Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» BANCURI
Joi 19 Oct 2017, 16:50 Scris de ostrovna

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Joi 19 Oct 2017, 12:58 Scris de zaraza26

» DE PRIN LUME ADUNATE...
Joi 19 Oct 2017, 08:28 Scris de Anahoret

» Limba română
Joi 19 Oct 2017, 07:54 Scris de Anahoret

» CUVINTE DE FOLOS (III)
Mar 17 Oct 2017, 18:51 Scris de dolion

» Morala crestina
Mar 17 Oct 2017, 18:46 Scris de dolion

» POEZIE
Mar 17 Oct 2017, 18:45 Scris de dolion

» Ce mi-a placut azi
Vin 13 Oct 2017, 23:36 Scris de Ion

» Invatamant
Vin 13 Oct 2017, 19:11 Scris de Anahoret

» Americane
Joi 12 Oct 2017, 01:26 Scris de Ion

» LA TACLALE CU ABBILBAL (III)
Sam 23 Sept 2017, 18:44 Scris de ostrovna

» ENGLISH
Joi 21 Sept 2017, 20:45 Scris de Ion

» Veștile triste
Mier 20 Sept 2017, 18:37 Scris de ostrovna

» ION
Dum 17 Sept 2017, 01:23 Scris de Ciprian

» POPASUL DOLION (III)
Mier 13 Sept 2017, 06:34 Scris de dolion

» ASTAZI E ZIUA TA...
Mar 12 Sept 2017, 22:14 Scris de Ion

» Va mai exista Romania ?
Lun 04 Sept 2017, 11:52 Scris de zaraza26

» ZBOR DE CONDOR
Dum 03 Sept 2017, 21:55 Scris de ostrovna

Cuvinte-cheie
istorie problema brasov 23 romana comment-143 lastnightinsweden sibiu placut 1 curiozitati drumetie Limba English
Octombrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

W.M.Branham

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22
AutorMesaj
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22381
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: W.M.Branham   Mar 27 Apr 2010, 04:25

Cristina a scris:
Bird Symphony
mwah!

gabrielle

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 21/04/2010

MesajSubiect: Re: W.M.Branham   Sam 31 Iul 2010, 14:41

william marrion branham a fost profetul orei dar avem ochii si nu vedem, urechi si nu auzim,doar celui ce ii va descoperi Fiul il poate vedea pe Tatal asa ca prea multe contradictii si atacuri si nu il lasam pe Dumnezeu sa lucreze.Noi cei care cunoastem Adevarul ar trebui sa ne rugam si pt ei care nu cunosc in loc sa ne tot certam.eu cred in profet si in mesajul lui dar nici noi sa nu ne facem un idol din william marrion branham ca nu el ne mantuie ci mesajul care ne-a fost transmis caci prin el a vorbit Domnul.Domnul Isus sa ne binecuvanteze pe toti!!!AMIN.
Sus In jos
gabrielle

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 21/04/2010

MesajSubiect: Re: W.M.Branham   Sam 31 Iul 2010, 14:56

Emil Condor a scris:
gabrielle a scris:
william marrion branham este profetul orei...
Mă pun în „sandalele” celorlați cititori și întreb: ne poți da una sau mai multe profeții de „ultimă oră”?
Dacă da, te rugăm frumos să le postezi, apoi, garantat vor veni multe comentarii asupra lor. Ok?
Profetii de ultima ora sunt:in America va fi presedinte o femeie(biserica catolica)si bomba spre America, cat despre ce profetii a spus fr.Branham sunt toate implinite.eu cred ca inainte sa ne intereseze lucrurile mari sa adunam pe cele mici caci ele ne fac mari cum spune profetul:"sari doar cat traiesti" amin
Sus In jos
Diaporevomenos

Numarul mesajelor : 1814
Varsta : 70
Localizare : Patria lui Homer si a lui Dionisie Areopagitul
Data de inscriere : 05/10/2008

MesajSubiect: Re: W.M.Branham   Sam 31 Iul 2010, 18:25

gabrielle a scris:
Emil Condor a scris:
gabrielle a scris:
william marrion branham este profetul orei...
Mă pun în „sandalele” celorlați cititori și întreb: ne poți da una sau mai multe profeții de „ultimă oră”?
Dacă da, te rugăm frumos să le postezi, apoi, garantat vor veni multe comentarii asupra lor. Ok?
Profetii de ultima ora sunt:in America va fi presedinte o femeie(biserica catolica)si bomba spre America, cat despre ce profetii a spus fr.Branham sunt toate implinite.eu cred ca inainte sa ne intereseze lucrurile mari sa adunam pe cele mici caci ele ne fac mari cum spune profetul:"sari doar cat traiesti" amin

Vezi ca suntem cîțiva (numai cîțiva ) pe aici, creștini care cunoaștem care este Voia Sfîntă a Lui Dumnezeu.
Cauta sa fii aprovizionat bine cu, Cuvîntul Sfînt a Lui Dumnezeu ( si numai cu El )ca sa poti avea o discutie placuta dar si folositoare ție, dar si noua.
Altfel voi fi nevoit sa folosesc iar expresia cu apa de ploaie sau cea din piuă.

Vorba lui Eminescu:Cat suntem încă pe pace eu iti zic Bine-ai venit!

Cât suntem înca pe pace, eu îti zic: Bine-ai venit!
Despre partea închinarii însa, doamne, sa ne ierti;
Dar acu, vei vrea cu oaste si razboi ca sa ne certi
Ori vei vrea sa faci întoarsa de pe-acuma a ta cale,
Sa ne dai un semn si noua de mila mariei-tale...
De-o fi una, de-o fi alta... Ce e scris si pentru noi,
Bucurosi le-om duce toate, de e pace, de-i razboi.
Sus In jos
Iisus

Numarul mesajelor : 355
Data de inscriere : 11/12/2009

MesajSubiect: Re: W.M.Branham   Joi 05 Aug 2010, 21:52

Diaporevomenos a scris:
Vezi ca suntem cîțiva (numai cîțiva ) pe aici, creștini care cunoaștem care este Voia Sfîntă a Lui Dumnezeu.
Iar începi mă? Tu nu numai că ai impresia că ești normal, dar mai și crezi că,,,,, cunoști voia lui d-zeu. Ești tragic...
Dar deh, din când în când e nevoie de unul ca tine pentru ca ceilalți să se ferească de-a cădea în ridicol.

Diaporevomenos a scris:
Altfel voi fi nevoit sa folosesc iar expresia cu apa de ploaie sau cea din piuă.
Mă tem că mai mult decât a folosi expresia tu folosești apa aia din piuă. Să bei, să te speli și doar tu știi la mai ce.

zuum

Numarul mesajelor : 3492
Varsta : 53
Data de inscriere : 29/09/2008

MesajSubiect: Re: W.M.Branham   Vin 06 Aug 2010, 04:51

gabrielle a scris:
in America va fi presedinte o femeie(biserica catolica)si bomba spre America, cat despre ce profetii a spus fr.Branham sunt toate implinite.eu cred ca inainte sa ne intereseze lucrurile mari sa adunam pe cele mici caci ele ne fac mari cum spune profetul:"sari doar cat traiesti" amin

Biserica catolica presedinte ???? Rolling Eyes E ca nuca in perete. America este condusa de un singur zeu, zeul verde cu semnul sarpelui pe el, iar singura biserica este cea de pe Wall Street !

Branham, inca unul din o mie asa zisi vizionari si pezevenghi care au rasarit precum ciupercile datorita libertatilor constitutionale...unde in alta parte a lumii s-au mai nascut profeti mai mari? Doar in America tine figura si mushca prostimea ! Ca acolo unde e libertate multa e si prostie multa....
Sus In jos
Cristina

Numarul mesajelor : 5897
Localizare : acolo unde ma regasesc
Data de inscriere : 31/03/2009

MesajSubiect: Re: W.M.Branham   Vin 06 Aug 2010, 10:08

zuum a scris:
Ca acolo unde e libertate multa e si prostie multa....

De ce, ai impresia ca in dictatura nu ar exista prostie multa Laughing ?! Singura diferenta este ca, in libertate "multa", iese la suprafata mai pregnant si mai "mult" Very Happy ...
Sus In jos
Diaporevomenos

MesajSubiect: Re: W.M.Branham   Sam 07 Aug 2010, 00:19

Iisus a scris:
Diaporevomenos a scris:
Iar începi mă? Tu nu numai că ai impresia că ești normal, dar mai și crezi că,,,,, cunoști voia lui d-zeu. Ești tragic...
Dar deh, din când în când e nevoie de unul ca tine pentru ca ceilalți să se ferească de-a cădea în ridicol.

Diaporevomenos a scris:
Mă tem că mai mult decât a folosi expresia tu folosești apa aia din piuă. Să bei, să te speli și doar tu știi la mai ce.

Altceva in afara de fiere poti sa scoti din gura? Nu poti, pentruca nu ai altceva in stomac, decat fiere si venin, fiul dracului blestemat.

7. Acesta chemând la sine pe Barnaba și pe Saul, dorea să audă cuvântul lui Dumnezeu,
8. Dar le stătea împotrivă Elimas vrăjitorul - căci așa se tâlcuiește numele lui - căutând să întoarcă pe proconsul de la credință.
9. Iar Saul - care se numește și Pavel - plin fiind de Duh Sfânt, a privit țintă la el,
10. Și a zis: O, tu cel plin de toată viclenia și de toată înșelăciunea, fiu al diavolului, vrăjmașule a toată dreptatea, nu vei înceta de a strâmba căile Domnului cele drepte?
11. Și acum, iată mâna Domnului este asupra ta și vei fi orb, nevăzând soarele până la o vreme. Și îndată a căzut peste el pâclă și întuneric și, dibuind împrejur, căuta cine să-l ducă de mână.
Sus In jos
zuum

Numarul mesajelor : 3492
Varsta : 53
Data de inscriere : 29/09/2008

MesajSubiect: Re: W.M.Branham   Sam 07 Aug 2010, 07:48

Cristina a scris:
zuum a scris:

De ce, ai impresia ca in dictatura nu ar exista prostie multa Laughing ?! Singura diferenta este ca, in libertate "multa", iese la suprafata mai pregnant si mai "mult" Very Happy ...

Io zic ca in dictatura e selectia mai mare si mai riguroasa
Sus In jos
zaraza26

Numarul mesajelor : 8357
Varsta : 52
Localizare : Nasaud
Data de inscriere : 02/10/2008

MesajSubiect: Re: W.M.Branham   Sam 07 Aug 2010, 09:27

zuum a scris:
Cristina a scris:
zuum a scris:

Sau ca in dictatura anume feluri de prosti sunt redusi mai usor la tacere. De exemplu cineva plecat din tara se mira de cruzimea unor romani de circa 45-55 de ani fatza de animale, spunand ca acestia, pe care ii cunoaste foarte bine fiind generatia lui, nu le era caracteristic asa ceva.
Sau pur si simplu stirile sunt triate din start. Nu orice se intampla intr-o dictatura e stire! oh da! Acum multe aiureli sunt considerate stiri.
Sus In jos
http://www.zarazaitsme.blogspot.com/
Diaporevomenos

MesajSubiect: Re: W.M.Branham   Sam 07 Aug 2010, 09:49

zaraza26 a scris:
zuum a scris:
Cristina a scris:
zuum a scris:

Sau ca in dictatura anume feluri de prosti sunt redusi mai usor la tacere. De exemplu cineva plecat din tara se mira de cruzimea unor romani de circa 45-55 de ani fatza de animale, spunand ca acestia, pe care ii cunoaste foarte bine fiind generatia lui, nu le era caracteristic asa ceva.
Sau pur si simplu stirile sunt triate din start. Nu orice se intampla intr-o dictatura e stire! oh da! Acum multe aiureli sunt considerate stiri.

Pai mai zaraza, avem democratie, sa nu ne punem poalele in cap? Ca doar asta iseamana democratie.

Traverseaza ba mai repede, ca te sparg! Si la spart.

Sus In jos
zaraza26

Numarul mesajelor : 8357
Varsta : 52
Localizare : Nasaud
Data de inscriere : 02/10/2008

MesajSubiect: Re: W.M.Branham   Sam 07 Aug 2010, 10:01

Diaporevomenos a scris:

Pai mai zaraza, avem democratie, sa nu ne punem poalele in cap? Ca doar asta iseamana democratie.

Nu, democratia e altceva. Inseamna conducerea de catre popor, inseamna binele celor multi. Inseamna ca cei putini si foarte destepti sa isi puna talentele in slujba celor multi. Ca romanul a bagatelizat termenul, e alta poveste... Asa cum ne-am invatat in timpul comunismului sa bagatelizam patriotismul, constiinciozitatea etc. smile
Sus In jos
http://www.zarazaitsme.blogspot.com/
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22381
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: W.M.Branham   Mar 05 Oct 2010, 02:41

zaraza26 a scris:
Diaporevomenos a scris:

Nu, democratia e altceva.
Da, e altceva ceee... nu prea mai există pe această planetă. smile

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: W.M.Branham   

Sus In jos

W.M.Branham
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 22 din 22Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: RELIGII si CULTE :: CRESTINISM (teme generale)-
Mergi direct la: