Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» ASTAZI E ZIUA TA...
Mier 16 Aug 2017, 09:18 Scris de zaraza26

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Mier 16 Aug 2017, 07:30 Scris de dolion

» ION
Vin 11 Aug 2017, 14:26 Scris de Ion

» Invatamant
Vin 11 Aug 2017, 04:30 Scris de Ciprian

» BANCURI
Lun 07 Aug 2017, 13:58 Scris de Ion

» Casuta din padure
Lun 07 Aug 2017, 10:06 Scris de zaraza26

» Ce mi-a placut azi
Joi 03 Aug 2017, 19:20 Scris de Emil Condor

» Va mai exista Romania ?
Lun 24 Iul 2017, 18:20 Scris de Ion

» Corupția din România
Dum 23 Iul 2017, 23:44 Scris de Anahoret

» Muzica POPULARA
Mier 19 Iul 2017, 06:39 Scris de dolion

» Veștile triste
Mier 12 Iul 2017, 14:48 Scris de Ion

» CANADA
Mar 11 Iul 2017, 03:59 Scris de Ciprian

» ZBOR DE CONDOR
Mar 11 Iul 2017, 00:53 Scris de Emil Condor

» Stiri IT
Dum 09 Iul 2017, 16:16 Scris de Anahoret

» POPASUL DOLION (III)
Dum 09 Iul 2017, 14:41 Scris de Ion

» Limba română
Mier 05 Iul 2017, 14:25 Scris de zaraza26

» Klaus Johannis - Presedintele ales
Mier 05 Iul 2017, 14:23 Scris de zaraza26

» PSD
Lun 03 Iul 2017, 15:39 Scris de Anahoret

Cuvinte-cheie
Invatamant Popasul istorie cugetari 23 sibiu drumetie 1 brasov problema Maxime curiozitati
August 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
enohabel

Numarul mesajelor : 412
Data de inscriere : 31/08/2008

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Vin 26 Sept 2008, 16:27

Si inca ceva, am citit din cele 7 epoci ale bisericii care a predicat Brasnham, dar si in acea carte care o aveti voi sunt o gramada de minciuni si nici n-am fost instare sa o citesc pana la capat cand am vazut ce prostii si aiureli scrie acolo, deci nu am luat absolut nimic din ea

Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 17/09/2008

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Vin 26 Sept 2008, 21:38

@sam22 a scris:

Isus a strigat : "cine crede in mine nu crede in mine ci in cel ce ma trimis pe mine."
"cine ma vede pe mine nu vede pe mine ci pe cel ce ma trimis pe mine."
Deci pe cine vedem? Cine este Isus?

Frate sam 22. ~ Poate ca Enoh nu stie unde sa caute in Biblie, versetele citate.
Afisez eu locurile unde le poate gasi: ~ (Ioan 12:44-46).

Enohabel, as vrea sa stiu ce scoala/institut teologic ai absolvit. Te rog!
Sus In jos
sam22

Numarul mesajelor : 284
Data de inscriere : 04/09/2008

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Sam 27 Sept 2008, 14:34

@enohabel a scris:
Sam , tu ca sa fii mantuit si sa ai cununa vietii nu ai nevoie deloc de Branham, Dumnezeu nu ne-a daruit un profet special pentru vremurile din urma, toti acesti speciali" sunt hristosi si proroci mincinosi...
daca ar fi cum spui cei care au trait inainte de Branham pot fi cu totii pierduti ca nu au avut marea revelatie".
Vezi? daca nu ai fi adoptat aceasta invatatura noi eram frati buni si puteam avea o buna partasie, ca si eu combat catolicismul si fiicele ei ca sunt niste apostati,dar nu trebuie sa spun si eu la randul meu alte minciuni, ca atunci sunt ca ei
Lasa-l in pace pe Branham si tu poti citi scripturile si prin Duhul poti si interpreta orice ,exista o singura cale ,un singur adevar care duc la viata necreata divina si acesta este Domnul nostru Isus Hristos...

gresesti ....Branham a fost trimis pentru epoca aceasta pentru Laodicea (a fost un om LEGITIMAT DE DUMNEZEUUUU !!!!!!..asta sti daca zici ca cunosti mesajul lui...si tiam spus ca eu nu pe branham ..omul il ridic in slavi ... ci MESAJUL care acesta la aduss prin Duhul Sfant care a vorbit prin acest om) ... EL este mesagerul .. ingerul al spatelea din apoc 10.7 este FRATELE BRANHAM .... recunosti ori nu recunosti acesta este adevarulll !!! Maleahi 4.5 se refera tot la el.
el este Profetul trimis de Dumnezeu pentru epoca din urma .... a fost trimis cu un mesaj care a clarificat Cuvantul DOmnului la reasezat ... si degeaba ...daca tu nu recunosti "glasul" iartama ca iti spun ... ESTI PIERDUT !
Sus In jos
enohabel

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Sam 27 Sept 2008, 16:41

Slava Domnului sunt pierdut de la rataciri si erezii si sunt constituit cu adevarul smile

Despre ingerul Bisericii din Laodicea( Branham ???) este scris ca e nenorocit sarac orb si [/b[b]]gol, mai sa fie Shocked ce mesager important o trimis Domnul, bran hamistii astia nu numai ca-s orbi dar si prosti, ca daca aveau ceva minte in cap nu-l identificau pe Branham cu ingerul din Laodicea.
Mesajul si versetul din Maleahi nu se refera la Branham ci la Ilie, iar daca zice branhamistii ca el o venit in duhul si puterea lui Ilie, atunci nu poate fi amandoua si Ilie si ingerul Laodicei Sad

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Dum 28 Sept 2008, 00:58

@enohabel a scris:
Slava Domnului sunt pierdut de la rataciri si erezii si sunt constituit cu adevarul smile

Despre ingerul Bisericii din Laodicea( Branham ???) este scris ca e nenorocit sarac orb si [/b[b]]gol, mai sa fie Shocked ce mesager important o trimis Domnul, bran hamistii astia nu numai ca-s orbi dar si prosti, ca daca aveau ceva minte in cap nu-l identificau pe Branham cu ingerul din Laodicea.
Mesajul si versetul din Maleahi nu se refera la Branham ci la Ilie, iar daca zice branhamistii ca el o venit in duhul si puterea lui Ilie, atunci nu poate fi amandoua si Ilie si ingerul Laodicei Sad

ceea ce ai scris ingrosat ti se potriveste tie de minune !!!!
Sus In jos
sam22

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Dum 28 Sept 2008, 01:18

@sam22 a scris:
@enohabel a scris:

ceea ce ai scris ingrosat ti se potriveste tie de minune !!!!
asculta in apoc scrie : Ingerul biserici din laodicea scriei ... si acolo da niste mustrari si sfaturi (arata starea biserici respective si sunt date porunci ce sa faca biserica respectiva pt a se intoarce la Domnul)... dar acestea nu sunt date Ingerului (trimisului) personal .. .adica sa i sune lui .... ci aceste cuvinte care i sunt date acestui inger sunt pentru a fi date BISERICI din epoca acesta adica din Laodicea ... timpul nostru.de aceea fiecare epoca se termina cu : cine are urechi sa asculte ce spune BISERICILOR duhul ... nu ce spune INGERILOR duhul .. pt ca nu ingerilor le vorbeste (trimisilor) ci biserici din epoca respectiva.
nu cunosti scriptruile nene. nu intelegi ce citesti in biblie !!
(nu vreau sa sugerez ca nu stii citi)
Sus In jos
Bartolomeu

Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 28/08/2008

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Lun 29 Sept 2008, 23:24

@TUDOR a scris:
@sam22 a scris:

Isus a strigat : "cine crede in mine nu crede in mine ci in cel ce ma trimis pe mine."
"cine ma vede pe mine nu vede pe mine ci pe cel ce ma trimis pe mine."
Deci pe cine vedem? Cine este Isus?

Frate Sam 22. ~ Poate ca Enoh nu stie unde sa caute in Biblie, versetele citate.
Afisez eu locurile unde le poate gasi: ~ (Ioan 12:44-46).

Enohabel, as vrea sa stiu ce scoala/institut teologic ai absolvit. Te rog!
Sus In jos
sam22

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Mier 01 Oct 2008, 00:13

NU TE MAI AUD ENOHABEL .... DECI NIMIC DE COMENTAT ?? (ASA MA GANDEAM SI EU)
Sus In jos
enohabel

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Mier 01 Oct 2008, 02:05

@sam22 a scris:

Pai la capitolul asta pot comenta multe ca am umblat in lucrare cu un frate care avea darul vindecarii si cand punea mainile multi erau botezati cu Duhul Sfant, sunt experiente de la penticostali, iar branhamistii care au iesit de la penticostali neaga. nu mai recunosc ca acel botez este autentic, asa ca o sa-mi racesc gura de pomana, iar Karima nu crede deloc in astfel de manifestari

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Mier 01 Oct 2008, 08:44

@enohabel a scris:
@sam22 a scris:

Pai la capitolul asta pot comenta multe ca am umblat in lucrare cu un frate care avea darul vindecarii si cand punea mainile multi erau botezati cu Duhul Sfant, sunt experiente de la penticostali, iar branhamistii care au iesit de la penticostali neaga. nu mai recunosc ca acel botez este autentic, asa ca o sa-mi racesc gura de pomana, iar Karima nu crede deloc in astfel de manifestari

hey hey hey ... vezi ca eu nu ma refeream ce crede karima sau nush cine .... tu ai spus de fr. Branham ca este profetul mincinos ...ca e nenorocit sarac orb gol ... ziceai ca ce profet i si acesta care i numit asa .... si eu tziam aratat ca nu intelegi ce citesti din biblie .... ca defapt acolo este vb despre biserici .......raspunde la commentul meu care iti raspundea afirmatiilor tale vis a vis de fr.Branham ..... te rog nu o lua pe coclauri cu subiectul ci ramai aici la el...sa il lamurim !
astept inca sa comentezi despre ceea ce am scris eu ca raspuns mesajului tau postat despre fr. Branham ca ar fi profetul mincinos ... si ca e numit nenorocit sarac orb si gol.(dar nu e asa ... ai vaz si tu )
Sus In jos
Roxy

Numarul mesajelor : 752
Localizare : cetățenia în Ceruri

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Mier 01 Oct 2008, 20:26

un profet mincinos nu putea sa faca asemenea semne si minuni si chiar 5 invieri. Poate Satana sa faca minuni de inviere, sa dea viata ? nu poate. Asa ca cei care il critica pe Branham, mai bine s-ar mai gandi oleaca.
Sus In jos
sam22

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Joi 02 Oct 2008, 00:57

@Roxy a scris:
un profet mincinos nu putea sa faca asemenea semne si minuni si chiar 5 invieri. Poate Satana sa faca minuni de inviere, sa dea viata ? nu poate. Asa ca cei care il critica pe Branham, mai bine s-ar mai gandi oleaca.

CORECT !!!!
Sus In jos
TUDOR

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Joi 02 Oct 2008, 02:16

@Roxy a scris:

citeste profetia lui Ioel, la 2:28-32, prin care Dumnezeu vorbea poporului Sau ce va face in zilele din urma, acolo nu se face referire la vorbirea in limbi, ci numai la vedenii si vise. Deci vorbirea in limbi nu este singurul semn al botezului cu Duhul Sfant. Sau, altfel spus, nu este semnul absolut.

Voi turna Duhul Meu peste orice făptură; fiii și fiicele voastre vor prooroci, bătrînii voștri vor visa visuri, și tinerii voștri vor avea vedenii. Chiar și peste robi și peste roabe voi turna Duhul Meu, în zilele acelea (Ioel 2:28-29).
Sus In jos
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22375
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Joi 02 Oct 2008, 02:22

Nu vă uitati la faptul că nu vin si eu cu unele postări: îmi place mai mult să citesc iar în ultima perioadă sunt extrem de ocupat si... "dat peste cap"! silent Crying or Very sad Acum prefer să tac...
Domnul să fie cu voi toti!
Sus In jos
sam22

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Joi 02 Oct 2008, 09:48

@Emil Condor a scris:
Nu vă uitati la faptul că nu vin si eu cu unele postări: îmi place mai mult să citesc iar în ultima perioadă sunt extrem de ocupat si... "dat peste cap"! silent Crying or Very sad Acum prefer să tac...
Domnul să fie cu voi toti!

nu e nici o problema , stai linistit .... si deoarece spui ca esti "dat peste cap" te invit sa citim impreuna Psalmul91 si sunt sigur ca te vei simti mai bine !!!!
Sus In jos
enohabel

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Lun 06 Oct 2008, 17:01

@Roxy a scris:

Invierile din morti atribuite lui Branham sunt false sunt doar basme ca cele din traditia ortodoxa, dar avea dar de vindecare intradevar si lucrarea lui o mers destul de bine pana o cazut in plasa diavolului si o adus niste interpretari care de fapt sunt erezii.

\Totusi semnele si minunile nu sunt neaparat o legitimatie de profet autentic ca multi ii vor zice in ziua aceea ;Doamne dar in numele tau am scos draci si am savarsit minuni,dar pe unii Domnul nu-i recunoaste,

13. Săvîrșea semne mari, pînă acolo că făcea chiar să se pogoare foc din cer pe pămînt, în fața oamenilor.
14. Și amăgea pe locuitorii pămîntului prin semnele, pe cari i se dăduse să le facă în fața fiarei. Ea a zis locuitorilor pămîntului să facă o icoană fiarei, care avea rana de sabie și trăia.
15. I s'a dat putere să dea suflare icoanei fiarei, ca icoana fiarei să vorbească, și să facă să fie omorîți toți cei ce nu se vor închina icoanei fiarei.

Numarul mesajelor : 752
Localizare : cetățenia în Ceruri

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Lun 06 Oct 2008, 20:06

versetele pe care le-ai postat aici se refera la o organizatie si nicidecum nu au legatura cu vindecarile divine. Fiara, icoana fiarei sunt simboluri ale unor entitati organizationale care uimesc pe locuitorii Pamantului, pe toti cei care nu sunt scrisi in Cartea Mielului, dar nu prin vindecari sau profetii.
Sus In jos
enohabel

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Lun 06 Oct 2008, 23:46

@Roxy a scris:
versetele pe care le-ai postat aici se refera la o organizatie si nicidecum nu au legatura cu vindecarile divine. Fiara, icoana fiarei sunt simboluri ale unor entitati organizationale care uimesc pe locuitorii Pamantului, pe toti cei care nu sunt scrisi in Cartea Mielului, dar nu prin vindecari sau profetii.

Dimpotriva tocmai astfel se va impune Anticristul si prorocul mincinos deoarece vor face tot felul de semne si minuni si prin puterea semnelor vor amagi omenirea.

Vor veni multi in numele Meu si vor zice; "eu sunt hristosul si vor insela pe multi" aceasta se potriveste bine cu mesajul lui Branham care propovaduieste ca nu este alta cale de mantuire decat prin descoperirea data de profet,

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Mar 07 Oct 2008, 00:43

@enohabel a scris:

Dimpotriva tocmai astfel se va impune Anticristul si prorocul mincinos deoarece vor face tot felul de semne si minuni si prin puterea semnelor vor amagi omenirea.

Vor veni multi in numele Meu si vor zice; "eu sunt hristosul si vor insela pe multi" aceasta se potriveste bine cu mesajul lui Branham care propovaduieste ca nu este alta cale de mantuire decat prin descoperirea data de profet,

Dovedește tu că Branham ar fi zis că el este Hristosul. Dacă n-ai cu ce dovedi, ești un mincinos.
Oare nu ț-ii rușine să-l tot mîzgălești pe slujitorul Domnului?
Gîndește-te că vei sfîrși precum Ahab, și vei sta condamnat înaintea lui Dumnezeu.

Ahab cînd l-a zărit pe Ilie i-a zis: "M-ai găsit vrăjmașule? Tu ești acela care nenorocești pe Israel" (1Regi 18:17 21:20).
N-a trecut mult și cîinii i-au lins sîngele lui Ahab în via lui Nabot, după cuvîntul lui Ilie.
Așa cum Ahab nu vroia să-l recunoască pe omul lui Dumnezeu, la fel nici tu nu vrei să-l recunoști pe omul lui Dumnezeu pentru această vreme a sfîrșitului de timp. Soarta care o avut-o Ahab, nu-i exclus s-o ai și tu.
Sus In jos
enohabel

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Mar 07 Oct 2008, 02:12

Linisteste-te, eu sunt in tabara Domnului nu in a vrajmasului, ap Pavel vb despre o alta evanghelie si un alt Isus, ei bine asta vesteste Branham...
Ca nu va place demascarea prorocului in care v-ati pus nadejdea eu ce pot sa fac???
Nu Branham si nici mesajul unui singur om sunt etalonul mantuirii, numai cineva fara minte si pricepere spirituala poate crede o asemenea enormitate...
Prin proiecterea in fata a unui mesaj si a unui om reprezinta cel mai sigur semn de secta eretica
Dar din moment ce voi sustineti ca Branham totusi are un mesaj curat dupa scripturi(ceea ce nu-i adevvarat deloc), atunci de ce mai ai nevoie de Branham??? de ce???, numa ca sa nu mai poti avea partasie cu nici un crestin din afara mesajului???
Avem scriptura, avem pe apostolul neamurilor pe Pavel, nu ai nevoie de Branham

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Mar 07 Oct 2008, 03:41

Există cineva ce si-a pus nădejdea în Branham, sau în Pavel, sau în oricine?!
Eu credeam că Nădejdea noastră e Domnul...
Tu Enohabel, ti-ai pus nădejdea în cei ce au lansat doctrina trinitătii?
Sus In jos
enohabel

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Mar 07 Oct 2008, 04:24

@Emil Condor a scris:
Există cineva ce si-a pus nădejdea în Branham, sau în Pavel, sau în oricine?!
Eu credeam că Nădejdea noastră e Domnul...
Tu Enohabel, ti-ai pus nădejdea în cei ce au lansat doctrina trinitătii?

Nu, eu niciodata n-am citit si n-am auzit doctrina trinitatii, eram un ortodox cu numele,dar cand am citit in biblie am inteles dumnezeirea si pe Dumnezeul Triunic si mi-am pus si imi pun nadejdea in Domnul nostru Isus Hristos.
desigur BO si catolicismul nu inteleg ei dumnezeirea, pentru ei sunt 3 dumnezei nu unul...dar nu aici ii baiu cu ei,ii baiu ca-s morti spiritual si sunt mai mult pagani decat crestini prin toata traditia si idolatria in care se scalda...

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Mar 07 Oct 2008, 04:37

Isus Hristos Nădejdea Slavei - ajunge atât. De ce să mai scormonesc eu după alte nume când tot ce-mi doresc este în Hristos Isus Dumnezeul adevărat si Viata vesnică?

Dacă se afirmă că Dumnezeu S-a manifestat ca Tată, ca Fiu si ca Duh Sfânt e un lucru dar când se spune că trinitatea este formată din trei persoane - buba e maaare!!!

Enohabel, tu nu esti departe... departe de Singurul Adevăr.

Un lucru nu trebuie să uităm (sunt convins că îl stii si tu): când deschizi cu sinceritate inima în fata Domnului, El îti deschide si ochii, ochii mintii. Asa să ne ajute Domnul tuturor!
Sus In jos
enohabel

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Mar 07 Oct 2008, 04:52

@Emil Condor a scris:
Isus Hristos Nădejdea Slavei - ajunge atât. De ce să mai scormonesc eu după alte nume când tot ce-mi doresc este în Hristos Isus Dumnezeul adevărat si Viata vesnică?

Dacă se afirmă că Dumnezeu S-a manifestat ca Tată, ca Fiu si ca Duh Sfânt e un lucru dar când se spune că trinitatea este formată din trei persoane - buba e maaare!!!

Enohabel, tu nu esti departe... departe de Singurul Adevăr.

Un lucru nu trebuie să uităm (sunt convins că îl stii si tu): când deschizi cu sinceritate inima în fata Domnului, El îti deschide si ochii, ochii mintii. Asa să ne ajute Domnul tuturor!

Noi amandoi credem bine,intr-un singur Dumnezeu, dar tu te-ai impotmolit rau cand ai acceptat varianta ca Isus este si Tatal si Duhul Sfant, adica functii.
Eu insa am aflat adevarul si e tocmai invers Dumnezeu,dumnezeirea este o functie, iar persoanele sau entitatile care o formeaza si alcatuiesc aceasta functie sunt entitati diferite subordonate una alteia si intre persoanele dumnezeirii este relatie si dialog si fiecare are trup spiritual,suflet si duh distincte dar in functia de Dumnezeu sunt una nu unul
am dat exemplul cu firma X care are director, director adjunct si manager...ca sa functioneze firma X este nevoie de toti trei si fiecare poate reprezenta firma in caz ca celalalt lipseste, dar asta nu inseamna ca sunt 3 firme X

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   Mar 07 Oct 2008, 05:21

@enohabel a scris:
@Emil Condor a scris:
Isus Hristos Nădejdea Slavei - ajunge atât.
Noi amandoi credem bine,intr-un singur Dumnezeu, dar tu te-ai impotmolit rau cand ai acceptat varianta ca Isus este si Tatal si Duhul Sfant, adica functii.
Eu consider că atunci am iesit din "nămol"! Isus e TOTUL si în toti.
Cum rămâne cu faptul că Duhul Sfânt a lăsat gravidă pe Maria? Adică S-a întrupat în Maria?
Cum rămâne cu adevărul că Dumnezeu este Duh? Care Duh? Poate unul rău?! Nu cumva Scripturile ne spun că singurul sfânt e Dumnezeu? Deci Dumnezeu e Duhul Sfânt, Cel ce S-a întrupat si Îl stim sub Numele Isus. Chiar atât de greu îti este să întelegi atotputernicia lui Dumnezeu? Toate astea pe care ti le-am spus sunt în Cuvântul Sfânt care e Dumnezeu, Acel Cuvânt care S-a întrupat... să mai continui?
Citat :
Eu insa am aflat adevarul
Chiar si ateii spun la fel!!!
Ce ai aflat tu, a fost pus pe masa rătăcitilor de către un Împărat păgân.
Degeaba spui că nu ai tangente cu Niceea sau Constantin când de fapt îi urmezi învătăturile.
Citat :
persoanele dumnezeirii
Acolo e marea problemă: Dumnezeu e Duh, S-a făcut persoană pe timp de 33 de ani. Dumnezeirea nu este în trei persoane - marea minciună servită la Niceea...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT   

Sus In jos

BOTEZUL CU DUHUL SFÂNT
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: RELIGII si CULTE :: CRESTINISM (teme generale)-
Mergi direct la: