Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» ENGLISH
Joi 21 Sept 2017, 20:45 Scris de Ion

» Veștile triste
Mier 20 Sept 2017, 18:37 Scris de ostrovna

» Americane
Mier 20 Sept 2017, 17:27 Scris de Ion

» BANCURI
Mier 20 Sept 2017, 17:02 Scris de ostrovna

» Invatamant
Mar 19 Sept 2017, 21:42 Scris de Ion

» Morala crestina
Dum 17 Sept 2017, 01:54 Scris de Ciprian

» ION
Dum 17 Sept 2017, 01:23 Scris de Ciprian

» POPASUL DOLION (III)
Mier 13 Sept 2017, 06:34 Scris de dolion

» ASTAZI E ZIUA TA...
Mar 12 Sept 2017, 22:14 Scris de Ion

» Va mai exista Romania ?
Lun 04 Sept 2017, 11:52 Scris de zaraza26

» ZBOR DE CONDOR
Dum 03 Sept 2017, 21:55 Scris de ostrovna

» DE PRIN LUME ADUNATE...
Joi 31 Aug 2017, 14:29 Scris de Anahoret

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Mier 16 Aug 2017, 07:30 Scris de dolion

» Casuta din padure
Lun 07 Aug 2017, 10:06 Scris de zaraza26

» Ce mi-a placut azi
Joi 03 Aug 2017, 19:20 Scris de Emil Condor

» Corupția din România
Dum 23 Iul 2017, 23:44 Scris de Anahoret

» Muzica POPULARA
Mier 19 Iul 2017, 06:39 Scris de dolion

» CANADA
Mar 11 Iul 2017, 03:59 Scris de Ciprian

Cuvinte-cheie
USL English altaintrebare
Septembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

Traditie si conservatorism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Ion

Numarul mesajelor : 4543
Data de inscriere : 29/10/2009

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 18:02

Eu am pus cuvantul ''prostitutie'' intre ghilimele. Nu se refera la ''cea mai veche meserie din lume''
decat ca termen..

Da, se poate sa ma fi grabit cu logica mea...
Poate si din cauza ca pe mine m-a enervat faptul ca am vrut sa ma dezbar de facebook si nu am reusit
decat foarte greu. Sau, cum imi zicea cineva, nu te poti dezbara de ei niciodata, dupa ce te-ai inscris acolo.

Insistenta lor mi se pare ciudata. Expansiunea lor, precum si obedienta unor site-uri, care nu-ti dau alegere in a comenta ceva decat prin aceasta retea, mi se par iarasi anormale.

Faptul ca aceste retele fac ''comert'' cu ''personalitatea '' mea, fara incuviintare, iarasi mi se pare ceva
anormal....

Nu este numai parerea mea, in privinta celor scrise mai-sus...
Sunt multe lucruri bizare in privinta acestor retele, asa-zise de....socializare...

Sus In jos
dolion

Numarul mesajelor : 21384
Varsta : 66
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 18:27

Toți ce se face pe Facebook rămâne acolo, în ciuda “setărilor de confidentialitate”, iar ștergerea contului este absolut imposibilă, căci, chiar dacă “ștergi” contul, toate informațiile personale rămân pe Facebook și pot fi recuperate oricând. Schimbarea setărilor de securitate pentru a face contul de Facebook mai “privat” este o iluzie. Facebook știe mai multe despre tine și familia ta.

Numarul mesajelor : 6949
Varsta : 56
Localizare : Deocamdată pe lumea asta
Data de inscriere : 11/12/2008

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 18:49

Forumurile și rețelele de socializare sunt două lucruri total diferite. Este ca și cum ai compara găina cu elefantul pe principiul că ambele sunt vertebrate.

Sincer să fiu, Facebook mi se pare un mod tâmp de a comunica, atât timp cât se comunică iconic și acronimic iar gramatica... vorba cântecului: "Văleu, văleu, văleleu!" Poze multe și discursuri de două propoziții, și ale prefabricate, majoritatea fiind citate "deștepte".  Razz

Personal, prefer blogurile sau forumurile.
N-aș crede că FB este viitorul. Cred că, mai degrabă, este moda momentului.
De fapt se constată și în presă o schimbare "Feisbucistă": poze mari și texte mici.

Numarul mesajelor : 6949
Varsta : 56
Localizare : Deocamdată pe lumea asta
Data de inscriere : 11/12/2008

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 19:00

dolion a scris:
Toți ce se face pe Facebook rămâne acolo, în ciuda “setărilor de confidentialitate”, iar ștergerea contului este absolut imposibilă, căci, chiar dacă “ștergi” contul, toate informațiile personale rămân pe Facebook și pot fi recuperate oricând. Schimbarea setărilor de securitate pentru a face contul de Facebook mai “privat” este o iluzie. Facebook știe mai multe despre tine și familia ta.

Când butonezi în internet, rămân urme ca la dinozauri... de le vezi și după milioane de ani. Cu diferența că se știe absolut totul despre sauropodul actual. D-asta este bine ca fiecare să fie foarte atent ceea ce scrie și pe unde umblă în internet.

Vizitator

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 19:39

Ion a scris:
Eu am pus cuvantul ''prostitutie'' intre ghilimele. Nu se refera la ''cea mai veche meserie din lume''
decat ca termen..

Da, se poate sa ma fi grabit cu logica mea...
Poate si din cauza ca pe mine m-a enervat faptul ca am vrut sa ma dezbar de facebook si nu am reusit
decat foarte greu. Sau, cum imi zicea cineva, nu te poti dezbara de ei niciodata, dupa ce te-ai inscris acolo.

Insistenta lor mi se pare ciudata. Expansiunea lor, precum si obedienta unor site-uri, care nu-ti dau alegere in a comenta ceva decat prin aceasta retea, mi se par iarasi anormale.

Faptul ca aceste retele fac ''comert'' cu ''personalitatea '' mea, fara incuviintare, iarasi mi se pare ceva
anormal....

Nu este numai parerea mea, in privinta celor scrise mai-sus...
Sunt multe lucruri bizare in privinta acestor retele, asa-zise de....socializare...

Vai, ca sa vezi ce chestie!!! Eu am vrut in nenumarate randuri sa ma dezbar de acest forum si nu am reusit !!! De ce? Pentru ca pe forum exista asa zisii admini, niste bastani care fac legea pe respectiva platforma media (adica forumul respectiv). Ba mai mult decat atat, aici pe forum intra adminul si iti modifica mesajul scris de tine , unii admini pot efectiv sa te jigneasca iar apoi sa te baneze, ba dupa ce te baneaza te mai injura si ceilalti care nu aveau curajul s-o faca stiind ca le poti raspunde.

Asadar!!! Lasati-ma cu criticile la adresa facebook-ului !!! Aia macar este o platforma de socializare in care TOTI userii sunt egali intre ei. Adminilor de pe forum nu le convine sa se duca pe facebook unde toata lumea este egala. Acolo nimeni nu ma poate bana pt ca asa vrea muschiul lui! Poate s-o faca doar de pe pagina lui. Insa si eu pot sa ma sterg de pe pagina lui. Ati inteles ideea? Ce putere ai tu asupra mea, aceeasi putere o am si eu asupra ta.

Trebuie sa fie foarte multi care sa reclame o pagina pt a putea fi inchisa. Nu doar unul sau doi smecheri.

In plus, poti comenta oriunde ti se pare interesant, trebuie doar sa respecti niste reguli.

Tot ce scrii pe net ramane for ever. Chiar si ce scrii pe forumul asta ramane. Deci nu inteleg ura fata de facebook!
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 19:46

Anahoret a scris:
Forumurile și rețelele de socializare sunt două lucruri total diferite. Este ca și cum ai compara găina cu elefantul pe principiul că ambele sunt vertebrate.

Sincer să fiu, Facebook mi se pare un mod tâmp de a comunica, atât timp cât se comunică iconic și acronimic iar gramatica... vorba cântecului: "Văleu, văleu, văleleu!" Poze multe și discursuri de două propoziții, și ale prefabricate, majoritatea fiind citate "deștepte".  Razz

De fapt se constată și în presă o schimbare "Feisbucistă": poze mari și texte mici.

Nu este asa. Facebook-ul si forumul sunt diferite insa apartin aceleiasi surse. Este ca si cum ai compara mere cu pere. Ambele sunt fructe.

Facebook-ul si forumurile (si de asemenea blogurile, youtube-ul, MySpace-ul, Twitter-ul, etc, etc), toate acestea fac parte din marea familie de platforme social-media. Evident ca exista diferente intre ele !!!!!!!!

Valeu, valeu, cu gramatica!!! Vrei sa-ti arat eu o userita de pe forumul asta care scrie absolut tamp, fara coerenta si cu greseli grave gramaticale??? Mai bine las-o jos ca macane.

Mie imi place facebook-ul pentru ca exista egalitate intre toti userii inscrisi iar daca vreau sa imi sterg contul pot s-o fac singura si sa nu mai intru acolo niciodata. In plus pot sa setez asa incat nimeni inafara de mine Laughing sa nu vada ce am scris. As putea face asta si aici pe forum? Nu.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 19:59

dolion a scris:

Dar care e faza ca nu trebuie sa afle nimeni nimic despre tine? Daca asta vrei, atunci nu te pune nimeni sa scrii pe facebook sau pe forum. Poti sa stai ascuns ca sa nu afle cineva de existenta ta.  Very Happy  
In plus, si ceea ce scrii aici pe forum tot public este iar faptul ca nimeni inafara de noi cei de aici nu stie ca tu ai un nepot este o mare iluzie, asta ca sa dau un exemplu concret de "secrete personale".

Eu scriu pe forumuri din 2005 deci pot spune ca stiu cu ce se mananca forumurile si de asemenea stiu si cum e pe facebook. Prefer facebook-ul. De acolo aflu tot ce se intampla, nu am nevoie nici de televizor nici de nimic. Cunosc parerile, gandurile multor oameni, unii dintre ei fiind foarte interesanti. Am ca prieteni multe persoane publice, scriitori, ziaristi, site-uri de ziare, site-urile televiziunilor, bloguri de ziaristi, etc, etc. Asta pe langa prieteni reali, colegi, vecini, etc. Chiar si cu fii-miu vorbesc pe facebook Laughing oh da!

De pe facebook am aflat cum votau romanii la Londra sau Paris in 16 noiembrie. In timp real! Datorita facebook-ului nu mai pot televiziunile sa minta si sa manipuleze lumea cu aberatii. Bine, cei care nu se uita decat la antena 3 inca mai pot fi manipulati!
Sus In jos
dolion

Numarul mesajelor : 21384
Varsta : 66
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 20:20

Dar a avea un nepot este o bucurie atat de mare incat nici nu vreau s-o tin ascunsa... impart cu toti!
In privinta aflarii a tot ce se intampla, ai dreptate... cu mult mai repede pe facebook! Aici suntem si putini membri activi, asa ca si noutatile sunt mai putine, dar parca sunt un pic mai intime, mai familiare... ma simt pe forum acasa, pe facebook sunt in oras...

Vizitator

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 20:40

dolion a scris:
Dar a avea un nepot este o bucurie atat de mare incat nici nu vreau s-o tin ascunsa... impart cu toti!
In privinta aflarii a tot ce se intampla, ai dreptate... cu mult mai repede pe facebook! Aici suntem si putini membri activi, asa ca si noutatile sunt mai putine, dar parca sunt un pic mai intime, mai familiare... ma simt pe forum acasa, pe facebook sunt in oras...

Pai si nu intelegi ca adevaratele secrete intime si de familie sunt pe forum? Si sunt publice.
Sus In jos
Ion

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 21:07

Dupa cum este deasemenea o iluzie ideea potrivit careia lumea de pe facebook sau de pe internet, in general, este o ''lume virtuala''.
Cum poti crea o lume ''virtuala'' dintr-o lume ''reala''?

E virtuala pentru mine, pentru tine, dar pentru ei este sau poate deveni cat se poate de reala, oricand vor.
Proba materiala, pe care o detin eu ca utilizator, calculatorul, o/il distrug.
Dar ramane partea pe care o detin ei, unde eu nu mai am acces si sunt stapani si o pot folosi fara voia mea.
Posibilitatea de stocare a informatiilor pe acele servere fiind fff mare....

Asa incat eu zic ca ar trebui sa devenim cat mai constienti posibil de faptul ca aceasta lume ''virtuala''
de pe internet este de fapt ''imaginea'' noastra asa-zisa ''virtuala'', intr-o oglinda reala, numita internet.
Sa fim, deci,  mai atenti cu ce spunem si ce facem cu imaginea noastra in lumea virtuala a internetului.

Daca ai fost pe facebook si te-ai retras, cum e cazul meu, e un semn de intrebare pentru cei ce fac
studii, folosindu-se de datele de pe aceasta retea. Se zice chiar ca nu e bine sa nu fi accesat o retea cum e facebook de ex.. Se pune problema cum ca ai ceva de ascuns sau cam asa ceva....

Ultima editare efectuata de catre Ion in Mier 03 Dec 2014, 21:25, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 21:08

Ion a scris:
Dupa cum este deasemenea o iluzie ideia potrivit careia lumea de pe facebook sau de pe internet, in general, este o ''lume virtuala''.

E virtuala pentru mine, pentru tine, dar pentru ei este sau poate deveni cat se poate de reala, oricand vor.
Dar ramane partea pe care o detin ei, unde eu nu mai am acces si sunt stapani si o pot folosi fara voia mea.

Asa incat eu zic ca ar trebui sa devenim cat mai constienti posibil de faptul ca aceasta lume ''virtuala''
de pe internet este de fapt ''imaginea'' noastra intr-o oglinda reala.
Si sa fim mai atenti cu ce spunem si ce facem.

Daca ai fost pe facebook si te-ai retras, cum e cazul meu, e un semn de intrebare pentru cei ce fac
studii, folosindu-se de datele de pe aceasta retea. Se zice chiar ca nu e bine sa nu fi accesat o retea cum e facebook de ex.. Se pune problema cum ca ai ceva de ascuns sau cam asa ceva....

so funny! Cine sunt ei? capitulare

Pe bune, virtuala de doar comunicarea. Eu, tu, Emil, Anahoret, Dolion si restul suntem oameni reali! Aia care ne urmaresc (asta in cazul in care chiar ne urmareste cineva   ) nu vor fantoma noastra de pe facebook, ci ne vor pe noi, cei reali! ulala Bu hu hu!

P.S. Paranoiaaaaaaaa so funny!
Sus In jos
Ion

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 21:24

Mihaela a scris:
Ion a scris:
Dupa cum este deasemenea o iluzie ideea potrivit careia lumea de pe facebook sau de pe internet, in general, este o ''lume virtuala''.

de pe internet este de fapt ''imaginea'' noastra intr-o oglinda reala.
Si sa fim mai atenti cu ce spunem si ce facem.

so funny! Cine sunt ei? capitulare

Pe bune, virtuala de doar comunicarea. Eu, tu, Emil, Anahoret, Dolion si restul suntem oameni reali! Aia care ne urmaresc (asta in cazul in care chiar ne urmareste cineva   ) nu vor fantoma noastra de pe facebook, ci ne vor pe noi, cei reali! ulala Bu hu hu!

P.S. Paranoiaaaaaaaa so funny!

Chiar pe acest forum, daca nu ma inseala memoria, la alt topic, am postat ceva in sensul celor spuse de mine, mai-sus. Era un articol scris de altcineva, in care se vorbea exact despre felul in care cei de pe facebook vand datele de pe retea celor interesati de anumite studii....
Asa incat nu stiu despre ce ''paranoia'' se vorbeste mai-sus... Si in ce sens...

Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 21:41

Ce fel de studii? Sunt foarte multe feluri de studii care se fac, care s-au facut de cand e lumea, inainte de facebook, chiar inainte de computer..

Putin mai sus spuneai ca facebookul e prostitutie.

In fine.
Sus In jos
Ion

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 21:52

Prostitutie e din partea celor care isi delivreaza cu usurinta o parte din intimitatea sau din viata privata.
Ce poate deveni obiect de studiu pentru cei interesati in diferite studii, in diferite domenii.
Care pot fi domenii incepand cu cele economice, pana la cercetarea unor opinii in domenii, precum ar fi cele sociale, politice sau chiar mai specifice.

Nu, Mihaela. Asta nu e paranoia. E realitate. Nu o spun eu. Repet am citit niste articole in acest sens.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 22:03

S-ar parea ca tu nu intelegi ca oamenii isi delivreaza asa zisele lor secrete de cand e lumea. Inainte de facebook a existat forumul, blogurile, apoi exista emailurile.
Iar inainte de asta au existat scrisorile puse intr-un plic pe care era scrisa adresa fizica. In plicuri erau destainuiri de toate felurile.

Iar studiile se fac oricum, tot de cand e lumea. Datele oamenilor se iau de la Politie de la Evidenta Populatiei. Nu e facebook-ul sursa principala.

Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 22:13

Bun, haideti sa revenim la subiect!

Se face off topic pe forum! Ce ne facem? Vor veni hoardele de useri si nu vor mai intelege nimic!

Pfffffffff, nu vor veni! Se vor duce pe facebook.

Nu incepeti iar sa injurati afurisitul de facebook, pliz.
Sus In jos
Ion

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 22:18

Sunt de acord cu tine. Numai ca, acum, (potrivit cu tehnica, nu?)mi se pare ca aceasta
''delivrare'' e facuta de oameni cu o dezinvoltura necontrolata.
Cu privire la scrisori, la convorbiri telefonice exista legi.
Nu poti deschide o scrisoare, nu poti asculta o convorbire telefonica fara aprobarea unui judecator.

Unele studii pot fi in avantajul societatii. Altele pot avantaja, insa, pe unii si dezavantaja pe altii.
Concurenta ar putea fi inegala si ilegala.
Exista si aici legi cu privire la folosirea datelor respective?
Nu stiu. Banuiesc ca nu, din moment ce unii critica folosirea datelor respective de catre retelele respective.
Asta ca sa dau numai un exemplu. Dar sunt, probabil, multe alte lucruri, nebanuite de noi...
Nu vreau sa dau exemple pe care n-as putea sa le sustin sau as putea fi usor contrazis.
Sau, si mai rau, banuit de ''paranoia''....
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 22:37

Daca este vorba doar despre confidentialitatea datelor tale private, acestea pot fi luate la fel de usor si de pe forum. Dar tu injuri facebook-ul, unde nici macar nu scrii.

Sus In jos
Ion

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 22:56

Da, ai dreptate aici. Injur ceva ce nu cunosc decat printr-o experienta personala,proasta, pe care am trait-o o scurta perioada de timp. Suficienta, insa, sa-mi dau seama de anumite lucruri, ajutat fiind, la timp , zice eu, de niste articole pe care le-am citit atunci despre aceasta retea, care mi-au influentat  decizia.

De fapt nu este singurul lucru care ma dreanjeaza, in aceasta epoca a tehnicii moderne.
Care iti intra in casa, se aseaza la masa, te da jos din pat, te scoate afara din casa,.....

Ma refer , aici, de ex., la telefoanele, ce le primesc acasa, cu  reclame, la reclamele de pe internet, etc., etc.,  ..
Pe internet am mai pus niste ''paznici'' pe computer. Dar tot mai intra...

Dupa una si alta ca imi iau banii, punand in pretul produsului si pretul reclamei, ma mai si deranjeaza sunandu-ma la telefon, incetinindu-mi viteza la calculator, etc....

Cand ii aud pe unii jurnalisti sau sportivi ca ei castiga din reclame si nu din banii mei, imi vine sa-i strang de gat.

Si mai e ceva ce n-am spus.
Cum a putut ca patronul acestei retele, un tanar, sa devina asa de bogat, multi-miliardar,
asa peste noapte?
Unde-s bani multi, facuti prea rapid, ceva miroase urat.

Dar asta e lumea de azi. Te adaptezi sau dispari....
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Mier 03 Dec 2014, 23:45

Fara sa stii ce e ala facebook, ai citit un articol si gata, te-a influentat. Scuze dar daca e asa, atunci cred ca trebuie sa incheiem discutia. Ca sa nu mai spun ca desi esti in America n-ai renuntat la obiceiul urat de a suspecta pe cineva care castiga bani.

Mie imi place ca atunci cand intru pe contul meu de facebook, dintr-un scroll pe News Feed pot sa citesc parerile si gandurile atat ale lui Cristoiu, Rares Bogdan, Sebastian Lazaroiu, Klaus Iohannis, dar chiar si ale lui Victor Ponta, Mihai Gadea si Mircea Badea, de asemenea ale multor prieteni, colegi si artisti .

Se face off topic pe forum! Ce ne facem? Vor veni hoardele de useri si nu vor mai intelege nimic!

Nu incepeti iar sa injurati afurisitul de facebook, pliz. Ca sa nu ne invartim in cerc.
Sus In jos
Ion

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Joi 04 Dec 2014, 01:32

Mihaela a scris:
Fara sa stii ce e ala facebook, ai citit un articol si gata, te-a influentat. Scuze dar daca e asa, atunci cred ca trebuie sa incheiem discutia. Ca sa nu mai spun ca desi esti in America n-ai renuntat la obiceiul urat de a suspecta pe cineva care castiga bani.

Mie imi place ca atunci cand intru pe contul meu de facebook, dintr-un scroll pe News Feed pot sa citesc parerile si gandurile atat ale lui Cristoiu, Rares Bogdan, Sebastian Lazaroiu, Klaus Iohannis, dar chiar si ale lui Victor Ponta, Mihai Gadea si Mircea Badea, de asemenea ale multor prieteni, colegi si artisti .

Nu incepeti iar sa injurati afurisitul de facebook, pliz. Ca sa nu ne invartim in cerc.
Eu m-am oprit de a mai intra pe FB pentru ca de la niste jurnalisti de aici am aflat exact ceea ce am scris.
Alti jurnalisti m-au convins sa nu mai beau nici coca-cola.
Sunt destule lucruri care vin de aici si nu sunt bune.
Lumea le ia , ca atare. N-as vrea sa jignesc, dar fara discernamant.
La fel cum le iau si unii americani de aici, de fapt.
Degeaba le spui ce rau face coca-cola, ca unii dintre ei, nu putini, o beau fara masura.

Mihaela, incearca sa pleci de pe FB. Si sa vezi cat de usor e.
Cand am sa mai gasesc veun articol despre Fb, am sa-l postez.
Cu scuzele de rigoare, ma opresc si eu aici.
Sus In jos
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22378
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Joi 04 Dec 2014, 02:50

Ion a scris:
Pe mine nu ma impresioneaza ''face-buci", sau cum vreti sa-i ziceti.

Ma simt mai bine aici...
Categoric! Si pentru mine este la fel.

La solicitarea insistentă a rudelor mele (toi sunt pe facebook!) am deschis un cont pe numele meu (îl stiti, nu-i asa? Laughing ) si am activat câteva luni.
După aceea am mai intrat periodic pentru că am fost chemat acolo.
Ultima dată când am fost pe acel Site infect? Nici măcar nu-mi mai amintesc, dar nici că interesează asa ceva.

Vreti părerea mea sinceră? Ok!
Facebook = infectie (Asta e părerea mea.)

Asa cum spui, Ion, pe forum mă simt mai bine.

Emil Condor

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Joi 04 Dec 2014, 02:59

Anahoret a scris:

Asa cred si eu. Singura diferentă e că nu sunt foarte atras nici de bloguri - mi se par un pic cam monotone.
Dar astea sunt gusturile mele.
Uite că Mihaela si multi altii ca ea, iubesc FB.
Navigare plăcută, domnită! Very Happy

Emil Condor

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Joi 04 Dec 2014, 03:14

Mihaela a scris:

Să le fie de bine! Si tie!

Mesajul se vrea plin de umor sau ironie?

Citat :
Nu incepeti iar sa injurati afurisitul de facebook, pliz.
Cine a înjurat FB?
Dacă unora le este scârbă să intre pe el asta nu e înjurătură, nu-i asa? smile
Fiecare cu plăcerile proprii...
Uite lui Ion îi plac blondele, mie, brunetele. Very Happy
Lui Anahoret si Dolion, ambele. Laughing
Nu toti avem aceleasi gusturi, dar încercăm să le respectăm pe ale celorlalti.

PS. Stiam că Ion, Dolion, Anahoret sunt atrasi de FB exact cum sunt si eu... thumb_yello

Emil Condor

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   Joi 04 Dec 2014, 03:22

zaraza26 a scris:
Emil Condor a scris:
Probabil, toti iubim discutiile libere. smile

Ratiunea cea mai importantă pentru a tine „on topic” multe subiecte este faptul că atunci când e nevoie, putem găsi comentariile legate de subiectul respectiv cu mai multă usurintă.

Si nu mai putin important, cand cineva nou vrea sa vada cum bate vantul pe aici, sa se orienteze mai usor. Fara organizare pe subiecte, am fi ca in jungla. Subiectele de politica s-ar impleti cu retetele de magiun si ar iesi o... varza. oh da!  N-ar mai fi nevoie de subiecte, ar fi o singura adunare, o singura jungla, marea adunare nationala... Twisted Evil Unul ar vorbi despre socialisti, altul despre poezie, altul despre bucatarie si restul ar fugi unde vad cu ochii. Rolling Eyes
Perfect de acord cu tine, Zaraza! thumb_yello
Dacă vrem „junglă”, mergem pe FB! Laughing (Glumesc! N-o luati în serios... smile )

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Traditie si conservatorism   

Sus In jos

Traditie si conservatorism
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: SOCIAL-POLITIC :: SOCIAL-
Mergi direct la: