Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» ASTAZI E ZIUA TA...
Ieri la 15:16 Scris de zaraza26

» BANCURI
Ieri la 00:44 Scris de Ion

» DE PRIN LUME ADUNATE...
Dum 20 Aug 2017, 10:18 Scris de Anahoret

» Invatamant
Dum 20 Aug 2017, 10:11 Scris de Anahoret

» ION
Dum 20 Aug 2017, 07:58 Scris de Anahoret

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Mier 16 Aug 2017, 07:30 Scris de dolion

» Casuta din padure
Lun 07 Aug 2017, 10:06 Scris de zaraza26

» Ce mi-a placut azi
Joi 03 Aug 2017, 19:20 Scris de Emil Condor

» Va mai exista Romania ?
Lun 24 Iul 2017, 18:20 Scris de Ion

» Corupția din România
Dum 23 Iul 2017, 23:44 Scris de Anahoret

» Muzica POPULARA
Mier 19 Iul 2017, 06:39 Scris de dolion

» Veștile triste
Mier 12 Iul 2017, 14:48 Scris de Ion

» CANADA
Mar 11 Iul 2017, 03:59 Scris de Ciprian

» ZBOR DE CONDOR
Mar 11 Iul 2017, 00:53 Scris de Emil Condor

» Stiri IT
Dum 09 Iul 2017, 16:16 Scris de Anahoret

» POPASUL DOLION (III)
Dum 09 Iul 2017, 14:41 Scris de Ion

» Limba română
Mier 05 Iul 2017, 14:25 Scris de zaraza26

» Klaus Johannis - Presedintele ales
Mier 05 Iul 2017, 14:23 Scris de zaraza26

Cuvinte-cheie
istorie Invatamant sibiu drumetie brasov Popasul 1 cugetari curiozitati Maxime problema 23
August 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

Ce nu mi-a placut azi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
ostrovna

Numarul mesajelor : 13508
Varsta : 60
Data de inscriere : 03/03/2009

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Dum 26 Aug 2012, 03:40

@Emil Condor a scris:
@ostrovna a scris:
nu gasesc unde sunt vestile triste
La forumul SOCIAL:
http://luminalumii.forum-gratuit.ro/t1010p297-vetile-triste

Multumesc Emil,frumos.
Sus In jos
dolion

Numarul mesajelor : 21379
Varsta : 65
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Mier 18 Dec 2013, 15:55

ȘOCANT: Cel mai psihopat șofer pe care l-ai văzut vreodată în trafic. Milioane de oameni sunt scandalizați de gestul acestui dement!

Vezi mai multe din Faze tari pe 220.ro

Numarul mesajelor : 6938
Varsta : 56
Localizare : Deocamdată pe lumea asta
Data de inscriere : 11/12/2008

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Lun 23 Dec 2013, 21:26

Pe la noi încă nu-s foarte populare camerele GoPro, pentru c-ar fi Youtube plin și cu scene neaoșe...

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Dum 29 Dec 2013, 06:58

Ce salarii au juratii de la X Factor?

Salariile celor trei jurati de la X Factor (Delia, Cheloo si Dan Bittman) depasesc suma de 50.000 de euro.
Bittman, Cheloo si Delia nu au primit, insa, sute de mii de euro pentru a se afla la masa juriului, asa cum se zvonea in presa la un moment dat, dar nici nu se poate spune ca ar avea de ce sa se planga. Potrivit unor surse, cei trei mentori de la "X Factor" ar fi fost remunerati cu 60.000 de euro fiecare, la care se adauga cheltuielile de transport, mancare si altele.
"In nici un caz nu au primit sute de mii de euro. Va spun ca stiu ca este vorba de 60.000 de euro fiecare. Nimic mai mult. La toate astea, prin contract, s-au mai adaugat cheltuielile aferente de transport, masa etc", a precizat sursa citata de realitatea.net.
Initial, in presa se zvonise ca membrii juriului de la “X Factor” ar fi castigat fiecare in jur de 160.000 de euro.

Sa-mi explice cineva, de ce un dobitoc, precum "cheloo", primeste atatia bani?

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Dum 29 Dec 2013, 09:01

@dolion a scris:

Sa-mi explice cineva, de ce un dobitoc, precum "cheloo", primeste atatia bani?

Pentru că poate!  Laughing 

În definitiv PRO TV este un post de televiziune particular și e treaba CA cui dă banii. Dacă ei au considerat că acel Cheloo le aduce un beneficiu... este decizia lor.

Dar ce părere ai despre acei politicieni și odrasle de-ale lor care iau banii ăștia de la stat? Eu zic că acolo ar fi problema!  Twisted Evil

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Dum 29 Dec 2013, 13:59

Actrita Carmen Tanase a postat un mesaj foarte real si trist: "'Stimata presa, acum doua zile, aceasta mare, uriasa actrita, a luat premiul Academiei Romane pentru merite deosebite in teatru si film! Nu v-a interesat! Este o stire care nu se vinde, asa-i? Atat va spun: sa va fie rusine obrazului! Ocupati-va in continuare de Bianca Dragusanu! Asta si meritati!"

P.S. Doamna Tamara este o artista mult prea mare ca sa fie patata in toata tabloidele de cerneala murdara a bolnavilor de scandal. Actorii acestia colosali apar la tv. si in presa o singura data: cand se hotarasc sa plece de langa noi.

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Dum 29 Dec 2013, 14:06

Ieri seara (21 decembrie), in Bucuresti, se intampla ceea ce se vede (partial) in poza de mai jos. Televiziunile vorbeau despre cum a taiat nea Nelu porcii vecinilor, ce cumpara oamenii pentru perioada sarbatorilor (pentru ca deja este cunoscut faptul ca in Romania se mananca numai de Paste si Craciun), cum se musca de cur Ponta si Antonescu si cum nu vrea CNA sa o lase pe Bianca Dragusanu sa aiba emisiune la un post tv... repet: in Bucuresti erau oameni multi in strada. Daca se luptau doua clanuri in mall, veneau toate masinile sa faca o transmisiune in direct. Centrul capitalei era blocat si nimeni nu spunea nimic nicaieri... rusine, slugilor! Daca asta se invata in scoala de televiziune este clar de ce au ajuns pe ecran toti tampitii. Vulcanul fierbe usor... dar si cand o sa explodeze...

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Dum 29 Dec 2013, 14:13

In timp ce toti mizerabilii si infectii de politicieni se joaca de-a Tom si Jerry in fata camerelor de filmat, toti sarind peste lege si moralitate, oameni amarati sunt umiliti si calcati in picioare. Ce fac televiziunile in timpul asta? Dau stiri despre Bianca Dragusanu, Daniela Crudu si alte petarde care au ajuns modele pentru generatii intregi de pustoaice dezorientate.

Cum se poate asa ceva?

Un tânăr a fost pedepsit la un an și sase luni de închisoare cu executare pentru că a furat un metru de cablu. El a recurs la acest gest pentru a face rost de bani pentru medicamentele de care mama lui grav bolnavă avea nevoie.
Tânărul de 28 de ani din Reșița a fost prins la furat într-o fabrică dezafectată. De mai bine de jumătate de an, tânărul se află în spatele gratiilor Penitenciarului Popa Șapcă din Timișoara.
"A furat de la Uzina Oțelul Roșu o cantitatea infimă de fier. Pentru aceasta, instanța l-a condamnat la un an și șase luni de închisoare cu executare efectivă. În Oțelul Roșu nu se găsesc locuri de muncă și nu putea realiza un venit pe cale licită", a declarat avocatul băiatului, Cosmin Bolosin.
Din noaptea în care a fost prins de polițiști la furat, tânărul de 28 de ani nu și-a mai văzut familia. A fost reținut, trimis în fața judecătorilor și ulterior închis, relatează România TV.
Tânărul a declarat că avea nevoie de bani ca să-i cumpere medicamente mamei lui care este grav bolnavă.

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Dum 29 Dec 2013, 15:24

@dolion a scris:

Actrita Carmen Tanase a postat un mesaj foarte real si trist: "'Stimata presa, acum doua zile, aceasta mare, uriasa actrita, a luat premiul Academiei Romane pentru merite deosebite in teatru si film! Nu v-a interesat! Este o stire care nu se vinde, asa-i? Atat va spun: sa va fie rusine obrazului! Ocupati-va in continuare de Bianca Dragusanu! Asta si meritati!"

Carmen Tănase

sau Tamara Buciuceanu?!

Numarul mesajelor : 22375
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Dum 29 Dec 2013, 16:09

Ce nu ne place nouă, asa în general, place maselor largi de oameni,
iar presa... hrăneste viermii cu rahat pentru câtiva gologani.

ostrovna

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Lun 30 Dec 2013, 01:05

@Anahoret a scris:

Dar ce părere ai despre acei politicieni și odrasle de-ale lor care iau banii ăștia de la stat? Eu zic că acolo ar fi problema!  Twisted Evil

Astea nu se vad Anahoret,pe langa bani au si alte avantaje,dar ...
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Lun 30 Dec 2013, 01:09

@dolion a scris:
Ieri seara (21 decembrie), in Bucuresti, se intampla ceea ce se vede (partial) in poza de mai jos. Televiziunile vorbeau despre cum a taiat nea Nelu porcii vecinilor, ce cumpara oamenii pentru perioada sarbatorilor (pentru ca deja este cunoscut faptul ca in Romania se mananca numai de Paste si Craciun), cum se musca de cur Ponta si Antonescu si cum nu vrea CNA sa o lase pe Bianca Dragusanu sa aiba emisiune la un post tv... repet: in Bucuresti erau oameni multi in strada. Daca se luptau doua clanuri in mall, veneau toate masinile sa faca o transmisiune in direct. Centrul capitalei era blocat si nimeni nu spunea nimic nicaieri... rusine, slugilor! Daca asta se invata in scoala de televiziune este clar de ce au ajuns pe ecran toti tampitii. Vulcanul fierbe usor... dar si cand o sa explodeze...

Aici e totul organizat nu e spontan ca la Timisoara cand eram pe strazi si nu stiam daca ne mai intoarcem acasa...asa ca nu o sa explodeze nimic ca nu a explodat sau erupt nimic nici cand basescu a fost demis si s-a instaurat din nou fara voia noastra a romanilor care il iubim atat de mult,fix ca pe ceausescu Dumnezeu sa-l ierte!
Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Vin 14 Feb 2014, 12:51

Si uite-asa s-au deszapezit si strazile din Bucuresti...   http://vimeo.com/85952846

Numarul mesajelor : 4514
Data de inscriere : 29/10/2009

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Mier 12 Aug 2015, 01:14

https://www.youtube.com/watch?v=Qzk4qw0QR0o

GUARDA CHE LUNA Fred Buscaglione

Guarda che luna

Fred Buscaglione

Elgos - Malgoni

Guarda che luna, guarda che mare,
da questa notte senza te dovrò restare
folle d'amore vorrei morire
mentre la luna di lassù mi sta a guardare.

Resta soltanto tutto il rimpianto
perché ho peccato nel desiderarti tanto
ora son solo a ricordare e vorrei poterti dire
guarda che luna, guarda che mare!

Ma guarda che luna, guarda che mare,
in questa notte senza te vorrei morire
perché son solo a ricordare e vorrei poterti dire
guarda che luna, guarda che mare!
Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Mier 12 Aug 2015, 06:41

Ioane, vezi ca topicul e "Ce NU mi-a placut azi"!

Numarul mesajelor : 4514
Data de inscriere : 29/10/2009

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Mier 12 Aug 2015, 14:15

Corect! L-am postat unde trebuie.
De aici sa-l stearga cine poate.
Multumesc!
Sus In jos
Anahoret

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   Dum 26 Feb 2017, 14:56

După mitingul organizat de PSD la Pitești, au început să apară prin ziare, prin bloguri și, de câteva ori, chiar pe "burtierele" unor posturi TV titluri precum "Experimentul Pitești".

Părerea mea este că au ales un titlu nefericit pentru niște demonstrații, ținând seama de ce s-a întâmplat în anii comunismului în închisoarea de la Pitești.
:thumbs down:

MesajSubiect: Re: Ce nu mi-a placut azi   

Sus In jos

Ce nu mi-a placut azi
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: DIVERTISMENT :: ACTIUNEA "DIVERSE"-
Mergi direct la: