Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» Curiozitati si descoperiri
Astazi la 00:18 Scris de Ciprian

» Cum se da premiul Nobel ?
Dum 10 Dec 2017, 23:39 Scris de Anahoret

» Adevaratul Putin
Dum 10 Dec 2017, 23:26 Scris de Anahoret

» ISTORIE DIVERSA
Dum 10 Dec 2017, 23:13 Scris de Anahoret

» Evenimente, tirguri si expozitii
Sam 09 Dec 2017, 04:54 Scris de Ciprian

» Știri muzicale
Vin 08 Dec 2017, 16:36 Scris de Anahoret

» Limba română
Vin 08 Dec 2017, 14:45 Scris de zaraza26

» CAMERA DE WHISKY
Joi 07 Dec 2017, 23:48 Scris de Anahoret

» BANCURI
Mier 06 Dec 2017, 13:27 Scris de zaraza26

» Veștile triste
Mier 06 Dec 2017, 13:19 Scris de zaraza26

» Chestii funny
Mar 05 Dec 2017, 10:06 Scris de Anahoret

» CUVINTE DE FOLOS (III)
Mar 05 Dec 2017, 09:54 Scris de Anahoret

» Ce mi-a placut azi
Lun 04 Dec 2017, 14:01 Scris de zaraza26

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Lun 04 Dec 2017, 13:52 Scris de zaraza26

» Tehnica(diverse)
Vin 01 Dec 2017, 13:04 Scris de Anahoret

» TEATRUL ROMÂNESC
Sam 25 Noi 2017, 09:57 Scris de Ciprian

» Stiri politice internationale
Vin 17 Noi 2017, 18:53 Scris de Ion

» Trecut versus prezent
Joi 16 Noi 2017, 13:14 Scris de zaraza26

Cuvinte-cheie
comment-143 romana 1 Limba Când curiozitati nobel jazz este problema placut English 23 brasov drumetie istorie frig sibiu triste
Decembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

Anahoret

aurora

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Posteaza un subiect nou   Raspunde la subiect
Distribuiți | 

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorMesaj
Mihaela
Vizitator

MesajSubiect: Dolion, puscariabil misogin!   Sam 20 Dec 2014, 10:02

Scriu mesajul asta pentru ca am spus deja ca indiferent de banul lui condor, eu tot pot intra pe forum. Am vrut sa stie ca fac ... ceva pe ban-ul lui.
Nu incerca sa cauti IP-ul, condor cu aripi frante, pot folosi alte milioane de IP-uri. Nu fi penibil!
Daca as fi putut sa imi dezactivez singura contul, as fi facut asta demult. Dar tu , condor nefericit, ai preferat sa ma tii ostatica. Ca sa te dai mare cu anunturi penibile de amenintare si sanctiuni. Jalnic si demn de evul mediu!

Sus In jos
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22381
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: __Nu sta in poartă, intră!__   Dum 21 Dec 2014, 00:08

Mihaela a scris:
Scriu mesajul asta pentru ca am spus deja ca indiferent de banul lui condor, eu tot pot intra pe forum. Am vrut sa stie ca fac ... ceva pe ban-ul lui.
Nu incerca sa cauti IP-ul, condor cu aripi frante, pot folosi alte milioane de IP-uri. Nu fi penibil!
Nu te grăbi, tanti!
Acum, permite-mi să fac eu ceva pe milioanele tale de IP-uri, Email-uri sau conturi.
TE-AM REZOLVAT, TANTI!

Acum mai poti scrie doar aici, dar oricând pot decide să bag acest sub-forum pe invizibil pentru vizitatori si...
„distractia„ ta a luat sfârsit. Nu te bucuri? dance

unicu

Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 01/09/2008

MesajSubiect: Re: __Nu sta in poartă, intră!__   Dum 21 Dec 2014, 01:13

Distinsi interlocutori,
M-am bucurat tare mult ca v-ati amintit de mine, in ciuda prezentelor mele sporadice si nesemnificative de pe acest forum...
In seara asta am mai citit cate ceva, in special postari ale vechilor amici.
Va admir (si... va si invidiez un pic) pentru ca ati reusit sa construiti o comunitate cu staif!
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: __Nu sta in poartă, intră!__   Dum 21 Dec 2014, 01:17

@unicu a scris:
Distinsi interlocutori,
M-am bucurat tare mult ca v-ati amintit de mine, in ciuda prezentelor mele sporadice si nesemnificative de pe acest forum...
In seara asta am mai citit cate ceva, in special postari ale vechilor amici.
Va admir (si... va si invidiez un pic) pentru ca ati reusit sa construiti o comunitate cu staif!

unicu,

Ti-am scris un mesaj la topicul http://luminalumii.forum-gratuit.ro/t20p671-hello-bun-venit#146653

Dacă ai timp, treci si pe acolo! smile

Dacoromanul
Vizitator

MesajSubiect: Salutare, stimati utilizatori   Joi 25 Feb 2016, 04:14

Salutare,
stimati utilizatori,

Din intamplare v-am gasit si nici nu stiu cu ce va ocupati sau despre ce sau cine sau ce organizatie ori societate este vorba, dar m-a impresionat al vostru forum.
Pe aceasta cale, daca veti avea amabilitatea, vreau sa va invit alaturi de mine intr-un loc aparte si special. Intrucat aveti destul timp cat sa intrati pe forum in fiecare saptamana.
Ca sa fiu mai precis, va invit pe un site international in limba engleza care se declara a fi un soi de "joc" de simulari politice numit NationStates, unde mi-am creat o "natiune" numita DACOROMANIA si unde mi-am format propria regiune denumita Holy Byzantine Eurasian Confederacy al carei lider sunt.
Ceea ce va cer este sa va inregistrati cu un e-mail valid, sa va alaturati in regiunea mea de acolo si sa imi sustineti principiile de pace, respect, iubire si libertate pe care se bazeaza regiunea mea. Nu este nevoie sa intrati zilnic sa va administrati natiunea, ci este important ca in fiecare saptamana sa intrati, deci puteti intra oricand doriti voi, dar va rog sa va alegeti un nume de natiune concludent, unic si pe care sa-l tineti minte multa vreme, cat sa va memorati si parola de cont.

Din NationStates se inspira chiar unii politicieni, intrucat include o platforma de site de simulator politic la nivel total, inclusiv Adunarile Mondiale (World Assembly) unde se dezbat ca in oglinda simulari de interes global precum securitate, moralitate, drepturi si libertati, cat si teme militaristice, se formeaza ambasade, regiuni denumite aliante, zona, federatii, imperii, confederatii sau alte numiri cu care au fost fondate regiunile, cat si uniuni regionale extinse. Fiecare regiune isi formeaza propriul guvern regional si pentru al meu am nevoie de voi pentru a-mi sustine principiile si ideile morale si traditionale ale regiunii mele in cele 2 adunari mondiale simulate. Natiunile nu sunt cucerite sau atacate in vreun fel, ci acestea au aparenta de profile aparte. Insa regiunile pot fi invadate, mai putin regiunea mea care este una din cele mai securizate din acea lume virtuala.
In adunarea mondiala World Assembly se trateaza prin voturi liber exprimate subiecte in oglinda cu cele din lumea reala precum incalzirea globala, terorism, libertatea religioasa, condamnarea unei regiuni (un fel de "embargo"), eliberarea unei regiuni, homosexualitatea, dreptul la viata al cetatenilor, exploatarea prin munca, limita maxima de exploatare sau de persecutie, si multe altele. La fel de important este ca natiunea membra la adunarea mondiala prin votul sau poate participa la rasturnarea guvernului unei regiuni nesecurizate.
De aceea, eu va invit sa imi sustineti opiniile conservative si morale, exprimate prin existenta regiunii mele, dar am nevoie chiar si de voturile voastre, pentru sustinerea principiilor de bun simt, pace, libertate, traditie, mentinerea valorilor morale si sociale, dreptul la viata, libertate, respect si toleranta religioasa, anti-canibalism etcetera.

Ca sa va faceti o ideie despre importanta acestui site simulator, va pot spune ca Tratatul economic transpacifican format in viata reala s-a inspirat din "viata virtuala" a acestui joc simulator, de aceea atunci cand va inregistrati pe acel site cu natiunea nou creata prima regiune in care puteti nimeri prima oara se poate numi oarecum pacific fiind unele din cele mai mari si vechi, dar va rog sa va mutati in regiunea mea si sa ma sustineti in toate acele valori de moralitate, de pace si de iubire.

Va invit alaturi de mine si va rog respectuos sa imi luati in considerare aceasta.

Cu multumire, stima si respect,

DACOROMANIA 's nation as High Chancellor in the High Council of the region named as the Holy Byzantine Eurasian Confederacy in the simulation game NationStates.
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: __Nu sta in poartă, intră!__   Vin 26 Feb 2016, 03:22

Îmi place numele tău și al națiunii! thumb_yello

Kid
Vizitator

MesajSubiect: Re: __Nu sta in poartă, intră!__   Vin 08 Iul 2016, 00:22

ce inseamna acele pentagrame sau stele de pe cladirile in care locuiti?
Sus In jos
Ion

Numarul mesajelor : 4582
Data de inscriere : 29/10/2009

MesajSubiect: Re: __Nu sta in poartă, intră!__   Mar 12 Iul 2016, 15:20

Nu inteleg intrebarea ta Kid.

Nu este nimeni pe aici care stie sa-i raspunda?

Avem un vizitator, dar nu ii zice nimeni ''Bun venit!''!?...

Ce se intampla? Toata lumea e in concediu?

Cam bate vantul pe aici....

E trist sa fii singur....

Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: __Nu sta in poartă, intră!__   Mar 12 Iul 2016, 17:41

@Ion a scris:
Nu inteleg intrebarea ta Kid.
Este cauza pentru care nu a venit un răspuns la „întrebarea” lui Kid.
Citat :
E trist sa fii singur....
Este...

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: __Nu sta in poartă, intră!__   

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 11 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Permisiunile acestui forum:Puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: PANOUL VIZITATORULUI-
Posteaza un subiect nou   Raspunde la subiectMergi direct la: