Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» Ce mi-a placut azi
Lun 19 Iun 2017, 04:50 Scris de Ion

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Sam 17 Iun 2017, 08:55 Scris de dolion

» BANCURI
Sam 17 Iun 2017, 08:53 Scris de dolion

» Male - Female Humour
Sam 17 Iun 2017, 08:46 Scris de dolion

» Politica se face cu... caricaturi
Joi 15 Iun 2017, 15:14 Scris de Ion

» Din ciclul marilor "succesuri"
Joi 08 Iun 2017, 07:23 Scris de dolion

» CUVINTE DE FOLOS (III)
Joi 08 Iun 2017, 07:21 Scris de dolion

» ASTAZI E ZIUA TA...
Vin 02 Iun 2017, 09:20 Scris de zaraza26

» MAXIME, CUGETĂRI...
Mar 30 Mai 2017, 20:14 Scris de Ion

» OFF TOPIC
Mar 23 Mai 2017, 15:33 Scris de zaraza26

» PREUMBLĂRI COTIDIENE - prin cetate și nu numai (IV)
Sam 20 Mai 2017, 15:12 Scris de Emil Condor

» Casuta din padure
Joi 18 Mai 2017, 09:11 Scris de zaraza26

» Veștile triste
Lun 15 Mai 2017, 15:09 Scris de Ion

» Stiri IT
Vin 12 Mai 2017, 20:18 Scris de Anahoret

» Video amuzante
Joi 04 Mai 2017, 09:13 Scris de Anahoret

» Mens sana in corpore sano
Joi 04 Mai 2017, 08:34 Scris de Anahoret

» LUMEA IN CARE TRAITI
Vin 28 Apr 2017, 13:36 Scris de zaraza26

» Urari de sarbatori
Mar 25 Apr 2017, 05:11 Scris de Ciprian

Cuvinte-cheie
poezie limba cuvinte topic curiozitati caleidoscop bancuri brasov exista problema stiri sibiu poezii istorie folos 23 triste drumetie maxime popasul zilei romania diverse dolion 1 monarhia
Iunie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

Homosexualitatea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Ciprian

Numarul mesajelor : 1280
Data de inscriere : 17/12/2008

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mier 18 Mai 2011, 06:43

O luati prea la serios toata tarasenia asta cu forumul. Nu face bine la sanatate. In ce va priveste, chiar am impresia ca va ridica tensiunea. Nu merita.
Sus In jos
Diaporevomenos

Numarul mesajelor : 1814
Varsta : 69
Localizare : Patria lui Homer si a lui Dionisie Areopagitul
Data de inscriere : 05/10/2008

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mier 18 Mai 2011, 15:31

@Ciprian a scris:
O luati prea la serios toata tarasenia asta cu forumul. Nu face bine la sanatate. In ce va priveste, chiar am impresia ca va ridica tensiunea. Nu merita.

Daca imi ridica tensiune orice prost, muream pe front.
Mai mult ma bufneste rasul de asemenea Gica contra.
Sus In jos
Iisus

Numarul mesajelor : 355
Data de inscriere : 11/12/2009

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mier 18 Mai 2011, 20:09

@Cogito, ergo sum a scris:

Deuteronomul 24:1
Când cineva își va lua o nevastă și se va însura cu ea și s-ar întâmpla ca ea să nu mai aibă trecere înaintea lui, pentru că a descoperit ceva rușinos în ea, să-i scrie o carte de despărțire, și, după ce-i va da-o în mână, să-i dea drumul din casa lui.

Matei 19:7
„Pentru ce, dar”, I-au zis ei, „a poruncit Moise ca bărbatul să dea nevestei o carte de despărțire și s-o lase?”
Matei 19:8
Isus le-a răspuns: „Din pricina împietririi inimilor voastre a îngăduit Moise să vă lăsați nevestele; dar de la început n-a fost așa".

...

sper că n-ai început și tu să te comporți precum Dia și să-mi explici eventual prin propriile tale cuvinte, fără ajutorul unor pilde incidentale.

Așadar, pentru a ne putea înțelege te rog să-l definești în aspectele esențiale pe d-zeul în care crezi.

nicuvar

Numarul mesajelor : 2464
Varsta : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/10/2008

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mier 18 Mai 2011, 21:19

@Iisus a scris:

Așadar, pentru a ne putea înțelege te rog să-l definești în aspectele esențiale pe d-zeul în care crezi.

Emil, please: suntem la social sau suntem la religii? Te rog sa faci ceva. Please. rugă rugă rugă
La politic nu mai intru. Nici la social nu mai pot sa intervin? Stii bine ca nu ma bag la discutii la religii.

Emil Condor

Numarul mesajelor : 22360
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mier 18 Mai 2011, 23:33

Nicu, din experienta trecută, stim că în cazul mutării unui subiect la forumul potrivit, subiectul moare rapid, deci vom lăsa ca discutia să continue până la... epuizare, apoi vom rearanja tot ce trebuie.
Prin urmare continuati nestingheriti, fratilor!

As intra si eu în discutiile astea dar mi se va reprosa că încerc să influentez cursul discutiei, asa că mă voi abtine cât voi putea. Repet: cât voi putea! Laughing

Iisus

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Joi 19 Mai 2011, 22:48

@Emil Condor a scris:
Nicu, din experienta trecută, stim că în cazul mutării unui subiect la forumul potrivit, subiectul moare rapid, deci vom lăsa ca discutia să continue până la... epuizare, apoi vom rearanja tot ce trebuie.
Prin urmare continuati nestingheriti, fratilor!
Pentra ca și d-l Nicuvar să poate intra la această secțiune (deși, din câte înțeleg eu o secțiune este compusă din mai multe topice, iar eu nu umblă pe toate, ci doar pe acesta din această secțiune... așadar de ce nu poate domnul Nicuvar să intre liniștit pe celelate rămâne pentru mine o enigmă) te-aș ruga să desparți acest topic în două (cam de pe unde am intervenit eu în discuție), iar partea cu mine să o pui la religie. Ca să poată d-l Nicuvar intra pe toate secțiunile de aici (sper totuși că nu va exista un moment în care d-l Nicuvar să spună că nu mai intră pe întreg forumul pentru că ar exista un topic ce nu-i este pe plac).
@Emil Condor a scris:
As intra si eu în discutiile astea dar mi se va reprosa că încerc să influentez cursul discutiei, asa că mă voi abtine cât voi putea. Repet: cât voi putea! Laughing
Intră, dacă ai chef... dar te avertizez că, voi fiind mulți, eu unul, n-am să pot răspunde fiecărui mesaj în parte.

Emil Condor

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Joi 19 Mai 2011, 23:44

Apreciez mult ultimul tău mesaj de la acest topic, Alex. Foarte mult! hug

Totul rămâne cum este. Poate mai târziu vom face ceva, dar acum lăsăm ca discutiile să continue.

Gata pentru azi, plec la nepoata mea - e Ziua ei de nastere. bye

nicuvar

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Sam 21 Mai 2011, 13:55

Scuze, puteti sa discutati tot ce vreti. Doar ca nu pricepeam nu stiu ce cifre si citate din nu stiu cine, Ioan, Ezechiel, Luca, Evanghelisti ... Au avut si ei ceva legatura cu homosexualii? scratch
Chiar a inceput sa imi placa topicul. E distractiv. Continuati. thumb_yello

Emil Condor

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Sam 21 Mai 2011, 17:18

Păi vedem că îti place, în ultimul timp ai postat doar la acest topic. Laughing
Adevărat, un mesaj pe săptămână, nu ai vrut să exagerezi ca nu cumva, noi să credem că îti place prea mult, nu-i asa? Very Happy

Diaporevomenos

Numarul mesajelor : 1814
Varsta : 69
Localizare : Patria lui Homer si a lui Dionisie Areopagitul
Data de inscriere : 05/10/2008

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Sam 21 Mai 2011, 17:44

Citat :
Scuze, puteti sa discutati tot ce vreti. Doar ca nu pricepeam nu stiu ce cifre si citate din nu stiu cine, Ioan, Ezechiel, Luca, Evanghelisti ... Au avut si ei ceva legatura cu homosexualii? scratch
Chiar a inceput sa imi placa topicul. E distractiv. Continuati.

Da bineînțeles. Si dacă nu faci mișto eu sunt dispus sa-ti explic ce si cum a avut.

Mai întîi cifrele si citatele sunt din Biblie.
Inca din antichitate citim ca au existat bărbați si femei homosexual.

Biblia ne informează ca cu toate ca Dumnezeu dăduse indicații precise, ca bărbatul sa nu se împreuneze cu un alt bărbat, asa cum se împreunează cu o femeie, in jurul anilor 2.000 înainte de Hristos, adică acum 4.000 de ani au existat doua orașe in carese practica de zor asa cevain cat sau înmulțit foarte mult homosexuali.

Dumnezeu uraște aceste apucături si a trimis foc si pucioasa din cer si i-a ars.
Pentru ca prin acesta bombardare cu foc, nu au fost stîrpiți toți poponari lumii, ei s-au înmulțit iarăși.
Asa ca, după 2.000 de ani in Noul Testament, prin indemnul Duhului Lui Dumnezeu Evanghelisti au scris pagini întregi despre pedeapsa pe care a pregătit-o Dumnezeu pentru cei ce fac treaba asta rușinoasa.

Iar eu care scriu cifre si citate din Biblie, le scriu pentru autentificare, ca sa nu creadă cineva ca le scot din burta mea.
Aste e tot.
Mulțumesc pentru întrebare.
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Dum 22 Mai 2011, 17:16

@nicuvar a scris:
Tu chiar nu stii ce legături strânse sunt între religii si politică?
Minciuni prezentate în seturi separate, dar care au acelasi rezultat: rătăcirea poporului.

Dia ti-a prezentat legătura dintre ucenici si subiectul la care ne aflăm acum: ucenicii au respins cu hotărâre homosexualitatea.

Tot Dia a remarcat si aciditatea mesajului tău, care, sincer îti spun, nu e deloc necesar (si nu mă refer la remarcă).

Când vii la Popas, odată pe săptămână (asta nu are importantă pentru noi, dar merită subliniat, totusi!), afisezi un mesaj de protest, protest de orice natură, nu contează pentru tine... Pare interesant, nu-i asa?

nicuvar

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Dum 22 Mai 2011, 18:03

@Emil Condor a scris:
@nicuvar a scris:
Tu chiar nu stii ce legături strânse sunt între religii si politică?

Când vii la Popas, odată pe săptămână (asta nu are importantă pentru noi, dar merită subliniat, totusi!), afisezi un mesaj de protest, protest de orice natură, nu contează pentru tine... Pare interesant, nu-i asa?

Scuze, nu mai intervin aici. Credeam ca suntem la social.
La Popas vin zilnic, doar ca nu intervin in fiecare zi. Va pup. mwah!

Emil Condor

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Dum 22 Mai 2011, 18:06

Păi, politica si religia tratate ca fenomen social, nu? Very Happy

Mă bucur că vii zilnic. Acum nu trebuie să te superi... hug

nicuvar

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Dum 22 Mai 2011, 18:10

@Emil Condor a scris:
Păi, politica si religia tratate ca fenomen social, nu? Very Happy

Mă bucur că vii zilnic. Acum nu trebuie să te superi... hug

Dar nu m-am suparat. Deloc. Am scris doar ca nu mai intervin aici. Sa ma ierte Dia si ceilalti, dar eu nu ii stiu pe acei ucenici, nu am citit Biblia si niciuna dintre acele carti.

Emil Condor

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Dum 22 Mai 2011, 18:14

În mod normal, ai dreptate, Nicu: avem forumuri cu topicuri special deschise pentru acele subiecte si ne vom îndrepta acolo pe viitor.
Voi muta unele dintre mesajele scrise aici, la locurile potrivite.

Să trăiesti!

Emil Condor

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Dum 12 Iun 2011, 21:08

Din Adevărul:

<< Actorul american Tracy Morgan este subiectul celei mai recente controverse homofobe de la Hollywood, din cauza jignirilor aduse homosexualilor. Protagonistul serialului „30 Rock“ a insultat homosexualii, într-un show de stand-up comedy, când a declarat că și-ar înjunghia fiul dacă acesta ar fi gay. >>

Si a mai spus: „femeile sunt un dar de la Dumnezeu”...

CRUCIAT

Numarul mesajelor : 1568
Data de inscriere : 28/10/2010

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Dum 12 Iun 2011, 22:24

@Emil Condor a scris:
Din Adevărul:

<< Actorul american Tracy Morgan este subiectul celei mai recente controverse homofobe de la Hollywood, din cauza jignirilor aduse homosexualilor. Protagonistul serialului „30 Rock“ a insultat homosexualii, într-un show de stand-up comedy, când a declarat că și-ar înjunghia fiul dacă acesta ar fi gay. >>

Artist fiind, a folosit o metafora mai "tare", probabil ca nu ar face asta. Dar, mi se pare cel putin ciudat ca un om care isi exprima o parere personala ( a facut deci o alegere personala) , este acuzat ca a "insultat homosexualii".. Cu ce i-a insultat? ca nu e de acord cu alegerea lor si ca nu ar dori fiul sau sa faca aceeasi alegere? Cu faptul ca e de parere ca "femeile sunt un dar de la Dumnezeu"?... Cu ce i-a insultat? Deja se trece linia de partea cealalta, cind, cei ce nu impartasesc parerile homosexualilor sint marginalizati...totusi, inca, majoritatea oamenilor, au alta alegere decit ei; democratic, pentru ca nu pot fi toti multumiti, se aplica votul majoritatii. Sau nu? Consider ca, avind astfel de reactii excesive se marginalizeaza singuri si "isi pierd dreptatea"..

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Dum 12 Iun 2011, 23:38

I-a insultat prin ceea ce-a spus legat de fiul său. Adică și-ar omorî prorpiul fiu dacă acesta ar fi fost gay. Dacă nu ți se pare insultă, atunci înlocuiește gay cu creștin și apoi mai vorbim.

Însă, printre creștini, a omorî pe cineva pentru că-i altfel decât tine nu e o insultă, ca să nu mai vorbim de crimă, e ceva... normal... Nu-i așa?

CRUCIAT

Numarul mesajelor : 1568
Data de inscriere : 28/10/2010

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Lun 13 Iun 2011, 03:24

@Iisus a scris:
I-a insultat prin ceea ce-a spus legat de fiul său. Adică și-ar omorî prorpiul fiu dacă acesta ar fi fost gay. Dacă nu ți se pare insultă, atunci înlocuiește gay cu creștin și apoi mai vorbim.

Însă, printre creștini, a omorî pe cineva pentru că-i altfel decât tine nu e o insultă, ca să nu mai vorbim de crimă, e ceva... normal... Nu-i așa?
O sa ma repet, ca nu m-ai citit: a exprimat o parere personala, mail plastic, pentru a o sublinia. Nu a spus ca " eu, ca si crestin..."
Dupa spusele tale si tu ma/ne insulti acum...
Nu cred insa ca ai avut aceasta intentie, ai fost doar ..mai putin iscusit in folosirea metaforei, pentru a-ti sustine teoria.
Alex, sustinerea parerii trebuie facuta filozofic, istoric, moral, etc, mai putin bazat pe greselile de exprimare ale celorlalti, stii foarte bine ca putini sint aceia care nu fac greseli in acest domeniu, fie din nestiinta ( cum as fi de pilda eu), fie din dorinta de a fi mai expliciti .
Chestia cu crestinii insetati de crime, las-o balta sau dezvolt-o la alt topic, nu-l degenera pe acesta; acolo insa unde e locul unei discutii pe tema aceasta, sa stii ca nu ma vei gasi partener de discutii; am citit ce spui pe acolo, prea putine lucruri sint de acord si, foarte important, nu sint cunoscatoare in domeniu. Dar cel mai important, mi se mare amoral sa ma las tarata intr-o discutie referitoare la justetea credintei mele cu cineva care nu ma respecta pe mine si credinta mea.

Numarul mesajelor : 5897
Localizare : acolo unde ma regasesc
Data de inscriere : 31/03/2009

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Lun 13 Iun 2011, 08:11

@Emil Condor a scris:
Din Adevărul:

Ce ipocrizie sa ceri respect de la altii, in timp ce tu arati aroganta si lipsa de respect non-stop. Faptul ca e abil in a se preface (actor fiind) si a se da ceea ce nu este nu-i va aduce respectul nimanui daca nu stie sa ofere respect la rindul sau (in cel mai bun caz il vor "respecta" doar cei la fel ca el Wink ) . Sa te dai modest si sa vorbesti despre democratie si votul majoritar fara sa respecti opinia/libertatea de expresie a unei minoritati este nu numai falsitate si necunoastere "inocenta", ci lipsa totala de respect, bun simt si de bunavointa. Dupa "logica asta de fier" intr-o lume majoritar nebuna, un om normal -minoritar- nu mai are nici-o sansa sa fie respectat (dar nu ma mai mir ! ) ...Culmea ipocriziei este ca exact cei ce invoca dreptul la opinie si respect, exact ei sunt cei ce le calca adesea in picioare... Si Doamne-fereste sa le-o spui in fatza, clar si raspicat Wink - ti se spune ca nu-i ... respecti Laughing ! Numai faptul ca-ti permiti -tu, un biet om- a (gindi ca poti) lua viata cuiva ce i-a daruit-o Dumnezeu/Allah/Extraterestrul/Etc este definitoriu. Si asta in timp ce afirmi ca femeile sunt un dar de la Dumnezeu. Omul (fie el femeie, barbat, fiu sau/si fiica, homo sau heterosexual) este un dar de la Dumnezeu.

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
Ciprian

Numarul mesajelor : 1280
Data de inscriere : 17/12/2008

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Lun 13 Iun 2011, 08:33

@Cristina a scris:
Sa te dai modest si sa vorbesti despre democratie si votul majoritar fara sa respecti opinia/libertatea de expresie a unei minoritati este nu numai falsitate si necunoastere "inocenta", ci lipsa totala de respect, bun simt si de bunavointa. Dupa "logica asta de fier" intr-o lume majoritar nebuna, un om normal -minoritar- nu mai are nici-o sansa sa fie respectat (dar nu ma mai mir ! ) ...Culmea ipocriziei este ca exact cei ce invoca dreptul la opinie si respect, exact ei sunt cei ce le calca adesea in picioare... Si Doamne-fereste sa le-o spui in fatza, clar si raspicat Wink - ti se spune ca nu-i ... respecti
Ce inseamna "minoritar", in primul rand?
In al doilea rand, respectul nu e o strada cu sens unic.
Poligamul mormon se plange si el de lipsa de respect! Si isi gaseste razbunarea facand copiii cu nspe neveste pe care nu-i poate sustine financiar, nici pe ele neveste, nici pe copii. Si se duce la majoritari si-i pune pe dependentii lui in carca lor, ca sa "mulga pe Satana" care-l asupreste!
NAMBLA se plang si ei de lipsa de respect din partea majoritatii, ca majoritatea, precum in cazul perversilor homosexuali, nu recunoaste ca dragostea e dragoste, indiferent de sex, varsta, inrudire, etc.
Si ce e aia "normal", cand "pervers" si "deviant" nu mai exista?

"Elvis is alive" Yo
Why me , Lord?
Who Am I
Sus In jos
Cristina

Numarul mesajelor : 5897
Localizare : acolo unde ma regasesc
Data de inscriere : 31/03/2009

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Lun 13 Iun 2011, 08:59

In opinia mea - btw, daca-mi este permis , in primul rind, de a avea o opinie pe acest forum Very Happy - ca principiu general, niciun om nu este mai presus decit altul incit sa-i ia viata. Cind vine vorba despre viata cuiva, niciun "majoritar" nu este -cu nimic!- mai superior decit un "minoritar" doar (si strict) pe principiul cantitativ, ca -vezi Doamne- ei sunt mai ... multi .

In al doilea rind, exact asta afirm si eu: respectul este reciproc, altfel se numeste ipocrizie si fatzarnicie. Nu poti cere respect daca nu esti in stare sa respecti pe cineva doar pentru ca are o opinie diferita si nu spune ce vrei tu sa auzi. Cine e cel fara de pata ca sa-l judece pe homosexualul/lesbiana/minoritarul decent ce-si vede de viata lui, fara sa deranjeze pe nimeni?! Si care adesea e mai cult si mai respectuos decit habotnicul ce-si varsa veninul, blestemele si frustrarile-n timp ce recita din biblie, atentie! oh da! Ce dovada mai mare de ipocrizie credeti ca exista, decit aceasta ?! Wink

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
delta

Numarul mesajelor : 1385
Data de inscriere : 23/03/2010

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Lun 13 Iun 2011, 23:25

@Cristina a scris:
In opinia mea - btw, daca-mi este permis , in primul rind, de a avea o opinie pe acest forum Very Happy -
Ce? Din când în când iar banează la marea derută pedelimbistul habotnic de pe plaiurile canadiene? Laughing
Sus In jos
Iisus

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Lun 13 Iun 2011, 23:32

@CRUCIAT a scris:
O sa ma repet, ca nu m-ai citit: a exprimat o parere personala, mail plastic, pentru a o sublinia. Nu a spus ca " eu, ca si crestin..."
Dupa spusele tale si tu ma/ne insulti acum...
Iar faptul că a exprimat o părere personală prin care-i insultă pe gay nu înseamnă insultă? Ori faptul că-i personală o scuză? Explică-mi și mie...

@CRUCIAT a scris:
Dar cel mai important, mi se mare amoral sa ma las tarata intr-o discutie referitoare la justetea credintei mele cu cineva care nu ma respecta pe mine si credinta mea.
Nu-i suficient că sunt tolerant la adresa ta și a religiei tale? Trebuie să vă mai și respect? De ce?

delta

Numarul mesajelor : 1385
Data de inscriere : 23/03/2010

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Lun 13 Iun 2011, 23:35

@Iisus a scris:
Iar faptul că a exprimat o părere personală prin care-i insultă pe gay nu înseamnă insultă?
dă-i draq de pidosnici! oh da!
adică mori tu de grija celor fericiți dacă dau de un rect? so funny!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   

Sus In jos

Homosexualitatea
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: SOCIAL-POLITIC :: SOCIAL-
Mergi direct la: