Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» DE PRIN LUME ADUNATE...
Astazi la 08:28 Scris de Anahoret

» Limba română
Astazi la 07:54 Scris de Anahoret

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Mar 17 Oct 2017, 19:32 Scris de dolion

» BANCURI
Mar 17 Oct 2017, 19:31 Scris de dolion

» CUVINTE DE FOLOS (III)
Mar 17 Oct 2017, 18:51 Scris de dolion

» Morala crestina
Mar 17 Oct 2017, 18:46 Scris de dolion

» POEZIE
Mar 17 Oct 2017, 18:45 Scris de dolion

» Ce mi-a placut azi
Vin 13 Oct 2017, 23:36 Scris de Ion

» Invatamant
Vin 13 Oct 2017, 19:11 Scris de Anahoret

» Americane
Joi 12 Oct 2017, 01:26 Scris de Ion

» LA TACLALE CU ABBILBAL (III)
Sam 23 Sept 2017, 18:44 Scris de ostrovna

» ENGLISH
Joi 21 Sept 2017, 20:45 Scris de Ion

» Veștile triste
Mier 20 Sept 2017, 18:37 Scris de ostrovna

» ION
Dum 17 Sept 2017, 01:23 Scris de Ciprian

» POPASUL DOLION (III)
Mier 13 Sept 2017, 06:34 Scris de dolion

» ASTAZI E ZIUA TA...
Mar 12 Sept 2017, 22:14 Scris de Ion

» Va mai exista Romania ?
Lun 04 Sept 2017, 11:52 Scris de zaraza26

» ZBOR DE CONDOR
Dum 03 Sept 2017, 21:55 Scris de ostrovna

Cuvinte-cheie
English comment-143 brasov istorie 1 romana Limba problema 23 sibiu drumetie curiozitati placut
Octombrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
dolion

Numarul mesajelor : 21476
Varsta : 66
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Dum 09 Mai 2010, 08:05

Mi-aduci aminte de rugaciunile bunicilor mei; dimineata pomeneau tot ce aveau in plan sa faca si cereau intr-un fel aprobarea si totodata sprijinul lui Dumnezeu, apoi treceau in revista pe toti membrii familiei, prieteni, cunoscuti, cu toate problemele lor! Seara, rugaciunea era mai ampla, multumind pentru realizarile de peste zi, continuand cu cei apropiati, mergand pana la persoane care nu aveau nicio tangenta cu ei, doar pentru ca au auzit ca au ceva probleme! Rugaciunile lor durau foarte mult, peste o ora, dar se pare ca se incarcau pozitiv, aceasta reflectandu-se in starea lor fizica si spirituala: niciodata bolnavi, suparati, nemultumiti, ingrijorati, etc. Iar pentru ca se rugau cu glas tare, aveau talent de oratori; toata lumea din sat ii ascultau cu gura cascata sau mergeau la ei pentru un sfat.
Asa ca, Emil, ai perfecta dreptate!

Numarul mesajelor : 17567
Varsta : 73
Localizare : Cetatea Bălgrad, Transilvania
Data de inscriere : 28/09/2008

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Dum 09 Mai 2010, 15:31

Pe undeva prin Biblie parcă am citit că rugăciunile noiastre trebuie să fie cât mai simple, nu o înșiruire de vorbe fără sfârșit. Oare dacă nu ne apucăm să înșirăm câte în lună și stele, Dumnezeu nu știe cât de profundă ne este credința? De regulă mă limitez la a spune: "Doamne ajută!" Nu este suficient? Dumnezeu nu știe pe cine trebuie să ajute? Nu de puține ori uit să-i mulțumesc pentru ce mi-a dat. Oare Dumnezeu nu știe dacă-i sunt recunoscător sau nu pentru mult sau puținul ce mi l-a dat? Fără ajutorul Lui puteam să-l primesc?

zuum

Numarul mesajelor : 3492
Varsta : 53
Data de inscriere : 29/09/2008

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Dum 09 Mai 2010, 16:16

Emil Condor a scris:
Exact asta nu înteleg multi (printre care si Zuum), că Isus nu este Fiul lui Dumnezeu asa cum vrem noi să-L întelegem.

Iata o contradictie. Isus a fost nascut dupa reguli omenesti si metoda omeneasca ca sa INTELEGEM dar de fapt el nu e Fiul lui Dumnezeu asa cum vrem noi sa-l intelegem!!!! scratch
O filozofie destul de greu de inteles la nivelul "nostru".Poate ca la nivelul divin e foarte simplu!

Citat :
Am mai spus undeva, zilele trecute: Adam a fost făcut DE Dumnezeu iar Isus a fost făcut DIN Dumnezeu, adică Dumnezeu întrupat. Mare, mare diferentă!

Nu o vad de loc MARE ! Adam a fost facut din tarana ca si Isus din Maria.
Adam(trup)= tarana
Maria(Isus trup)=tarana

Adam(viata)=Dumnezeu
Isus(viata/duh)=Dumnezeu

Problema este ca biblia sustine ca trupul lui Isus s-a ridicat la cer! De fapt nu explica ci lasa de inteles. Aici este alta contradictie. De ce sa se ridice la cer trupul daca trupul nu e Dumnezeu????
Daca Dumnezeu insusi s-a Intrupat si s-a ridicat la cer inseamna ca Dumnezeu are un trup acolo in ceruri si ca exista sub forma materiala. Si de aici intram in altele...
Sus In jos
zaraza26

Numarul mesajelor : 8356
Varsta : 52
Localizare : Nasaud
Data de inscriere : 02/10/2008

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Dum 09 Mai 2010, 19:00

abbilbal a scris:
Pe undeva prin Biblie parcă am citit că rugăciunile noiastre trebuie să fie cât mai simple, nu o înșiruire de vorbe fără sfârșit. Oare dacă nu ne apucăm să înșirăm câte în lună și stele, Dumnezeu nu știe cât de profundă ne este credința? De regulă mă limitez la a spune: "Doamne ajută!" Nu este suficient? Dumnezeu nu știe pe cine trebuie să ajute? Nu de puține ori uit să-i mulțumesc pentru ce mi-a dat. Oare Dumnezeu nu știe dacă-i sunt recunoscător sau nu pentru mult sau puținul ce mi l-a dat? Fără ajutorul Lui puteam să-l primesc?

Dumnezeu stie, doar omul are nevoie sa-si repete, sa pomeneasca... Fiecare face cum ii e mai potrivit! thumb_yello Daca uiti, nu e rau, e mai rau daca ai crede ca nu e necesar sentimentul ca nu tu singur ai realizat aceea.
Sus In jos
http://www.zarazaitsme.blogspot.com/
zaraza26

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Dum 09 Mai 2010, 19:07

zuum a scris:
Poate ca la nivelul divin e foarte simplu!

Sigur ca e simplu. Ce poate fi complicat pentru Creator?

zuum a scris:
Citat :
Am mai spus undeva, zilele trecute: Adam a fost făcut DE Dumnezeu iar Isus a fost făcut DIN Dumnezeu, adică Dumnezeu întrupat. Mare, mare diferentă!

Nu o vad de loc MARE ! Adam a fost facut din tarana ca si Isus din Maria.
Adam(trup)= tarana
Maria(Isus trup)=tarana

Adam(viata)=Dumnezeu
Isus(viata/duh)=Dumnezeu

Problema este ca biblia sustine ca trupul lui Isus s-a ridicat la cer! De fapt nu explica ci lasa de inteles. Aici este alta contradictie. De ce sa se ridice la cer trupul daca trupul nu e Dumnezeu????
Daca Dumnezeu insusi s-a Intrupat si s-a ridicat la cer inseamna ca Dumnezeu are un trup acolo in ceruri si ca exista sub forma materiala. Si de aici intram in altele...

Iar ni se incalceste mintea in algele cuvintelor... Nu are importanta ce s-a ridicat la cer si daca s-a ridicat. Credeti ca Dumnezeu e Iubire si asta e ceea ce ne cere. Sa ne vedem de treburile noastre aici pe pamant si sa-L laudam.
Sus In jos
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22381
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Dum 09 Mai 2010, 19:15

zaraza26 a scris:
Dumnezeu e Iubire si asta e ceea ce ne cere. Sa ne vedem de treburile noastre aici pe pamant si sa-L laudam.
mwah!
Asa este, în asta nu găsim nici contradictii, nici întelegeri gresite. hug

zaraza26

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Dum 09 Mai 2010, 19:17

Emil Condor a scris:
zaraza26 a scris:
Dumnezeu e Iubire si asta e ceea ce ne cere. Sa ne vedem de treburile noastre aici pe pamant si sa-L laudam.
mwah!
Asa este, în asta nu găsim nici contradictii, nici întelegeri gresite. hug

Apropo, n-ai comentat la topicul "Despre noi"? Acolo ziceai despre Adevar si Dragoste. Voiam sa mai adaug acolo ca Isus e Calea, Adevarul si Viata, dar in porunci ne cere sa iubim. Despre Adevar nu spune nimic acolo. Sau am putea cauta?...
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Dum 09 Mai 2010, 19:25

Dragostea e parte din Adevăr, marele adevăr dumnezeiesc fără de care nu se poate.

Sunt multe versete ce vorbesc despre Adevăr - o să le caut...

zaraza26

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Dum 09 Mai 2010, 19:28

Emil Condor a scris:
Dragostea e parte din Adevăr, marele adevăr dumnezeiesc fără de care nu se poate.

Sunt multe versete ce vorbesc despre Adevăr - o să le caut...

Nu in versete, in porunci! smile
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Dum 09 Mai 2010, 19:32

Păi, toate acele porunci sunt, de fapt cuprinse în doar două: să iubesti pe Dumnezeu si să iubesti aproapele tău, iar aceste două porunci sunt Adevărul lui Dumnezeu. În realitate nu putem separa dragostea de adevăr.

zaraza26

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Dum 09 Mai 2010, 19:35

Emil Condor a scris:
Păi, toate acele porunci sunt, de fapt cuprinse în doar două: să iubesti pe Dumnezeu si să iubesti aproapele tău, iar aceste două porunci sunt Adevărul lui Dumnezeu. În realitate nu putem separa dragostea de adevăr.

Dragostea e Adevarul lui Dumnezeu. Interesant... smile
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Dum 09 Mai 2010, 19:39

Si mergând mai departe: dragostea e... chiar Dumnezeu, adevărul e... chiar Dumnezeu, iar noi dacă trăim în dragoste si adevăr suntem... chiar El! Ultima afirmatie apartine lui Isus.

Diaporevomenos

Numarul mesajelor : 1814
Varsta : 70
Localizare : Patria lui Homer si a lui Dionisie Areopagitul
Data de inscriere : 05/10/2008

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Lun 10 Mai 2010, 05:29

Emil Condor a scris:
Si mergând mai departe: dragostea e... chiar Dumnezeu, adevărul e... chiar Dumnezeu, iar noi dacă trăim în dragoste si adevăr suntem... chiar El! Ultima afirmatie apartine lui Isus.

E adevarat dar e foarte greu de acceptat. Numai cei ce au studiat bine Biblia, pot sa admita afirmatia Lui Iisus; Eu am zis sunteti Dumnezei.

34 Isus le -a răspuns: ,,Nu este scris în Legea voastră: ,Eu am zis: Sînteți dumnezei?`
35 Dacă Legea a numit ,dumnezei`, pe aceia, cărora le -a vorbit Cuvîntul lui Dumnezeu, -și Scriptura nu poate fi desfințată, -
36 cum ziceți voi că hulesc Eu, pe care Tatăl M'a sfințit și M'a trimes în lume? Și aceasta, pentrucă am zis: ,Sînt Fiul lui Dumnezeu!`

Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Lun 10 Mai 2010, 05:45

Foarte corect ceea ce spui, Dia! thumb_yello
Ai găsit repede si o parte din versetele ce sprijină afirmatia respectivă. bravo

zuum

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Lun 10 Mai 2010, 07:17

zaraza26 a scris:
Iar ni se incalceste mintea in algele cuvintelor... Nu are importanta ce s-a ridicat la cer si daca s-a ridicat. Credeti ca Dumnezeu e Iubire si asta e ceea ce ne cere. Sa ne vedem de treburile noastre aici pe pamant si sa-L laudam.
Chiar, nici nu stiu de ce lumea scrie pagini intregi pe forumuri la religie? scratch
Totul se poate rezuma la : n-are nici o importanta, daca tu crezi asta , asa e! Si cu asta basta ce atatea discutii?
Ar trebui desfiintate subforumurile astea de despicare a firului in 16 si lasate doar alea cu cantece si poze! amin
Sus In jos
zuum

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Lun 10 Mai 2010, 07:21

[quote="Diaporevomenos"]36 cum ziceți voi că hulesc Eu, pe care Tatăl M'a sfințit și M'a trimes în lume? Și aceasta, pentrucă am zis: ,Sînt Fiul lui Dumnezeu!`[/b]

Dia, cum explici tu din aceste vorbe ca Isus este chiar Dumnezeu ?
Sus In jos
j0oke

Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 07/05/2010

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Lun 10 Mai 2010, 16:51

zuum a scris:
... si poze! amin

Si alea sa fie in ceata si in alb negru daca se poate oh da!

Dar totusi n-am avut impresia ca cineva are ceva cu despicarea firului in 16. Unele se prezinta simplu si explicit pentru unii, mai complexe, enigmatice si provocatoare pentru altii. Si dupa parerea mea, niciunul nu greseste.
Apropo, pentru cine inca mai cauta raspunsuri, ii ofer unul: 16 = 2 la puterea a doua ori 8 impartit la 2. Ma contrazice careva? Laughing
Sus In jos
Diaporevomenos

Numarul mesajelor : 1814
Varsta : 70
Localizare : Patria lui Homer si a lui Dionisie Areopagitul
Data de inscriere : 05/10/2008

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Lun 10 Mai 2010, 18:55

[quote="zuum"]
Diaporevomenos a scris:
36 cum ziceți voi că hulesc Eu, pe care Tatăl M'a sfințit și M'a trimes în lume? Și aceasta, pentrucă am zis: ,Sînt Fiul lui Dumnezeu!`[/b]

Numai din aceste vorbe nu poti intradevar sa demonstrezi ca Iisus este Dumnezeu. Dar din mai multe pasaje din Biblie si cu "putin" Duh Sfant, poate Dumnezeu sa-ti descopere acest mare adevar. Iata inca un motiv in plus pentru care este necesara cautarea in Scripturi.

John 1

1 La început era Cuvîntul, și Cuvîntul era cu Dumnezeu, și Cuvîntul era Dumnezeu.
2 El era la început cu Dumnezeu.
3 Toate lucrurile au fost făcute prin El; și nimic din ce a fost făcut, n'a fost făcut fără El.
4 În El era viața, și viața era lumina oamenilor.
5 Lumina luminează în întunerec, și întunerecul n'a biruit -o.
6 A venit un om trimes de Dumnezeu: numele lui era Ioan.
7 El a venit ca martor, ca să mărturisească despre Lumină, pentruca toți să creadă prin el.
8 u era el Lumina, ci el a venit ca să mărturisească despre Lumină.
9 Lumina aceasta era adevărata Lumină, care luminează pe orice om, venind în lume.
10 El era în lume, și lumea a fost făcută prin El, dar lumea nu L -a cunoscut.
11 A venit la ai Săi, și ai Săi nu L-au primit.
12 Dar tuturor celor ce L-au primit, adică celorce cred în Numele Lui, le -a dat dreptul să se facă copii ai lui Dumnezeu;
13 născuți nu din sînge, nici din voia firii lor, nici din voia vreunui om, ci din Dumnezeu.
14 Și Cuvîntul S'a făcut trup, și a locuit printre noi, plin de har, și de adevăr. Și noi am privit slava Lui, o slavă întocmai ca slava singurului născut din Tatăl. -
15 Ioan a mărturisit despre El, cînd a strigat: ,,El este Acela despre care ziceam eu: ,Celce vine după mine, este înaintea mea, pentrucă era înainte de mine`. -
16 Și noi toți am primit din plinătatea Lui, și har după har;
17 căci Legea a fost dată prin Moise, dar harul și adevărul au venit prin Isus Hristos.
18 imeni n'a văzut vreodată pe Dumnezeu; singurul Lui Fiu, care este în sînul Tatălui, Acela L -a făcut cunoscut.``

Sus In jos
delta

Numarul mesajelor : 1385
Data de inscriere : 23/03/2010

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Lun 10 Mai 2010, 19:52

Diaporevomenos a scris:
Numai din aceste vorbe nu poti intradevar sa demonstrezi ca Iisus este Dumnezeu.
Păi, parcă Iisus a rezultat în urma relației extraconjugale pe care l-a avut cu "Tatăl" tanti Maria căsătorită cu tăntălăul de Iosif care n-a protestat că s-a trezit cu un copil rezultat din cauză că unu' i-a tras-o scurt nevestei sale... Laughing
Sus In jos
zuum

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Lun 10 Mai 2010, 20:28

[quote="Diaporevomenos"]
zuum a scris:
Diaporevomenos a scris:
36 cum ziceți voi că hulesc Eu, pe care Tatăl M'a sfințit și M'a trimes în lume? Și aceasta, pentrucă am zis: ,Sînt Fiul lui Dumnezeu!`[/b]

Numai din aceste vorbe nu poti intradevar sa demonstrezi ca Iisus este Dumnezeu. Dar din mai multe pasaje din Biblie si cu "putin" Duh Sfant, poate Dumnezeu sa-ti descopere acest mare adevar. Iata inca un motiv in plus pentru care este necesara cautarea in Scripturi.

John 1

1 La început era Cuvîntul, și Cuvîntul era cu Dumnezeu, și Cuvîntul era Dumnezeu.
2 El era la început cu Dumnezeu.
3 Toate lucrurile au fost făcute prin El; și nimic din ce a fost făcut, n'a fost făcut fără El.
4 În El era viața, și viața era lumina oamenilor.
5 Lumina luminează în întunerec, și întunerecul n'a biruit -o.
6 A venit un om trimes de Dumnezeu: numele lui era Ioan.
7 El a venit ca martor, ca să mărturisească despre Lumină, pentruca toți să creadă prin el.
8 u era el Lumina, ci el a venit ca să mărturisească despre Lumină.
9 Lumina aceasta era adevărata Lumină, care luminează pe orice om, venind în lume.
10 El era în lume, și lumea a fost făcută prin El, dar lumea nu L -a cunoscut.
11 A venit la ai Săi, și ai Săi nu L-au primit.
12 Dar tuturor celor ce L-au primit, adică celorce cred în Numele Lui, le -a dat dreptul să se facă copii ai lui Dumnezeu;
13 născuți nu din sînge, nici din voia firii lor, nici din voia vreunui om, ci din Dumnezeu.
14 Și Cuvîntul S'a făcut trup, și a locuit printre noi, plin de har, și de adevăr. Și noi am privit slava Lui, o slavă întocmai ca slava singurului născut din Tatăl. -
15 Ioan a mărturisit despre El, cînd a strigat: ,,El este Acela despre care ziceam eu: ,Celce vine după mine, este înaintea mea, pentrucă era înainte de mine`. -
16 Și noi toți am primit din plinătatea Lui, și har după har;
17 căci Legea a fost dată prin Moise, dar harul și adevărul au venit prin Isus Hristos.
18 imeni n'a văzut vreodată pe Dumnezeu; singurul Lui Fiu, care este în sînul Tatălui, Acela L -a făcut cunoscut.``

Acest text este socotit a fi cel mai "teologic" dintre toate. Este o "interpretare" a faptelor care au avut loc cu cel putin 50 de ani inainte de a fi scris! Cuvant cu cuvant este interpretarea unei presoane care scrie unei comunitati crestine in formare, comunitate care avea ceva probleme cu credinta!!!!
Faptul ca acest text a fost incorporat in Biblie ( asa cum o cunostem noi) se datoreaza unei hotarari care a venit ulterior si care a ales doar numai anumite scripturi din multele care circulau. Hotarare omeneasca, nu divina!
Sus In jos
delta

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Lun 10 Mai 2010, 21:03

zuum a scris:
Faptul ca acest text a fost incorporat in Biblie ( asa cum o cunostem noi) se datoreaza unei hotarari care a venit ulterior si care a ales doar numai anumite scripturi din multele care circulau. Hotarare omeneasca, nu divina!
Am vaga senzație că nici măcar nu-ți trece prin cap că nu există nici-o divinitate... Laughing
Sus In jos
j0oke

Numarul mesajelor : 105
Data de inscriere : 07/05/2010

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Lun 10 Mai 2010, 21:17

delta a scris:
zuum a scris:
Am vaga senzație că nici măcar nu-ți trece prin cap că nu există nici-o divinitate... Laughing
Si eu am vaga senzatie ca nu toti au avut sansa unui cap ca al tau Very Happy
Sus In jos
delta

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Lun 10 Mai 2010, 21:19

j0oke a scris:
Si eu am vaga senzatie ca nu toti au avut sansa unui cap ca al tau Very Happy
Păi, cine a zis că viața-i corectă? so funny!
Sus In jos
zuum

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Mar 11 Mai 2010, 03:29

Nobody's perfect! ( pentru cine isi aduce aminte de filmul "Unora le place jazzul-Some like it hot )
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   Mar 11 Mai 2010, 03:35

delta a scris:
zuum a scris:
Delta, ateismul e un forum special deschis tocmai pentru cei cu opinii ca ale tale!
Aici se discută numai si numai despre lucruri divine, deci părerile tale despre... inexistentă ( Laughing ) sunt potrivite doar acolo.

Spun asta pentru că ateii si religiosii nu au făcut niciodată „casă bună”.

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?   

Sus In jos

CONTRADICTIE ...sau întelegere gresită?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: RELIGII si CULTE :: CRESTINISM (teme generale)-
Mergi direct la: