Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» Vorbe de duh spuse de un cinic
Ieri la 17:35 Scris de dolion

» BANCURI
Ieri la 17:33 Scris de dolion

» Stiri politice internationale
Vin 17 Noi 2017, 18:53 Scris de Ion

» Trecut versus prezent
Joi 16 Noi 2017, 13:14 Scris de zaraza26

» ENGLISH
Mier 15 Noi 2017, 19:57 Scris de Anahoret

» CUVINTE DE FOLOS (III)
Mier 15 Noi 2017, 18:31 Scris de Anahoret

» Personalitatea zilei
Mier 15 Noi 2017, 14:12 Scris de zaraza26

» ISTORIE DIVERSA
Mier 15 Noi 2017, 14:11 Scris de zaraza26

» Va mai exista Romania ?
Lun 13 Noi 2017, 15:07 Scris de Anahoret

» Bășcălia la români
Lun 13 Noi 2017, 14:48 Scris de Anahoret

» Limba română
Lun 13 Noi 2017, 13:52 Scris de zaraza26

» MAXIME, CUGETĂRI...
Sam 11 Noi 2017, 08:31 Scris de dolion

» JURNALISM
Vin 10 Noi 2017, 12:44 Scris de zaraza26

» Chestii funny
Vin 10 Noi 2017, 10:20 Scris de zaraza26

» Subiectul zilei
Vin 10 Noi 2017, 09:29 Scris de Anahoret

» Născut în România... român
Joi 09 Noi 2017, 16:31 Scris de Anahoret

» 1 Decembrie 1918
Joi 09 Noi 2017, 16:23 Scris de Anahoret

» Invatamant
Joi 09 Noi 2017, 16:13 Scris de Anahoret

Cuvinte-cheie
Limba 1 frig brasov drumetie romana placut Când sibiu este istorie English 23 problema curiozitati comment-143
Noiembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

Anahoret

aurora

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

STIRI SOCIALE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Urmatorul
AutorMesaj
apocalyptica

Numarul mesajelor : 696
Data de inscriere : 17/11/2012

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Sam 08 Dec 2012, 16:44

@dolion a scris:
fermier din Tulcea
există așa ceva? Shocked

Numarul mesajelor : 21638
Varsta : 66
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Joi 13 Dec 2012, 19:22

O fetita care s-a nascut cu un sindrom rar, ce cauzeaza creșterea anumitor parti ale corpului poate, in sfarșit, sa zambeasca.
Dupa a treia operatie, doctorii sustin ca boala fetitei de doi ani este acum sub control.
Medicii au descoperit ca este ceva in neregula cu copilul cand mama sa era insarcinata in șapte luni. Controlul a aratat ca Olivia are o limba foarte mare, simptom al unei boli rare denumite Beckwith-Wiedemann.
"A fost ca o bomba. Ne-au spus ca se va naște cu o limba de trei ori mai mare decat a unui bebeluș și ca va continua sa creasca. Eram ingroziti", a povestit mama fetitei, pentru Daily Mail.
Dupa nașterea prematura, fetita a ramas in spital timp de șase saptamani. A fost intubata pentru a fi hranita deoarece nu putea manca normal. Ulterior, limba i-a crescut atat de mult incat de abia putea respira. A fost internata din nou pentru o operatie de traheotomie.
A urmat apoi prima interventie de micșorare a limbii, insa dupa șapte luni a fost operata din nou. Acum, la doi ani, starea fetitei s-a stabilizat și invata sa manance singura și sa vorbeasca.

Sursa: Evenimentul Zilei

Numarul mesajelor : 13536
Varsta : 60
Data de inscriere : 03/03/2009

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Dum 16 Dec 2012, 22:16

Astazi se implinesc 23 de ani de cind am iesit in strada revoltati si strigind "libertate" si "jos comunismul",noi cei din Timisoara eram siguri ca o sa scapam de dracu si am dat de tata-su Sad
Sus In jos
Diaporevomenos

Numarul mesajelor : 1814
Varsta : 70
Localizare : Patria lui Homer si a lui Dionisie Areopagitul
Data de inscriere : 05/10/2008

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Lun 17 Dec 2012, 00:34

Ostrovna draga, când au început egipteni revoluția o ruda aici in Grecia mi-a zis ca e un mare eveniment si poporul in sfârșit va scăpa de tirania lui Hosni Mubarak.

Eu in sinea mi-am zis: O sa aibă si ăștia soarta fraților romani, cu răscoala împotriva lui Ceasca. Si asa a fost. Azi sunt lupte de strada cu morți si răniți pentru democrație si democrație nu au.

Fabulistul francez Jean de La Fontaine a scris: Noi vrem egalitate, dar nu si cu cei mici.
Si istoria se repeta. Pana când într-o buna zi va veni Cel ce vine si va face dreptate. El va pune oile in stânga si caprele in dreapta.

Mai bine sa ne străduim sa fim cu oile, in bratele Domnului, decât in Piața Revoluției.
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Lun 17 Dec 2012, 13:46

Dia da,ai dreptate,te imbratisez.
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Lun 17 Dec 2012, 14:12

Eu eram la servici si cind am iesit am vazut oamenii la casa lui Tokes,eram mirata si ma pregateam sa plec la croitoreasa la proba pentru rochia de revelion.
Apoi am plecat la tara si am venit cu trenul in 18 de la Arad erau multi soldati si ii spun sotului meu ca ceva nu e in regula.
Am luat taxiul si nenea ne-a explicat ce s-a intimplat in mare dar cind am ajuns in fata blocului era un cordon de soldati si taburi care blocau iesirea din oras spre Arad.
A inceput sa-mi fie frica am ajuns cu mare viteza la et.4 sa-mi string copilul in brate cel mic ca Diana a ramas la socrii.
Tata m-a linistit le spunea soldatilor (care trageau dupa teroristi,tata fiind colonel in rezerva)sa armeze si sa mai traga o data.
Am stat si eu pe burta cu Roxi care avea un an si un pic,am fost si la combinat la servici dar sefii ne-au trimis acasa ca se anunta ca o sa bombardeze Solventul si atunci jumate din oras nu va mai exista.
Am fost si in piata operei si la prefectura,am asistat si la momentul cind armata a trecut de partea poprului,eram asa untiti,ne imbratisam ne-au adus de la Jimbolia mere camioane cu apa minerala,aruncau piine proaspata eram fericiti cind am aflat ca ceausestii au fugit.
Apoi iar au inceput sa traga parca prin 20 iar spaime si frica....eram tinara 31 de ani si am depasit ca o mica eroina,ma duceam cu apa la soldatii din cordon ,cafea ,offf Doamne.!!!
Sus In jos
Diaporevomenos

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Lun 17 Dec 2012, 15:01

@ostrovna a scris:
Eu eram la servici si cind am iesit am vazut oamenii la casa lui Tokes,eram mirata si ma pregateam sa plec la croitoreasa la proba pentru rochia de revelion.
Apoi am plecat la tara si am venit cu trenul in 18 de la Arad erau multi soldati si ii spun sotului meu ca ceva nu e in regula.
Am luat taxiul si nenea ne-a explicat ce s-a intimplat in mare dar cind am ajuns in fata blocului era un cordon de soldati si taburi care blocau iesirea din oras spre Arad.
A inceput sa-mi fie frica am ajuns cu mare viteza la et.4 sa-mi string copilul in brate cel mic ca Diana a ramas la socrii.
Tata m-a linistit le spunea soldatilor (care trageau dupa teroristi,tata fiind colonel in rezerva)sa armeze si sa mai traga o data.
Am stat si eu pe burta cu Roxi care avea un an si un pic,am fost si la combinat la servici dar sefii ne-au trimis acasa ca se anunta ca o sa bombardeze Solventul si atunci jumate din oras nu va mai exista.
Am fost si in piata operei si la prefectura,am asistat si la momentul cind armata a trecut de partea poprului,eram asa untiti,ne imbratisam ne-au adus de la Jimbolia mere camioane cu apa minerala,aruncau piine proaspata eram fericiti cind am aflat ca ceausestii au fugit.
Apoi iar au inceput sa traga parca prin 20 iar spaime si frica....eram tinara 31 de ani si am depasit ca o mica eroina,ma duceam cu apa la soldatii din cordon ,cafea ,offf Doamne.!!!

Am citit cu atenție si am suferiți si eu împreuna cu voi, chiar dacă nu am fost acolo.
Eu sunt o victima a neînțelegerilor interne, in urma unui război civil.
Am pierdut mult din acea disputa polemica, dar precum spune si Biblia dar si proverbul romanesc: Orice rău e in spre bine. Si asa a fost.
Din acest motiv mulțumim Lui Dumnezeu pentru tot ce ne-a dat si pentru tot ce a îngăduit El sa trecem.
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Lun 17 Dec 2012, 15:09

Dia cred ca stii ca stau in Timisoara,oricum a fost groaznic Sad
Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Vin 21 Dec 2012, 10:31

PSIHOLOGUL BEBE MIHAESCU O AVERTIZEAZA PE TEO, CARE ARE O FETITA IN VARSTA DE 8 ANI: «AI GRIJA CE TATA II MAI ADUCI»

Maya, fiica adoptiva a lui Teo Trandafir, a fost bucuroasa din cale afara in momentul in care Constantin Iosef i-a devenit tatic. Din pacate, barbatul a jucat acest rol doar sase luni, caci pe data de 8 decembrie el a parasit val-vartej caminul conjugal.
Pentru a afla cum o va afecta pe Maya despartirea mamei ei de Constantin Iosef, ziarul Libertatea a cerut parerea psihologului Bebe Mihaescu. “Pe fondul absentei tatalui, avand in vedere ca Maya e un copil adoptat, ea s-a atasat de sotul lui Teo, care i-a tinut pentru scurt timp loc de tata. Vrem, nu vrem, primul barbat din viata noastra este tatal, care este si primul model masculin. Copilul de acum ar putea avea de suferit in adolescenta sau in tinerete in privinta relatiilor pe care le va construi cu sexul opus. Fara un model fix, lucrurile se complica. Ii recomand lui Teo sa aiba grija pe cine ii aduce Mayei drept tata de acum incolo”, ne-a explicat psihologul Bebe Mihaescu. Zilele acestea au circulat zvonuri cum ca Iosef incepuse sa faca militarie cu micuta Maya, care este cam dezordonata, insa Teo Trandafir a negat cu inversunare, sustinand ca sotul ei este un om de treaba.

Divortul de Iosef o poate baga iar in spital!

Teo Trandafir a scapat ca prin minune cu viata, anul trecut, cand a fost operata de doua ori, la Viena, din cauza unor complicatii ale pancreatitei, boala de care sufera. Aflata in prag de divort de Iosef, supararea o poate afecta grav: “Stresul si supararea o pot afecta indirect. Multi bolnavi de pancretita cad din nou la pat, cand sunt in pragul divortului, caci duc o viata dezordonata si refuza sa mai tina dietele stricte”, sustin medicii.

Sursa: Libertatea

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Vin 21 Dec 2012, 16:41

@dolion a scris:
Aflata in prag de divort de Iosef
numai vreo juma de an a rezistat în condiții legale vaginul dolofanei maneliste? Laughing

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Vin 21 Dec 2012, 16:43

@ostrovna a scris:
stau in Timisoara,oricum a fost groaznic
Laughing

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Sam 05 Ian 2013, 15:32

Moartea lui Sergiu Nicolaescu nu a starnit compasiune chiar pentru toata lumea. Nicu Covaci este exemplul cel mai clar.
"Sa il ia mama dracului. Cata iubire i-am purtat de-a lungul anilor, cu atat mai mult m-am convins ca a fost un om lipsit de caracter. Am sa ii atac firmele! Trebuie sa vorbesc cu avocatii mei, pentru ca nu obișnuiesc sa ma dau batut. Omul asta imi datora 800.000 de euro. Fiind securist, in gașca cu marlanii și mitocanii care conduc tara, nici cei de la Finante nu au reactionat. Am trimis experti care au descoperit ca are sa imi dea drepturile de autor pe 40 de ani de zile. A fost mana in mana și cu avocatii, m-au scos de pe genericul filmului - un film de succes, de altfel. Nu mai continui... Mesajul meu este ca nu ma dau batut!", a declarat Nicu Covaci la auzul știrii ca regizorul a incetat din viata, citat de libertatea.ro. Scandalul dintre cei doi era cunoscut de mai multa vreme, din cauza unor sume de bani neplatite pe drepturile de autor asupra muzicii dintr-un film al lui Sergiu Nicolaescu.

Sursa: Evenimentul Zilei

Numarul mesajelor : 22381
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Sam 05 Ian 2013, 20:10

Nici pe mine nu m-a miscat în mod special plecarea lui Nicolaescu, artistul.
Pur si simplu nu am fost nicicând atras de filmele lui.
Ca om, oricine pleacă nu-mi stârneste râs si veselie. E normal...

apocalyptica

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Dum 06 Ian 2013, 13:08

@Emil Condor a scris:
Nici pe mine nu m-a miscat în mod special plecarea lui Nicolaescu, artistul.
Pur si simplu nu am fost nicicând atras de filmele lui.
păi, datorită unor "hartiști" ca ăla ai aflat că... cică turcii de fapt au fost învinși la Călugăreni și la Rovine so funny!

p.s. și cu ajutorul lui au reușit comuniștii să transforme poporul plaiurilor carpato-danubiene într-o adunătură de handicapați în ceea ce privește cunoștințe legate de istoria reală

Numarul mesajelor : 22381
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Dum 06 Ian 2013, 16:59

Asa e în toată lumea, fiecare orânduire îsi scrie propria istorie.
Se întelege că fiecare încearcă să dea un aspect pozitiv la ceea ce este în curtea proprie.
Totusi cei ce stiu să tină ochii mintii deschisi, văd adevărul si în spatele minciunii, oricât de frumos ar fi zugrăvită.

dolion

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Vin 08 Feb 2013, 08:20

Primul termen al procesului de partaj dintre magnatul Dinu Patriciu si sotia sa a scos la iveala un lucru pe care afaceristul ar fi vrut sa nu se afle niciodata. Chiar daca topurile de specialitate spun ca averea lui ar fi de 850 de milioane de euro, sotia acestuia a evaluat bunurile comune la 2,3 miliarde de euro. Din pacate pentru ea, si taxa de timbru e pe masura – 3% din masa partajabila, adica aproape 70 de milioane de euro!
Nemultumita de faptul ca sotul sau, Dinu Patriciu, si-ar fi lasat o mare parte din avere presupusei sale amante, Dana Rodica a cerut judecatorilor sa-i atribuie jumatate din averea omului de afaceri. Chiar daca nu s-a prezentat personal in fata instantei, nevasta lui Patriciu a evaluat bunurile pe care le-a agonisit cu sotul sau la 2,3 miliarde de euro, nereusind sa nominalizeze fiecare proprietate in parte. Judecatorii insa au fost transanti si au cerut ca inainte de a merge mai departe cu procesul, reclamanta sa achite taxa de timbru judiciar. Cum valoarea respectivei taxe e stabilita de lege la 3% din masa partajabila, Dana Rodica Patriciu a cerut ajutor public judiciar, incercand astfel sa fie scutita de la plata sumei de 69 de milioane de euro. Solicitarea sa va fi judecata saptamana viitoare, urmand ca dosarul de partaj sa fie reluat la sfarsitul lunii martie, cand la instanta ar trebui sa ajunga si Dinu Patriciu, pentru a da declaratii.

Acuzat in presa ca ar trai o poveste de dragoste cu una dintre asistentele sale, Melanie Chen, Dinu Patriciu a fost surprins de mai multe ori in compania asiaticei. Despre aceasta, mai multe voci au afirmat ca ar controla mare parte din averea magnatului roman, pe care l-ar fi gazduit in casa ei din Londra atunci cand acesta mergea cu afaceri in Marea Britanie. Tot chinezoaica ar fi si motivul pentru care sotia lui Dinu Patriciu ar fi plecat in Franta, de unde a si introdus actiunea de partaj.

Numarul mesajelor : 8381
Varsta : 52
Localizare : Nasaud
Data de inscriere : 02/10/2008

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Mar 26 Feb 2013, 09:33

Avaaz este o organizatie care mobilizeaza globul intreg pentru anumite actiuni benefice intregii omeniri sau unei parti semnificative a ei.
Astazi putem sa fim solidari cu femeile din Somalia si sa ajutam la schimbarea in bine a unei tari! Maine, poate tot globul va fi solidar cu o cauza din zona noastra!

http://www.avaaz.org/ro/somalia_no_authority_to_rape/?ciIhMcb
Sus In jos
http://www.zarazaitsme.blogspot.com/
Diaporevomenos

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Mar 26 Feb 2013, 11:05

Lupta impotriva distrugeri lumii.

Sus In jos
Diaporevomenos

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Mar 26 Feb 2013, 11:35

Dar lupta a fost pierduta.
A învins ateismul si știința prost înțeleasa, aplicata si prost distribuita.

Adică fără Dumnezeu, asta pentru ca mai deunăzi afirmam ca știința putea si încă mai poate, ajuta omenirea sa progreseze.
Numai ca unii au folosit știința sa distrugă lumea mai repede, împlinind planurile Diavolului cu mare minuțiozitate.

Aflati acum, dupa 27 de ani !

Unde erati in perioada 26 Aprilie - 9 Mai 1986?

Urmariti harta si sa va dati singuri seama daca ati fost, in ce intensitate, si cat timp v-ati aflat in zona norului de la Cernobil. Curaj ...

http://www.irsn.fr/FR/popup/Pages/tchernobyl_video_nuage.aspx
Sus In jos
zaraza26

Numarul mesajelor : 8381
Varsta : 52
Localizare : Nasaud
Data de inscriere : 02/10/2008

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Mier 27 Feb 2013, 15:19

@zaraza26 a scris:
Avaaz este o organizatie care mobilizeaza globul intreg pentru anumite actiuni benefice intregii omeniri sau unei parti semnificative a ei.
Astazi putem sa fim solidari cu femeile din Somalia si sa ajutam la schimbarea in bine a unei tari! Maine, poate tot globul va fi solidar cu o cauza din zona noastra!

http://www.avaaz.org/ro/somalia_no_authority_to_rape/?ciIhMcb

Imi place sa urmaresc site-ul de mai sus, apar pe rand toti cei care semneaza, in timp real. Romania e o prezență constanta, zic eu ca datorita netului. Multe tari lipsesc cu desavarsire. Impartasiti mai departe prietenilor, ca sa voteze, suntem un procent important din votanti. thumb_yello
Sus In jos
http://www.zarazaitsme.blogspot.com/
dolion

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Lun 15 Apr 2013, 14:03

Intentia deputatului Remus Cernea de a inainta un proiect de lege privind casatoriile intre persoane de acelasi sex i-a enervat la culme pe politicienii si pe clericii romani.
Parlamentarul s-a trezit atacat din toate partile.

“Eu am anuntat deja ca am in vedere un proiect de lege care sa reglementeze parteneriatul civil intre persoanele de acelasi sex pe model francez. In Europa, foarte multe tari accepta deja parteneriatele civile sau casatoriile intre persoanele de acelasi sex “, a spus Remus Cernea. Conform replicaonline.ro, presedintele PSD Constanta, Radu Mazare, enervat de ideea lui Cernea, a declarat, facand aluzie la o presupusa orientare sexuala a deputatului: “E «tampita » rau!”.
Foarte suparat pe idee s-a aratat si Puiu Hasotti. “Cer PSD Constanta retragerea sprijinului politic acordat deputatului PSD, Remus Cernea, pentru initiativa privind parteneriatul civil intre persoane de acelasi sex”, a declarat Hasotti.
Arhiepiscopul Tomisului, IPS Teodosie, s-a aratat si el ingrijorat, spunand ca Remus Cernea a fost dus in ispita de Cel Rau. “Omul acesta are nevoie de psiholog. Ma gandesc la psihologi, un grup de preoti, de parlamentari care sa stam de vorba cu el foarte serios. Chiar are nevoie de ajutor”, a diagnosticat IPS Teodosie.

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Sam 01 Iun 2013, 18:04

Probabil din iubire fata de socru, vicepresedintele Senatului, Cristian Dumitrescu, i-a pus numele pe biblioteca din colegiul sau electoral din Odobesti, Vrancea.
Dupa ce in mandatul trecut, pe cand era deputat in Colegiul 4 Odobesti, Dumitrescu a contribuit la utilarea unor biblioteci rurale, parlamentarul PSD a impus ca aceea din Negrilesti sa primeasca numele socrului sau: “Petrica Nicolae Radu, fiu al Vrancei”, dupa cum scrie pe placa de la intrare. Primarul din Negrilesti spune ca nu s-a putut opune dorintei parlamentarului. “Noi biblioteca nu aveam, ne-a fost donata si i-am pus numele pe care l-a dorit domnul deputat pentru ca din banii dumnealui s-a facut totul”, a declarat primarul Ion Vasuianu, in timp ce oamenii din sat se uita acum crucis si incearca sa afle cine e acest "om de seama".

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Sam 01 Iun 2013, 18:11

Mie nu mi se pare ca e un lucru rau,ma rog eu iubesc cartile si m-as bucura sa am o biblioteca intr-un loc unde nu exista chiar daca poarta numkele donatorului.
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Sam 09 Noi 2013, 18:02

3ooo de euro e costa caruciorul Anaisei,sfidator:(

Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   Joi 26 Dec 2013, 10:28

Guvernul a facut cadouri in secret Bisericii si SRI

In ultima sedinta de Guvern din 2013, doua hoteluri de protocol au fost cedate SRI si Bisericii Ortodoxe Romane de catre RA-APPS, printr-o ordonanta de urgenta tinuta secreta de Guvern la momentul adoptarii, relateaza stirileprotv.ro.
Conform Mediafax, este vorba despre Palatul Olanesti - care a fost cedat Serviciului Roman de Informatii - si de complexul hotelier Bradul din Covasna, care a fost transferat catre Episcopia Ortodoxa a Covasnei si Harghitei.

De asemenea, Vila Covasna a Regiei Patrimoniului Protocolului de Stat (RA-APPS) a fost trecuta in administrarea Ministerului Apararii, condus de Mircea Dusa.

Toate cele trei transferuri care se vor oficializa in 30 de zile au fost facute printr-o ordonanta adoptata in sedinta din 18 decembrie, cea „acoperita” de criza din USL pentru numirea sefului TVR. Astfel, OUG 114/2013 nu a fost mentionata in niciun document public: nici in proiectul ordinii de zi anuntate inaintea sedintei, nici intre cele 5 ordonante de urgenta comunicate ca fiind singurele aprobate.

Cadoul pentru SRI, BOR si MApN a ajuns direct in Monitorul Oficial, in Ajunul Craciunului. Guvernul justifica si „urgenta”: “o situatie extraordinara, a carei reglementare nu poate fi amanata”.

MesajSubiect: Re: STIRI SOCIALE   

Sus In jos

STIRI SOCIALE
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 19 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: SOCIAL-POLITIC :: SOCIAL-
Mergi direct la: