Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» Invatamant
Astazi la 17:16 Scris de Anahoret

» Chestii funny
Astazi la 16:13 Scris de Anahoret

» BANCURI
Astazi la 16:03 Scris de ostrovna

» Una... Alta... în politică
Astazi la 16:02 Scris de ostrovna

» JURNALISM
Astazi la 15:40 Scris de Anahoret

» LUMEA IN CARE TRAITI
Astazi la 13:35 Scris de Anahoret

» Ce mi-a placut azi
Astazi la 13:25 Scris de Anahoret

» ION
Astazi la 01:42 Scris de Ciprian

» PSD
Astazi la 00:13 Scris de Anahoret

» ENGLISH
Ieri la 16:30 Scris de Anahoret

» Propuneri, Cereri, Sesizari
Ieri la 09:49 Scris de Anahoret

» PREFERINTE MUZICALE (II)
Ieri la 03:02 Scris de Ion

» CAMERA DE WHISKY
Vin 17 Feb 2017, 20:46 Scris de Anahoret

» Stiri IT
Vin 17 Feb 2017, 18:22 Scris de Anahoret

» Morala crestina
Vin 17 Feb 2017, 16:24 Scris de Emil Condor

» Stiri politice internationale
Vin 17 Feb 2017, 08:50 Scris de Anahoret

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Joi 16 Feb 2017, 17:43 Scris de Anahoret

» ISTORIE DIVERSA
Joi 16 Feb 2017, 10:02 Scris de Ciprian

Cuvinte-cheie
topic bancuri sibiu 23 limba stiri zilei problema istorie curiozitati maxime cuvinte popasul diverse poezie drumetie caleidoscop romania poezii brasov monarhia dolion exista 1 folos triste
Februarie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiti | 

Homosexualitatea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorMesaj
Diaporevomenos

Numarul mesajelor : 1814
Varsta : 69
Localizare : Patria lui Homer si a lui Dionisie Areopagitul
Data de inscriere : 05/10/2008

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Lun 13 Iun 2011, 23:58

@delta a scris:
@Iisus a scris:
Iar faptul că a exprimat o părere personală prin care-i insultă pe gay nu înseamnă insultă?
dă-i draq de pidosnici!
adică mori tu de grija celor fericiți dacă dau de un rect?

Asa cum creștini aici pe forum se zbat pentru apărarea cretinismului, tot asa si poponari, se lupta pentru apărarea drepturilor homosexualilor si a lesbienelor.

[img]...[img]

Halal de părinti care v-au crescut.
Îmi vine sa vomit cînd va vad scîrboșilor.
Sus In jos
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22294
Varsta : 57
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mar 14 Iun 2011, 02:45

Scuze Dia!
Am sters poza de mai sus: la Popas nu facem (nici din greseală) astfel de reclame. :thumbs down:

Emil Condor

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mar 14 Iun 2011, 02:48

@Cristina a scris:
In opinia mea - btw, daca-mi este permis , in primul rind, de a avea o opinie pe acest forum Very Happy
Sunt curios ce te-a făcut să vii cu o astfel de afirmatie după postarea a peste 5 ooo de mesaje pe acest forum??! scratch

Emil Condor

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mar 14 Iun 2011, 02:55

@delta a scris:
@Cristina a scris:
In opinia mea - btw, daca-mi este permis , in primul rind, de a avea o opinie pe acest forum Very Happy -
Ce? Din când în când iar banează la marea derută pedelimbistul habotnic de pe plaiurile canadiene? Laughing
Ia uite-l si pe Delta cu aiurelile lui!
De unde-ai apărut, Gigi?

Vezi că poti fi... „derutat” usor, chiar foarte usor! smile Esti pe „listă”.

Înainte de a face o afirmatie despre cineva, informează-te!

- nu fac parte din niciun partid politic si nici măcar nu simpatizez cu unul,
- nu fac parte din clubul tău, cel la care te referi (limbisti),
- nu apartin niciunei religii sau secte religioase de pe planeta asta, ba mai mult, dispretuiesc falsitatea religiilor lumii.

Data viitoare când faci o afirmatie de genul celei de mai sus, gândeste un pic, bineînteles dacă ai cu ce...

delta

Numarul mesajelor : 1385
Data de inscriere : 23/03/2010

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mar 14 Iun 2011, 08:03

@Diaporevomenos a scris:
Asa cum creștini aici pe forum se zbat pentru apărarea cretinismului, tot asa si poponari, se lupta pentru apărarea drepturilor homosexualilor si a lesbienelor.
Ce? Ăsta cu nick-ul Iisus e găozar? Laughing
Apropo, cică oficial nici măcar nu e boală tâmpenia dobitocilor ăștia care confundă orificiile, ci e "opțiune" care asigură "diversitate".
Eh, dacă era vorba de diversitate, normal era să aleagă o gamă largă de vulve... so funny!
Sus In jos
CRUCIAT

Numarul mesajelor : 1568
Data de inscriere : 28/10/2010

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mar 14 Iun 2011, 08:13

@Iisus a scris:
@CRUCIAT a scris:
O sa ma repet, ca nu m-ai citit: a exprimat o parere personala, mail plastic, pentru a o sublinia. Nu a spus ca " eu, ca si crestin..."
Dupa spusele tale si tu ma/ne insulti acum...
Iar faptul că a exprimat o părere personală prin care-i insultă pe gay nu înseamnă insultă? Ori faptul că-i personală o scuză? Explică-mi și mie...

@CRUCIAT a scris:
Dar cel mai important, mi se mare amoral sa ma las tarata intr-o discutie referitoare la justetea credintei mele cu cineva care nu ma respecta pe mine si credinta mea.
Nu-i suficient că sunt tolerant la adresa ta și a religiei tale? Trebuie să vă mai și respect? De ce?
O sa iti raspund intii la a doua intrebare: eu respect credinta si personalitatea fiecaruia si am aceeasi pretentie, bineinteles de la cine este capabil de asa ceva. Nu esti obligat sa respecti nimic, nici pe mine, daca asa vrei. Nu ne cunoastem personal, ne expunem , se presupune ca in mod cinstit, parerile personale, fiecare dupa puterile sale, mai usor de inteles sau ba, mai usor de placut , sau ba. Pe forum nu ne obliga cineva sa venim, venim pentru ca gasim ceva sa ne placa sau pentru ca vrem sa aratam celorlalti ca sintem diferiti de ei. Eu vin de placere, la recomandarea a doi oameni dragi mie, luni bune am citit doar, pentru a intelege daca, in linii mari, ne potrivim sau daca imi place admosfera. Nu sintem identici si asta e bine, ne-am plictisi repede. Imi plac chiar si discutiile in contradictoriu, piperate cu umor si ironie subtire facute insa in spiritul respectului celuilalt. Asta este toata "filozofia": te consideri egal cu noi sau ..mai presus?
Nu inteleg unde vezi insulta, cind cineva isi exprima o parere personala diferita de a mea sau a ta, cind cineva alege sa traiasca altfel decit mine sau tine. Alegerea facuta de buna voie inseamna insusirea drepturilor si obligatiilor, a placerilor si a neplacerilor ce deriva din asta. Deci, eu, nu ma supar cind cineva afirma ca este agnostic sau musulman, gay sau lesbiana, pur si simplu nu reprezinta pentru mine un criteriu de a judeca pe cineva; sa ma exprim mai corect: cind "judec" pe cineva, il vad in toata complexitatea personalitatii sale, nu pe bucatele. Depinde ce primeaza in aceasta personalitate: ceva sa-mi placa sau. Acum, nu ma intreba ce e cu placerea:"de gustibus non est disputandum". Ceea ce iti place tie nu e obligatoriu sa-mi placa si mie si reciproca. Deci, am dreptul sa nu-mi placa ce face un gay, sint cinstit cind exprim neplacerea in mod politicos; la fel si gay-ul are dreptul la alegerea sa si atita timp cit alegerea sa nu influienteaza comportamentul sau social, zau daca ma preocupa ce face el in intimitate!
Intorcindu-ma la personajul de care vorbeam, omul este actor-este artist, deci mai exagerat in sentimente si exprimari, ne place sau nu. Este motivul pentru care s-a exprimat mai plastic-ipotetic, ce ar face daca... nu a fost pus in fata faptului, sa stim cum a reactionat in realitate. Ipotetic si tu nu ma placi pe mine, ar trebui sa ma supar? nicidecum, e dreptul tau.

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mar 14 Iun 2011, 10:35

@CRUCIAT a scris:
cind "judec" pe cineva, il vad in toata complexitatea personalitatii sale, nu pe bucatele.
moamăăă! ce text! pinocchio
te plictisești crunt, ai? Wink
Sus In jos
Cristina

Numarul mesajelor : 5897
Localizare : acolo unde ma regasesc
Data de inscriere : 31/03/2009

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mar 14 Iun 2011, 12:37

@Emil Condor a scris:
@Cristina a scris:
In opinia mea - btw, daca-mi este permis , in primul rind, de a avea o opinie pe acest forum Very Happy
Sunt curios ce te-a făcut să vii cu o astfel de afirmatie după postarea a peste 5 ooo de mesaje pe acest forum??! scratch

Era o simpla observatie retorica, adresata tuturor celor ce -chiar daca postarile mele nu se adreseaza lor- ei mi se adreseaza direct cu blesteme, atacuri si vulgaritati Wink .

Ti-am satisfacut curiozitatea mwah! ?

ps: cit despre numarul mesajelor mele, numaratul lor nu m-a pasionat niciodata smile ... Spune-mi daca e cazul sa ma limitez la un numar anume si ma conformez imediat Very Happy .

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
Iisus

Numarul mesajelor : 355
Data de inscriere : 11/12/2009

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mar 14 Iun 2011, 16:11

@Diaporevomenos a scris:
@delta a scris:
@Iisus a scris:
Iar faptul că a exprimat o părere personală prin care-i insultă pe gay nu înseamnă insultă?
dă-i draq de pidosnici!

Mă bucur că recunoști ce apărați de fapt thumb_yello

CRUCIAT

Numarul mesajelor : 1568
Data de inscriere : 28/10/2010

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mar 14 Iun 2011, 19:56

@delta a scris:
@CRUCIAT a scris:
cind "judec" pe cineva, il vad in toata complexitatea personalitatii sale, nu pe bucatele.
cind sint atit de naiva si ma las tarata in acest gen de discutii, fara subiect si predicat, Da, ma plictisesc si imi pare rau ca nu am inteles ca de fapt nu vrei discutie, ci disputa. Ai gresit iinsa "andrisantul".

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mar 14 Iun 2011, 20:03

@CRUCIAT a scris:
@delta a scris:
@CRUCIAT a scris:
cind sint atit de naiva si ma las tarata in acest gen de discutii, fara subiect si predicat, Da, ma plictisesc si imi pare rau ca nu am inteles ca de fapt nu vrei discutie, ci disputa. Ai gresit iinsa "andrisantul".
era să spun "Profund!", dar am văzut titlul thread-ului... Laughing

Sus In jos
Ciprian

Numarul mesajelor : 1254
Data de inscriere : 17/12/2008

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mar 14 Iun 2011, 22:27

@Iisus a scris:
@Diaporevomenos a scris:
@delta a scris:
@Iisus a scris:
dă-i draq de pidosnici!

Mă bucur că recunoști ce apărați de fapt thumb_yello
Bravo, dom'le! "Not my gum drop buttons"!

"Elvis is alive" Yo
Why me , Lord?
Who Am I
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mier 15 Iun 2011, 05:55

@Cristina a scris:
...cit despre numarul mesajelor mele, numaratul lor nu m-a pasionat niciodata smile ... Spune-mi daca e cazul sa ma limitez la un numar anume si ma conformez imediat Very Happy .
Pari supărată. Sper că nu am contribuit cu nimic la aceea... floare

dolion

Numarul mesajelor : 21159
Varsta : 65
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mier 15 Iun 2011, 07:48

Raspund eu, daca-mi permite Emil! Sa te opresti, Cristina, la 1.000.000 de mesaje! Very Happy

Numarul mesajelor : 5897
Localizare : acolo unde ma regasesc
Data de inscriere : 31/03/2009

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Mier 15 Iun 2011, 18:01

voi ati vrut-o ! so funny!

ps hug2

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   Joi 16 Iun 2011, 02:26

@dolion a scris:
Raspund eu, daca-mi permite Emil! Sa te opresti, Cristina, la 1.000.000 de mesaje! Very Happy
Numai atâteaaaaa? Sad

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Homosexualitatea   

Sus In jos

Homosexualitatea
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: SOCIAL-POLITIC :: SOCIAL-
Mergi direct la: