Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» BANCURI
Ieri la 22:14 Scris de ostrovna

» Invatamant
Ieri la 21:42 Scris de Ion

» ENGLISH
Ieri la 16:52 Scris de Ion

» Morala crestina
Dum 17 Sept 2017, 01:54 Scris de Ciprian

» ION
Dum 17 Sept 2017, 01:23 Scris de Ciprian

» POPASUL DOLION (III)
Mier 13 Sept 2017, 06:34 Scris de dolion

» ASTAZI E ZIUA TA...
Mar 12 Sept 2017, 22:14 Scris de Ion

» Americane
Vin 08 Sept 2017, 13:24 Scris de zaraza26

» Va mai exista Romania ?
Lun 04 Sept 2017, 11:52 Scris de zaraza26

» ZBOR DE CONDOR
Dum 03 Sept 2017, 21:55 Scris de ostrovna

» DE PRIN LUME ADUNATE...
Joi 31 Aug 2017, 14:29 Scris de Anahoret

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Mier 16 Aug 2017, 07:30 Scris de dolion

» Casuta din padure
Lun 07 Aug 2017, 10:06 Scris de zaraza26

» Ce mi-a placut azi
Joi 03 Aug 2017, 19:20 Scris de Emil Condor

» Corupția din România
Dum 23 Iul 2017, 23:44 Scris de Anahoret

» Muzica POPULARA
Mier 19 Iul 2017, 06:39 Scris de dolion

» Veștile triste
Mier 12 Iul 2017, 14:48 Scris de Ion

» CANADA
Mar 11 Iul 2017, 03:59 Scris de Ciprian

Cuvinte-cheie
English
Septembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

Una... Alta... în politică

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Urmatorul
AutorMesaj
ostrovna

Numarul mesajelor : 13516
Varsta : 60
Data de inscriere : 03/03/2009

MesajSubiect: Una... Alta... în politică   Mar 21 Oct 2014, 01:10

Sus In jos
Ion

Numarul mesajelor : 4541
Data de inscriere : 29/10/2009

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Mar 21 Oct 2014, 01:25

Nu vad ce e socant in acest video.
L-am vazut deja ca l-au dat toate televiziunile.
Si Ponta are 8 case. Care e problema?

Daca ceva e nelegal, Justitia sa-si spuna cuvantul pentru amandoi.
Si pentru toti sobolanii din politica. In special, dar nu numai.
Ca atunci s-ar face o discriminare "politica", nu?
Sus In jos
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22378
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Mar 21 Oct 2014, 02:54

Ion a scris:
Nu vad ce e socant in acest video.
L-am vazut deja ca l-au dat toate televiziunile.
Si Ponta are 8 case. Care e problema?

Daca ceva e nelegal, Justitia sa-si spuna cuvantul pentru amandoi.
Si pentru toti sobolanii din politica. In special, dar nu numai.
Ca atunci s-ar face o discriminare "politica", nu?
Păi, minciuna sochează, nu-i asa?
Unii doar trec pe lângă realitate fără să o observe, în schimb iau minciunile drept adevăr!

Ce sochează cu adevărat este multimea ce nu poate întelege realitatea.

Nici nu ar mai trebui să afirm că as fi de acord cu puntul tău de vedere - se stie.

Ion

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Mar 21 Oct 2014, 03:06

Jurnalistul
-Cine are ghinion?
Iohannis
-Eu am ghinion.

Acesta este dialogul cu ''ghinion''.
Televiziunile au tradus cum ca profesorii care nu au case au ghinion,
oblingandu-l astfel pe Iohannis sa-si ceara scuze.

Ei bine, eu cred ca marele ghinion il paste pe poporul roman daca nu va deschide bine
ochii pe cine voteaza.

Destepta-te, Romane,
Si nu vota pe oricine!
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Mar 21 Oct 2014, 03:19

Johannis nu doar că e un om cu bun simt, este si inteligent.

Ion

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Mar 21 Oct 2014, 04:32

Oamenii inteligenti nu prea au ce cauta in politica.
E adevarat ca nu are talent oratoricesc.
Profesia si specialitatea lui nu prea il ajuta in acest sens.

In '89 l-am cunoscut personal pe Marin Sorescu.
L-am invitat, impreuna cu Mihail Sora la o intalnire cu elevii
liceului, pe care il conduceam.

Cand i-a venit randul sa vorbeasca, a fost imposibil sa lege mai mult de cateva vorbe.
Dar ne-a facut mie si inca unui cloeg cate o caricatura in Cartea de Aur a liceului.

Adica: "a rostit", pictand, mai mult de o mie de cuvinte!....
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Mar 21 Oct 2014, 04:40

Mai sunt si exceptii chiar dacă e asa cum afirmi despre oamenii inteligenti în politică.
De regulă, ei stau departe de „troaca porcilor”.

Da, unii preferă să se exprime în scris căci o fac mult mai bine decât oral.
Iar despre Marin Sorescu stim că mereu a preferat exprimarea scrisă, a avut talent din plin.

Ion

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Mar 21 Oct 2014, 16:42

A propos de bancul cu troaca porcilor.
Pana si zicala asta au ''plagiat-o'', dar prost.
In original, la noi, este asa:
"Te amesteci cu taratsa, te mananca porcii."

Ei zic altfel:
"Te bagi in troaca porcilor, te mananca porcii."

Nu mai vad unde e metafora...?
Sus In jos
dolion

Numarul mesajelor : 21384
Varsta : 66
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Sam 25 Oct 2014, 22:02

Guvernul caută urgent 6 milioane de cerșetori. Vezi dacă te califici!

de Lucian Mîndruță

Avem 6,5 milioane de cerșetori în România? Avem 6 milioane de oameni care așteaptă cu mâna întinsă, de aici și până la primul tur al alegerilor, pentru o sacoșă cu 18 kilograme de mâncare?
Ministerul Fondurilor Europene crede că da. Și tocmai a lansat o licitație de 100 de milioane euro, care să asigure câte o sacoșă de 18 kg de alimente pentru 6,5 milioane de persoane. O sacoșă destinată categoriilor defavorizate, care s-ar cifra exact la atât, după un an și jumătate de încă o guvernare care a promis că rezolvă problema în primele nu-mai-știu-câte-zile.
Mă scuzați, dar dacă sunt defavorizați, de ce nu le creăm locuri de muncă, așa cum am promis? De ce nu le scădem taxele? De ce nu îi ajutăm să-și facă un business mai ușor? De ce, de ce le aruncăm cu pomana în față, de ce le culcăm la pământ demnitatea cu 18 kile de uitare a fățărniciei celor care ne conduc? De ce?
De fapt, calculul guvernului e simplu. Presupune că avem 6 milioane de iresponsabili, repet, iresponsabili, nu doar săraci, care ar lua uleiul și zahărul și carnea la schimb pentru ceea ce toată lumea știe că trebuie să dea: votul. Primarii, care vor împarți pachetele, vor face cu ochiul cu marfa în mână. Și viața va merge mai departe, spre viitorul în care toți stăm cu mână întinsă, fără să fie nevoie măcar să învățam să spunem "Sail vous plait”, ca cerșetorii noștri de la Paris.
Asta e părerea clasei politice despre România. Asta crede Guvernul că are dedesubt: 6 milioane de oameni fără conștiință, fără onoare, fără vreo minimă capacitate de a observa câteva fapte:

Anul ăsta au fost oameni care au rămas fără case.
Alții care au făcut foamea, pe sub poduri și parcuri.
Alții care n-avut ce pune pe masa copiiilor.
Mulți.
Nu știu dacă 6 milioane, dar mulți.
Dar ce să vezi - oamenii ăștia n-au primit ditamai punga cu mâncare 18 kile! - nici în ianuarie.
Nici în februarie.
Nici în martie.
Nici în aprilie.
Nici în mai.
Nici în iunie.
Nici în iulie.
Nici în august.
Nici în septembrie.
Dar vor primi fix între octombrie și noiembrie. Să mănânce și pentru prima parte a anului.
Citez din actele licitației anunțată la 20 septembrie:
- 20% din totalul de pachete contractate, în primele 15 zile; - 40% în următoarele 15 zile; - 40% în ultimele 15 zile.”
Dacă e adevărat că e pe Fonduri Europene (că mie tot nu-mi vine să cred), ar fi extrem de trist ca banii unei Europe normale la cap să perpetueze nebunia milei și mitei electorale. Începută de PSD, continuată (oho!, cu câtă apetență) de PDL. Livrată și de PNL. Fără nici o diferențiere, fără nici o deosebire de moralitate. Da, nu-l consider pe Base vreun îngeraș aici. Sau pe Blaga. Sau pe Udrea. Sau pe Crin.
Niciodată n-am văzut o nerușinare mai mare. Nu avem 6 milioane de cerșetori în România! Este o palmă data națiunii, venită din existența îmbelșugată și lipsită de griji (altele decât DNA-ul) a celor care ne conduc de 25 de ani.
Și e mai mult decât atât: e o lovitură și pentru business-ul legitim al altor oameni. Ăia care vor încerca SĂ VÂNDĂ făină și ulei între octombrie și decembrie. Și care se vor trezi că un singur competitor de-al lor a câștigat licitația, impune prețul și livrează către o jumătate de țară.

Cum se numește treaba asta în termeni normali?

Nu, nu ilegalitate. Sunt sigur că oricând se poate explică printr-o coincidență distribuirea ajutoarelor în campanie. E deci, mai mult decât atât. Și mai subtil.

Oamenii ăștia nu iubesc România. Oamenii ăștia nu ne vor nici mai demni, nici mai buni, nici mai bine informați și mai ales nu vor ca noi să ne facem alegerile cu mintea noastră.

Pentru ei, cel mai bine e să alegem cu stomacul și să gândim cu curul.

Și să trăim cum o da Dumnezeu din ianuarie. În vreme ce ei ciocnesc la Cotroceni paharele cu șampania victoriei împotriva mândriei de a fi român.

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Sam 25 Oct 2014, 22:11

Lista urgențelor PSD, dacă președintele României va fi Ponta

de Rodica CIOBANU

Să presupunem că, peste patru săptămâni, visul lui Sebastian Ghiță se împlinește și Victor Ponta este ales președintele României, iar el însuși ajunge să taie și să spânzure în PSD și în stat, în tandem cu Liviu Dragnea. Care vor fi consecințele acestei acaparări totale a puterii de către pesediști? Iată, mai departe, un scenariu negru, dar deloc improbabil:

În elaborarea lui, am ținut cont de antecedentele politice și comportamentale, de dată relativ recentă, ale PSD, de intențiile declarate în ultimii doi ani, prin cele mai autorizate voci ale sale, de profilul celor mai influenți lideri ai săi și de ultimele evoluții interne. Privit din toate aceste puncte de vedere, PSD apare, încă de la preluarea provizorie a guvernării împreună cu PNL, în vara lui 2012, ca un partid antidemocratic, interesat exclusiv de consolidarea propriei poziții la putere, chiar dacă aceasta se face prin slăbirea statului de drept și decredibilizarea României pe plan extern.
În doi ani, PSD a reușit – atât în USL, cât și de unul singur – să desființeze comisii incomode (comisia de la MEC, care îl acuza de plagiat pe Victor Ponta), să pună sub control direct regii autonome (Monitorul Oficial), să-și subordoneze instituții esențiale pentru funcționarea corectă a societății și vieții publice (Avocatul Poporului și CNA), să le „castreze” pe altele (ANI), să lovească cu jandarmii o mână de țărani, care-și apărau drepturile (protestele antifracking de la Pungești), să dea verde prostituției politice (eliminarea articolul ce interzicea traseismul aleșilor locali), devenind, în prag de alegeri, principalul beneficiar al măsurii ș.a.m.d. Bifând atâtea realizări, ce și-ar mai dori PSD în continuare? Iată lista scurtă:

Dispariția DNA. Mulți aleși pesediști sunt în pușcării, alții sunt anchetați, președintele executiv, Liviu Dragnea, e trimis în judecată, Sebastian Ghiță ar putea ajunge din nou, la parchet, purtătorul de cuvânt al partidului e pus sub acuzare, socrul premierului Ponta e urmărit penal, iar în antecamera sa din guvern, baronul Duicu făcea trafic de influență. Toți aceștia se vor grăbi să scape de închisoare, dar și să-și asigure condiții optime pentru afaceri murdare. Ei ar putea desființa DNA dintr-o trăsătură de condei, însă măsura prea brutală ar putea produce un cutremur în societatea românească, așa că vor alege omorul cu mănuși, reorganizând Departamentul sub un pretext aparent benign, ca să-l scurteze de competențe. Înființat prin ordonanță de urgență, DNA, inițial PNA, ar putea primi rapid mai puțină autonomie în cadrul Parchetului General, iar atribuțiile sale ar putea fi reduse, modificând, concomitent, Legea 78/2000, privind sancționarea faptelor de corupție. Pesediștii au antecedente: în 2012 au reorganizat prin desființare temporară comisia universitară de la Ministerul Educației, tocmai când aceasta hotărâse că Victor Ponta a plagiat, iar legile sunt mereu modificate în folosul incompatibililor și penalilor (1200 de primari incompatibili au scăpat de dosarele deschise de ANI, datorită unei legi inițiate de șase deputați PSD și votate de actuala majoritate parlamentară plus 13 liberali). DNA nu va dispărea, dar ar putea va deveni o instituție slabă, nemaiavând cu ce să muște.

Libertate pentru baronii penali. Partidul a mai încercat o dată să-i scoată din închisoare și să-i protejeze pe baronii încă liberi, supunând la vot în așa numita „marțea neagră” legile amnistiei și grațierii. A eșuat din cauza liberalilor, care s-au răzgândit, dar intenția a rămas și este posibil ca, după alegeri, să încerce a doua oară. Chestionat, prin iunie, dacă sunt șanse ca legile să fie curând, adoptate, prezidențiabilul Ponta declara: „Nu, în următoarele 12 luni, nu. Dacă va exista o majoritate covârșitoare în Parlament pe acest subiect, nu știu”. Așadar, subiectul este de actualitate, iar pentru unii pesediști, apropiați premierului, cele două legi constituie monedă de schimb (Vorel Hrebenciuc îi promitea lui Dan Șova sprijin pentru a obține șefia partidului, cu condiția ca acesta să-l ajute cu legile amnistiei și grațierii). Termenul de 12 luni ar putea fi devansat, fiindcă baronii penali se grăbesc și le-ar plăcea să petreacă Crăciunul acasă.

Desființarea ANI. Nedorită încă din fașă, Agenția de Integritate – creație a Moncăi Macovei – a reușit să-i sâcâie pe aleși, numărându-le rudele angajate la propriile cabinete, contractele cu statul ale firmelor de familiie, consiliile de administrație în care mai prestau etc. Cei mai afectați de conflictul de interese au fost primarii din toate partidele, edilul pesedist al Constanței, Radu Mazăre, fiind însă acela care a venit cu ideea amnistierii faptelor care-i făceau pe aleșii locali incompatibili cu funcțiile. În martie 2014, senatoarea Gabriela Firea, soția primarului din Voluntari și colegul ei Darius Vâlcov, fost primar al Slatinei, au amendat Legea aleșilor locali, transferând o serie de atribuții de la primar, către subordonații lui, astfel încât vicerimarul poate să atribuie un contract firmei soției șefului său, de exemplu, fără ca acesta din urmă să se mai afle în conflict de interese. Așadar PSD, cu susținerea tacită a celorlalte partide parlamentare, a început deja să transforme ANI într-o instituție de vitrină, precum CNSAS: dă bine, dar nu mai poate produce nimic.

Legi cu dedicație. Pesediștii au o mai lungă și mai bogată experiență în domeniu, decât colegii lor din alte partide și nu se jenează să-și afișeze dedicația. Gabriela Firea a modificat o lege în folosul soțului primar, deputatul Eduard Martin a muncit la alta (colectarea deșeurilor), ce avantajează marile firme de salubritate, el însuși fiind acționar la una, iar 127 de parlamentari PSD, UNPR și PPDD au lucrat Codul Silvic în favoarea dezvoltatorilor imobiliari, permițâdu-le să defrișeze cât vor. Deși pare imposibil după două decenii de jaf, în România a mai rămas mult de furat, de la păduri până la contracte atât de umflate că numai comisionul de intermediere se ridică la 9 milioane de euro (vezi dosarul Microsoft). Un act normativ bine ticluit, precum ordonanța din 2012, care ridică la 100 de mii de euro plafonul contractelor atribuite fără licitație, face ca banii statului să se scurgă în conturile politicienilor și amicilor lor, simplu și fără riscuri.

Cu o opoziție slabă și un președinte din și de gașcă, precum Victor Ponta, nimeni nu va putea opri PSD să-și pună în practică ideile, iar emisarii europeni și americani abia dacă vor izbuti să-i tempereze avântul. În timp record, România s-ar putea alătura Ungariei în topul îngrijorării aliaților, corupția deșănțată trimițând-o, ca pe țara naționalistului Victor Orban, la ieșirea din clubul democrației. „Este doar un scenariu alarmist, o exagerare”, vor zice unii. Oare? După faptele enumerate mai sus, ce a mai rămas de demonstrat?!

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Sam 25 Oct 2014, 22:16

Potrivit legii 406/2001, privind acordarea unor drepturi celor care au fost șefi de stat, un fost președinte are dreptul la o locuință de protocol, cu destinația reședință, plus un spațiu de cabinet de lucru, consilier și secretar. Mai mult, în baza aceleiași legi, un fost președinte mai are dreptul și la un autotorism, pază și protecție asigurată de SPP, plus o indemnizație de 75% din salariul unui președinte.

Vedeti de ce e bataie mare pentru Cotroceni?

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Sam 25 Oct 2014, 22:17

Da, exact acestia sunt suporterii lui Ponta: milogi lipsiti în totalitate de demnitate.
Ei votează viitorul natiunii! Suntem la mâna lor căci sunt prosti rău... si multi!

Emil Condor

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Sam 25 Oct 2014, 22:19

dolion a scris:
Si, mai ales pentru posibilitatea de a strangula Justitia.

ostrovna

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Sam 25 Oct 2014, 22:20

Emil Condor a scris:
Johannis nu doar că e un om cu bun simt, este si inteligent.

hai mai Emile daca era inteligent spune ceva de banii de case aducea documente,argumente etc..acum in tara se speculeaza ca a vandut copiii pt.organe desi eu nu cred,,de acolo ar fi avut bani,mie nu mi se pare inteligent ci batut rau in cap,basescu daca ar candida l-ar manca, ca nu si a cultivat inteligenta e atceva ,cred ca nivelul iq a lui Iohannis = Eba ,vai si amar !
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Sam 25 Oct 2014, 22:26

Emil Condor a scris:
dolion a scris:

care justitie???aia dreapta si nepartinitoare a lui basescu si reformata de Macobei,vai si amar! doar nu crezi ca toata lumea e proasta Emile??ca vedem si noi, sincer ca hrebengiuc e urmarit chiar imi place da de ce nici un pedelist de ex blaga?cu afacerile cu ginerele????de ce Alro cu DRAGA STOLO ca si asta pe la toti a trecut ca si udrea ???pe udrrea cu tampeniile ei????au luat doar dusmanii lui basescu,voiculescu si suita ..
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Sam 25 Oct 2014, 22:33

ostrovna a scris:
.acum in tara se speculeaza ca [Johannis] a vandut copiii pt.organe desi eu nu cred
Dacă era adevărat, Johannis era legat de mult timp.
Astea sunt doar bârfele lui Firea si ale celor de la kolhoz 3!

Ion

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Sam 25 Oct 2014, 22:34

Ai uitat, Rodica, ceva:
Liber la plagiat

Romania se va numi atunci

Romania plagiata

dupa Ponta
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Sam 25 Oct 2014, 22:35

ostrovna a scris:
Emil Condor a scris:
dolion a scris:

care justitie???
Cea care l-a arestat si pe Mircea Băsescu.

ostrovna

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Sam 25 Oct 2014, 22:51

Emil Condor a scris:
ostrovna a scris:
Emil Condor a scris:
dolion a scris:

care justitie???
Cea care l-a arestat si pe Mircea Băsescu.

NU au avut ce face din cauza antenei 3 s a intamplat,daca nu dadeau filmarile?? de aceea voiculescu a fost bagat la inchisoare fara un complet ales aleatoriu cum e legea,niste nedrepti !
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Sam 25 Oct 2014, 23:44

Mirel Palada

Pe frontul comunicațional de manipulare pufoasă, dar necesară, vedem deja zilele astea o intensificare a băgatului cărbuni pe tema scăderii lui Ponta în sondaje.

Absolut la întîmplare, voci foarte obiective precum Turcescu ori Lăzăroiu contestă rezultatele sondajelor, spunând că "de fapt", în "sondajele secrete", Ponta este "în prăbușire", iar Iohannis / Udrea / Macovei (în funcție de pentru cine bagă cărbuni respectivii) sînt "într-o creștere puternică".

O să vedeți cum persoane cît se poate de "respectabile" clamează că Ponta e "cel mult 32-33", iar Macovei "deja a ajuns la 15" și poate "repeta surpriza lui Vadim din 2000".

Pentru cei dintre voi care poate nu țineți minte, Lăzăroiu este fix același care în 2012, cînd sondajele prefigurau o victorie năpraznică a USL, mult peste 50%, poate chiar 60% - ceea ce s-a și întîmplat, a luat la Senat 60,03% iar la Cameră 58,63% – sociologul obiectiv de serviciu Lăzăroiu dădea "mai mult ca sigur" faptul că "USL va lua sub 50%, poate chiar sub 40%".

Înainte de alegeri, erau plini pereții mediilor sociale de predicțiile catastrofale pentru USL și salvatoare pt băsescieni. După alegeri, și după Exit Pollul care a prefigurat corect victoria răsunătoare a USL, Cassandra băsesciană a băgat capul la cutie vreo cîteva luni.

Acum a scos capul din nou. Iar spune că Ponta va lua "maxim 32-33". Evident că iar o să dispară după alegeri. Dar pînă atunci, își îndeplinește conștiincios sarcina de serviciu, ordinul pe unitate, poate-poate mai prinde niște fraieri să-i păcălească.

Oameni buni, stimați tovarăși: nu puneți botul la prostii, luați ciocolată la copii. Nu vă lăsați speriați de toate trompetele care încearcă să vă bage antigel în sînge.

Ponta va cîștiga detașat turul 1 al alegerilor. Ponta va cîștiga, ceva mai puțin detașat, dar fără mari bătăi de cap, și turul 2 al alegerilor. Ponta va ajunge președinte.

Important este să vă țineți firea, să vă faceți treaba și să arătați că în ultimul ceas ați învățat și voi măcar un lucru de la Diktatoru Băsescu: să vă țineți cumpătul și să dați dovadă de ceea ce imperialiștii capitaliști anglo-saxoni denumesc, în limbaj de specialitate, grace under pressure.
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Dum 26 Oct 2014, 13:36

L-am urmarit pe Domnul Tariceanu,la TVR -prestatie de adevarat liberal, competent, fara ura ,dar ferm, cunoscator al realitatilor politice ale acestei tari....Mi-as dori o dezbatere civilizata intre Domnul Prim Ministru si Domnul Tariceanu,doi politiceni de care Romania are nevoie,Sper ca n-am suparat pe cei care au alta opinie,dar ii rog sa gandeasca pe cine voteaza ,pentru a scapa de circ, suspiciuni, pentru a se aplica legea fara televizari,sau actiuni teatrale...
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Dum 26 Oct 2014, 13:58

Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Dum 26 Oct 2014, 15:33

ostrovna a scris:
Mi-as dori o dezbatere civilizata intre Domnul Prim Ministru si Domnul Tariceanu,doi politiceni de care Romania are nevoie,
so funny! Asta e „Gluma Zilei” sau o trecem la „Gluma Lunii”?

No, serios acum:
Tăriceanu mai are stofă de politician (doar că e cu prea multe fete!), dar Ponta e pe niciunde.
Tare de tot: „dezbatere civilizată” si mai ales „politicieni de care România are nevoie”!!!
Poate dă Dumnezeu să-i ai asa cum îi doresti, vezi atunci ce ai cerut.
Asta e problema multor oameni: nici măcar nu stiu ce să ceară lui Dumnezeu.

ostrovna

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Dum 26 Oct 2014, 18:15

Lasa Emile ca cer altii si pentru noi ne doresc doar bine, cu Dumnezeu in pace !
Sus In jos
ostrovna

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   Lun 27 Oct 2014, 15:43

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Una... Alta... în politică   

Sus In jos

Una... Alta... în politică
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus