Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» Vorbe de duh spuse de un cinic
Astazi la 17:35 Scris de dolion

» BANCURI
Astazi la 17:33 Scris de dolion

» Stiri politice internationale
Ieri la 18:53 Scris de Ion

» Trecut versus prezent
Joi 16 Noi 2017, 13:14 Scris de zaraza26

» ENGLISH
Mier 15 Noi 2017, 19:57 Scris de Anahoret

» CUVINTE DE FOLOS (III)
Mier 15 Noi 2017, 18:31 Scris de Anahoret

» Personalitatea zilei
Mier 15 Noi 2017, 14:12 Scris de zaraza26

» ISTORIE DIVERSA
Mier 15 Noi 2017, 14:11 Scris de zaraza26

» Va mai exista Romania ?
Lun 13 Noi 2017, 15:07 Scris de Anahoret

» Bășcălia la români
Lun 13 Noi 2017, 14:48 Scris de Anahoret

» Limba română
Lun 13 Noi 2017, 13:52 Scris de zaraza26

» MAXIME, CUGETĂRI...
Sam 11 Noi 2017, 08:31 Scris de dolion

» JURNALISM
Vin 10 Noi 2017, 12:44 Scris de zaraza26

» Chestii funny
Vin 10 Noi 2017, 10:20 Scris de zaraza26

» Subiectul zilei
Vin 10 Noi 2017, 09:29 Scris de Anahoret

» Născut în România... român
Joi 09 Noi 2017, 16:31 Scris de Anahoret

» 1 Decembrie 1918
Joi 09 Noi 2017, 16:23 Scris de Anahoret

» Invatamant
Joi 09 Noi 2017, 16:13 Scris de Anahoret

Cuvinte-cheie
frig problema placut istorie este English brasov Limba curiozitati comment-143 23 sibiu 1 drumetie romana Când
Noiembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

Anahoret

aurora

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 19, 20, 21
AutorMesaj
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22381
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Vin 14 Noi 2014, 02:08

Tu nu esti neinstruit.

Stiu că nu Ponta, cei din spatele lui.
La Ponta se văd hăturile...

abbilbal

Numarul mesajelor : 17567
Localizare : Cetatea Bălgrad, Transilvania
Data de inscriere : 28/09/2008

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Vin 14 Noi 2014, 02:31

@Emil Condor a scris:
Tu nu esti neinstruit.

Stiu că nu Ponta, cei din spatele lui.
La Ponta se văd hăturile...
Până sunt noi nu-s rele. Cine știe cum vor fi după ce se învechesc.

Emil Condor

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Vin 14 Noi 2014, 02:35

Rupte! Asa vor fi.

abbilbal

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Vin 14 Noi 2014, 02:40

@Emil Condor a scris:
Rupte! Asa vor fi.

Mai degrabă cred că vor fi cârpite !

Emil Condor

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Vin 14 Noi 2014, 02:47

Abby, mie îmi place că văd ceva nou la români în perioada de după primul tur de alegeri:
au început să se unească. Asta e ceva extraordinar. PSD prin deciziile luate reuseste ceva pozitiv: să-i unească pe români împotriva minciunii. Repet: e ceva extraordinar!

abbilbal

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Vin 14 Noi 2014, 02:58

@Emil Condor a scris:
Abby, mie îmi place că văd ceva nou la români în perioada de după primul tur de alegeri:
au început să se unească. Asta e ceva extraordinar. PSD prin deciziile luate reuseste ceva pozitiv: să-i unească pe români împotriva minciunii. Repet: e ceva extraordinar!

Ăsta-i doar începutul. Bulgărele a fost urnit și se duce peste ei ca un tăvălug fără să-i aleagă.

Emil Condor

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Vin 14 Noi 2014, 03:03

@abbilbal a scris:
@Emil Condor a scris:

Ăsta-i doar începutul. Bulgărele a fost urnit și se duce peste ei ca un tăvălug fără să-i aleagă.
Posibil să intuiesti bine.

Ultima editare efectuata de catre Emil Condor in Vin 14 Noi 2014, 03:04, editata de 1 ori
Sus In jos
abbilbal

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Vin 14 Noi 2014, 03:04

Ei, dar deja-i ora trei la mine? Cânbd a trecut vremea? Merg în pat să mai dorm și eu două ceasuri ! NOAPTE BUNĂ !

Emil Condor

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Vin 14 Noi 2014, 03:05

Noapte bună, Abby!
Dumnezeu să fie cu tine si ai tăi, cei dragi!

Ion

Numarul mesajelor : 4572
Data de inscriere : 29/10/2009

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Vin 14 Noi 2014, 04:23

Noapte buna, romane!
Oriunde te-ai afla acum.
Dumnezeu sa fie cu noi toti, Emil!
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Vin 14 Noi 2014, 04:37

Exact cum spui, Ion! Cu noi toti. amin

Emil Condor

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Joi 05 Feb 2015, 05:29

Americanii baga tancurile in Romania

BY MIHAI GIURGEA on 3 FEBRUARIE 2015

NATO se pregateste de razboi cu Rusia. Comunistii vor fi aruncati peste granita (in cel mai bun caz).

Lt. General Ben Hodges, seful Armatei SUA in Europa:

“We are doing surveys here in the next few weeks up in Estonia, Latvia, Lithuania, Poland, Romania and Bulgaria to see if there is a place where perhaps some of that equipment could be stored there,” “Maybe it’s a company, maybe it’s a whole battalion, we don’t know yet until we do the survey.”

Site-ul Inforwars: intr-o prima etapa, vor fi aduse 220 de tancuri si 3000 de soldati americani. http://www.infowars.com/u-s-army-sends-tanks-equipment-to-eastern-europe/.

Cui i se pare putin, ar trebui sa stie ca americanii promisesera inca de pe vremea lui Boris Eltsin, sa nu trimita NICI PICIOR de tanc in Romania si Polonia. Doar mijloace de aparare antiaeriana. Si chiar si asa, cand au adus rachetele anti-racheta la Constanta, Putin tot a facut spume la gura.

Ce s-a schimbat, intre Boris Eltsin si Putin? Pai…UCRAINA.

Ucraina a schimbat totul. I-a aratat lui Obama ca a fost fraier sa-i dea nas lui Putin (care este efectiv un nou Adolf Hitler). Asa ca actuala decizie a armatei SUA inseamna re-inceputul oficial al Razboiului Rece.

Cu o mare deosebire pentru cetatenii romani: de data asta, Romania a picat de partea capitalista a Zidului.

Credeati ca toate arestarile astea sunt o intamplare?

Credeati ca tot intamplare o fi si schimbarea sefului SRI, manjit pana la urechi de spagile PDL-PNL-PSD?

In caz ca nu v-ati prins, s-a terminat cu joaca. Cineva face curatenie in Romania. Ca atunci cand aduci un cal de rasa, intr-un grajd vechi si prapadit: inainte de toate, trebuie sa cureti grajdul. Daca e infestat de sobolani, trebuie sa-i omori.

Pai ce, chiar aveati impresia ca pe procurorii romani i-a apucat din senin sa bage la puscarie politicieni grei, ca Dan Voiculescu, Adrian Nastase?
sau nemernici milionari, ca Sorin Ovidiu Vantu?
Sau pe insusi Mircea, fratele presedintelui Basescu?
Sau pe Elena Udrea si pe Videanu?
sau pe seful Pro TV-ului, Adrian Sarbu?
Pai pana acum, astia erau de neatins! Nu uitati ca sunt exact aceiasi procurori si judecatori care n-au facut fix nimic, timp de 25 de ani. Exact aceeasi “justitie”, care si-a batut joc de romani aplicandu-le zicala “hotul nedovedit e negustor cinstit”.

Si fara americani, poporul roman o sugea in continuare, ca un copilas nevinovat.

Rusia a vrut sa intre in Europa pe autostrazile coruptiei!

Mafia romaneasca (in frunte cu banditi ca Adrian Nastase, Ion Iliescu, Dan Voiculescu si elevul lor, Ponta) era in stransa legatura cu mafia ruseasca (careia i-au si dat pe gratis o mare halca din metalurgia romaneasca). Era in interesul mafiotilor romani sa scoata Romania din NATO si din Uniunea Europeana.

Inclusiv Biserica Ortodoxa Romana a fost cooptata si pusa la treaba. Popii securisti au inceput sa predice cat de diavoleasca este UE si cat de bine ne-ar fi alaturi de fratii de credinta rusi. Acum s-a terminat cu astea!

Ce ii asteapta pe bolsevicii romani – indiferent ca-s politicieni, securisti, prea-sfinti ortodocsi, ziaristi de stanga, bloggeri pro-rusi, sau comentatori de profesie pe Facebook, platiti de PSD?

Dupa parerea mea, exterminarea. Nu-nu-nu! Nu exterminarea morala: ci aia fizica, traditionala. Glontul in ceafa. Majoritatea, nici macar in Rusia n-au cum sa fuga!

In caz ca ati uitat ce-i aia “Razboi Rece”, ca v-ati obisnuit cu binele si vi s-a urcat la cap treaba cu drepturile omului, uitati-va cum se tortureaza si se macelaresc trupele pro-ruse cu alea pro-NATO, la doar 150 de kilometri de Romania. Orice farama de “drept” al omului a cam disparut!

Si dupa ce va uitati, spuneti-mi daca mai credeti ca baietii astia de stanga, pro-rusi, or sa mai fie tratati cu amabilitate in viitor.

Ca eu nu cred!

http://capitalismpepaine.com/2015/02/03/americanii-baga-tancurile-in-romania/

Emil Condor

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Dum 22 Feb 2015, 21:48

A apărut un posibil nou Imn al României, oare?
Hai să vedem despre ce este vorba:

Mai multe lucruri legate de acest cântec, la adresa:
http://adevarul.ro/locale/cluj-napoca/un-clujean-vrea-schimbe-imnul-stat-romaniei-blestemul-adormirii-desteapta-te-romane-mandrul-un-suflet-roman-1_54e9da20448e03c0fddf0b27/index.html

Anahoret

Numarul mesajelor : 7005
Varsta : 56
Localizare : Deocamdată pe lumea asta
Data de inscriere : 11/12/2008

MesajSubiect: Bani cheltuiți aiurea   Mier 15 Feb 2017, 10:15

Am captat o știre că pe Dealul Cocoșului de lângă Bistrița, primarul a făcut o pârtie de schi care a costat vreo 5 milioane de euro. Părerile sunt pro și contra. Spre exemplu, PRO TV [https://goo.gl/v6amXp] spune că investiția este un fiasco, fiindcă din cauza altitudinii mici (678 m) se cam schiază pe noroi. Aceasta este cea mai nouă știre. Ale două știri sunt date de "Jurnalul național" [https://goo.gl/hpvhpJ] și "DC news" [https://goo.gl/7g0Qts] care sunt mai vechi (5 decembrie) și prezintă situația cu neutralitate.

Cunosc destul de bine locurile fiidcă în ultimii 5-6 ani am tot fost în zona Bistriței fie la concursuri de schi iarna, fie la concursuri de orientare în alergare ori de patrule care s-au ținut pe Dealul Cocoșului sau pe Heniu. Din punctul meu de vedere, consider că primarul Bistriței s-a hazardat cu pârtia de pe Dealul Cocoșului pentru că la vreo 40 km est (30 minute cu mașina), la Piatra Fântânele, în pasul Tihuța (1.229 m), este deja o pârtie de schi, în zona mănăstirii. Și nici acolo nu prea sunt clienți, fiindcă majoritatea merg la Vatra Dornei. În plus, la Poiana Rusului (tot Tihuța) este o școală de schi, care dispune și de ratrac pentru bătărirea traseelor de fond, inclusiv a pârtiei. Acolo se țin concursurile de schi și chiar concursuri nordice cu atelaje de câini. Din punct de vedere meteo, reporterul de la PRO-TV are dreptate: când în Tihuța ninge, la Bistrița plouă. Deci... primarul a cam f*** banii comunității.

Iar PSD vrea să dea o lege prin care primarii pot cheltui mai mult decât fondurile repartizate. Tot înainte, mândri pionieri! aplauze

Numarul mesajelor : 8381
Varsta : 52
Localizare : Nasaud
Data de inscriere : 02/10/2008

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Mier 15 Feb 2017, 13:21

@Anahoret a scris:
Am captat o știre că pe Dealul Cocoșului de lângă Bistrița, primarul a făcut o pârtie de schi care a costat vreo 5 milioane de euro. Părerile sunt pro și contra. Spre exemplu, PRO TV [https://goo.gl/v6amXp] spune că investiția este un fiasco, fiindcă din cauza altitudinii mici (678 m) se cam schiază pe noroi. Aceasta este cea mai nouă știre. Ale două știri sunt date de "Jurnalul național" [https://goo.gl/hpvhpJ] și "DC news" [https://goo.gl/7g0Qts] care sunt mai vechi (5 decembrie) și prezintă situația cu neutralitate.

Cunosc destul de bine locurile fiidcă în ultimii 5-6 ani am tot fost în zona Bistriței fie la concursuri de schi iarna, fie la concursuri de orientare în alergare ori de patrule care s-au ținut pe Dealul Cocoșului sau pe Heniu. Din punctul meu de vedere, consider că primarul Bistriței s-a hazardat cu pârtia de pe Dealul Cocoșului pentru că la vreo 40 km est (30 minute cu mașina), la Piatra Fântânele, în pasul Tihuța (1.229 m), este deja o pârtie de schi, în zona mănăstirii. Și nici acolo nu prea sunt clienți, fiindcă majoritatea merg la Vatra Dornei. În plus, la Poiana Rusului (tot Tihuța) este o școală de schi, care dispune și de ratrac pentru bătărirea traseelor de fond, inclusiv a pârtiei. Acolo se țin concursurile de schi și chiar concursuri nordice cu atelaje de câini. Din punct de vedere meteo, reporterul de la PRO-TV are dreptate: când în Tihuța ninge, la Bistrița plouă. Deci... primarul a cam f*** banii comunității.

Iar PSD vrea să dea o lege prin care primarii pot cheltui mai mult decât fondurile repartizate. Tot înainte, mândri pionieri! aplauze

Nu stiu nimic despre asta. In general nu sunt la curent cu ce se intampla pe aici, ma refer la stiri de felul asta. Stiu ce se intampla la nivel oficial in Nasaud si ceva pe langa. Sotul meu lucreaza la primaria Nasaud. In rest nu facem vizite si nu primim vizite. Nici pe facebook nu stau de vorba cu nasaudeni sau bistriteni. Am mare noroc cu internetul, mi-am ales prieteni din toata lumea. Romani.
Sus In jos
http://www.zarazaitsme.blogspot.com/
Anahoret

Numarul mesajelor : 7005
Varsta : 56
Localizare : Deocamdată pe lumea asta
Data de inscriere : 11/12/2008

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   Mier 15 Feb 2017, 15:36

Dacă n-aș fi fost p-acolo cu competițiile sportive, nici n-aș fi remarcat știrea. Dar, cunoscând zona, mi-a atras atenția prin... inutilitatea investiției. A propos, în Bistrița este un club sportiv foarte bun, inclusiv pe handbal feminin. thumb_yello

MesajSubiect: Re: PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!   

Sus In jos

PENTRU O ROMÂNIE MAI BUNĂ!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 21 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: SOCIAL-POLITIC :: POLITIC :: INTERN-
Mergi direct la: