Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» BANCURI
Astazi la 01:18 Scris de Ion

» Curiozitati si descoperiri
Ieri la 21:08 Scris de Ion

» POPASUL DOLION (III)
Ieri la 07:59 Scris de dolion

» Chestii funny
Mar 21 Mar 2017, 22:20 Scris de Anahoret

» Născut în România... român
Mar 21 Mar 2017, 07:02 Scris de Anahoret

» Va mai exista Romania ?
Lun 20 Mar 2017, 16:49 Scris de Ion

» Casuta din padure
Lun 20 Mar 2017, 15:48 Scris de Emil Condor

» OFF TOPIC
Lun 20 Mar 2017, 15:36 Scris de Emil Condor

» Politica se face cu... caricaturi
Dum 19 Mar 2017, 23:20 Scris de ostrovna

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Dum 19 Mar 2017, 08:58 Scris de dolion

» MAXIME, CUGETĂRI...
Sam 18 Mar 2017, 18:18 Scris de Ion

» FOTOGRAFIE
Mier 15 Mar 2017, 14:25 Scris de zaraza26

» ENGLISH
Lun 13 Mar 2017, 22:05 Scris de Ion

» CAMERA DE WHISKY
Sam 11 Mar 2017, 00:29 Scris de Anahoret

» Subiectul zilei
Vin 10 Mar 2017, 09:35 Scris de dolion

» muzică, nu mieunat!
Mar 07 Mar 2017, 22:16 Scris de Ion

» PSD
Sam 04 Mar 2017, 20:35 Scris de Emil Condor

» Brexit
Vin 03 Mar 2017, 12:09 Scris de Anahoret

Cuvinte-cheie
diverse istorie popasul 1 bancuri curiozitati topic monarhia zilei caleidoscop drumetie limba triste 23 exista folos cuvinte problema stiri romania sibiu poezii dolion brasov poezie maxime
Martie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiti | 

STIRI SOCIALE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
nicuvar

Numarul mesajelor : 2464
Varsta : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/10/2008

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Mier 15 Dec 2010, 20:04

@VOTAN a scris:
daca au ajuns homosexualii sa se casatoreasca in biserica ,mai putem sa ne miram de ceva?

Sincer, ma doare in cot ce se intampla in Elvetia sau in Olanda sau oriunde. Eu sufar aici, in Romania. Daca voi dori sa ma casatoresc cu un homosexual, ma mai gandesc daca o voi face la vreo biserica.

dolion

Numarul mesajelor : 21182
Varsta : 65
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Mier 15 Dec 2010, 20:27

@nicuvar a scris:
Libertatea nu este o sursa de incredere.

Switzerland considers repealing incest laws

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/switzerland/8198917/Switzerland-considers-repealing-incest-laws.html

Numarul mesajelor : 13502
Varsta : 59
Data de inscriere : 03/03/2009

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Mier 15 Dec 2010, 20:45

@nicuvar a scris:
@VOTAN a scris:
daca au ajuns homosexualii sa se casatoreasca in biserica ,mai putem sa ne miram de ceva?

Sincer, ma doare in cot ce se intampla in Elvetia sau in Olanda sau oriunde. Eu sufar aici, in Romania. Daca voi dori sa ma casatoresc cu un homosexual, ma mai gandesc daca o voi face la vreo biserica.

so funny! so funny! so funny! so funny!
Sus In jos
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22348
Varsta : 57
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Joi 16 Dec 2010, 00:35

@nicuvar a scris:
Sincer, ma doare in cot ce se intampla in Elvetia sau in Olanda sau oriunde.
Si nu-ti este teamă că starea asta (de indiferentă) rămâne la fel si când e vorba de locul unde trăiesti tu?

Emil Condor

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Joi 16 Dec 2010, 00:39

@dolion a scris:
@nicuvar a scris:
Libertatea nu este o sursa de incredere.

Switzerland considers repealing incest laws

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/switzerland/8198917/Switzerland-considers-repealing-incest-laws.html
bravo Excelentă revenire, dolion! bravo

Nicu, noua sursă e de încredere?
Dar vezi că nu este din România! Iar pe tine „te doare în cot” de orice din altă parte... Parcă-s vorbele tale, nu? smile

nicuvar

Numarul mesajelor : 2464
Varsta : 61
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/10/2008

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Joi 16 Dec 2010, 14:35

Exact. Si Daily Telegraph e tot un ziar de can-can.

VOTAN

Numarul mesajelor : 630
Localizare : brasov
Data de inscriere : 25/11/2010

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Joi 16 Dec 2010, 14:40

pai dac-ai luam la scuturat,toti mai divagheaza cateodata si pun stirile in umbra pe care o doresc. Doar ca nu pot zice ca nu-mi pasa de altul,ganditi-va cand tuna si fulgera in nu stiu ce sat,furtuna ajunge si la mine!

Numarul mesajelor : 5897
Localizare : acolo unde ma regasesc
Data de inscriere : 31/03/2009

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Joi 16 Dec 2010, 18:55

@VOTAN a scris:
Doar ca nu pot zice ca nu-mi pasa de altul,ganditi-va cand tuna si fulgera in nu stiu ce sat,furtuna ajunge si la mine!
Nepasarea poate fi buna atunci cind nu-ti pasa de zadarnicii: de gura lumii (care spune multe
stupiditati si stie putine adevaruri), de preacinstirea celor necinstiti, de oile -pardon- de pisicile
negre care iti taie drumul, de faptul ca e furtuna afara, de necuviinta colegilor, de palavrageala
politrucilor, de coada de topor care se da stilet, de muste si muscoi, de fustele prea
scurte sau prea lungi, de cite si mai cite Very Happy ...

Dar exista si o nepasarea ce poate deveni o (auto)agresiune generalizata si pe termen lung, o vasta izbeliste ce aduce (a) paguba (dar nu in ciuperci) si care poate duce de ripa o lume intreaga, cu toti nepasatorii ei -in inconstienta lor- cu tot.

Cit de frumoasa ar fi lumea, si buna de trait in ea, daca am sti -cit si cind - sa ne pese smile !

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
VOTAN

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Joi 16 Dec 2010, 19:44

Ar fi..daca....cand...cat...asta ne omoara!

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Joi 16 Dec 2010, 20:01

@VOTAN a scris:
Ar fi..daca....cand...cat...asta ne omoara!

Eh, mai bine sa murim de ris, Votan Very Happy ... Ia uite aici, e de risu' plinsu' Wink :

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
VOTAN

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Joi 16 Dec 2010, 20:10

I-al tu Doamne,stinge-i neamul...da am ras ,da nu-i de ras. oh da! nu se poate(2)

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Joi 16 Dec 2010, 20:30

Reteaua al-Qaida intentioneaza sa comita atacuri-sinucigase in Europa si Statele Unite in perioada sarbatorilor de iarna, avertizeaza autoritatile irakiene, pe baza marturiilor unor insurgenti capturati, informeaza CNN.

Potrivit unui oficial american, avertismentul este tratat cu seriozitate de autoritatile irakiene, subliniind insa ca nu exista amenintari specifice la adresa Statelor Unite. Autoritatile americane vor avea o vigilenta sporita in perioada sarbatorilor de iarna, dupa ce, anul trecut, un islamist a incercat sa se arunce in aer, chiar in ziua de Craciun, la bordul unui avion care se indrepta spre Detroit.

Potrivit ministrului irakian de Interne, Jawad al-Bolani, citat de ziarul La Repubblica, atentatul comis la Stockholm face parte din acest complot.

Doua explozii simultane s-au produs sambata dupa-amiaza intr-un cartier din Stockholm. Presupusul autor al unuia din atacuri a murit, iar alte doua persoane au fost ranite.

Sursa: Mediafax

Sa ne mai uram Craciun fericit? Noi da, deoarece nici-o grupare terorista cunoscuta, nu are efect in Romania. Teroristii "necunoscuti", de la '89 incoace, sunt periculosi, tocmai pentru ca nu-i cunoaste nimeni!

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Joi 16 Dec 2010, 20:33

Ca nu-i mai astampara Alah!Si asa e sub pavaza anonimatului se petrec multe.

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Joi 16 Dec 2010, 20:36

PREMIUL LUI TRAIAN BASESCU DE LA GALA "ZECE PENTRU ROMANIA", RIDICAT DE O FALSA VERISOARA | VIDEO

Proiectul condus de jurnalistul Mihai Tatulici, "Zece pentru Romania", a avut aseara gala de decernare a premiilor. In cadrul Galei, au fost premiate diferite personalitati sau institutii, considerate de juriu ca fiind valori ale Romaniei.
Printre cei premiati s-a numarat si presedintele Traian Basescu. El a fost premiat pentru "curajul de a propune cele mai nepopulare masuri de reformare a statului". Spre surprinderea celor prezenti, dar si a organizatorilor, o femeie, care s-a dat drept verisoara presedintelui, a urcat pe scena si a ridicat premiul.

Mai mult, Daniela Alexandra Zamfirescu a multumit in numele acestuia: "Sunt onorata sa ridic acest premiu decernat verisorului meu Traian Basescu. In numele lui va multumesc enorm! Va spun ca domnul Basescu are mare incredere in viitorul Romaniei, in faptul ca Romania va prinde radacini".

Contactat de Realitatea TV Sebastian Lazaroiu, consilierul presedintelui, a negat orice forma de rudenie intre seful statului si profesoara Daniela Alexandra Zamfirescu.

"Presedintele Traian Basescu nu a delegat pe nimeni sa ridice acest premiu. Presedintele nu are nicio verisoara, profesoara de muzica. Ma surprinde faptul ca organizatorii nu s-au gandit ca daca seful statului ar fi delegat pe cineva ar fi anuntat. Mie imi suna ca o farsa. Nu vreau sa acuz pe nimeni. Eu am vrut sa fac aceste precizari. (..) Cred ca acest lucru va ridica audienta. Practic va mentineti audienta si dupa terminarea acestui show", a acuzat Lazaroiu.

Iata premiantii din acest an:

* Raluca van Staden - cercetarea stiintifica
* Academician Laurentiu Mircea Popescu - cercetari in domeniul medicinei
* Draga Olteanu Matei - trofeu de excelenta pentru intreaga opera
* Raed Arafat - persoana care a reformat sistemul medical de urgenta din Romania
* pompierul Cristian Manole Vilcu, si doctorul Dan Mircea Enescu - pentru eroism (salvarea copiilor de la Maternitatea Giulesti)
* Paula Seling si Ovi - pentru muzica
* Inna - cariera fulminanta
* Petrom, Universitatea Petre Andrei din Iasi si Scoala numarul 150 "Sfantul Elefterie" din Bucuresti - proiecte in folosul comunitatii
* Mircea Malita (matematician, eseist, diplomat, profesor si academician) - pentru intreaga opera
* Dumitru Dorin Prunariu - activitatea dedicata explorarii spatiului cosmic
* Stela Popescu si Alexandru Arsinel - pentru intreaga cariera
* Traian Basescu - pentru curajul de a propune cele mai nepopulare masuri de reformare a statului

Sursa: Realitatea TV

Sursa: Evenimentul Zilei - (Silviu Bostan)

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Vin 17 Dec 2010, 02:20

@VOTAN a scris:
...nu pot zice ca nu-mi pasa de altul,ganditi-va cand tuna si fulgera in nu stiu ce sat,furtuna ajunge si la mine!
thumb_yello

Emil Condor

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Vin 17 Dec 2010, 02:24

@dolion a scris:
...nici-o grupare terorista cunoscuta, nu are efect in Romania.
Vorba lui Ahmed: românii nu au nevoie de teroristi că se terorizează singuri. smile

Cristina

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Vin 17 Dec 2010, 07:49

@Emil Condor a scris:
@dolion a scris:
...nici-o grupare terorista cunoscuta, nu are efect in Romania.
Vorba lui Ahmed: românii nu au nevoie de teroristi că se terorizează singuri. smile

O, da... Daca suntem buni la ceva, la a ne teroriza singuri (ca apoi sa ne plingem -tot singuri- de mila Laughing ) , excelam de-a dreptu' !

Este o parodie excelenta si -pentru cei ce nu o cunosc- o redau mai jos, chiar cu riscul de a o repeta smile :

Un terorist arab ii scrie sefului:

"Salam Aleikum, salutam cu rezbect la jefu'!
Aderizat la Romania cu bomba la valiza ascuns bine; dragut fara problem control aerobort, fiinca mai gasit un bagaj pierdut pe drum.
Pastrat dolar american blestemat, pentru construit aigea bomba noua; dat jumadate la daxi, jumatate furat tigan din buzunar.
Indalnit frate Ahmed, patron magazin, ajudat la mine.

Discutat cu el la cafenea plan bomba, consumat egler proaspat, intoxicat zalmonel, noi ajuns spital, doctor roman durut la curu lor.
Asta zalmonel bun pentru bomba biologica este.
Jefu', gu bomba praf antrax nu putut facut la Romania ,
Deci ingergat plan bomba cu bum-bum! ...
Mutat apartament frate Ahmed, adus mult frumos aminde tara mia, fara apa la robinet.

Urmarit emiziuni explozie camion azotat, facut frica la mine.
Astia romani are tupeu nu gluma!
Trebuie recrutati, jefu, si facut teroristi!
Bomba cu azotat mare efect aveam! ...
Inderesat pilotat avion pentru lovit gladire la roman; vazut delevizor aparat zbor MIG prabusit singur in ogorul taranului, plus altu roman stricat singur gladire, adormit beat, tigara aprinsa, murit zoagra, facut chef mare la ei....

Draga jefu', gineva furat la mine gas pastrat bentru bus la bomba, iar azeara, gand eu iesit cumparat baglava, exblodat budelie la parter si apartamentu frate Ahmed s-a ales brafu' si bulberea de el.
Aicia la Romania , mult cretin este!
Zberiat, zguibat la zin, cacat mult pe mine de frica!
Jefu, ma indorg agaza, daca mai scap viu!
Astia romani nu are nevoie de terorism, face singur treaba noastra!!!

Cu respect, Ali"

oh da! aplauze

Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Vin 17 Dec 2010, 11:12

BATAIE CRUNTA IN PARLAMENTUL DE LA KIEV

A fost nevoie de medicii de la ambulanta aseara in Rada Suprema (parlamentul unicameral ucrainean). Dupa o incaierare violenta cu parlamentari din Partidul Regiunilor, aflat la putere, al presedintelui Viktor Ianukovici, deputatii din formatiunea politica Batkivscina a fostului premier Iulia Timosenko au fost raniti, scrie Agerpres.
Unul dintre parlamentari a fost scos din sala de sedinte a legislativului pe targa. Patru deputati ai opozitiei au avut nevoie de ingrijiri medicale, iar unul dintre ei a fost grav ranit. Andrei Sevcenko, unul dintre deputatii formatiunii Iuliei Timosenko, a scris pe Twitter: "Lui Volanet i-au spart capul cu un scaun. Sange. Bondarenko are mana rupta. I-a luat Salvarea". Incaierarea s-a iscat in jurul orei locale 19:00 intre deputati ai Partidului Regiunilor si ai Batkivscina si Ucraina Noastra-Autoapararea Populara. Strigand cuvinte obscene, cei din Partidului Regiunilor au fortat intrarea in prezidiul parlamentului, aruncand scaunele cu care parlamentari ai opozitiei blocasera usa.

Care pe care

Lumina s-a stins brusc in sala de sedinta a Radei, fapt ce a fost receptat ca un semnal pentru inceputul incaierarii. Parlamentarii partidului de guvernamant au rupt pancartele opozitiei pe care scria "Opriti represaliile politice!". Conflictul are loc in contextul consemnarii Iuliei Timosenko la domiciliu, in cadrul unei anchete pentru abuz de putere. Ea este suspectata ca executivul pe care l-a condus a gestionat defectuos fonduri in valoare de 290 milioane de dolari, primiti de Ucraina in schimbul vanzarii cotei sale CO2. Aseara tarziu, reprezentantii Partidului Regiunilor preluasera controlul deplin asupra prezidiului si tribunei forului legislativ, anuntand ca vor ramane peste noapte in parlament, in timp ce deputatii opozitiei se retrasesera in capatul opus al salii de sedinta.

Sursa: Evenimentul Zilei

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Vin 17 Dec 2010, 11:59

Sper sa n-ajunga si ai nostri in halu-acesta nu se poate(2) ...

Sus In jos
VOTAN

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Vin 17 Dec 2010, 16:08

Dar nici mult nu mai au!

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Vin 17 Dec 2010, 18:18

@VOTAN a scris:
Dar nici mult nu mai au!

Daca eu as fi acolo prima luata de ciuf ar fi hoata si nesimtita:(

la udrea i-as pune piedica si pe boc i-as face o figura de autoapare:(
Sus In jos
VOTAN

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Vin 17 Dec 2010, 18:25

Numai "daca" Gete,caci ce putem face decat haz de necaz ca ai "nostrii" se inteleg ca lupul cu capra!

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Vin 17 Dec 2010, 21:17

Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Vin 17 Dec 2010, 21:31

Sus In jos
VOTAN

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Sam 18 Dec 2010, 14:04

"Razi tu razi,Harap Alb,zise Spanul"....ca si cand om rade noi.....

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   

Sus In jos

STIRI SOCIALE
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 21Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: SOCIAL-POLITIC :: SOCIAL-
Mergi direct la: