Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» BANCURI
Astazi la 13:41 Scris de ostrovna

» Societatea și valorile ei
Astazi la 03:08 Scris de Ciprian

» Politica se face cu... caricaturi
Ieri la 16:12 Scris de ostrovna

» CAMERA DE WHISKY
Ieri la 12:54 Scris de Anahoret

» Una... Alta... în politică
Lun 16 Ian 2017, 23:28 Scris de ostrovna

» Cum ne petrecem Sarbatorile de Iarna
Lun 09 Ian 2017, 12:31 Scris de zaraza26

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Dum 08 Ian 2017, 08:48 Scris de dolion

» Urari de sarbatori
Dum 01 Ian 2017, 13:34 Scris de ostrovna

» LA MULTI ANI
Lun 26 Dec 2016, 16:40 Scris de alex andrei

» Stii care sunt diferentele dintre raceala si gripa?
Vin 09 Dec 2016, 15:23 Scris de zaraza26

» Ce mi-a placut azi
Dum 04 Dec 2016, 14:01 Scris de ostrovna

» Născut în România... român
Sam 03 Dec 2016, 02:20 Scris de Ion

» Chestii funny
Mier 30 Noi 2016, 15:11 Scris de Ion

» CANADA
Mier 30 Noi 2016, 05:11 Scris de Emil Condor

» CUVINTE DE FOLOS (III)
Mar 29 Noi 2016, 10:18 Scris de dolion

» ION
Vin 25 Noi 2016, 19:38 Scris de Ion

» ENGLISH
Vin 25 Noi 2016, 18:09 Scris de Emil Condor

» Curiozități off topic
Lun 14 Noi 2016, 15:21 Scris de ostrovna

Cuvinte-cheie
1 istorie problema limba dolion curiozitati stiri exista poezie poezii diverse popasul caleidoscop drumetie zilei brasov triste romania monarhia cuvinte bancuri sibiu 23 folos topic maxime
Ianuarie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiti | 

copiii cu dizabilitati au nevoie de voi!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
julia.stancu

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 31/08/2012

MesajSubiect: copiii cu dizabilitati au nevoie de voi!!!   Vin 31 Aug 2012, 14:29

Ajutati copiii cu dizabilitati ai Scolii Speciale Sf. Mina din Craiova sa invete o meserie! Votati proiectul inscris pe www.raiffeisencomunitati.ro pana pe 17 septembrie si dati-le sansa la un viitor! Prin infiintarea unui atelier de croitorie la nivelul scolii, elevii nostri vor putea sa-si castige singuri existenta si sa schimbe metalitatea celor din jur in ceea ce-i priveste!

Proiectul este vizibil aici: http://raiffeisencomunitati.ro/proie...copiii-cu-ces/

Cum puteti vota?
- va inscrieti aici https://raiffeisencomunitati.ro/program-de-granturi/ , apoi va activati contul de pe adresa de mail cu care v-ati inscris;
- "Log In" unde reintroduceti numele de utilizator si parola
- click aici pentru a vota proiectul preferat
- clik pe harta la DOLJ
- clik pe "Invatam o meserie! (atelier de croitorie pentru copiii cu CES)"—aflat la categoria Servicii sociale.
- "Voteaza"

Multumim din suflet pentru ca va rapiti din timpul dvs pentru a vota! Stiu ca era mai simplu sa fie doar un click, insa daca organizatorii au hotarat astfel sistemul de vot, noi nu avem decat sa ne supunem. Cu ceva timp in urma am depus acest proiect si pe alt site, insa nu am strans suficiente voturi pentru a castiga tocmai din cauza acestui sistem... Poate de data aceasta vom reusi!!!

Cu drag,
Iulia
Sus In jos
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22240
Varsta : 57
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: copiii cu dizabilitati au nevoie de voi!!!   Mar 04 Sept 2012, 21:10

În aparentă, actiunile caritabile se fac în scopuri bune. Doar în aparentă...
În realitate, cei ce le organizează fac averi uriase profitând de cei cu suflet nobil.
Eu obisnuiesxc să ajut pe cei în nevoi, dar o fac fără intermediari - nu am încredere în ei.
Si mă voi metine asa atât cât voi trăi.

PS. Sper ca acest mesaj (topic) să nu-l putem considera drept spam, chiar dacă pare a fi asa ceva.
Oricum, îl voi lăsa o perioadă asa cum este, apoi vom decide ce facem cu el si autorul lui.

Diaporevomenos

Numarul mesajelor : 1814
Varsta : 69
Localizare : Patria lui Homer si a lui Dionisie Areopagitul
Data de inscriere : 05/10/2008

MesajSubiect: Re: copiii cu dizabilitati au nevoie de voi!!!   Mier 05 Sept 2012, 00:44

@Emil Condor a scris:
În aparentă, actiunile caritabile se fac în scopuri bune. Doar în aparentă...
În realitate, cei ce le organizează fac averi uriase profitând de cei cu suflet nobil.
Eu obisnuiesxc să ajut pe cei în nevoi, dar o fac fără intermediari - nu am încredere în ei.
Si mă voi metine asa atât cât voi trăi.

PS. Sper ca acest mesaj (topic) să nu-l putem considera drept spam, chiar dacă pare a fi asa ceva.
Oricum, îl voi lăsa o perioadă asa cum este, apoi vom decide ce facem cu el si autorul lui.

Lasă-l fie el si spam. Pe noi nu ne afectează spam-urile si nici alte intervertii de felul acesta.

Cat privește ajutorul fără intermediari, este cea mai buna si sigura metoda.
Pana si aceasta metoda nu e 100% sigura, da-pai prin alți si mai ales necunoscuți. (Din proprie experienta)

Scriam ceva mai sus :

Psalm 37:25

Am fost tânăr, și am îmbătrânit, dar n-am văzut pe cel neprihănit părăsit, nici pe urmașii lui cerșindu-și pâinea.

Intradevar cel neprihănit nu e niciodată părăsit de Dumnezeu si nici de oameni. Nici nu ajunge la cerșit ( sau ma rog, la cerut ajutor).

Daca cineva citește aceste rânduri si vrea sa ma întrebe, știind cine sunt si ce cred:
Dar voi nu ajungeți vreo data la ananghie ( la nevoie) încât sa cereți ajutor?

Răspunsul este:
Da, si încă de mai multe ori decât cei fără credința, pentru ca noi nu mințim, nu furam, nu înșelam si nu profitam ilicit. Da, si noi avem nevoie de sprijinul aproapelui nostru, sufletesc, material sau spiritual. Dar nu ieșim in strada sa batem toba si sa strigam cu goarna: AJUTOR!!!

Aducem la cunoștința problema noastră adunării si (comitetul) ia imediat masuri, pentru rezolvarea cazului.
Asa se explica interpretarea versetului de mai sus.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: copiii cu dizabilitati au nevoie de voi!!!   Astazi la 15:01

Sus In jos

copiii cu dizabilitati au nevoie de voi!!!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: SOCIAL-POLITIC :: SOCIAL-
Mergi direct la: