Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» DE PRIN LUME ADUNATE...
Astazi la 10:18 Scris de Anahoret

» Invatamant
Astazi la 10:11 Scris de Anahoret

» ASTAZI E ZIUA TA...
Astazi la 09:55 Scris de Anahoret

» ION
Astazi la 07:58 Scris de Anahoret

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Mier 16 Aug 2017, 07:30 Scris de dolion

» BANCURI
Lun 07 Aug 2017, 13:58 Scris de Ion

» Casuta din padure
Lun 07 Aug 2017, 10:06 Scris de zaraza26

» Ce mi-a placut azi
Joi 03 Aug 2017, 19:20 Scris de Emil Condor

» Va mai exista Romania ?
Lun 24 Iul 2017, 18:20 Scris de Ion

» Corupția din România
Dum 23 Iul 2017, 23:44 Scris de Anahoret

» Muzica POPULARA
Mier 19 Iul 2017, 06:39 Scris de dolion

» Veștile triste
Mier 12 Iul 2017, 14:48 Scris de Ion

» CANADA
Mar 11 Iul 2017, 03:59 Scris de Ciprian

» ZBOR DE CONDOR
Mar 11 Iul 2017, 00:53 Scris de Emil Condor

» Stiri IT
Dum 09 Iul 2017, 16:16 Scris de Anahoret

» POPASUL DOLION (III)
Dum 09 Iul 2017, 14:41 Scris de Ion

» Limba română
Mier 05 Iul 2017, 14:25 Scris de zaraza26

» Klaus Johannis - Presedintele ales
Mier 05 Iul 2017, 14:23 Scris de zaraza26

Cuvinte-cheie
sibiu Maxime cugetari curiozitati Invatamant brasov istorie 23 problema Popasul 1 drumetie
August 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Ciprian

Numarul mesajelor : 1289
Data de inscriere : 17/12/2008

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Joi 18 Dec 2008, 22:25

Bine, tineti-l pe aproape. DEX-ul zic. La asta vreti sa raspundeti:

@Ciprian a scris:
Si petnru ca ma provoaca duduia Karima la monolog, iata ce am incercat, din greu, sa o fac sa inteleaga:
Daca Bilbia este alterata, si cum nu ne zice cum, cand, si cum a fost modificata, nici cum a fost originalul, orice zice dumneaei, folosindu-se de Biblie, e fals, si nu are cum sa prezinte adevarul!
Adica, sa o luam babeste. Primul text prezentat de Karima:
Citat :
Asculta, Israele, Domnul Dumnezeul nostru este singurul Domn." – Marcu 12 : 29
Intrebare pentru Karima: este acesta textul original, sau o modificare? Shocked
Sus In jos
grabillion

Numarul mesajelor : 97
Data de inscriere : 13/12/2008

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Joi 18 Dec 2008, 22:46

@Karima a scris:

Pentru mine este normal sa va ajutati si sprijiniti unul pe altul ca doar eu sunt singura care apartin altei religii aici.
O faci mereu pe victima aici desi tu esti agresorul. Nimeni nu are nimic impotriva ta personal, ci la prostiile pe care le spui, asta vezi si din rabdarea cu care iti scriu alti. Argumentele tale nu sunt numai goale ci in parte inventate sau perluat, dar cu "vanitatea" care o ai nu intelegi si vrei sa te ridicolizezi si mai mult, nu ca ai alta religie, ci din cauza argumentelor. Ce religie ai imi este indiferent.

Uite o reincercare noua de ati dovedi pe deplin neputinta si nestiinta, daca nu te astamperi:
Dovedeste din biblie ca Iisus a fost un profet ! Sa revedem argumente tale.
Sus In jos
Karima
MODERATOR

Numarul mesajelor : 1731
Data de inscriere : 25/08/2008

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Joi 18 Dec 2008, 23:04

@grabillion a scris:
@Karima a scris:

Pentru mine este normal sa va ajutati si sprijiniti unul pe altul ca doar eu sunt singura care apartin altei religii aici.
O faci mereu pe victima aici desi tu esti agresorul. Nimeni nu are nimic impotriva ta personal, ci la prostiile pe care le spui, asta vezi si din rabdarea cu care iti scriu alti. Argumentele tale nu sunt numai goale ci in parte inventate sau perluat, dar cu "vanitatea" care o ai nu intelegi si vrei sa te ridicolizezi si mai mult, nu ca ai alta religie, ci din cauza argumentelor. Ce religie ai imi este indiferent.

Uite o reincercare noua de ati dovedi pe deplin neputinta si nestiinta, daca nu te astamperi:
Dovedeste din biblie ca Iisus a fost un profet ! Sa revedem argumente tale.

Auzi ce ar fi sa-ti temperezi putin iesirile si sa cauti sa discuti politicos.
Nu fac nici pe victima nici pe agresorul,nu-mi pune tu mie in carca starile tale.
Este clar ca argumentele mele ti se par goale ca daca era-i pe aceeasi lungime de unda cu mine nu-ti mai sunau asa.Este exact ce am spus si in mesajul adresat lui Zuum la care nu stiu de ce te bagi tu sa raspunzi.
Dac ti-e indiferent ce religie am atunci cum se face ca-mi tot bagi pe gat ca spun totul prin prisma islamica,ceea ce de altfel ar fi si normal.
Sa-ti dovedesc eu in Biblie ca Isus(ar fi profet)Cine da dovada de ridicol aici?Cand eu spun clar si limpede ca numai 10%din Biblie contine cuvantul Lui Isus(pbuh)Pai daca luam drept bun tot ce este in Biblie ma numeam crestin si eram aplaudacul tau ca Zuum sau altul.

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Vin 19 Dec 2008, 00:37

@Karima a scris:

Sa-ti dovedesc eu in Biblie ca Isus(ar fi profet)
Cand eu spun clar si limpede ca numai 10%din Biblie contine cuvantul Lui Isus(pbuh)
Pai daca luam drept bun tot ce este in Biblie ma numeam crestin si eram aplaudacul tau ca Zuum sau altul.
Fata, vorbeai mai inainte de argumente. Ti-am dat sansa sa argumentezi din nou
la afirmatiile tale. O afirmatie fara argumente ramane o vorba goala!

Repet: cu ce argumente din biblie susti ca Iisus este un "profet" asa cum ai scris negru pe alb mai inainte (vrei sa-ti citez sau iti aduci aminte) ?
Daca n-ai argumente ramane o vorba goala ! Acum cateva ore aveai argumente, unde ti-au fugit ? Ramanem acum numai la afirmatii fara valoare ?
Hai sa te vad...
Sus In jos
Ciprian

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Vin 19 Dec 2008, 01:36

@Karima a scris:
Cand eu spun clar si limpede ca numai 10%din Biblie contine cuvantul Lui Isus(pbuh)Pai daca luam drept bun tot ce este in Biblie ma numeam crestin si eram aplaudacul tau ca Zuum sau altul.
10%? Serios? Nu 11% sau 10.5%?
Asa trebuie sa fie daca o ziceti "clar si limpede" Rolling Eyes
Cine si cum a stabilit procentul?
A numarat tot cuvantul, iar al zecelea l-a declarat adevarat, de buna seama! Suspect
Bun, tot ce e in Biblie nu e adevarat; dar este ceva adevarat? De unde stiti ce e adevarat, si cum ati stabilit-o ( de buna seama, cele imprumutate de Coran din VT sunt cele adevarate; alte criterii)?
Sus In jos
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22375
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Vin 19 Dec 2008, 03:37

@Karima a scris:
...daca luam drept bun tot ce este in Biblie ma numeam crestin si eram aplaudacul tau ca Zuum sau altul.
De ce dai doar numele lui Zuum? Altul nu are nume?
Altul semnează: Emil Condor. Dacă tot ai avut în gând, de ce nu spui până la capăt? smile
Sus In jos
Karima
MODERATOR

Numarul mesajelor : 1731
Data de inscriere : 25/08/2008

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Vin 19 Dec 2008, 07:57

Pentru ca sincer in acel moment nu ma gandeam ca si tu esti aplaudac Cool

Numarul mesajelor : 3492
Varsta : 53
Data de inscriere : 29/09/2008

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Vin 19 Dec 2008, 08:08

@Karima a scris:
Pai daca luam drept bun tot ce este in Biblie ma numeam crestin si eram aplaudacul tau ca Zuum sau altul.

Hmmm...parca spuneai ca te-ai nascut musulmanca! Ai uitat? Oricum eu nu te cred.
Sus In jos
bulache
Trecut în nefiintă :(

Numarul mesajelor : 616
Data de inscriere : 18/10/2008

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Vin 19 Dec 2008, 10:44

Eu is ATEU declarat,dar voi dupa cum va contraziceti si cum aruncati cu citate din bviblie chiar ma faceti sa cred ca-s mai crestin decat voi.Voi cautati raspunsuri in citate si cuvinte,sunteti departe de viata reala .Dar bine a zis un fost prieten preot,Cu cat citesti biblia mai mult tampasti mai tare si pierzi realitatea.Voi nu stiti ce sunteti,eu cred ca doar religiosi fara o credinta anume.
Sus In jos
grabillion

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Vin 19 Dec 2008, 11:48

Foarte bine ca esti ateu. Ori ca crestin ori ca nu, oamenii se cearta si au pareri contradictorii.
Asta va fi intotdeauna asa. Asta insa nu face un ateu mai bun decat un crestin.
Si eu am fost ateu, dar eram orb ! Si tu vei deveni crestin intr-o buna zi ! Asta e 100%.
Cand si cum asta e treaba ta, cel tarziu in lumea de apoi vei vedea ca biblia e adevarata.

Fi tu om bun si candva vei intelege ce e important: nu cat sti din biblie, ci cum esti.
Pe langa Iisus nu poti sa treci orice ai face insa.

E adevarat ce a zis preotul ala !
Daca citesti biblia cu mintea intelegi numai ce-ti poate tie mintea si ti se pare ca detii sursa adevarului. Asta nu aduce la nimic. De aceea cele mai aprige discutii sunt de biblie si nu aduc nimic decat celor cu mintea luminata de duh. Restul pierd timpul si se prostesc si mai rau ca cat discuta mai mult. Dovada e aici si o vezi si tu.
Sus In jos
Christina

Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 01/12/2008

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Vin 19 Dec 2008, 13:15

@bulache a scris:
Eu is ATEU declarat,dar voi dupa cum va contraziceti si cum aruncati cu citate din bviblie chiar ma faceti sa cred ca-s mai crestin decat voi.Voi cautati raspunsuri in citate si cuvinte,sunteti departe de viata reala .Dar bine a zis un fost prieten preot,Cu cat citesti biblia mai mult tampasti mai tare si pierzi realitatea.Voi nu stiti ce sunteti,eu cred ca doar religiosi fara o credinta anume.

E foarte adevarat ce a scris bulache. Mai ales fraza asta:Voi cautati raspunsuri in citate si cuvinte,sunteti departe de viata reala .Citind Biblia nu te poti face crestin, doar poti sa cunosti cate ceva despre crestinism. Si dupa ce ai cunoscut, daca vrei poti sa crezi sau si sa nu crezi. Poti sa ramai doar cu cunostiintele, care binenteles nu te poate face crestin si nu iti poate folosi mai la nimic. Doar ca sa poti sa te contrazici cu toata lumea, asa aiurea in tramvai.
Crestin te faci daca vrei si fara nici o Biblie, mergand pe strada, privind un fluture, o varza, orice, numai pofta sa ai sa devii crestin. Dar daca nu vrei, poti sa citesti mama Bibliei ca tot prost ramai.

Apoi cine ti-a zis tie ca : Si tu vei deveni crestin intr-o buna zi ! Asta e 100%. Ca fiecare il va vedea pe Dumnezeu asta e mai mult ca sigur, dar ca va crede asta nu e sigur. Pentru ca daca il vezi pe Dumnezeu atunci nu mai poti sa-L crezi. Ceea ce vezi, nu mai e credinta.
Sus In jos
grabillion

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Vin 19 Dec 2008, 13:19

Bine zis Christina !
Numai ca a deveni crestin nu inseamna "credinta" asa cum presupui tu mai inainte.
A crede cu adevarat inseamna a sti fara sa fi vazut inainte. A sti dinainte adica. Stiutul vine insa din duh si nu din minte ! Deci a crede cu adevarat este a sti cu duhul, care reprezinta ceea ce ai vrut tu sa spui la diferenta intre stiut si crezut.
Sus In jos
zuum

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Vin 19 Dec 2008, 18:35

@bulache a scris:

Bulache, discutiile astea au fost si raman sterile. Ele nu lucreaza decat psihologic. Oamenii care sunt impacati cu ei insisi si cu lumea nu-si pierd timpul pe forumuri!
Sus In jos
Diaporevomenos

Numarul mesajelor : 1814
Varsta : 69
Localizare : Patria lui Homer si a lui Dionisie Areopagitul
Data de inscriere : 05/10/2008

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Vin 19 Dec 2008, 22:52

@zuum a scris:
@bulache a scris:

Bulache, discutiile astea au fost si raman sterile. Ele nu lucreaza decat psihologic. Oamenii care sunt impacati cu ei insisi si cu lumea nu-si pierd timpul pe forumuri!

Adică mai zumule, noi care suntem aici pe forum nu suntem împăcați cu noi înșine? Înseamnă ca suntem bolnavi rău de tot.
Sus In jos
zuum

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Vin 19 Dec 2008, 22:56

@Diaporevomenos a scris:
@zuum a scris:
@bulache a scris:

Adică mai zumule, noi care suntem aici pe forum nu suntem împăcați cu noi înșine? Înseamnă ca suntem bolnavi rău de tot.

Primul pas spre vindecare este sa recunosti asta....desi la mine n-a lucrat! Sad

I need heeeelp! Sad Sad Sad
Sus In jos
Ciprian

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Sam 20 Dec 2008, 11:27

zum a scris:
Oamenii care sunt impacati cu ei insisi si cu lumea nu-si pierd timpul pe forumuri!
Interesant. Nu vreau sa fiu inteles gresit: intentia mea nu e sa jignesc, dar cel mai linistit om pe care l-am vazut eu vre-odata a fost un cretin. Era asa de gros omul ala, ca nu l-am vazut odata pierzandu-si cumpatul. Era vesnic calm. Era atat de "impacat" cu el si toate, ca a dormit in cimitir, noaptea, si nu odata ( e drept, doar pentru ca nu avea altundeva unde).
Exista si alte motive pentru a intra pe forum. Cei mai multi, ca sa propovaduiasca. Si nu ma refer doar la crestini, de orice culoare ar fi, ci si ateii, ca si ei predica o credinta.
Altii, care se cred mai tari, intra sa caute adversari de invins.
Marea majoritate intra in aste doua categorii.
Citat :
Primul pas spre vindecare este sa recunosti asta....desi la mine n-a lucrat!
Pai orice recuperare de care eu am auzit are cel putin sapte, cel mai des, doisprezece pasi. Dar e drept ca primul pas l-ati identificat corect: sa te recunosti! Si nu e putin. Ca e cel mai greu!
Sus In jos
Diaporevomenos

Numarul mesajelor : 1814
Varsta : 69
Localizare : Patria lui Homer si a lui Dionisie Areopagitul
Data de inscriere : 05/10/2008

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Sam 20 Dec 2008, 12:17

@Ciprian a scris:

Citat :
Primul pas spre vindecare este sa recunosti asta....desi la mine n-a lucrat!
Pai orice recuperare de care eu am auzit are cel putin sapte, cel mai des, doisprezece pasi. Dar e drept ca primul pas l-ati identificat corect: sa te recunosti! Si nu e putin. Ca e cel mai greu!

E greu, pentru faptul ca oameni nu recunosc voloarea proverbului: Cand doi iti spun ca esti beat, tu al treilea trebuie sa te duci sa ta culci! confused
Sus In jos
grabillion

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Sam 20 Dec 2008, 14:52

Da asa e, dar tot ata de valabil esta ca atunci trei prosti iti spun ce sa faci atunci nu este bine pentru un destept sa se aia dupa ei !

Iar tot un proverb destept spune ca : un prost are atatea intrebari incat 1000 de intelepti nu le pot raspunde in 1000 de ani.

Exista mai multe proverbe, fiecare trebuie aplicat in functie de caz.
Sus In jos
Christina

Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 01/12/2008

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Sam 20 Dec 2008, 17:09

@grabillion a scris:
Da asa e, dar tot ata de valabil esta ca atunci trei prosti iti spun ce sa faci atunci nu este bine pentru un destept sa se aia dupa ei !

Iar tot un proverb destept spune ca : un prost are atatea intrebari incat 1000 de intelepti nu le pot raspunde in 1000 de ani.

Exista mai multe proverbe, fiecare trebuie aplicat in functie de caz.

Sa-ti raspund eu.

atunci trei prosti iti spun ce sa faci atunci nu este bine pentru un destept sa se aia dupa ei !

De ce trebuie sa stai tu de vorba cu trei prosti deodata. Unu cate unu pe rand.

un prost are atatea intrebari incat 1000 de intelepti nu le pot raspunde in 1000 de ani.

E si normal sa aiba un prost atatea intrebari, daca stia el raspunsurile, nu ar mai fi intrebat si ar fi fost si el intelept.

Vorba lui abbilbal = Ciau ! Pa !
Sus In jos
Ciprian

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Sam 20 Dec 2008, 23:11

Iar eu cred ca e taman pe dos: Prostul nu are intebari!
Proverbul cu intrebarile "prostului" necesita ghilimelele, deci:
un "prost" are atatea intrebari incat 1000 de intelepti nu le pot raspunde in 1000 de ani.
Cat despre intelept si intrebari, cu cat cunosti mai mult, cu atat ai mai multe intrebari. Ca doar ne-a aratat asta Zenon din Eleea.
Sus In jos
grabillion

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Dum 21 Dec 2008, 00:32

@Christina a scris:

Sa-ti raspund eu.
Pai tu Christina, eu nu am facut aluzie la nimeni cu proverbele alea. Ci doar am intregit lista de proverbe spuse de altul ! Tu ai inteles gresit si ai simtit nevoia sa dai un raspuns la adresa mea! De ce oare ??
Eu am spus asta numai in mod general...

@Ciprian, da exista si prosti care nu au intrebari, proverbul care ti l-am zis insa
este intradevar unul adevarat. Ca-l intelegi sau nu.
Eu am intalnit astfel de oameni si de aia mi-a ramas proverbul in minte ca m-a luat rasul cand l-am citit dandu-mi seama de situatia din trecut.
Cu restul ai dreptate... nu numai prostii pun intrebari, diferenta insa consta in FELUL intrebarilor !
Sus In jos
zuum

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Dum 21 Dec 2008, 18:10

Citat :
nu numai prostii pun intrebari, diferenta insa consta in FELUL intrebarilor !

Iar FELUL intrebarilor este determinat de destepti...
Sus In jos
elvil

Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 25/01/2009

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Vin 06 Feb 2009, 18:28

ptr. karima- :eusa_naughty: nu ti se pare ca te straduiesti prea mult sa combati crestinismul?ai vorbit vreodata cu allah? eu am vorbit cu Dumnezeu(NU ALLAH).UNDE ESTE MESAJUL IUBIRII DE APROAPE IN ISLAM?AI GRIJA ATACINDU-L PE DOMNUL ISUS.MUHAMMED AL VOSTRU INVIE MORTII?DESCHIDE OCHII ORBILOR?ALLAH AL VOSTRU ARE VREUN DUH?
Sus In jos
Anahoret

Numarul mesajelor : 6938
Varsta : 56
Localizare : Deocamdată pe lumea asta
Data de inscriere : 11/12/2008

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Vin 06 Feb 2009, 20:47

Pentru Elvil, de la un fost anahorat (pe bune) așa cum mă dau eu (la fițe)...

Nu-ți cer un lucru prea cu neputință
În recea mea-ncruntată suferință.
Dacă-ncepui de-aproape să-ți dau ghes,
Vreau să vorbești cu robul tău mai des.

De când s-a întocmit Sfânta Scriptură
Tu n-ai mai pus picioru-n bătătură
Și anii mor și veacurile pier
Aci sub tine, dedesubt, sub cer.

Când magii au purces după o stea,
Tu le vorbeai – și se putea.
Când fu să plece și Iosif,
Scris l-ai găsit în catastif
Și i-ai trimis un înger de povață –
Și îngerul stătu cu el de față.
Îngerii tăi grijeau pe vremea ceea
Și pruncul și bărbatul și femeea.

Doar mie, Domnul, veșnicul și bunul,
Nu mi-a trimis, de când mă rog, nici-unul...

Elvil, s-au mai supărat și alții înaintea ta că Dumnezeu i-a tratat cu indiferență. De exemplu – Arghezi.
Și tu, la fel ca alții, spui că ai vorbit cu Dumnezeu. Asta nu este ceva deosebit, pentru că fiecare creștin o face prin rugăciunile sale. Dar eu îți pun o întrebare: Dumnezeu ți-a răspuns? Nu îndrăznesc să merg până acolo încât să te întreb dacă a vorbit cu tine...

Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 25/01/2009

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   Sam 07 Feb 2009, 10:20

da anahoret nu sint un nebun, un laudoros sau sa trag foloase dupa faptul ca am ,,vorbit cu DUMNEZEU" spui de arghezi dar uite ca ingerii s-au dus la niste amariti de ciobani.daca spui ca nu e deosebit cind iti vorbeste DUMNEZEU si ai de-a face cu spranaturalul nu stiu daca te mai simti cum ai fost inainte cu citeva minute, da asa este fiecare crestin vorbeste cu DUMNEZEU prin rugaciuni si intr-adevar astepti un raspuns.ma intrebi daca mi-a raspuns....nu la mine mi s-a Descoperit DOMNUL ISUS.binenteles am avut citeva intrebari si el mi-a dat raspunsuri prin biblie pe loc in camera mea de dormit intr-o seara a anului 1995 luna martie.a fost manifestat si un fenomen supranatural contrar legilor fizicii in camera mea in seara aceea.in final am cazut in genunchi cu lacrimi in ochi(e deosebit crede-ma) s i I-Am spus de ce face minunile acelea unui pacatos ca mine.( nici acum nu stau mai bine cu sfintenia si ascultarea de EL)ASTA DA NASTERE LA INTERPRETARI, STIU ,DAR O FAC CA O MARTURISIRE A MEA ASUPRA PACATELOR MELE NU MA DAU UN PROROC SAU fIUL lUI Dumnezeu sau mai stiu eu ce inselaciuni de care avem parte din plin in lumea asta murdara.nu mint sint f. sincer cine crede crede, cine nu treaba lui am spus adevarul.
descoperirea lui Isus Hristos o gasiti in traducerea cornilescu (biblia) matei cap 16 cu vers. 17sau mai transparent galateni cap.1 cu vers.12. vezi faptele apostolilor cap.9 cu vers.3 si 4......si sa va mai spun ceva spre lauda lui DUMNEZEU tot ati vorbit de arghezi....DOMNUL ISUS A SPUS;
IN VREMEA ACEEA ISUS A LUAT CUVINTUL SI A ZIS:,,TE LAUD TATA DOAMNE AL CERULUI SI PAMINTULUI PENTRU CA AI ASCUNS ACESTE LUCRURI DE CEI INTELEPTISI PRICEPUTI SI LE-AI DESCOPERIT PRUNCILOR.
DA TATA TE LAUD PENTRU CA ASA AI GASIT TU CU CALE.
TOATE LUCRURILE MI-AU FOST DATE IN MAINI DE TATAL MEU SI NIMENI NU CUNOASTE PE DEPLIN PE FIUL,AFARA DE TATAL:TOT ASTFEL NIMENI NU CUNOASTE DEPLIN PE TATAL AFARA DE FIUL SI ACELA CARUIA VREA FIUL SA I-L DESCOPERE.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)   

Sus In jos

Distorsionarea mesajului lui Iisus (a.s.)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: RELIGII si CULTE :: CRESTINISM (teme generale)-
Mergi direct la: