Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» CAMERA DE WHISKY
Ieri la 23:39 Scris de Anahoret

» Curiozitati si descoperiri
Ieri la 17:09 Scris de Ion

» LUMEA IN CARE TRAITI
Ieri la 16:40 Scris de Anahoret

» Evenimente, tirguri si expozitii
Mier 17 Ian 2018, 19:26 Scris de Ciprian

» Literatura universala
Mier 17 Ian 2018, 19:13 Scris de Ciprian

» Français
Mier 17 Ian 2018, 14:59 Scris de Anahoret

» ENGLISH
Mier 17 Ian 2018, 11:19 Scris de Anahoret

» JURNALISM
Mar 16 Ian 2018, 18:04 Scris de Anahoret

» Știri politice interne
Mar 16 Ian 2018, 13:16 Scris de Anahoret

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Mar 16 Ian 2018, 06:43 Scris de dolion

» OFF TOPIC
Lun 15 Ian 2018, 14:52 Scris de zaraza26

» Chestii funny
Vin 12 Ian 2018, 19:50 Scris de Anahoret

» CACTUS PERFECTUS
Vin 12 Ian 2018, 15:21 Scris de zaraza26

» ISTORIE DIVERSA
Vin 12 Ian 2018, 09:35 Scris de Anahoret

» ION
Mier 10 Ian 2018, 14:29 Scris de Ion

» POPASUL DOLION (III)
Mier 10 Ian 2018, 13:44 Scris de zaraza26

» BANCURI
Mar 09 Ian 2018, 01:26 Scris de Ion

» Urari de sarbatori
Mar 02 Ian 2018, 18:54 Scris de zaraza26

Cuvinte-cheie
LegiuneaDeOnoare istorie nobel drumetie jazz English Romania curiozitati placut brasov Limba comment-143 altaintrebare maxime bancuri 1 Popasul Vremea Când este Literatura sibiu problema 23 Chestii romana
Ianuarie 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

Anahoret

aurora

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

Ce nu mi-a placut azi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
ostrovna

Numarul mesajelor : 13542
Varsta : 60
Data de inscriere : 03/03/2009

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Mier 20 Apr 2011, 22:23

@cactus a scris:
@CRUCIAT a scris:
Sa petreceti bine!

pai, e zi de perfuzie - ca , se pare ca au aparut medicamentele injectabile - asa ca nu am slobozenie la zemuri sfinte...
Programul e cam ashea: la ora 7.30 ajung la spital, dau actele si astept sa se faca ora 8, 9 sau 10 pana ajung sa-mi ia sange pentru analize; dupa aia stau la coada sa intru la medica si sa-mi dea retzeta pentru pastile (asta e dupa ora 10 si stau pana capat retzeta); dupa aia ma duc la farmacie sa-mi scot medicamentele si frec menta pana pe la ora 14-15 cand vin rezultatele de la analize iar la ora 16 vine si perfuzia de la farmacia spitalului si dupa aia astept sa faca perfuzia ; perfuzia in sine tzine cam 30-40 min. si dupa aia am scapat (in jur de ora 18); asa ca, in principiu, toata ziua am interdictzie la zemuri sfinte. scratch totusi trebe sa kujet daca nu cumva as putea sa fac o exceptzie in perioada de cand primesc retzeta pentru pastile si pana vine perfuzia...

Cactus noi o sa trecem pe centura ca de obicei in ultimele dati,o sa vad cum ne auzim pup mwah! mwah! mwah! mwah! mwah! mwah! hug
Sus In jos
nicuvar

Numarul mesajelor : 2464
Varsta : 62
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/10/2008

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Mier 01 Iun 2011, 19:27

Azi nu mi-a placut asta:

Cinci români au trecut până acum pe sub bisturiul chirurgului pentru a-și schimba sexul, iar alți 20 așteaptă aprobarea comisiilor medicale pentru a trece prin aceeași experiență. Doi dintre pacienți sunt deja căsătoriți. Doar unul dintre ei și-a informat însă soțul despre viața anterioară. Costul celor cinci intervenții chirurgicale a fost suportat integral de Casa Națională de Asigurări de Sănătate.

În SUA o operație de schimbare a sexului costă între 20.000 și 60.000 de dolari. În România este gratuită, costul intervenției fiind suportat integral de sistemul național de asigurări de sănătate.

De ce trebuie sa platesc si eu pentru ca un bou sau o vaca s-a trezit sa isi schimbe sexul, ca vaca vrea penis si ca boul vrea vagin? Adica nu gasim bani pentru oameni care chiar au nevoie de asistenta medicala, dar platim interventii medicale pentru schimbare de sex?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daca dobitocii/dobitoacele vor sa fie altceva, sa faca bine sa plateasca din banii lor, nu din banii nostri. Imi taie mie din indemnizatie ca sa ii plateasca pe boii/vacile astea sa isi puna vagin/penis? In ce rahat de tara traim? De ce desfiintam spitale? Pentru ca nu avem bani. Dar avem bani ca sa platim tampeniile astea?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chiar ca m-am suparat!!!!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

ostrovna

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Mier 01 Iun 2011, 20:19

@nicuvar a scris:
Azi nu mi-a placut asta:

Cinci români au trecut până acum pe sub bisturiul chirurgului pentru a-și schimba sexul, iar alți 20 așteaptă aprobarea comisiilor medicale pentru a trece prin aceeași experiență. Doi dintre pacienți sunt deja căsătoriți. Doar unul dintre ei și-a informat însă soțul despre viața anterioară. Costul celor cinci intervenții chirurgicale a fost suportat integral de Casa Națională de Asigurări de Sănătate.

În SUA o operație de schimbare a sexului costă între 20.000 și 60.000 de dolari. În România este gratuită, costul intervenției fiind suportat integral de sistemul național de asigurări de sănătate.

De ce trebuie sa platesc si eu pentru ca un bou sau o vaca s-a trezit sa isi schimbe sexul, ca vaca vrea penis si ca boul vrea vagin? Adica nu gasim bani pentru oameni care chiar au nevoie de asistenta medicala, dar platim interventii medicale pentru schimbare de sex?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daca dobitocii/dobitoacele vor sa fie altceva, sa faca bine sa plateasca din banii lor, nu din banii nostri. Imi taie mie din indemnizatie ca sa ii plateasca pe boii/vacile astea sa isi puna vagin/penis? In ce rahat de tara traim? De ce desfiintam spitale? Pentru ca nu avem bani. Dar avem bani ca sa platim tampeniile astea?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chiar ca m-am suparat!!!!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Stai linistit ca nu numai astea s au facut ,da ce zici de operatia tovarasului la coloana si la tiroida nu a fost facuta pe banii tai si a lui mama .
Bleacs Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sus In jos
dolion

Numarul mesajelor : 21820
Varsta : 66
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Mier 01 Iun 2011, 20:19

Sunt intru-totul de acord cu tine, Nicu! Noi nu mai primim retete compensate, dar bani pentru idioteniile astea cu schimbarea sexului, se gasesc, iar idioti care sa apeleze la aceste operatii sunt slava Domnului, destui.
Asta e tara, asta e poporul, astia sunt conducatorii!
Toti o apa si-un rahat!
Si eu sunt suparat si nu-mi va trece prea usor.

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Mier 01 Iun 2011, 20:44

@dolion a scris:
Sunt intru-totul de acord cu tine, Nicu! Noi nu mai primim retete compensate, dar bani pentru idioteniile astea cu schimbarea sexului, se gasesc, iar idioti care sa apeleze la aceste operatii sunt slava Domnului, destui.
Asta e tara, asta e poporul, astia sunt conducatorii!
Toti o apa si-un rahat!
Si eu sunt suparat si nu-mi va trece prea usor.

Dolion atita dispret fata de oameni nici ceausescu n a avut pe bune:(

Nu inteleg schimbarea de sex si cine Dumnezeu plateste doua echipe de medici.

Iti dai seama ce sustine ministrul sanatatii ????

Fereasca Dumnezeu cel putin nebun trebuie sa fii!!!

Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sus In jos
Ciprian

Numarul mesajelor : 1342
Data de inscriere : 17/12/2008

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Mier 01 Iun 2011, 21:15

Ia vedeti, nu cumva sa dati in homofobie, ca se supara cate un abuser de pe forum!
Operatia ca si operatie, dar urmeaza tratament de ani de zile cu hormoni si toate alea, si vizite la doctor, pentru ca daca te joci cu hormoni, te joci cu focul.
Mai trebie sa le dea si impozite scazute, celor casatoriti.
Si mai trebuie sa-i slobozeasca si pe poligami, ca doar nu are guvernul sa discrimineze! Iar pe copiii astora, sa-i creasca tot statul, bine-nteles!

"Elvis is alive" Yo
Why me , Lord?
Who Am I
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Mier 01 Iun 2011, 21:22

@Ciprian a scris:
Ia vedeti, nu cumva sa dati in homofobie, ca se supara cate un abuser de pe forum!
Operatia ca si operatie, dar urmeaza tratament de ani de zile cu hormoni si toate alea, si vizite la doctor, pentru ca daca te joci cu hormoni, te joci cu focul.
Mai trebie sa le dea si impozite scazute, celor casatoriti.
Si mai trebuie sa-i slobozeasca si pe poligami, ca doar nu are guvernul sa discrimineze! Iar pe copiii astora, sa-i creasca tot statul, bine-nteles!

Ciprian ,dupa un an trebuie inca o operatie sa i imlpanteze nu stiu ce coasta sau un os ca sa poata sa faca dragoste Sad
Sus In jos
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22399
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Joi 02 Iun 2011, 16:18

Lumânări nu se mai găsesc? Laughing

ostrovna

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Joi 02 Iun 2011, 18:37

@Emil Condor a scris:
Lumânări nu se mai găsesc? Laughing

Sus In jos
nicuvar

Numarul mesajelor : 2464
Varsta : 62
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/10/2008

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Sam 23 Iun 2012, 19:16

De fapt si de drept, ca sa folosesc termeni juridici, nu azi nu mi-a placut. De ceva timp incoace. Tine tot de justitie. Am vazut ca s-au scris pagini intregi despre Nastase si ce i-a facut justitia romana. Stiti ce? Ma cam doare fix in pix, scuzati-mi expresia. Acum e vorba de A.Nastase, maine va fi vorba de Anastase (fara punct), apoi, sper, de altii si altii. Daca au gresit, sa plateasca. Toti.
Dar cu mine ce are justitia romana? Imi permit sa afirm ca este complet idioata, acolo sunt numai tampiti si cretini.
Pe scurt, iata despre ce e vorba: mama mea a cumparat in 1990 o casa cu terenul aferent in comuna Recas, in apropierea Timisoarei. In 1996 a vandut-o altei familii. Mama mea a decedat in 2003.
In 2011, primaria din Recas a inaintat actiune pentru anularea in parte a tuturor actelor de vanzare-cumparare in privinta terenului. Nu stiu ce probleme sunt acolo. Cum mama mea a decedat in 2003, printre parati apar si eu. Dar eu am mostenit de la mama mea doar un apartament in Timisoara, in certificatul de mostenitor nu apare nicio referire la proprietatea din Recas. Am trimis o intampinare in care am prezentat situatia si am cerut sa fiu scos din cauza, dar nu m-am prezentat Numele meu nu apare pe niciun act, este mentionat doar la cererea de chemare in judecata si atat. Pe fond, actiunea a fost respinsa, dar la apel a fost admisa in parte si paratii, printre care si eu, am fost obligati la plata cheltuielilor de judecata.
Pentru mine, un amarat de pensionar de invaliditate, este prea mult. Nu platesc nimic, nici de-al dracului. Acum am ajuns la recurs. Trebuie sa o iau de la capat, sa ma pun la pun la punct cu ultimele modificari si la dau in cap cu certificatul de mostenitor. De asta imi arde mie acum, de procese imbecile? Naiba sa-i ia pe toti.
Va las sa discutati in continuare despre Nastase. Pe mine nu ma intereseaza. Imi pare rau si imi cer scuze pentru rabufnire, dar cui sa-i spun ce am pe suflet daca nu unor prieteni, nu? mwah!

Sus In jos
http://nicuvar.wordpress.com/
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Sam 23 Iun 2012, 20:04

Nu vad de ce sa-ti para rau sau sa te scuzi, Nicu. Nu stiu de ce dar cred ca fiecare om care a avut de-a face cu justitia este nemultumit. Rolling Eyes Eu inteleg ca nu poti multumi pe toata lumea dar sa nemultumesti pe toata lumea s-ar parea ca e mult mai usor (scuze si eu acum de gluma hug ).

P.S. Mi-a placut asta cu A. Nastase si Anastase fara punct. aplauze ulala
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Sam 23 Iun 2012, 23:00

@nicuvar a scris:
Daca au gresit, sa plateasca. Toti.
Asta e atitudinea ce trebuie să ne caracterizeze mereu. thumb_yello

Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Vin 29 Iun 2012, 11:17

Eu fiind oarecum utilizatoare de facebook, ma enerveaza rau de tot acolo, multitudinea de poze cu pisici. Cred ca oamenilor le plac atat de mult pisicile incat nu se pot abtine sa le pozeze nonstop si apoi sa posteze pozele pe facebook... Rolling Eyes Nu reusesc deloc sa inteleg chestia asta, dar delooc!!!

Bun, ca le pozeaza e una. Dar unii isi pun mâțele sa se roage la Domnul pentru prietenii lor online. Deci, ca sa parafrazez si eu acum pe cineva, este noaptea mintii!!! Voila!

Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Vin 29 Iun 2012, 11:21

Mihaela a scris:

Bun, ca le pozeaza e una. Dar unii isi pun mâțele sa se roage la Domnul pentru prietenii lor online. Deci, ca sa parafrazez si eu acum pe cineva, este noaptea mintii!!! Voila!

Wow esti poliglota,ce-ai mai cu pisicile/ so funny!

Bine unii exagereaza si nu numai cu pisicile,bine ca n-am cont pe faceebok. hug mwah!

Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Vin 29 Iun 2012, 11:28

@ostrovna a scris:
...

...

N-am nimic cu pisicile pentru ca stii bine ca am si eu pisica, Lisa.

POLIGLÓT, -Ă, poligloți, -te, adj. 1. (Adesea substantivat) Care vorbește mai multe limbi. ♦ Care cuprinde sau are în vedere mai multe limbi.

Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Vin 29 Iun 2012, 11:30

[quote="Mihaela"]
@ostrovna a scris:
...

...

POLIGLÓT, -Ă, poligloți, -te, adj. 1. (Adesea substantivat) Care vorbește mai multe limbi. ♦ Care cuprinde sau are în vedere mai multe limbi.

Da la asta m-am referit ca voila nu vine din engleza so funny! aplauze hug

Stiu ce inseamna poliglot sau polivalent cu plagiatul is mai infantila ca tot e la moda
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Vin 29 Iun 2012, 11:34

@ostrovna a scris:

Oh, scuzati. Eu chiar nu stiam ca tu esti poliglota.
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Vin 29 Iun 2012, 11:37

Mihaela a scris:
@ostrovna a scris:

Oh, scuzati. Eu chiar nu stiam ca tu esti poliglota.

Eu nu m-am laudat ca-s vorbitoare de vreo limba si mai ales engleza asa ca ,scuze -moi,inteleg dar nu vorbesc dupa ureche so funny! so funny!
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Vin 29 Iun 2012, 11:38

@ostrovna a scris:
...
Eu nu m-am laudat ca-s vorbitoare de vreo limba si mai ales engleza asa ca ,scuze -moi,inteleg dar nu vorbesc dupa ureche so funny! so funny!
Si eu m-am laudat?
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Vin 29 Iun 2012, 11:42

Mihaela a scris:
@ostrovna a scris:
...
Si eu m-am laudat?
Nu, ai zis doar ca nu-ti place limba rusa si votca mwah!
Ai repetat de vreo doua ori ca esti vorbitoare de engleza am vazut si m-as bucura sa stii si franceza,germana e foarte grea am facut eu in liceu n-as putea sa spun ca vb. fluent.

Na o zi buna Mihaela mwah! hug
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Vin 29 Iun 2012, 11:57

@ostrovna a scris:
..... n-as putea sa spun ca vb. fluent.

dar stii sa scrii fluent oh da!
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Dum 26 Aug 2012, 00:28

A murit primul om care a ajuns pe luna Amstrong la 82 de ani:(
Sus In jos
Diaporevomenos

Numarul mesajelor : 1814
Varsta : 70
Localizare : Patria lui Homer si a lui Dionisie Areopagitul
Data de inscriere : 05/10/2008

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Dum 26 Aug 2012, 00:47

Mie nu mi-a placut ca asteptam luna August, sa se racoresca si azi am avut 41oC.
Si maine dar si Luni, de Marti in colo o sa zicem Bogdaproste, ca va scade nitel temperatura.
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Dum 26 Aug 2012, 00:49

@Diaporevomenos a scris:
Mie nu mi-a placut ca asteptam luna August, sa se racoresca si azi am avut 41oC.
Si maine dar si Luni, de Marti in colo o sa zicem Bogdaproste, ca va scade nitel temperatura.

Si la noi e cumplit Sad

Dia nu gasesc unde sunt vestile triste help mwah!
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Dum 26 Aug 2012, 02:57

@ostrovna a scris:
nu gasesc unde sunt vestile triste
La forumul SOCIAL:
http://luminalumii.forum-gratuit.ro/t1010p297-vetile-triste

Continut sponsorizat