Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» Vorbe de duh spuse de un cinic
Ieri la 11:14 Scris de dolion

» BANCURI
Dum 22 Oct 2017, 08:23 Scris de dolion

» DE PRIN LUME ADUNATE...
Joi 19 Oct 2017, 08:28 Scris de Anahoret

» Limba română
Joi 19 Oct 2017, 07:54 Scris de Anahoret

» CUVINTE DE FOLOS (III)
Mar 17 Oct 2017, 18:51 Scris de dolion

» Morala crestina
Mar 17 Oct 2017, 18:46 Scris de dolion

» POEZIE
Mar 17 Oct 2017, 18:45 Scris de dolion

» Ce mi-a placut azi
Vin 13 Oct 2017, 23:36 Scris de Ion

» Invatamant
Vin 13 Oct 2017, 19:11 Scris de Anahoret

» Americane
Joi 12 Oct 2017, 01:26 Scris de Ion

» LA TACLALE CU ABBILBAL (III)
Sam 23 Sept 2017, 18:44 Scris de ostrovna

» ENGLISH
Joi 21 Sept 2017, 20:45 Scris de Ion

» Veștile triste
Mier 20 Sept 2017, 18:37 Scris de ostrovna

» ION
Dum 17 Sept 2017, 01:23 Scris de Ciprian

» POPASUL DOLION (III)
Mier 13 Sept 2017, 06:34 Scris de dolion

» ASTAZI E ZIUA TA...
Mar 12 Sept 2017, 22:14 Scris de Ion

» Va mai exista Romania ?
Lun 04 Sept 2017, 11:52 Scris de zaraza26

» ZBOR DE CONDOR
Dum 03 Sept 2017, 21:55 Scris de ostrovna

Cuvinte-cheie
English curiozitati problema comment-143 23 placut drumetie brasov romana sibiu istorie Limba 1
Octombrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

Stăruința în rugăciune - Luca 11:13

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Roxy

Numarul mesajelor : 752
Localizare : cetățenia în Ceruri
Data de inscriere : 17/09/2008

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Lun 06 Oct 2008, 20:07

lasa, lasa, carismaticii sunt posedati cu manifestarile alea ale lor, caderea pe jos si rasul sfant.
Sus In jos
sam22

Numarul mesajelor : 284
Data de inscriere : 04/09/2008

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Lun 06 Oct 2008, 21:09

enohabel a scris:
Pai eu am considerat intrebarea ta impertinenta si obraznica, nu trebuie nici o scoala sau institut teologic pentru a experimenta botezul cu Duhul Sfant, trebuie doar credinta.
Practica penticostala de staruinta dupa botez a dat si da rezultate, eu insumi si altii am fost botezati la asemenea staruinte.
Sigur am intalnit si staruinte gresite cu manifestare nepotrivita, dar penticostalii in trecut au avut o buna experienta in acest domeniu,de asemenea si charismaticii si Fratii Norvegieni.
In ce priveste staruinta in rugaciune avem pilda cu vaduva si judecatorul nedrept, vaduva atata o insistat pana i so facut dreptate, de aceea zice Domnul; cine inseteaza",

de ce ai considerat intrebarea impertinenta si obraznica?
Sus In jos
enohabel

Numarul mesajelor : 412
Data de inscriere : 31/08/2008

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Lun 06 Oct 2008, 23:02

Roxy a scris:
lasa, lasa, carismaticii sunt posedati cu manifestarile alea ale lor, caderea pe jos si rasul sfant.

Nu, nu extremistii aceia, sunt biserici carismatice bune..

Numarul mesajelor : 192

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Mar 07 Oct 2008, 00:09

TUDOR a scris:

La cultul penticostal versetul din Luca 11:13 este baza stăruinței în rugăciune pentru cei care rîvnesc după Duhul Sfînt. Ca și cum Duhul Sfînt S-ar căpăta la cerere insistentă.

Aș mai vrea să comentezi și versetul din Matei 7:11 ce face referire la aceleași împrejurări.

"Dacă voi care sînteți răi, știți să dați daruri bune copiilor voștri, cu cît mai mult Tatăl vostru, care este în ceruri, va da ~LUCRURI BUNE~ celor ce I le cer".

Am postat din nou ca să vezi ce doream de la tine. Și iată ce ai răspuns:

enohabel a scris:

Pai eu am considerat intrebarea ta impertinenta si obraznica, nu trebuie nici o scoala sau institut teologic pentru a experimenta botezul cu Duhul Sfant, trebuie doar credinta.
Practica penticostala de staruinta dupa botez a dat si da rezultate, eu insumi si altii am fost botezati la asemenea staruinte.

Sigur am intalnit si staruinte gresite cu manifestare nepotrivita, dar penticostalii in trecut au avut o buna experienta in acest domeniu,de asemenea si charismaticii si Fratii Norvegieni.
In ce priveste staruinta in rugaciune avem pilda cu vaduva si judecatorul nedrept, vaduva atata o insistat pana i so facut dreptate, de aceea zice Domnul; cine inseteaza",

Deci nu ai nici o școală teologică. Dacă aveai, aș fi înțeles de ce te rătăcești, dar dacă nu ai, cum de uneori dai răspunsuri foarte bune iar de foarte multe ori orbecăiești povățuindu-i și pe alții în așa fel ca să cadă odată cu tine în groapă?

Mi-ai dat de înțeles că ai participat la stăruințele penticostale unde ai ajuns la concluzia că ai fost botezat cu un duh de vorbire în limbi neînțelese. Dacă-s limbi neînțelese, poți să știi că ai fost botezat cu un duh impertinent și obraznic care n-are nici o legătură cu Duhul Sfînt. Și cred că înțelegi de ce. Duhul Sfînt nu este lipsit de bun simț [nu este nesimțit].Numai un duh distorsionat te poate face să vorbești ceva ce nici măcar tu nu înțelegi.

Văduva din pilda judecătorului nedrept nu a stăruit după Duhul Sfînt. Ea insista să i se facă dreptate. Și Dumnezeu va face dreptate ~ aleșilor Lui ~ care strigă zi și noapte către EL... Vă spun că le v-a face dreptate în curînd. (Luca 18:3-8). Dreptatea nu-i totuna cu botezul Sfănt.

Despre charismatici... mai bine las-o baltă.

Oare de ce ocolești răspunsul cu privire la versetul din Matei 7:11 ? Doar se referă la aceleași împrejurări ca și versetul din Luca 11:13, numai că nu se mai referă la Duhul Sfînt.
Ce zici, ai curajul să răspunzi la provocarea asta? Sau o ocolești în continuare?
Sus In jos
enohabel

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Mar 07 Oct 2008, 04:32

Pai uite aici e versetul, aici nu trebuie explicat nimic...
ce anume nu intelegi???

11. Deci, dacă voi, cari sînteți răi, știți să dați daruri bune copiilor voștri, cu cît mai mult Tatăl vostru, care este în ceruri, va da lucruri bune celor ce I le cer!

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Mar 07 Oct 2008, 06:47

enohabel, daca tu crezi ca acei carismatici libertini se afla pe calea cea buna, gen Benny Hinn si R. Bonnke, inseamna ca esti departe de crestinismul autentic. Eu nu vad decat niste excroci toti acesti teleevanghelisti, plini de sine, impozanti, folosindu-se de metode oculte pentru a strange audienta si implicit mari sume de bani.
Ziceai de Branham ca a fost un ocultist, insa acest mare om al lui Dumnezeu difera in multe puncte de vedere cu acesti propovaduitori de astazi "nespus de alesi". Uita-te la luxul in care traiesc, uita-te cum se pun bine cu puterea statala, cum ridica in slavi pe Bush sau pe oricare presedinte american numai sa le fie lor bine. Branham a trait in umilinta, nu si-a dorit bunurile acestei lumi, stia ca este cetatean impreuna cu sfintii si calator in aceasta lume in care a fost ca o lumina.
Sus In jos
enohabel

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Mar 07 Oct 2008, 07:06

O singura data mi-a fost deajuns sa-l vad pe Beny Hinn ca sa-mi dau seama ca e un impostor care lucreaza spiritism
Branham este si a fost un proroc mincinos,care prinde pe creduli si naivi in inselarea lui

Numarul mesajelor : 300
Data de inscriere : 18/08/2008

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Mar 07 Oct 2008, 07:45

Topicul se numeste STĂRUINTA ÎN RUGĂCIUNE.
Sus In jos
http://luminalumii.forum-gratuit.ro
enohabel

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Mar 07 Oct 2008, 16:37

Dragă Doamne,
Mă smeresc înaintea sfințeniei Tale.
Intru în curțile Tale și cer harul și îndurarea Ta.
Sunt într-un moment de mare nevoie; cer ajutorul Tău. Te rog, ajută-mă!
Vreau să mă supun poruncii Tale de a mă curăți de toate păcatele.
Vreau să fiu sfânt, așa cum Tu ești sfânt, în toată purtarea mea.
Vreau să-Ți fiu plăcut și vreau să fac un nou început în viața mea.
Vrei Te rog să-mi descoperi toate păcatele din depozitul meu?
Arată-mi ce vezi Tu ascuns în inima mea.
Adu-mi aminte, Duhule Sfânt,
tot ce Te întristează.
Prin aceasta promit că, cu ajutorul Tău,
îmi voi face partea ca să curăț fiecare păcat.
În Numele Domnului Isus, Amin.

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Mar 07 Oct 2008, 23:34

este bine, corect si biblic sa staruim in rugaciune, insa nu asa cum fac penticostalii, repetand un cuvant ca sa vorbeasca in limbi.
Sus In jos
Emil Condor

Numarul mesajelor : 22381
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Mier 08 Oct 2008, 00:17

Rugăciunea dacă nu e sinceră si făcută cu toată credinta, degeaba se mai face.

Categoric că e bună rugăciunea dar nu făcută doar pentru a putea afirma: e bine că si azi m-am rugat, era să uit!!! Sau altii îsi zic: mama mia, ce rugăciune spectaculoasă am făcut, cred că am impresionat vizitatorii nostri!
Sus In jos
Roxy

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Mier 08 Oct 2008, 20:50

Emil Condor a scris:
Rugăciunea dacă nu e sinceră si făcută cu toată credinta, degeaba se mai face.

Categoric că e bună rugăciunea dar nu făcută doar pentru a putea afirma: e bine că si azi m-am rugat, era să uit!!! Sau altii îsi zic: mama mia, ce rugăciune spectaculoasă am făcut, cred că am impresionat vizitatorii nostri!

am observat ca numerosi penticostali, desi traiesc in pacat, merg la staruinte si acolo primesc vorbirea in limbi. Se amagesc ca sunt mantuiti, pentru ca de acum inainte au Duhul Sfant. Si traiesc pe mai departe in pacat. Ce duhuri sunt acolo, la acele staruinte mecanice, unde se repeta la nesfarsit un cuvant precum "sange", "glorie" pana mintea oboseste si patrund tot felul de duhuri rele ?
Daca ar primi Duh Sfant, s-ar reflecta acest lucru in modul de viata.
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Mier 08 Oct 2008, 21:21

Ai tot dreptul să insisti asupra pozitiei penticostalilor în ce priveste vorbirea în limbi: prin afirmatiile lor, doar confirmă că nu stiu Cuvântul ("nu toti au acelasi dar" - acesta e Cuvântul!) sustinând că dacă nu bolborosesti ca ei nu ai Duhul!!!
Sus In jos
Roxy

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Mier 08 Oct 2008, 22:11

asa este, draga Emil, si as vrea sa mai completez cu o idee: nu vi se pare ciudat ca in bisericile penticostale si carismatice, nu spun asta ca sa-i critic, dar vreau sa iasa adevarul la iveala, marea majoritate, majoritatea covarsitoare, au darul vorbirii in limbi, si cei care talmacesc sunt foarte, foarte rari. Majoritatea bisericilor penticostale comporta urmatoarea situatie: foarte multi vorbesc in limbi, de-a valma si nimeni nu talmaceste. Sa fie oare asta voia Domnului ? exclus.
Sus In jos
Bartolomeu

Numarul mesajelor : 111
Data de inscriere : 28/08/2008

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Mier 08 Oct 2008, 23:33

enohabel a scris:
Pai uite aici e versetul, aici nu trebuie explicat nimic...ce anume nu intelegi???
Matei 7:11 Deci, dacă voi, cari sînteți răi, știți să dați daruri bune copiilor voștri, cu cît mai mult Tatăl vostru, care este în ceruri, va da lucruri bune celor ce I le cer!

Se stie prea bine ca Domnul vorbea in pilde, tuturor acelora care nu trebuiau sa inteleaga. *Nu le vorbea de loc fara pilda; dar cind era singur la o parte, lamurea ucenicilor Sai toate lucrurile. "Voua,ššle-a zis EL, ššv-a fost dat sa cunoasteti taina Imparatiei lui Dumnezeu; dar pentru cei ce sint afara din numarul vostru, toate lucrurile sint infatisate in pilde; pentru ca, macar ca privesc, sa priveasca si sa nu vada, si macar ca aud, sa auda si sa nu inteleaga, ššca nu cumva sa se intoarca la Dumnezeušš, si sa li se ierte pacatele (Marcu 4:11-12,34)*.

Trebuie de observat aici ca Domnul a avut 70 de ucenici, din care 58, doar s-au alaturat Lui (pentru scurt timp), dupa care sa-L paraseasca. Acesti 58 de ucenici, erau cei rai. Ei trebuiau sa priveasca si sa nu vada; trebuiau sa auda si sa nu inteleaga; ššca nu cumva sa se intoarca la Dumnezeušš, si sa li se ierte pacatele.

Iata dovada din Scriptura: **Isus stia de la inceput cine erau cei ce nu cred... stia ca ucenicii (parte dintre ei) cirteau impotriva vorbirii Lui... (Ioan 6:61,64)**.
Deci, cei rai, trebuie sa existe, pentru ca sa auda si sa priveasca, dar sa nu vada si sa nu inteleaga, astfel incit ei sa nu aiba nici o sansa de a fi mintuiti. Ei sint aceia care nu trebuie sa se intoarca, si nu trebuie sa li se ierte pacatele.

Ei sint aceia care nu trebuie sa creada adevarul, pentru ca sa se implineasca profetia: **Le-a orbit ochii, si le-a impietrit inima, ca sa nu vada cu ochii, sa nu inteleaga cu inima, sa nu se intoarca la Dumnezeu (Ioan 12:39-40)**, in mod special, ca sa nu fie vindecati.

Singele Domnului este singele Legamintului celui nou, care s-a varsat ššpentru multišš spre iertarea pacatelor (Matei 26:28), dar nu pentru toti oamenii.

Si a avut 12 ucenici alesi de EL, care nu L-au parasit. **Nu v-am ales Eu pe voi cei doisprezece? (Ioan 6:70)**. Acestora din urma, le lamurea EL toate lucrurile. **Pentru ca voua v-a fost dat sa cunoasteti tainele Imparatiei cerurilor, iar lor nu le-a fost dat (Matei 13:11)**.

Cind, Domnul a spus: **...daca ššvoi care sinteti raišš, stiti sa dati daruri bune copiilor vostri, cu cit mai mult Tatal vostru cel din ceruri va da Duhul Sfint celor ce I-L cer (Luca 11:13)**, aici apare o problema. In acelasi context, gasim ca **...daca ššvoi care sinteti raišš, stiti sa dati daruri bune copiilor vostri, cu atit mai mult Tatal vostru care este in ceruri va da --lucruri bune-- celor ce I le cer! (Matei 7:11)**.

Deci daca Domnul vorbeste si in Matei 7:11, numai ca nu se mai refera la Duhul Sfint, ci se referea la "lucruri bune"; cind este vorba de Duhul Sfint, nu cred ca se poate face confuzie cu "lucruri bune". ššDuhul Sfint nu poate fi "lucru". ššAsa ca Luca si Matei, care au scris despre acelas amanunt, nu puteau sa se contrazica (daca Domnul ar fi vorbit la modul cel mai serios). Domnul a vorbit (si in acest caz), tot in pilda, astfel incit ucenicii cei rai sa nu vada corect, si sa nu inteleaga corect, ceea ce le explica EL.

Sint expresii carora daca li se da o anumita intonatie, se poate schimba intelesul. Dar trebuie sa auzi rostita expresia, ca sa-ti dai seama de nuanta. Daca expresia este doar scrisa, cu greu ai sa observi nuanta care dadea alt inteles. Cine are citeva notiuni de arta teatrala, stie despre ce este vorba.

Deci versetul cu pricina (Luca 11:13), cu siguranta a fost rostit cu o anumita intonatie, cu un anumit scop. Asa ca --cei rai-- pot sa tot ceara Duhul Sfint, cit de insistent ar dori, ca tot nu-L vor primi. ššDuhul Sfint se capata numai si numai in daršš, exact asa cum doar ucenicii alesi de Domnul, L-au primit, fara sa-L ceara (Ioan 20:22), si inclusiv Pavel, care n-a fost alaturi de Domnul (3,5 ani).

Cine cere si incepe sa vorbeasca in limbi neintelese, cu siguranta a capatat un duh, dar nu duhul pe care l-au asteptat ei. Au capatat un duh de inselatorie.
Sus In jos
Roxy

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Joi 09 Oct 2008, 20:41

da, in mod sigur, sa ceri vorbirea in limbi este ca si cum ai sti mai bine decat Dumnezeu cum si in ce fel sa te foloseasca. Nu poti sugera Celui Atotputernic ce daruri sa-ti dea, este o infatuare si o mandrie de sine. Cine cere daruri, va primi un duh de inselare.
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Joi 09 Oct 2008, 21:00

Păi Cuvântul spune clar că Duhul dă daruri după cum crede El, nu noi!
Sus In jos
MIRCEA

Numarul mesajelor : 245
Data de inscriere : 09/10/2008

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Joi 09 Oct 2008, 21:01

Un Dar (Cadou), este de fapt o surpriză pentru primitor.
Duhul Sfînt nu se capătă la cerere. De aia se și spune "Darul Duhului Sfînt".

"Pocăiți-vă,le-a zis Petru, și fiecare din voi să fie botezat în Numele lui Isus Hristos, spre iertarea păcatelor voastre; apoi veți primi Darul Sfîntului Duh" (Fapte 2:38).
Sus In jos
Roxy

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Joi 09 Oct 2008, 21:04

Emil Condor a scris:
Păi Cuvântul spune clar că Duhul dă daruri după cum crede El, nu noi!

Pavel spune sa dorim darul prorociei, sa-l pretuim ca pe un dar ales, insa niciunde nu gasim in Scripturi pe un crestin care sa ceara acest dar. Fiecare crestin este un vas, si acest vas va fi umplut de Stapanul sau cu ce considera Stapanul, nu cu ce considera vasul. Una este sa doresti in inima ta daruri alese, toti trebuie sa dorim asta, si slujbe, precum aceea de supraveghetor, si este cu totul altceva sa "sugeram" noi Duhului Sfant cum ar trebui sa procedeze.
Sus In jos
Roxy

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Joi 09 Oct 2008, 21:09

MIRCEA a scris:
Un Dar (Cadou), este de fapt o surpriză pentru primitor.
Duhul fînt nu se capătă la cerere. De aia se și spune "Darul Duhului Sfînt".

"Pocăiți-vă,le-a zis Petru, și fiecare din voi să fie botezat în Numele lui Isus Hristos, spre iertarea păcatelor voastre; apoi veți primi Darul Sfîntului Duh" (Fapte 2:38).

asa este. Nu exista crestin nascut din nou, fara Duhul Sfant. Atunci, pentru ce sa cerem ceva ce avem deja atunci cand am crezut si ne-am pocait ?
Sus In jos
Emil Condor

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Joi 09 Oct 2008, 21:16

E ca atunci când am cere copiilor nostri să ne facă drept cadouri aia si aia sau alaltă!!! Alea nu se mai pot numi daruri. Mă bucur să întâlnesc oameni care înteleg ceea ce vrea Duhul de la noi. Sunteti o adevărate alinare sufletului meu. Fiti binecuvântati!
Sus In jos
MIRCEA

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Joi 09 Oct 2008, 21:34

Roxy a scris:

asa este. Nu exista crestin nascut din nou, fara Duhul Sfant. Atunci, pentru ce sa cerem ceva ce avem deja atunci cand am crezut si ne-am pocait ?

Botezul cu Duhul Sfînt presupune o naștere din nou.
Orice naștere nu este cu voia sau cu știrea celui care se naște. El doar se pomenește că-i schimbat indiferent că are chef sau nu.
Regele Saul, nu era pe placul Domnului, devenind împărat in mînia lui Dumnezeu. Și cînd a venit Duhul Domnului peste el incepînd să proorocească, pentru el a fost o surpriză. Saul nu a cerut în dar un Asemenea Duh. El nu a stăruit în rugăciune. El nici măcar nu se aștepta.
Saul a fost excepția de la regulă. A fost singura dată cînd Dumnezeu a oferit în dar Duhul Său cel Sfînt cuiva care nu-L merita. Saul nu a fost vrednic de Duhul Sfînt, și drept urmare, Domnul L-a retras de la el, dăruindu-L lui David.
Sus In jos
Roxy

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Joi 09 Oct 2008, 22:11

asa este, nu a staruit nimeni dupa daruri, niciunde nu gasim vreo referinta la aceasta practica. Rugaciunea trebuie sa imbrace haina laudei, se pot face cereri, se pot aduce multumiri, dar sa ceri daruri este o dovada de necredinta. Daca avem credinta ca Domnul este bun si ne da daruri, nu le mai cerem. Dar daca suntem nesiguri ca Domnul vrea sa ne dea daruri, atunci staruim cu insistenta, ca si cum Dumnezeu este un zgarcit care se lasa asteptat.
Sus In jos
sam22

Numarul mesajelor : 284
Data de inscriere : 04/09/2008

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Joi 09 Oct 2008, 22:40

citesc ... si imi place .... tot ce cred vad aici .... as mai vrea sa adaug si eu ceva si nu prea am ce ...deoarece totul sa spus atat de clar.
Domnul sa va binecuvinteze !
Sus In jos
MIRCEA

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   Sam 11 Oct 2008, 18:09

Bănuiesc că și lui Enohabel îi place, deoarece nu mai vine cu alte intervenții.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Stăruința în rugăciune - Luca 11:13   

Sus In jos

Stăruința în rugăciune - Luca 11:13
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: RELIGII si CULTE :: CRESTINISM (teme generale)-
Mergi direct la: