Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» ASTAZI E ZIUA TA...
Mier 16 Aug 2017, 09:18 Scris de zaraza26

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Mier 16 Aug 2017, 07:30 Scris de dolion

» ION
Vin 11 Aug 2017, 14:26 Scris de Ion

» Invatamant
Vin 11 Aug 2017, 04:30 Scris de Ciprian

» BANCURI
Lun 07 Aug 2017, 13:58 Scris de Ion

» Casuta din padure
Lun 07 Aug 2017, 10:06 Scris de zaraza26

» Ce mi-a placut azi
Joi 03 Aug 2017, 19:20 Scris de Emil Condor

» Va mai exista Romania ?
Lun 24 Iul 2017, 18:20 Scris de Ion

» Corupția din România
Dum 23 Iul 2017, 23:44 Scris de Anahoret

» Muzica POPULARA
Mier 19 Iul 2017, 06:39 Scris de dolion

» Veștile triste
Mier 12 Iul 2017, 14:48 Scris de Ion

» CANADA
Mar 11 Iul 2017, 03:59 Scris de Ciprian

» ZBOR DE CONDOR
Mar 11 Iul 2017, 00:53 Scris de Emil Condor

» Stiri IT
Dum 09 Iul 2017, 16:16 Scris de Anahoret

» POPASUL DOLION (III)
Dum 09 Iul 2017, 14:41 Scris de Ion

» Limba română
Mier 05 Iul 2017, 14:25 Scris de zaraza26

» Klaus Johannis - Presedintele ales
Mier 05 Iul 2017, 14:23 Scris de zaraza26

» PSD
Lun 03 Iul 2017, 15:39 Scris de Anahoret

Cuvinte-cheie
curiozitati 23 brasov drumetie Invatamant istorie cugetari problema Popasul sibiu 1 Maxime
August 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

Eternul feminin

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
dolion

Numarul mesajelor : 21379
Varsta : 65
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mier 30 Ian 2013, 08:33

Monica Gabor face carieră în SUA.
Iată cum ne fug tinerii talentați din țară dacă nu suntem în stare să legalizăm prostituția!

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mier 30 Ian 2013, 08:34

De pe un forum pentru barbati: Daca vorbesc singur intr-o padure si nu ma aude nimeni, tot nevasta-mea are dreptate?

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mier 30 Ian 2013, 08:45

La nunta, te gandesti ca mai buna decat ea nu exista. La divort, te gandesti ca mai rea decat ea nu exista. Si de fiecare data gresesti!

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mier 30 Ian 2013, 08:49

Creierul omului funcționează perfect 24 de ore pe zi 365 de zile pe an. Chiar din momentul nașterii.
Până când? Pana cand se-ndrăgostește.

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mier 30 Ian 2013, 13:01

Daca vrei sa ingenunchezi un barbat, dezbraca-te si stai in patru labe.

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mier 30 Ian 2013, 14:09

Savantii au descoperit, in sfarsit, ce vrea femeia. Dar aceasta s-a razgandit...

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mier 30 Ian 2013, 14:25

Exista trei lucruri pe care le poți privi la nesfârșit: focul, apa si cum parcheaza o femeie!

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mier 30 Ian 2013, 15:10

Columb nu ar fi descoperit niciodata America daca ar fi fost casatorit, din cauza urmatoarelor intrebari:
Unde te duci?
Cu cine?
De ce?
Cu ce?
Ca sa descoperi ce?
De ce tu?
Si eu ce fac daca tu pleci?
Pot sa vin cu tine?
Cand te intorci?
Ce imi aduci?
Se pare ca ai un adevarat plan, nu???
De ce?
Nu ma minti. De ce iti faci asemenea planuri?
Vad ca sunt din ce in ce mai multe in ultimul timp. De ce?
Te parasesc. Si nu ma mai intorc niciodata. De ce nu ma opresti?
Nu inteleg de ce e atat de importanta chestia asta cu descoperirea. Si de ce nenorocita aia de regina iti da toate vasele alea pe gratis? De ce? E mai frumoasa ca mine?
De ce te gandesti atat de mult si nu raspunzi?
Intotdeauna calatoresti si iar calatoresti... nu pot sa inteleg ce naiba vrei sa descoperi??

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Sam 02 Mar 2013, 12:27

- Alo, dragule, poți acum să vorbești?
- Da.
- Atunci, ascultă- ma!...

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Lun 25 Mar 2013, 08:36

- Orice as face, sau as spune, tie niciodata nu-ti convine, mereu ma contrazici! i-am zis neveste-mii.
- Ba nu-i adevarat! mi-a raspuns...

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Joi 11 Apr 2013, 14:24

Citeam un comentariu a lui karmapolice despre cum în Israel, toată lumea face armata, femei și bărbați deopotrivă. Desigur, nu cred că chiar toți cetățenii evrei știu Krav Maga, dar nu asta vreau să zic.
Ci că eu, ca militar, nu aș avea încredere într-un soldat femeie, nemaivorbind de faptul că nu cred că aș putea fi condus de o păsărică.
Femeile sunt mai slabe din punct de vedere fizic, sunt labile psihic, se lasă conduse de hormoni și nu în ultimul rând, au ciclu lunar.
Cum ar fi ca în timpul unui atac, colegul meu de arme să se ridice cu o mână în sus și să strige "Piuaaa! 5 minute pauză toată lumea, trebuie să îmi schimb tamponul!"
Să fim serioși. Femeile își au locul lor, un loc foarte bun și total de respectat, cum ar fi bucătăria.
Nu pe câmpul de luptă.

http://www.arhiblog.ro/femeile-nu-au-capacitatea-de-a-face-armata/

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Joi 11 Apr 2013, 14:31

"Vechea galanterie franceză și prostia germano-creștină ne-a condus la cea mai stupidă dintre venerațiuni. Ce am câștigat? Femeile au devenit mai țanțoșe și mai obraznice; ele ne fac să ne gândim la maimuțele sfinte de la Benares care cred că li se îngăduie totul, pentru că au conștiință de demnitatea lor sacro-sfântă și de inviolabilitatea lor.”

ARTHUR SCHOPENHAUER

Ultima editare efectuata de catre dolion in Joi 11 Apr 2013, 14:34, editata de 1 ori
Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Joi 11 Apr 2013, 14:32

"Femeile rămân toată viața lor niște copii. Femeile nu văd decât ceea ce este cu totul sub ochii lor. Femeia ia aparența drept realitate și lucrurilor cele mai neînsemnate ea le preferă nimicurile și prostiile. Ea suferă de miopie intelectuală și nu știe să prevadă nimic. Risipa ei merge câteodată până la nebunie, căci în fundul inimii sale, ea este convinsă că bărbatii au fost creați și puși în lume ca s-o slujească, să câștige bani și să-i dea să cheltuiască."

ARTHUR SCHOPENHAUER

Ultima editare efectuata de catre dolion in Joi 11 Apr 2013, 14:34, editata de 1 ori
Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Joi 11 Apr 2013, 14:33

"Femeile n-au niciun sentiment de dreptate, căci natura, lipsindu-le de putere le-a dat viclenia pentru a-și ocrotia slăbiciunea; înșelătoria, minciuna sunt la ele defecte din naștere. Leul își are dinții și ghearele, elefantul și mistrețul colții, taurul își are coarnele, sepia își are cerneala, iar femeia are prefăcători, înșelătoria și minciuna."

ARTHUR SCHOPENHAUER

Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Joi 11 Apr 2013, 14:34

"La femeie prefăcătoria este înnăscută. Cea mai șireată ca și cea mai proastă este prefăcută și este aproape cu neputință să întâlnești o femeie cu deșvârșire sinceră. Din această falsitate purced mai departe necredința, trădarea, nerecunoștința."

ARTHUR SCHOPENHAUER

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Joi 11 Apr 2013, 14:36

"E de ajuns să observi de pildă ce le atrage atenția într-un concert, la operă sau la teatru; să vezi nepăsarea cu care la cele mai frumoase părți ale celor mai mari capodopere, ele își urmează flecăria. Dacă grecii nu primeau pe femei la teatru , au avut mare dreptate: cel puțin așa puteau să audă ceva."

ARTHUR SCHOPENHAUER

Numarul mesajelor : 1814
Varsta : 69
Localizare : Patria lui Homer si a lui Dionisie Areopagitul
Data de inscriere : 05/10/2008

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Joi 11 Apr 2013, 14:56

@dolion a scris:
Citeam un comentariu a lui karmapolice despre cum în Israel, toată lumea face armata, femei și bărbați deopotrivă. Desigur, nu cred că chiar toți cetățenii evrei știu Krav Maga, dar nu asta vreau să zic.
Ci că eu, ca militar, nu aș avea încredere într-un soldat femeie, nemaivorbind de faptul că nu cred că aș putea fi condus de o păsărică.
Femeile sunt mai slabe din punct de vedere fizic, sunt labile psihic, se lasă conduse de hormoni și nu în ultimul rând, au ciclu lunar.
Cum ar fi ca în timpul unui atac, colegul meu de arme să se ridice cu o mână în sus și să strige "Piuaaa! 5 minute pauză toată lumea, trebuie să îmi schimb tamponul!"
Să fim serioși. Femeile își au locul lor, un loc foarte bun și total de respectat, cum ar fi bucătăria.

Nu pe câmpul de luptă.

http://www.arhiblog.ro/femeile-nu-au-capacitatea-de-a-face-armata/

Asta a fost greseala cea mai mare pe care a facut-o omul si a adus omenirea in halul asta.
Asa a procedat si Adam, i-a dat Evei misiunea de a pregati mancarea barbatului si el a mancat din ce i-a dat Eva.
Deci trebuie sa mancam noi barbati ce vrem noi, nu ce ne dau femeile.
Ele nu au decat sa mananace ce vor, treaba lor, noi nu trebuie sa ne lasam pe mana lor.

Dar noi barbati suntem incorigibili, nici azi nu ne-am invatat lectia si de asta suntem sclavi femeii.

Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Vin 10 Mai 2013, 16:20

El: Eu comand o pizza. Vrei si tu ceva?
Ea: Nu.
El: Ok.
Ea: ... sau poate...
El: Ei, ce anume?
Ea: Nu stiu.
El: Nu stii daca vrei ceva?
El: Ti-e foame?
Ea: Nu stiu, poate putin.
El: Ce inseamna poate putin?
Ea: Inseamna ca nu sunt sigura.
El: Mie cand mi-e foame, eu stiu.
Ea: Poate o sa-mi fie foame mai incolo.
El: Deci iti comand si tie una.
Ea: Si daca totusi nici mai tarziu nu vreau...
El: Atunci n-o mananci.
Ea: Asta ar fi risipa...
El: Atunci o mananci maine.
Ea: Si daca maine nu am pofta de pizza?
El: Pizza poti sa mananci oricand.
Ea: Eu nu.
El: Atunci alege altceva.
Ea: Dar nu vreau nimic altceva.
El: Deci pizza.
El: Deci nimic.
Ea: Ba da.
El: Cred ca innebunesc.
Ea: De ce nu-ti comanzi tu ceva...
El: Cum crezi.
Ea: Dar ia pizza cu sunca.
El: Dar nu-mi place sunca.
Ea: Mie da.
El: Credeam ca trebuie sa-mi comand MIE, ceva...
Ea: Pai, asa si faci.
El: Si atunci de ce cu sunca?
Ea: In cazul in care mi se face si mie pofta...
El: Si?
Ea: Crezi ca vreau sa mananc ceva ce nu-mi place?
El: Cum adica tu?
Ea: De ce nu?
El: Stai un pic: Eu sa-mi comand MIE ceva, ce TU o sa mananci, in cazul in care eventual o sa ti se faca foame???
Ea: Exact.
El: Si eu ce-o sa mananc?
Ea: Pai, poate nici n-o sa-mi fie foame...

CONCLUZIA:
Judecatorul l-a absolvit pe inculpat de acuzatia de omor in stare emotionala, acceptand circumstanta de legitima aparare.

Numarul mesajelor : 4513
Data de inscriere : 29/10/2009

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Vin 10 Mai 2013, 21:29

Imi repet aici opinia:
Femeia si barbatul sunt "doua parti ale aceluiasi intreg" sau, care, prin unire, dau "un intreg".

Atata de necesar e acest intreg incat , aproape, ca aceste parti nu trebuie sa le desparti decat teoretic, pentru ca, in /la practica revenind, aceste parti sa se completeze reciproc si sa traiasca in armonie si intelegere, realizand acel echilibru perfect.

Sau cum bine zice mosu', nu chiar cu referire directa, si nu numai, la acea vorba/fapta rusinoasa:
"Ce-are mosu' n-are baba, se-mpreuna si fac treaba."

Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Sam 18 Mai 2013, 20:04

Casnicia ideala !
Eu si sotia mea cunoastem secretul pentru a mentine o casatorie solida:

1. De doua ori pe saptamana mergem intr-un restaurant dragut -companie placuta, mancare buna, bem vin... Ea merge marti si joi, eu miercuri si vineri.
2. Dormim in paturi separate, eu la Bucuresti, ea la Cluj.
3. O duc peste tot, dar ea reuseste mereu sa gaseasca drumul inapoi.
4. Am intrebat-o unde vrea sa mearga pentru aniversarea casatoriei si mi-a raspuns: "Intr-un loc unde nu am mai fost demult". I-am sugerat bucataria.
5. Ne tinem de mana mereu. Daca nu o fac, incepe sa cheltuiasca.
6. Are un robot de bucatarie electric, un storcator electric, un prajitor electric si zice ca sunt prea multe in casa, nu are loc de ele unde sa stea. Asa ca i-am cumparat un scaun electric.
7. Mi-a spus ca masina nu merge, ca are apa in carburator. Am intrebat unde e masina si mi-a raspuns: "In lac".
8. Si-a facut o masca de argila. Pentru doua zile a fost frumoasa foc. Apoi s-a spalat .
9. A fugit dupa camionul de gunoi, urland: "Sunt in intirziere pentru gunoi?"Soferul i-a raspuns: "Nu, salta inauntru!"
10. Ne amintim mereu : "casatoria e prima cauza a divortului."
11. Nu i-am vorbit sotiei timp de 11 luni. Nu indrazneam sa o intrerup.
12. Ultima cearta a fost din cauza mea. A intrebat "Ce e pe televizor?", iar eu i-am raspuns: "Praf".
13. La inceput, Dumnezeu a creat pamantul si s-a odihnit. Apoi a creat barbatul si s-a odihnit. Apoi a creat femeia. Si nici omul, nici Dumnezeu nu s-au mai odihnit niciodata.
Si a fost nevoit sa inventeze bautura.

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Joi 04 Iul 2013, 14:43

La un seminar al femeilor, pe tema “Cum să trăiești într-o atmosferă de dragoste cu soțul tău”, participantele au fost intrebate dacă își iubesc soții. Toate au ridicat mâna, aprobator. Atunci au fost întrebate când le-au spus, ultima dată, soților, că îi iubesc. Unele au răspuns că azi, altele că ieri, altele că nu-și amintesc. Atunci participantele au fost rugate să le expedieze soților un sms, cu textul “te iubesc, dragule”, iar apoi să schimbe telefoanele între ele și să citească răspunsurile primite. Iată câteva:
1. Cine este?
2. Aaa, mama copiilor mei, te simți bine?
3. Ce mai e acum?! Ceva cu mașina?
4. N-am înțeles ce ai în vedere.
5. Ce-ai mai făcut acum?! De data asta nu te mai iert.
6. !?!?
7. Nu mă lua pe ocolișuri, spune direct cât vrei.
8. Oare visez?!
9. Dacă nu-mi spui cui îi este adresat mesajul, fac moarte de om!
10. Te-am mai rugat să nu bei! Dacă simți că te obosesc, pot să plec.
11. Răspunsul la ce vrei tu este nu!

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Sam 21 Dec 2013, 15:06

Îmi amintesc de prima mea experiență cu un prezervativ. Aveam 14 ani. M-am dus la farmacie pentru a cumpăra un pachet de prezervative. În acele zile a fost nevoie de mult curaj pentru a merge într-un magazin și a cere așa ceva, deoarece toată lumea din oraș mă cunoștea și nu a existat nici-o îndoială că tânăra, cred că numele ei era Alexandra, știa pentru ce se folosesc.
Ea lucra ca farmacistă în spatele tejghelei și vedea că am fost într-adevăr jenat de întreaga procedură. Mi-a dat pachetul și a întrebat dacă știu cum se folosește un prezervativ. Sincer, am răspuns:
- Nu, nu chiar!
A desfăcut pachetul, a luat unu și l-a tras peste degetul mare. M-a avertizat să mă asigur că a fost bine si sigur pus. I se părea că încă o privesc confuz. Deci, s-a uitat în jur in magazin pentru a vedea dacă a fost gol. A fost.
- Doar un minut, a spus ea și m-a condus în partea din spate a magazinului și-a descheiat bluza și a îndepărtat-o. Și-a desfacut sutienul și l-a pus deoparte.
- Asta te excita?
Ei bine, am fost atât de uimit că tot ce am putut face a fost să stau acolo cu gura deschisă și să dau din cap. Apoi a spus că era timpul să punem prezervativul. Cât timp eu îl puneam, ea și-a dat jos fusta și chiloțeii și s-a aplecat peste un birou.
- Ei bine, haide, a spus ea, nu avem prea mult timp.
Așa că m-am urcat pe ea. A fost atât de minunat că, din păcate, nu am mai putut ține mult și am terminat în câteva momente. S-a uitat la mine cu un pic de încruntare.
- Ai pus prezervativul? a întrebat ea.
- Sigur că da! și i-am arătat degetul meu să vadă.
Am primit cea mai dură bataie din viața mea... întotdeauna pentru mine a fost greu să înțeleg femeile.

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mier 22 Ian 2014, 09:09

"Universul ofera iubirea pe gratis, dar relatia potrivita trebuie castigata. Iubirea in sine este o energie care pluteste liber, iar relatia este un container pamantesc pentru ea. Acest container trebuie plamadit din integritate, dreptate si compasiune, altfel, energia devine distructiva."

"Masculinul initiaza, femininul primeste. Daca intr-o relatie, femeia joaca rolul initiatorului, rolul masculin, agresiv, atunci barbatul nu poate decat sa ramana in locul afectat ei, in detrimentul masculinitatii sale. Daca el cedeaza in fata solicitarilor de ordin psihologic ale unei femei, atunci el joaca rolul partii feminine, vizavi de partea masculina. "

Marianne Williamson

Numarul mesajelor : 4513
Data de inscriere : 29/10/2009

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mier 22 Ian 2014, 15:10

P...da Romantică

Cum cresc din lenea mea…
By Emil BRUMARU on January 16, 2014 - 08:49

Cum cresc din lenea mea poveștile

cu tine…

Ca să le scriu îmi este și rușine

Și-o dulce mîngîiere; curgea miere

Din trupul tău de-a pururi de muiere

În Raiul străbatut cîndva-mpreună

Ținîndu-ne, neștiutori, de mînă

Și căutînd s-atingem curcubeie,

Acolo unde-ncep, în heleșteie

P...da Romantică

Feudele ți-s mari, albe, bombate…
By Emil BRUMARU on December 12, 2013 - 08:51

Feudele ți-s mari, albe, bombate,
Vasal le-am fost, le sînt cît ține viața-mi,
Spre ele și în somn mă trage ața
Să le despic cu gesturi tandre-n două roate
Cărnoase ce-s menite să-mbelșuge
Sufletul îngerilor păzitori ce-i ai sub paturi
Ca să te apere de porcii cu belciuge,
Scurmînd în plăpumi, pofta să le-o saturi!

P...da Romantică
Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mier 29 Ian 2014, 17:24

Scrisoare deschisă către bărbatul care vrea să facă sex, de la femeia care vrea să facă dragoste...

Dragule,

Și mie, ca femeie, îmi place chestia asta, dar nu te arunca asupra mea ca un uliu asupra prăzii! Nu mă face să mă simt forțată de dorința ta, pentru că atunci nu voi fi prezentă! Vreau să vin în întâmpinarea dorinței tale, nu în luptă cu ea, vreau să stârnești dorința în mine, nu să o impui, vreau să chemi, nu să mă forțezi!
Vreau să simt că mă dorești total, nu pe bucăți!
Trebuie să știi ca am nevoie de timp ca să mă deschid și ca să te primesc – de aceea, preludiul contează! Da, și mie îmi place ”una mică„ câteodată, dar nu după ce m-am machiat!
Nu mă întreba la final dacă a ta e cea mai mare! Dacă vrei neapărat să auzi asta, atunci ți-o spun de pe acum: a ta e cea mai tare, cea mai mare, cea mai vârtoasă și mânioasă! Sau asta cu mânioasă nu trebuia?! Mă rog, sper de acum înainte să nu mai avem discuția asta!
Nu mă săruta preponderent pe gură, sâni și pubian și în această ordine! Sărută-mă peste tot și revino cu încredere peste locurile pe care le-ai sărutat cu 2 minunte înainte! Mișcarea nu trebuie să fie doar descendentă, ci browniană mai degrabă!
Nu mă întreba dacă ai fost mai bun decât ceilalți! Ca să scăpăm și de povestea asta, da, tu ai fost cel mai bun și cel mai minunat de pe pământ! Restul... care restul? Acum că te-am cunoscut pe tine, restul e pustiu!
Nu fuma și nu adormi după! Postludiul este pentru mine la fel de important! Atunci mă simt aproape de tine și în relația cu tine! Dacă tocmai te-am primit în mine, aș vrea să te simt aproape de mine, căci altfel am să mă simt folosită și aruncată! Nu-mi sforăi când eu mă cuibăresc lângă tine!
Nu-mi cere să te premiez prin sex, căci nu vei reuși decât să te pedepsesc!
Nu face sex oral, doar ca să ceri sex oral!
Folosește-ți mâinile peste tot ! Mângâie-mă și după, atunci am nevoie mai mult de asta!
Nu-mi cere de mâncare după! Nicio femeie pe lumea asta nu are chef să gătească după!
Nu mă întreba dacă mi-a plăcut! Dacă mi-a plăcut o să ți-o spun într-un fel sau altul!
Nu mă întreba dacă am avut orgasm! S-ar putea să te deranjeze răspunsul! Dacă am, simți!
Nu-mi vorbi despre alte femei (inclusiv mama ta) atunci când ești cu mine în brațe! Chiar dacă sunt mici bârfe despre colega ta, șefa ta, verișoara ta, mătușa ta sau orice altă purtătoare de sutien, nu vreau să aud despre ele atunci când sunt goală în brațele tale! Altfel voi avea sentimentul că nu ești cu mine decât fizic!
Nu te grăbi! Nu câștigi niciun premiu dacă termini în 7 minute! Cel mult, dezamăgirea mea!
Reține principiul: decât multe, scurte și dese, mai bine mai puține, lungi și diversificate! Nu începe întotdeauna la fel! Nu asocia un singur gest, o singură frază, un singur mod comportamental cu dorința de a face dragoste! Femeile ajung să urască rutina asta!
Oricât de sexi ești transpirat, prefer o baie înainte!
Nu face privirea aia tâmpă când vrei sex! Nu deveni brusc tandru și binevoitor, ca la primul refuz să bufnești și să trântești! Fă-mi curte nu doar la începutul relației, ci pe întreaga durată a ei!
Și dincolo de toate asta, bucură-te că ești cu mine, că putem împărtăși un astfel de moment, savurează-mă și lasă-mă să te savurez, descoperă-mă și lasă-mă să te descopăr, iubește-mă și lasă-mă să te iubesc și atunci... totul va curge de la sine!

Daniela Dumitrescu

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   

Sus In jos

Eternul feminin
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: DIVERTISMENT :: ACTIUNEA "DIVERSE"-
Mergi direct la: