裻ii, 槐-a tr緅t destinul la modul mitologic, a演ept滱d mai degrab istoria s-l strige pe nume, dec漮 s provoace el 螽su槐 istoria. 波, 螽tr-adev綖, c禓i poei-c滱t綖ei de an赳ergura 槐 con貞istena lui Augustin Fr裻il are lite訃atura rom滱 contem計oran, dac 蹎i permite s fie nep綼綟oare cu des負inul unei asemenea valori? Ne extaziem, pe bun dreptate, la recita衍urile poetului 槐 c滱t綖eului folk Leonard Cohen, ajuns 螽 cele din urm pe malurile D滵苑oviei tocmai de peste Ocean, dar asta nu ne d dreptul s ignor緆 o voce poetic 槐 muzical, poate la fel de valoroas, doar pentru c n-a avut norocul s se nasc 螽 Canada 槐 s se afirme 螽 America, ci 螽tr-o cultur a c綖ei mentalitate arhaic nu 螽g緂uie cu nici un pre s fii profet 螽 ara ta.
Pentru Augustin Fr裻il, “c滱tatul la chitar e un fel de a recita poezia”, 槐 dac sufletul lui n-a ajuns 螽c un produs comercial, vandabil pe toate tarabele, e pentru c acest poet dureros de lucid are 螽 timbrul vocii 槐 versurilor sale un tragism specific ardelenilor, ca marc a tuturor celor ce c滱t cu emoia inimii deschise spre oameni 槐 nu cu profesionalismul rece al celor ce 槐-au pierdut sufletul pe parcurs. Pentru cine nu l-a auzit p滱 acum c滱t滱d, trebuie precizat c Augustin Fr裻il a avut curajul unic s mizeze pe versurile lui Nichita St緋escu, 螽 anturajul c綖uia 槐-a tr緅t boema bucure演ean, dup venirea 螽 capital, 螽tr-o epoc 螽 care Cenaclul Flac綖a, cu sutele lui de c滱t綖ei, 蟊 punea pe note lui Adrian P綦nescu p滱 槐 momentele “c滱d 蹎i t緅a unghiile de la picioare”, dup expresia lui Traian T. Co榣vei. Sau, cum a m綖負urisit Augustin Fr裻il, 螽tre c滱tece 槐 versuri: “Iubesc genul 綼ta de 螽t滎niri cu lume puin, cu oameni care vor s te aud cu adev綖at. E mai mare r綼punderea c滱d c滱i pentru zece oameni. Pentru o sut de mii poate c滱ta oricine. N-am dat 槌ag綖e pe band, pentru a-mi p綼tra emoia. Am mizat pe poezie, am f綷ut deja ale茆erea: recit prin muzic, fac versurile mai accesibile. R緆滱 la ce-am fost”. 波 Augustin Fr裻il a c滱tat o sear 螽treag piese rare, de interior, pe care 槐 le c滱t doar sie槐, c滱d e singur, cu vocea sa 螽c綖cat de o tristee viril, de b綖bat r緋it, r緆as singur pe o stea pustie, un om care 蹎i arde viaa c滱t滱d 槐 muzica 蟊 curge din corzi 槐 de pe buze, ca lum滱area topindu-se 槐 mut滱du-se 螽 lumin, pe m綼ur ce lumineaz.

Cu acest recital superb al lui Augustin Fr裻il se reiau recitalurile de muzic 槐 poezie de la Muzeul Litera負urii Rom滱e 槐 Ioan Cristescu a avut ideea bun s invite un pro苯esio要ist al imaginii, care s 螽registreze pe peli苞ul poeii 槐 c滱t綖eii. Cei care vor vedea peste ani filmul cu Augustin Fr裻il c滱t滱d 槐 recit滱d 槐-l vor recunoa演e pe prozatorul Ioan Gro榮n pl滱g滱d ca un copil, la fel ca ali ascult綟ori din sal, s-ar putea s simt fiorul viu dintr-o sear a unui sf漷槐t de septembrie, din anul 2009, c滱d un mare 槐 nedrept裻it artist a atins cu c滱tecul 槐 cuv滱tul s綦 starea de har a tris負eii sublimate netrec綟or 螽 smerenie. (Z. I.)

http://www.viataromaneasca.eu/articole/30_miscellanea/523_augustin-fratila-in-recital.html
Sus In jos
zaraza26

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 20 Ian 2010, 13:12

Folk - Augustin Fratila - Balada pentru Transilvania
Asculta mai multe audio Diverse

“S 螽treii umbrele focurilor de pe perei, s-i alegi un punct fix 槐, 螽 timp ce p緆滱tul se 螽v漷te, tu, ca un olar de geniu, s 螽condeiezi lutul cu desenul fin al memoriei... Se va 螽toarce 槐 apa din care te-ai n綼cut, stalactita ei va cobor 螽cet, a榷z滱du-i-se pe cre演et cu infinit tandree, ca o statuie pe soclul ei predestinat 槐 viaa ta se va opri, 螽 sf漷槐t, va 螽cremeni, odihnitor, 螽 m綖eie...”
- Augustin Fr裻il -

Sus In jos
Cristina

Numarul mesajelor : 5897
Localizare : acolo unde ma regasesc
Data de inscriere : 31/03/2009

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 20 Ian 2010, 16:54

@zaraza26 a scris:
“S 螽treii umbrele focurilor de pe perei, s-i alegi un punct fix 槐, 螽 timp ce p緆滱tul se 螽v漷te, tu, ca un olar de geniu, s 螽condeiezi lutul cu desenul fin al memoriei... Se va 螽toarce 槐 apa din care te-ai n綼cut, stalactita ei va cobor 螽cet, a榷z滱du-i-se pe cre演et cu infinit tandree, ca o statuie pe soclul ei predestinat 槐 viaa ta se va opri, 螽 sf漷槐t, va 螽cremeni, odihnitor, 螽 m綖eie...”[/color][/b][/i]
- Augustin Fr裻il -
bravo bravo bravo
Sus In jos
aurora

Numarul mesajelor : 6983
Varsta : 66
Localizare : Hd Rom滱ia
Data de inscriere : 04/09/2008

MesajSubiect: Mihaela Tonitza Iordache   Joi 18 Mar 2010, 01:59

Mihaela Tonitza Iordache: „Lumea marionetelor m fascineaz”

A mai plecat dintre noi un important om de teatru: Mihaela Tonitza Iordache.
Profesor la Universitatea de Art Teatral 槐 Cinematografic „I.L. Caragiale” din Bucure演i,
a avut o bogat activitate literar, remarc滱du-se prin dramatizarea unor texte precum:
„Maestrul 槐 Margareta” dup Mihail Bulgakov, „Evreul Sss” dup Leon Feuchtwanger, „Patul lui Procust” dup Camil Petrescu,
„Clipa” dup Dinu S綖aru, „Un om de afaceri” dup Shalom Alehem, „Adunarea P綼綖ilor” dup Farrin Udin Attar,
„Lolita” dup Vladimir Nabokov, „Oblomov” dup I.A. Goncearov.

A fost directoarea Teatrului de P綯u槐 槐 Marionete 矠nd綖ic din 1986.
A mo演enit 槐 pasiunea pentru artele plastice de la bunicul s綦, Nicolae Tonitza.

Aici este un interviu cu Mihaela Tonitza Iordache.

A fost soia iubit 槐 iubitoare a marelui actor 泱efan Iordache.
Mihaela Tonitza 槐 泱efan Iordache 槐-au jurat iubire ve槃ic la 30 aprilie 1970.
Timp de 38 de ani au fost nedesp綖ii. Acum sunt din nou 螸preun...
Suflete-pereche
http://www.jurnalul.ro/stire-special/suflete-pereche-538535.html

Dac nu putem s fim buni, s 螽cerc緆 s fim m綷ar politico槐. ( Nicolae Steinhart )
Sus In jos
Anahoret

Numarul mesajelor : 6881
Varsta : 55
Localizare : Deocamdat pe lumea asta
Data de inscriere : 11/12/2008

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Joi 18 Mar 2010, 05:53

Am citit 槐 eu 螽 Adev綖ul. Cutremur綟or...

Iar mai jos este partea cealalt, la antipozi. Jurnalul "de c綼nicie" al Constanei Buzea. Cartea se nume演e "Cre演etul ghearului" 槐 a ap綖ut anul trecut la Humanitas (parc am mai scris 螽 forum 槐 am impresia c am pus 槐 ni演e poezii d-ale ei 螽 Camer). Este exact cealalt fa a poetului Adrian P綦nescu. Ceea ce doar intuisem mi se confirma anul trecut c滱d citeam prima recenzie a c綖ii. S-ar putea chiar s o cump綖, nu 演iu.

Totu槐, infernul

● Constana Buzea, Cre演etul ghearului. Jurnal 1969-1971, Editura Humanitas, 2009.

„Impresie de intimitate, de spaiu ap綖at“ acestea s螽t cuvintele cu care 蹎i 螽cepe jurnalul t螽綖a poet de 28 de ani retras 螽 camera unei cabane de la Sinaia 螽 ajunul Revelionului. 姷s綖cinat cu al doilea copil 槐 duc螽d dorul fetiei l綼ate acas, femeia 蹎i construie演e, de fapt, 槐 蹎i 螽treine singur綟atea ca form de ap綖are 螸potriva izbucnirilor temperamentalului 槐 egocentricului ei so („inepuizabil epuizant“) care chefuie演e nep綼綟or cu prietenii. Soul este Adrian P綦nescu 槐 aceste prime pagini de solitudine captiv 槐 izolare autoimpus dau tonul 螽tregului jurnal de tineree al Constanei Buzea.

Tot articolul 螽 "Dilema veche"
http://www.dilemaveche.ro/index.php?nr=316&cmd=articol&id=12596

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Joi 18 Mar 2010, 11:15

stupefiant intradevar... nu stiam asta.
Adica stiam de Paunescu ca a fost mare "creai", chiar asta a fost si a doua casatorie a lui,
se pare insa ca "fatuca" a stiut sa-l struneasca mai bine, sa profite de el si pozitia lui,
sau el era deja "potolit" de varsta?!?!

Sus In jos
abbilbal

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Joi 18 Mar 2010, 13:41

Despre Adrian P綦nescu omul, niciodat nu am avut aceea槐 atracie ca pentru Adrian P綦nescu poetul. Ca om nu l-am agreat datorit preteniilor ce le avea c滱d venea cu Cenaclul Flac綖a la noi, 槐 ne c綦ta cam des. Atunci eram secretar de partid 槐 eram convocat la instruire pentru luarea m綼urilor organizatorice ca totul s decurg 螽 condiii bune. Nu trebuia s facem 槐 mobilizare pentru c tineretul se 螽ghesuia buluc la porile stadionului, dar aveam posibilitatea s cump綖緆 bilete pentru cei care apelau la noi, secretarii de partid.

Nu 演iu ce f綷ea 螽 cercurile de prieteni, dar 演iu c avea nevoie de dou scaune pentru a sta comod. Ieri l-am v罳ut, dup mult timp, la o emisiune TV. Nu spun c nu ar mai fi ap綖ut, dar eu ieri l-am v罳ut. Era mult schimbat fa de cum 螿 演iam. P綖ul 槐 barba 蟊 erau albe. P綖ul 蟊 era lung 槐 mult r綖it. 姤 purta l緅e. Barba 蟊 era tuns relativ scurt, 螽 form de triunghi isoscel cu v綖ful 螽 jos. Avea o burt c漮 trei de ale mele 槐 螽c綯ea greu 螽 fotoliu. Datorit m綖imii corpului d緂ea impresia c i se micise capul. Dinii de pe maxilarul inferior 蟊 avea cu pauz 槐 asta nu pentru c ar fi fost cu strung. Suntem din acela槐 an, dar el este mai mare ca mine cu c漮eva luni.

aurora

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Lun 22 Mar 2010, 17:43

Jurnalistul timi榣rean Mile C綖peni榮n, 螽 v漷st de 34 de ani, a murit, luni, la Spitalul Judeean de Urgen din Timi榣ara, unde era internat de s綯t緆滱a trecut, fiind 螽 com.

Directorul Spitalului Judeean din Timi榣ara, Gheorghe Nodici, a declarat, luni, c medicii se a演eptau la decesul jurnalistului, 螽 condiiile 螽 care starea acestuia se agravase.

“Starea acestuia s-a 螽r綦t裻it 螽 ultimele zile 槐 ne a演eptam s se 螽t滵ple asta”, a spus directorul Spitalului Judeean din Timi榣ara.

Surse medicale au precizat c decesul jurnalistului a fost urmare a unui stop cardiac.

Mile C綖peni榮n a fost internat, 螽 urm cu c漮eva zile, la Spitalul Judeean Timi榣ara, mai multe site-uri 槐 bloguri anun滱d atunci c acesta este 螽 com dup ce a suferit un 榣c septic, el av滱d nevoie de s滱ge grupa A2 pozitiv.

Reprezentanii Unit裻ii de Primire Urgene de la Spitalul Judeean Timi榣ara au declarat, la acea dat, pentru MEDIAFAX, c Mile C綖peni榮n a fost internat de mai multe zile, nedorind s fac preciz綖i cu privire la diagnosticul sau starea jurnalistului.

Pe site-ul de micro-blogging Twitter, timi榣renii erau rugai s doneze s滱ge pentru Mile C綖peni榮n.

姷 urm cu o lun, C綖peni榮n a f綷ut o campanie umanitar pentru a-l ajuta pe Daniel R緂u, un t滱綖 diagnosticat cu “leucemie acut limfoblastic”, care are nevoie de bani pentru un transplant de m緂uv.

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Lun 22 Mar 2010, 20:02

glitter-graphics.com

Ce rau imi pare.

Dumnezeu sa-l ierte!
Sus In jos
zaraza26

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Lun 22 Mar 2010, 20:02

@aurora a scris:

O, Doamne, de ce l-ai luat a榮 t滱綖? Ai mila, Doamne, de cei ramasi! rug
Sus In jos
yzzy

Numarul mesajelor : 1937
Varsta : 52
Localizare : Deva
Data de inscriere : 16/01/2009

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Lun 22 Mar 2010, 20:35

@aurora a scris:

Dumnezeu s aib grij de sufletul lui 槐 de familia l綼at 螽 suferin.

rug

Nu-i dori prea multe, nu o s ai unde le pune!
Sus In jos
abbilbal

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Lun 22 Mar 2010, 21:45

Dumnezeu s-l odihneac. At漮 i-a fost drumul.

Cristina

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mar 23 Mar 2010, 08:22

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
Anahoret

Numarul mesajelor : 6881
Varsta : 55
Localizare : Deocamdat pe lumea asta
Data de inscriere : 11/12/2008

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mar 23 Mar 2010, 20:50

P綷at. Pe el 槐 pe Ochi榣r (a se citi Adelin Petri榣r) 蟊 stimez mult.
Vorba Preacinstitului: at漮 i-a fost drumul. Cel puin a l綼at o amintire frumoas.

Numarul mesajelor : 1385
Data de inscriere : 23/03/2010

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mar 23 Mar 2010, 20:54

N-am zis nimic!
Nici m綷ar "N-am zis nimic!" n-a fi zis dac nu era cazul.
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mar 23 Mar 2010, 21:40

@abbilbal a scris:
Dumnezeu s-l odihneac. At漮 i-a fost drumul.

Sau ata offf Sad Sad Sad Sad
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mar 23 Mar 2010, 21:42

Mile Dumnezeu sa te aiba in pace,om bun si drag sufletului meu ,nu te-au ucis bombe,gloante,albanezii,irakienii!OFFFFFFFFFFFFFFF:))))

Sincere condoleante familiei SI CELOR CARE L-AU IUBIT:(

glitter-graphics.com
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 24 Mar 2010, 14:20

CUM POATE FI BASE ASA NESIMTIT ACUM L-A DECORAT PE MILE,DUPA CE L-A FACUT IN FEL SI CHIP,DUMNEZEU E SUS SI ARE GRIJA DE TOTI.

MILE SUNTEM INCA LINGA SUFLETUL TAU SI TE IUBIM TOTI TIMISORENII SI SARBII OAMENII MEI DE SUFLET.
OMULE DE ZAPADA,TE-AI TOPIT SI TE-AI TRANSFORMAT IN LACRIMI.

DORMI IN PACE CA DE RAZBOI AI AVUT PARTE DESTUL,OM BUN:(
Sus In jos
Cristina

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 24 Mar 2010, 16:36

@ostrovna a scris:
CUM POATE FI BASE ASA NESIMTIT ACUM L-A DECORAT PE MILE,DUPA CE L-A FACUT IN FEL SI CHIP,DUMNEZEU E SUS SI ARE GRIJA DE TOTI.

MILE SUNTEM INCA LINGA SUFLETUL TAU SI TE IUBIM TOTI TIMISORENII SI SARBII OAMENII MEI DE SUFLET.

1. te rugam linisteste-te, nu tipa, ca ne dor urechile Laughing ... si ochii Wink ; in plus, nimic si nimeni nu merita sa te ... nelinistesti atita, ok smile ?
2. cind l-a facut Base pe Mile "in fel si chip"? Si de ce? Ai un link? smile
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 24 Mar 2010, 16:46

@Cristina a scris:
@ostrovna a scris:

1. te rugam linisteste-te, nu tipa, ca ne dor urechile Laughing ... si ochii Wink ; in plus, nimic si nimeni nu merita sa te ... nelinistesti atita, ok smile ?

N-am aseara la antena 3 a spus jurnalista Dobre la Gadea in emisiune.

Scuze am uitat de faza cu literele mari:)

Stii de ce mi-e ciuda ca era un tip special curajos:(
Sus In jos
aurora

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   Mier 24 Mar 2010, 17:00

@ostrovna a scris:
@Cristina a scris:
@ostrovna a scris:

N-am aseara la antena 3 a spus jurnalista Dobre la Gadea in emisiune.

Scuze am uitat de faza cu literele mari:)

Stii de ce mi-e ciuda ca era un tip special curajos:(

Asa este Cristina... Oana Dobre a spus ca Basescu in urma cu 2 ani parca l-a categorisit pe Mile drept
"deinformatorul numarul unu al romaniei"
si a mai spus Oana Dobre ca Mile nu ar fi acceptat decoratia lui basescu.

De ce nu l-a decorat basescu pentru faptele de mare curaj cand transmitea de pe campurile de lupta...
Post Mortem la ce ?!?

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ve演ile triste   

Sus In jos

Ve演ile triste
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 18Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: SOCIAL-POLITIC :: SOCIAL-
Mergi direct la: