Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» Politica se face cu... caricaturi
Ieri la 23:30 Scris de ostrovna

» Una... Alta... în politică
Ieri la 23:22 Scris de ostrovna

» Societatea și valorile ei
Ieri la 20:16 Scris de Ion

» CAMERA DE WHISKY
Ieri la 10:30 Scris de zaraza26

» BANCURI
Sam 21 Ian 2017, 22:47 Scris de ostrovna

» Cum ne petrecem Sarbatorile de Iarna
Lun 09 Ian 2017, 12:31 Scris de zaraza26

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Dum 08 Ian 2017, 08:48 Scris de dolion

» Urari de sarbatori
Dum 01 Ian 2017, 13:34 Scris de ostrovna

» LA MULTI ANI
Lun 26 Dec 2016, 16:40 Scris de alex andrei

» Stii care sunt diferentele dintre raceala si gripa?
Vin 09 Dec 2016, 15:23 Scris de zaraza26

» Ce mi-a placut azi
Dum 04 Dec 2016, 14:01 Scris de ostrovna

» Născut în România... român
Sam 03 Dec 2016, 02:20 Scris de Ion

» Chestii funny
Mier 30 Noi 2016, 15:11 Scris de Ion

» CANADA
Mier 30 Noi 2016, 05:11 Scris de Emil Condor

» CUVINTE DE FOLOS (III)
Mar 29 Noi 2016, 10:18 Scris de dolion

» ION
Vin 25 Noi 2016, 19:38 Scris de Ion

» ENGLISH
Vin 25 Noi 2016, 18:09 Scris de Emil Condor

» Curiozități off topic
Lun 14 Noi 2016, 15:21 Scris de ostrovna

Cuvinte-cheie
folos caleidoscop topic poezie limba 23 1 romania exista curiozitati monarhia maxime popasul istorie triste brasov drumetie problema sibiu diverse poezii stiri cuvinte bancuri zilei dolion
Ianuarie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiti | 

BANCURI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Cristina

Numarul mesajelor : 5897
Localizare : acolo unde ma regasesc
Data de inscriere : 31/03/2009

MesajSubiect: Re: BANCURI   Dum 24 Oct 2010, 18:05

Scrisoarea unui arab terorist din Romania so funny!

"Zalutam cu rezbekt, Jefu.
Aderizat la Romania cu bomba la valiza ascuns, tregut fara broblem control la aerobort. Pastrat dolar american blestemat, bentru construit aigea bomba, dat jumadate la taxi, jumate furat tigan din buzunar. Indalnit frate Ahmed, batron magazin, ajudat la mine. Discutat cu el la cafenea plan bomba, consumat egler broaspat, intoxicat cu zalmonel, noi ajuns la sbital, doctor roman durut la cur, noi luat cur fok.
Jefu, gu bomba praf antrax nu putut facut la Romania, cineva furat antrax, deci ingercat plan bomba cu bum-bum ! Mutat apartament frate Ahmed, adus mult frumos aminde de tara mia, fara apa la robinet, geamm sparte ca la Beirut, tigle kazut cap cind vind bate.
Urmarit PROTV emiziune explozia camion azotat, facut frica la mine. Astia romani are tupeu nu gluma ! Urgent trebuie recrutat, jefu ! Bomba cu azotat mare efect aveam .

Inderesat pilotat avion bentru lovit gladire la roman. Vazut delevizor, aparat zbor MIG brabusit singur in ogor la taran, plus taran roman stricat singur gladire, adormit beat , tigara abrinsa, murit soacra, facut chef mare la ei.
Draga Jefu, gineva furat la mine gas pastrat bentru bus la bomba, iar azeara, gind iesit cumbarat baclava, exblodat budelie la barter. Aicia la Romania, mult cretin ! Zbierat, zguibat la sin, c- - - t be mine de frica !
Jefu, ma indorg acasa ! Asta romani nu are nevoie de terorism, face singur treaba. "

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
lutra vulgaris

Numarul mesajelor : 1163
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti - Romania
Data de inscriere : 18/05/2010

MesajSubiect: Re: BANCURI   Dum 24 Oct 2010, 19:34

arab destept. Cel mai terorist bobor inafara de arabi e romanul. smile pt. ca este inconstient.

Numarul mesajelor : 2250
Data de inscriere : 23/12/2008

MesajSubiect: Re: BANCURI   Dum 24 Oct 2010, 21:04

@lutra vulgaris a scris:
arab destept. Cel mai terorist bobor inafara de arabi e romanul. pt. ca este inconstient.

Ba nu! Nu este inconstient, este descurcaret. Si-o face singur fara sa-i deranjeze pe altii... so funny!

silverstar

MesajSubiect: Re: BANCURI   Lun 25 Oct 2010, 08:20

Un zâmbet la cafea so funny!

Badea Gheorghe ajunge in ultimul moment pe peronul garii, atat cat sa vada cum ii pleaca trenul de sub nas.
Necajit, intreaba pe un ceferist:
- Cand a plecat trenul ?
- Pai de un minut!
- E bine ca nu am intarziat mai mult!

silverstar

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mar 26 Oct 2010, 22:23

Noaptea, intr-un camin studentesc se aud tipetele unei fete:
- Aujutor, ajutooooor!
Apoi se aude o voce de baiat:
- Taci proasto, ca pot si singur…

silverstar

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 07:29

Patronul intra intr-unul din birourile firmei sale, vede un angajat la birou si il intreaba mirat:
- Tu ce faci pe aici ?
- Ce sa fac sefu’, lucrez.
- Ar trebui sa-ti citesti emailurile mai des. Te-am concediat acu’ trei saptamani.

dolion

Numarul mesajelor : 21159
Varsta : 65
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 12:00

Se duce tatal lui Bula sa-si ia copilu' de la scoala. Merge la scola si vede pe prima usa scris: "copii foarte destepti" Intra. Bula nicaieri!
A doua usa: "copii destepti" - Bula nicaieri!
A treia usa : "copii prosti"- Bula nicaieri!
A patra usa: "copii foarte prosti"- Bula nicaieri!
A cincea usa: "BULA" !!!

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 12:03

Vine un rus la Louvre, la muzeu, se opreste in fata la Mona Lisa, il cheama pe directorul muzeului si-i spune:
- Domnule, cat costa asta?
La care directorul:
- Nu-i de vanzare...
Rusul:
- Domnule, am intrebat cat costa!
Directorul, ca sa scape de el:
- 400 milioane de euro.
Rusul:
-Ia 400 milioane si da-l jos!
Directorul il da jos si vrea sa i-l dea. La care rusul:
- Acuma scoate-l din rama!
Directorul:
- Cum sa-l scot, domnule, e patrimoniu international, nu pot!
Rusul:
- Domnule, ti-am dat 400 de miloane pe el, il scoti din rama!
Directorul se executa.
Rusul:
- Acuma scrie pe el "La multi ani, Yura"!
Directorul revoltat:
- Cum sa scriu, domnule, pe el, ca il distrug!
Rusul:
- Ti-am dat 400 de milioane pe el, scrii ce am zis!
Directorul ia un marker si scrie "La multi ani, Yura!
Dupa care rusul scoate mobilul, suna si spune:
- Serghei, eu am gasit felicitarea - tu cumperi cadoul!

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 12:14

Se spune ca o blonda, având dificultati financiare, a hotarât sa rapeasca un copil pentru a încerca sa obtina o anumita suma de bani din rascumparare. A mers într-un parc, a ademenit un copil în spatele unui copac si a scris urmatorul bilet:
"V-am rapit copilul! Îmi pare rau ca am fost nevoita sa fac asta, dar am mare nevoie de bani. Lasati 10.000 de dolari într-o punga de plastic, în spatele primului pom de pe aleea principala, mâine dimineata la ora 7." Semnat: "Blonda".

A prins biletul cu un ac de siguranta de geaca copilului si i-a spus sa mearga direct acasa.
A doua zi, s-a întors în parc si a gasit cei 10.000 de dolari exact în locul indicat, împreuna cu un bilet:
"Iata cei 10.000 de dolari. Pur si simplu nu pot sa cred ca o blonda îi poate face una ca asta unei alte blonde..."

Numarul mesajelor : 5897
Localizare : acolo unde ma regasesc
Data de inscriere : 31/03/2009

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 12:22

Un tip incercand sa agate o blonda:
- Domnisoara, nu cumva ne-am vazut ieri la gradina zoologica?
- Parca da, in ce cusca erati?

Dar ca sa fie buna, te rog: "Nu crede nimic, indiferent unde ai citit sau cine a spus un anumit lucru, chiar daca l-am spus chiar eu, nu crede nimic decat atunci cand el se potriveste judecatii tale si bunului tau simt." - Buddha
Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 13:53

Un tip vine cu un crocodil intr-un bar. Barmanul zice:
-Pleaca domne cu crocodilul de aici ca imi sperii clientii!
-Stai domnule, ca e inofensiv!
Tipul ii da crocodilului una in cap - crocodilul deschide gura. Tipul deschide slitul si isi baga scula in gura crocodilului. Ii mai da o palma si crocodilul inchide gura, doar cat sa nu il ranesca.
Mandru, tipul se adreseaza celorlalti cleinti din bar, care priveau cu gura cascata de uimire:
-Cine se ofera? Vrea sa mai incerce cineva?
La care o blonda raspunde:
-Vreau eu, dar sa nu ma loviti prea tare, ca eu am avut oreion cand am fost mica!

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 14:04

O tipa merge intr-o delegatie de serviciu la sute de kilometrii departare de casa. Ajunge la hotel, se face comoda, insa pentru ca se simtea singura si cu o senzatie de libertate pe care nu a mai simtit-o niciodata, decide sa apeleze la compania unui barbat. Isi aminteste ca primise un pliant cu o reclama la o firma ce ofera o astfel de companie, asa ca ridica receptorul si formeaza numarul. O voce senzuala de barbat se aude la celalalt capat al firului: El: - Alo...
Ea: - Buna! Sun de la hotelul „Libertador”, camera 421.
El: - Da, da.
Ea: - Am citit pe brosura ca stiti sa faceti masaje si adevarul e ca am nevoie sa veniti in camera la mine sa imi faceti un masaj relaxant cu uleiuri si esente aromate.... Nu, stati, de fapt in realitate vreau sa facem sex. Am chef sa facem sex salbatic pana dimineata. Vreau sa o facem pe pat, la dus, pe podea, pe balcon, pe coridor... Vreau sa scap de inhibitii, sa ma simt umilita, sa iti arat ce c*rva pot fi. Da, vorbesc serios, adu cat mai multe feluri de jucarii, de obiecte ale placerii, ca sa ne asiguram ca vom ramane treji toate noaptea. Vreau sa ma legi de pat, sa ma mangai pe corp cu tot ce vrei, sa ne atingem unul pe altul... cu limba sau cu ce vrei tu... Cum ti se pare...? Mai mult, poti veni si cu niste prieteni, vreau sa....
El: - Adevarul e ca suna fantastic! Dar, doamna, pentru a face apeluri externe trebuie intai sa apasati tasta 9...

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 14:06

Un cuplu tînăr căsătorit, ambii virgini pana la casatorie, petreceau prima noapte împreună, distrîndu-se pînă în zori. Dimineața, el se duce la duș și, neavînd prosop, o roagă pe tînăra soție să-i aducă unul. Aceasta, cînd deschide ușa și-l vede pentru prima dată gol din cap pînă-n picioare, rămîne înmărmurită. Arătînd spre zona cu pricina, întreabă:
-Ce-i chestia aia mică?.
Soțul, vizibil rușinat ii raspunde:
-Știi, asta-i chestia aia cu care ne-am distrat atît de bine azi-noapte!
Ea isi duce mainile la gura si intreaba contrariata:
-Doamne, atît a mai rămas din ea?

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 14:18

Cea mai scurta versiune la Scrisoarea a-III-a :
-Tu esti Mircea ?
-Nu !

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 14:22

Intr-un tren ce mergea de la Cluj la Bucuresti, in acelasi compartiment, erau o doamna mai in varsta cu fiica ei, langa tinara fata statea un domn mai in varsta, in partea opusa stateau doi tineri, un oltean si un ardelean. Tot timpul calatoriei tanarul oltean nu inceta sa faca complimente fetei. La un moment dat, trenul intra in tunel si se aude un sarut prelung si o "cirpitura" de palma. Dupa ce trenul iese din tunel fiecare se gandea:
Doamna in varsta: "Tampitul asta de bosorog a incercat sa ma sarute, da' din gresala a sarutat-o pe fica mea si ea l-a "pocnit".
Domnul in virsta: "Tampitii astia tinerii au incercat sa o sarute pe asta mica si au luat-o peste gura."
Olteanu: "Zapacitul asta de ardelean a incercat sa sarute fata, ea a crezut ca eu am incercat sa o sarut si mi-a trasnit una."
Ardeleanu: "Abia astept sa mai prind un tunel, sa mai imit odata zgomotul unui sarut si sa ii mai trag o palma olteanului asta, ca asa ma inerveaza "moca" lui, de numa!"

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 14:23

La un radio din Rusia se anunta o stire: Cine este sub papucul nevestei sa vina maine in Piata Rosie si cine nu, sa vina in Piata Lenin.
A doua zi in Piata Rosie era plin. In piata Lenin doar unul.
Stupoare! Ce este cu acel om acolo?
Intervievat, acesta a raspuns:
- Mi-a zis nevasta mea ca daca nu vin aici, o sa ma dea afara din casa!

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 14:25

Intr-o incercare disperata a vointei, un barbat hotaraste sa renunte la sex in postul pastelui. Nu prea incintata de idee, sotia hotaraste sa-l sustina. Primele doua saptamini nu a fost prea greu. Urmatoarele doua, sotia a imbracat cea mai urita camasa de noapte si a mincat usturoi inainte de a se baga in pat. Ultimele doua saptamini au fost extrem de grele, asa ca sotia l-a dat afara din dormitor, obligindu-l sa se culce pe canapea. Dimineata Pastelui veni in sfirsit. Un ciocanit se aude in usa dormitorului:
- Ghici cine e ?
- Stiu cine e!
- Ghici ce vreau ?
- Stiu ce vrei!
- Ghici cu ce bat ?

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 14:32

Alinuta in plina dilema in fata oglinzii: sa-mi tai venele...sa mi le las lungi...?!?

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 14:33

Un magar mergea linistit...Din urma il ajunge porcul:
-Aoleu, bai, magarule...Ce slab esti...si ce murdar...si cred ca nici de mancat nu mananci prea bine...Ba, si ce de desagi ti-a pus stapanul in spate...
La un moment dat, magarul se intoarce catre porc:
-Am eu senzatia, sau tu nu esti porcul de anul trecut?!

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 14:36

Un mos din provincie, merge la un medic despre care auzise ca este priceput in ale stimularilor apetitului sexual. Medicul il consulta si ii da doua pastile, una verde ptr. el si una rosie ptr. baba, urmand ca dupa doua saptamani sa revina la consult.
Mergand pe drum, repeta, in speranta ca nu va uita cui ii revine fiecare pastila. La o traversare semaforizata, absorbit de repetitie, nu da importanta culorii semaforului si este oprit de agentul vigilent.
- Mosule stii ca la semafor se trece numai pe verde?
- Da, dragul mosului, dar am gresit.
- Bine mosule sa nu se mai repete!
Atat a fost deajuns ca sa suceasca mintea mosului.
La data stabilita revine la medic ptr. a prezenta situatia.
- Care-i treaba mosule?
- Apoi, domn'doctor, sa-ti fie de cap pastilele, ca n-au dat rezultate, babei mele i-a paralizat un picior si pe mine ma mananca-n fund de nu mai suport.

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 14:40

Un tip foarte singur, a hotarat ca viata ar fi mai misto daca ar avea un animal de companie. Asa ca s-a dus omul nostru la un pet-store si i-a spus managerului ca vrea sa cumpere un animal "aparte". Dupa cateva discutii, a cumparat intr-un final un miriapod (o insecta cu 1000 de picioare), care venea imtr-o cutie mica, alba, pe care s-o foloseasca pe post de casa.
Se duce tipul acasa, gaseste un loc potrivit pentru cutie, si se gandeste ca ar fi frumos sa inceapa "relatia" ducandu-si noul companion la un bar sa bea ceva.
Asa ca a intrebat miriapodul din cutie: "Vrei sa mergi cu mine pana la Frank's sa bem o bere?"
Dar ... nici un raspuns, asta l-a deranjat pe tipul nostru, dar a asteptat cateva minute si a intrebat din nou: "Ce-ar fi daca am merge la bar sa bem o bere impreuna?"
Dar...iar...nici un raspuns de la noul sau prieten si tovaras. Asa ca a mai asteptat cateva minute gandindu-se la situatia respectiva. S-a hotarat sa mai intrebe inca o data, de data asta apropriindu-se de "casa" miriapodului si urland: "Hey, tu de-acolo! Vrei sa mergem la Frank's sa bem o bere impreuna?"
O voce subtire se auzi din cutie...
"Te-am auzit de prima oara! Ai in p..a mea rabdare, ma incalt!"

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 14:43

Mama isi surprinde fiica 'jucandu-se' cu un vibrator.
- Ce faci?!? - o intreaba mama.
- Mama, uite cum stau lucrurile: am 35 de ani, sunt urata, barbatii nu ma doresc, nu o sa ma pot marita niciodata ... Ca urmare, obisnuieste-te si tu cu ideea ca de acu' incolo, asta va fi sotul meu!...
A doua zi, auzind dinspre camera fetei zgomote ciudate, tatal intra val-vartej in camera si o surprinde si el 'in plina actiune' pe fata... Primeste si el aceeasi explicatie...
In cea de a treia zi, cand se intoarce sotia acasa de la piata, isi gaseste sotul cu o sticla de bere intr-o mana si cu vibratorul in cealalta. Socata, il intreaba:
- Pentru numele lui Dumnezeu, barbate, ai innebunit?!?... Ce faci?!?...
La care, sotul raspunde:
- Stai linistita, draga!... Nu e nici o chestie!... Nu vezi?!?... Stau si eu la o bere cu ginerele meu! ...

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 14:50

La ziua judecatii, toate femeile ajung in fata lui Dumnezeu.
Dumnezeu le spune:
- Cele care si-au inselat barbatul sa mearga in partea stanga, iar cele care nu l-au inselat niciodata sa mearga in dreapta.
Se duc femeile care in ce parte..si Dumnezeu le zice:
- Acuma, cele care nu si-au inselat barbatul, merg in Iad.
Una dintre femei, revoltata, intreaba:
- Dar de ce Doamne, noi, care am fost fidele barabatilor nostri, sa mergem in Iad?
Iar Dumnezeu ii raspunde:
- Greselile se iarta, prostia se plateste

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 14:53

Fiul catre tata, a doua zi dupa noaptea nuntii:
- Tata, eu divortez!
- Ai innebunit, asa repede, ce s-a intamplat?
- Nu conteaza, eu divortez!
- Mai fiule, mie poti sa-mi spui, sunt tatal tau, care e problema?
- Tata, sotia mea este virgina!
Dupa un timp de gandire, spune tatal:
- Apoi, fiule, ai dreptate! Ce nu le-a trebuit la altii, nu ne trebuie nici noua!

MesajSubiect: Re: BANCURI   Mier 27 Oct 2010, 14:56

Sa nu ziceti ca inginerii n-au simtul umorului.
Mai jos sunt niste probleme notate de piloti de la Qantas (compania aeriana australiana) si solutiile inginerilor de la service.
(P=Problema semnalata de pilot, S=raspunsul inginerilor.)

P: Cauciucul principal de pe stanga aproape ca trebuie schimbat.
S: Aproape schimbat cauciucul principal de pe stanga.

P: Zborul ok, doar "aterizarea automata" cam dura.
S: "Aterizarea automata" nu este instalata pe acest avion.

P: Joaca ceva la bord.
S: Strans ceva la bord.
: Gaze moarte pe parbriz.
S: Comandat gaze vii.

P: Semn de o scurgere la echipament aterizare dreapta.
S: Semn inlaturat.

P: Franele de frecare blocheaza valvele de viteza.
S: Asta le este scopul.

P: Sistemul IFF inoperabil.
S: Sistemul IFF intotdeauna inoperabil daca este OFF.

P: Suspectez crapatura in parbriz.
S: Suspectez ca ai dreptate.
P: Motor 3 lipsa.
S: Gasit motor 3 pe aripa dreapta dupa ce l-am cautat putin.

P: Avionul merge caraghios.
S: Avertizat avionul sa stea drept, sa zboare cum trebuie, si sa ia lucrurile in serios.

P: "Radarul tinta" bazaie.
S: Reprogramat "radarul tinta" sa cante cum trebuie.

P: Soricel la bord.
S: Instalat pisica.

P: Zgomot de sub bord. Suna ca un pitic care bate ceva cu ciocanul.
S: Confiscat ciocanul de la pitic.

MesajSubiect: Re: BANCURI   Astazi la 11:07

Sus In jos

BANCURI
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 40Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: DIVERTISMENT :: BANCURI si PPS-
Mergi direct la: