Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» Știri muzicale
Ieri la 12:21 Scris de zaraza26

» Evenimente, tirguri si expozitii
Ieri la 12:20 Scris de zaraza26

» Curiozitati si descoperiri
Ieri la 12:15 Scris de zaraza26

» Cum se da premiul Nobel ?
Dum 10 Dec 2017, 23:39 Scris de Anahoret

» Adevaratul Putin
Dum 10 Dec 2017, 23:26 Scris de Anahoret

» ISTORIE DIVERSA
Dum 10 Dec 2017, 23:13 Scris de Anahoret

» Limba română
Vin 08 Dec 2017, 14:45 Scris de zaraza26

» CAMERA DE WHISKY
Joi 07 Dec 2017, 23:48 Scris de Anahoret

» BANCURI
Mier 06 Dec 2017, 13:27 Scris de zaraza26

» Veștile triste
Mier 06 Dec 2017, 13:19 Scris de zaraza26

» Chestii funny
Mar 05 Dec 2017, 10:06 Scris de Anahoret

» CUVINTE DE FOLOS (III)
Mar 05 Dec 2017, 09:54 Scris de Anahoret

» Ce mi-a placut azi
Lun 04 Dec 2017, 14:01 Scris de zaraza26

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Lun 04 Dec 2017, 13:52 Scris de zaraza26

» Tehnica(diverse)
Vin 01 Dec 2017, 13:04 Scris de Anahoret

» TEATRUL ROMÂNESC
Sam 25 Noi 2017, 09:57 Scris de Ciprian

» Stiri politice internationale
Vin 17 Noi 2017, 18:53 Scris de Ion

» Trecut versus prezent
Joi 16 Noi 2017, 13:14 Scris de zaraza26

Cuvinte-cheie
Limba English 1 triste sibiu 23 drumetie jazz istorie brasov comment-143 frig romana turism este Când curiozitati placut nobel problema
Decembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

Anahoret

aurora

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

Eternul feminin

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Ion

Numarul mesajelor : 4582
Data de inscriere : 29/10/2009

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mier 29 Ian 2014, 17:50

@dolion a scris:
Scrisoare deschisă către bărbatul care vrea să facă sex, de la femeia care vrea să facă dragoste...

Dragule,

Și mie, ca femeie, îmi place chestia asta, dar nu te arunca asupra mea ca un uliu asupra prăzii! Nu mă face să mă simt forțată de dorința ta, pentru că atunci nu voi fi prezentă! Vreau să vin în întâmpinarea dorinței tale, nu în luptă cu ea, vreau să stârnești dorința în mine, nu să o impui, vreau să chemi, nu să mă forțezi!
Vreau să simt că mă dorești total, nu pe bucăți!
Trebuie să știi ca am nevoie de timp ca să mă deschid și ca să te primesc – de aceea, preludiul contează! Da, și mie îmi place ”una mică„ câteodată, dar nu după ce m-am machiat!
Nu mă întreba la final dacă a ta e cea mai mare! Dacă vrei neapărat să auzi asta, atunci ți-o spun de pe acum: a ta e cea mai tare, cea mai mare, cea mai vârtoasă și mânioasă! Sau asta cu mânioasă nu trebuia?! Mă rog, sper de acum înainte să nu mai avem discuția asta!
Nu mă săruta preponderent pe gură, sâni și pubian și în această ordine! Sărută-mă peste tot și revino cu încredere peste locurile pe care le-ai sărutat cu 2 minunte înainte! Mișcarea nu trebuie să fie doar descendentă, ci browniană mai degrabă!
Nu mă întreba dacă ai fost mai bun decât ceilalți! Ca să scăpăm și de povestea asta, da, tu ai fost cel mai bun și cel mai minunat de pe pământ! Restul... care restul? Acum că te-am cunoscut pe tine, restul e pustiu!
Nu fuma și nu adormi după! Postludiul este pentru mine la fel de important! Atunci mă simt aproape de tine și în relația cu tine! Dacă tocmai te-am primit în mine, aș vrea să te simt aproape de mine, căci altfel am să mă simt folosită și aruncată! Nu-mi sforăi când eu mă cuibăresc lângă tine!
Nu-mi cere să te premiez prin sex, căci nu vei reuși decât să te pedepsesc!
Nu face sex oral, doar ca să ceri sex oral!
Folosește-ți mâinile peste tot ! Mângâie-mă și după, atunci am nevoie mai mult de asta!
Nu-mi cere de mâncare după! Nicio femeie pe lumea asta nu are chef să gătească după!
Nu mă întreba dacă mi-a plăcut! Dacă mi-a plăcut o să ți-o spun într-un fel sau altul!
Nu mă întreba dacă am avut orgasm! S-ar putea să te deranjeze răspunsul! Dacă am, simți!
Nu-mi vorbi despre alte femei (inclusiv mama ta) atunci când ești cu mine în brațe! Chiar dacă sunt mici bârfe despre colega ta, șefa ta, verișoara ta, mătușa ta sau orice altă purtătoare de sutien, nu vreau să aud despre ele atunci când sunt goală în brațele tale! Altfel voi avea sentimentul că nu ești cu mine decât fizic!
Nu te grăbi! Nu câștigi niciun premiu dacă termini în 7 minute! Cel mult, dezamăgirea mea!
Reține principiul: decât multe, scurte și dese, mai bine mai puține, lungi și diversificate! Nu începe întotdeauna la fel! Nu asocia un singur gest, o singură frază, un singur mod comportamental cu dorința de a face dragoste! Femeile ajung să urască rutina asta!
Oricât de sexi ești transpirat, prefer o baie înainte!
Nu face privirea aia tâmpă când vrei sex! Nu deveni brusc tandru și binevoitor, ca la primul refuz să bufnești și să trântești! Fă-mi curte nu doar la începutul relației, ci pe întreaga durată a ei!
Și dincolo de toate asta, bucură-te că ești cu mine, că putem împărtăși un astfel de moment, savurează-mă și lasă-mă să te savurez, descoperă-mă și lasă-mă să te descopăr, iubește-mă și lasă-mă să te iubesc și atunci... totul va curge de la sine!

Daniela Dumitrescu

Nu spun ca nu ar avea dreptate.
Dar nu pot sa nu ma intreb:
Unde este egalitatea, indiferent de sex?
Prin simetrie macar, ce ar zice, oare, un barbat?
Sus In jos
dolion

Numarul mesajelor : 21696
Varsta : 66
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mier 29 Ian 2014, 18:32

Si eu gandesc asa, Ion... tot textul se refera doar la ce vrea femeia, barbatul trebuie sa se execute!

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Joi 30 Ian 2014, 03:29

"Il faut être deux pour s'aimer mais il suffit d'un pour se quitter", dit-elle plus tard.
(Valerie Trierweiler)
Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Vin 07 Mar 2014, 19:56

Pentru cei cu suflet mare: gazduieste si tu o refugiata din Ucraina!

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Vin 07 Mar 2014, 22:06

Saracele! N-au avut bani de ajuns sa-si faca si ele niste rochii care sa le acopere mai bine corpul....

Astept unele mai sarace, totusi.....
Sus In jos
dolion

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Joi 13 Mar 2014, 10:09

Numarul mesajelor : 7032
Varsta : 56
Localizare : Deocamdată pe lumea asta
Data de inscriere : 11/12/2008

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mier 10 Sept 2014, 21:42

O femeie cu imaginație!
În câte feluri poate fi purtată o cămașă bărbătească! thumb_yello

https://fr.pourelles.yahoo.com/video/playlist/les-tutoriels/porter-la-chemise-son-mec-154035085.html

Numarul mesajelor : 22381
Varsta : 58
Localizare : mereu cu voi
Data de inscriere : 23/08/2008

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Joi 11 Sept 2014, 02:42

Cu adevărat, plină de imaginatie! thumb_yello

dolion

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mar 02 Dec 2014, 18:54

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Sam 06 Dec 2014, 20:13

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Sam 06 Dec 2014, 21:46

Înainte de a urmări acel video, vreau să dau răspunsul la
Ce îmbătrâneste prima oară la un bărbat?

Nevasta? Laughing

Anahoret

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Sam 13 Dec 2014, 21:22

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 14 Dec 2014, 19:35

Conversatie cu o femeie proasta

Circula intens zilele trecute pe facebook un text "Conversatie cu o femeie inteligenta". Desi e vechi de 3 ani, autorul, care nu e cunoscut, a starnit un val proaspat de interes. Printre femei, desigur.

De ce m-am luat de el?

Mai, eu demult nu ma mai bag sa discut texte "a la Mihaela Radulescu", scris pentru turme de oite sentimentale, care se plimba desculte pe nourasi rozalbi, cu cunune de fluturi si randunici in cap. Dumnezeu cu dansele! Am alte prioritati in viata. Pe urma, nu eu sunt cea care va schimba lumea femeilor. O lume, care dupa umila mea parere, se duce de-a puta.

Uneori totusi imi vine foarte greu sa inchid ochii la prostirea si manipularea femeilor de alte femei.

Eu nu vreau sa schimb pareri, visez doar uneori ca femeile sa inceapa sa gandeasca. Inainte de a pune like la toate cacaturile cu poze frumoase. Inclusiv la textul meu. Aveti grija ce texte raspanditi. Va tradati prostia si contribuiti la formarea mentalitatii viitoarei generatii de femei: ingamfate, puternice, independente si singure. Vedeti ca n-am spus inteligente?

Cand texte precum "Conversatie cu o femeie inteligenta" impanzesc internetul (cu zeci de mii de like-uri) eu ma ingrozesc. Poate o sa va para exagerat ceea ce spun, dar nu vreau sa nuantez ceea ce mie imi pare o tragedie cu efect intarziat. Femeile moderne au o capacitate atomica de a se autodistruge. Au luat-o aiurea prin papusoi si se mandresc cu asta. Unele au ajuns sa culeaga roada (putreda), dar tot inca nu constientizeaza ca ele au contribuit la asta.

Mie nu-mi plac extremele. Pentru ca ambele sunt rupte de realitate. Eu insa am sa ma folosesc totusi de una ca sa va demonstrez cat de ridicol pari cand sari dintr-o barca in alta. Imi asum tupeul chiar din titlu, ca si autorul necunoscut.

Sa impartim textul pe fragmente ca sa va lamuresc pe indelete ce gandesc eu in timpul lecturii.

Intr-o scurta conversatie, un barbat intreaba o femeie:
– Ce tip de barbat cauti?

O femeie inteligenta nu raspunde la asa intrebari. Nu, stati sa spun altfel. O femeie inteligenta nu ajunge in situatia cand i se pun astfel de intrebari. Numai ideea ca da impresia ca ar cauta un barbat imi pare deja umilitoare. Asta e problema multor femei. Foarte multe transmit acest mesaj. Din prima privire.
O femeie inteligenta, dupa umila mea experienta de viata, e vanata de barbati inteligenti. Sau se lasa vanata. Cele care cauta si declara cu voce treaba asta sunt niste gasculite prostute. Nu le duce capul nici macar sa-si ascunda intentia. Cauza din care se pomenesc in fata unor intrebari tampite. Deci daca un barbat iti pune intrebarea asta, sa stii ca ai o strategie de comportament gresita. Gandeste-te la asta serios. E o alarma. O femeie disperata in cautarea unui barbat, chiar daca poarta ochelari ca in poza si diamante la urechiuse, e o priveliste jalnica.

Ea ramase un moment tacuta, il privi in ochi si ii zise:
– Vrei sa stii intr-adevar?
El raspuse:
- Da!
Atunci ea incepu sa zica:
– Fiind femeie sunt in pozitia de a-i cere barbatului ceea ce eu nu pot face pentru mine. Platesc facturile, ma ocup de casa, merg la supermarket, fac cumparaturi si totul fara ajutorul unui barbat…

Nu esti femeie inteligenta, esti o sclava moderna. O iapa care singurica s-a inhamat la jug. Sin-gu-ri-ca. Si se mandreste ca e o iapa rezistenta. Asta fiind doar preludiul. Stai ca inca nu are copii, soacra, nanasi…

Imi pun intrebarea: Ce poti tu sa aduci in viata mea?
Barbatul ramase privind. Gandea cu siguranta ca este vorba de bani.
Ea, stiind ce gandeste el, spuse:
– Nu ma refer la bani. Am nevoie de mai mult. Am nevoie de un om care sa lupte pentru perfectiune in toate aspectele vietii. El isi incrucisa bratele, se aseza in fotoliu si privind-o ii ceru sa explice mai in detaliu.
Ea zise:
– Caut pe cineva care sa lupte pentru perfectiune mentala, pentru ca am nevoie de cineva cu care sa conversez si care sa ma stimuleze din punct de vedere intelectual. Eu nu am nevoie de cineva simplu din punct de vedere mental.

Intr-adevar, ai nevoie de ceva foarte simplu. De logica elementara. Incearca sa intelegi si sa simti mai intai lucruri simple, numai pe urma sa incepi a jongla cu notiuni abstracte pe care nu le intelegi. Ce inseamna perfectiune mentala ? Te exprimi abstract, extrem de generalizat,  semn clar ca nu stii ce vrei. In afara de cercei cu diamant.
Zici ca ai nevoie sa conversezi si sa fii stimulata d.p.d.v. intelectual. Vai de mine! Ma sperii! Chiar pana la varsta ta inca n-ai avut ocazia sa intalnesti barbati inteligenti? Nici unul? E semn rau. Nu poate o femeie inteligenta sa se creada ca atare daca nu a atras/provocat/sedus cu inteligenta ei niciun barbat destept. Sau poate toti barbatii sunt prosti? Asa e mai simplu. Daca ai intalnit doar barbati prosti pana azi, ar trebui sa-ti revizuiesti convingerea ca esti mai inteligenta ca ei. Fii realista.

Am nevoie de cineva suficient de sensibil ca sa inteleaga prin ce trec eu ca femeie, dar suficient de puternic ca sa ma incurajeze si sa nu ma lase sa cad.

E comportamentul firesc si natural al unui barbat care iubeste. Indiferent de inteligenta lui. Daca nu e asa cu tine… inseamna ca e barbatul alteia. Tu inca nici macar respect nu ai putut sa-i inspiri.

Caut pe cineva pe care sa il respect ca sa pot sa fiu “ascultatoare”.

Cauta ! Intre timp nu uita sa respecti si sa fii «ascultatoare» fara conditii si cu orice om. Iti maresti sansele sa descoperi oameni (nu numai barbati) valorosi.

Nu pot sa fiu asa cu cineva care nu poate sa isi rezolve singur problemele. Eu caut un barbat care se poate ajuta pe sine insusi pentru a ne ajuta reciproc.

Cauti barbat fara probleme? Orice om (viu) are probleme de rezolvat. Mici, mari, toata ziua. Important e sa observi cum le gestioneaza. Asta spune mult despre un barbat. Nu exista om fara probleme! Viata e inepuizabila in materie de imprevizibil. Fii realista!

Caut un barbat care sa inteleaga ca sexul are importanta lui intr-un cuplu dar ca nu determina existenta cuplului care se vrea cu adevarat fericit.

Un barbat poate trai fara sex, dar e mai fericit daca il are in cuplu. Cu cat e mai fericit cuplul, cu atat pofta se sex e mai mare. «Cu adevarat fericit» fara sex va fi dupa 70 de ani.

Si o femeie adevarata nu va accepta niciodata langa ea un barbat care este extraordinar… dar numai o ora! Pentru simplul motiv ca ziua are 24 de ore!

Extraordinar toate cele 24 de ore ?! Fa-ti o cruce mare! Ai trait vreodata in cuplu cu un om viu? Cred ca nu.Tradezi o mare carenta la capitolul «relatie femeie-barbat». Te asteapta mari dezamagiri la capitolul acesta. Si pe toate femeile care au dat like la apropourile tale. E un lucru care ma infioara. Pentru ca sunt multe. Mii. Orase intregi.
Oamenii sunt necrutatori. Cu sine si cu ceilalti. Ei cauta oameni perfecti si perfectiune in lucruri pe care nu le inteleg, nu le simt.

Cand termina, se uita la el si il vedea foarte derutat si intrebator.
El ii zise:
- Ceri mult.

Uite primul barbat inteligent din viata ta. Nu-l speria!

Ea raspunse:
- Valorez mult!

Ei bravo! O sclava care isi prinde singurica pretul pe pieptul bombat. Ca la targ. Culmea e ca nu poseda nicio strategie inteligenta de marketing. Asa si ramane: ingamfata, «valoroasa» si neintrebata. O reactie de adolescenta isterica in plina restructurare hormonala. Una de vreo 14 ani (nu mai mult) care a fost invitata prima data la un suc de portocale si isi arata mendrele.

Asta e modelul de femeie inteligenta moderna. Da?
Total lipsita de simtul realitatii.
Va dati seama cate femei se regasesc in acest model?
E un curent care ma inspaimanta. E reteta ideala cum sa ramai puternica si singura. Pentru ca nu poti construi o relatie sanatoasa cu asa o atitudine. Atitudine imatura. De extrema. Patologica.
Nu inteleg de ce femeile vad doar 2 optiuni: sau se subapreciaza, sau se supraapreciaza.
Chiar e atat de greu, femeie inteligenta ce esti,  sa gasesti un echilibru intre aceste doua extreme?
Lamuriti-ma si pe mine cum atatea mii de femei inteligente sunt atat de proaste?

https://blogdevineri.wordpress.com/2014/03/21/conversatie-cu-o-femeie-proasta/

Scris de o femeie... si e scris bine... si-mi place!

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 14 Dec 2014, 20:36

Scris tot de o femeie... si e scris bine... si-mi place!

De ce sunt femeile proaste
Posted on August 27, 2009 by Vanda Lizeh

Ok. Nu e un post misogin. O sa scriu un articol similar si despre barbati. Si asta nu o sa insemne ca sunt feminista. Doar ca  unele femei nu sunt foarte inzestrate in anumite situatii. Si problema e ca insista in prostie. Adica se trezesc foarte greu la realitate si isi spun “Vai, dar ce e cu mine?”

Femeile sunt (uneori) proaste pentru ca:

1.  Nu stiu sa se abtina si explodeaza la cele mai mici “frictiuni“. Adica el o intreaba “Si, ce-ai facut azi la munca?” iar ea rabufneste si ii raspunde “Adica ce vrei sa zici cu asta? Ca eu nu muncesc? Ca am avut timp sa fac si altceva? Ce vrei sa insinuezi? Ca am stat cu sefu’ la cafele? Asta vrei sa zici? Esti un … (a se completa dupa dorinta).”
2.  Nu doar ca nu stiu sa se abtina, dar nici macar nu se gandesc la consecinte. Cam cat de tuta sa fii sa nu-ti imaginezi ca dupa ce tie iti sare tandara mereu si din orice, el va ramane neatins si totul va fi doar lapte si miere?
3.  Nu stiu/vor sa-si asume responsabilitatea. Adica daca nu stiu sa se abtina si nu se gandesc la consecinte, tot ele se victimizeaza, iar el e un porc nesimtit care “a tipat la mine, mami. Si nu i-am facut nimic. Doar stii cat il iubesc. Sigur are pe alta”
4. Orice ar face el pe lumea asta, ea este foarte probabil sa ajunga la concluzia ca are pe alta. Daca se poarta frumos, nu e bine, sigur se simte vinovat, deci are pe alta. Daca se poarta urat, e cu atat mai sigura ca are pe alta. Daca vrea sa plece in concediu, are pe alta care il streseaza si vrea sa ia o pauza. Daca nu vrea sa plece in concediu, are pe alta si vrea sa stea cu ea aici. Daca sta prea mult la munca, ori nu e la birou si e cu alta, ori e combinat cu vreuna de acolo. Daca vine prea devreme de la serviciu, vroia sa vada daca e ea acasa ca sa-si poata aduce amanta in patul conjugal.
5. Desi nu sunt in stare sa se incadreze cu masina pe o banda si merg pe mijlocul drumului, se ambitioneaza sa conduca in continuare. Nu sunt adepta teoriei ca toate femeile conduc prost, dar sunt de acord ca foarte multe habar n-au ce pe ce lume sunt. Daca vezi ca: nu poti sa pleci de pe loc fara sa-ti moara motorul de 3 ori pana sa-ti dai seama ca era intr-a treia si inca de 2 ori cand incerci sa pleci cu ea dintr-a-ntaia, daca  nu stii cat de lata e masina ca sa te incadrezi in banda, daca nu poti face o parcare laterala intr-un loc in care incap 2 masini, daca nu stii sa faci stanga intr-o intersectie care n-are semafor de stanga, daca nu stii diferenta intre semnul albastru patrat cu o sageata alba in sus si semnul albastru rotund cu o sageata in sus, daca iti tii toate geamurile inchise si muzica la maximum ca sa nu mai auzi claxoanele celor din jurul tau, ar fi cazul sa mergi cu taxi-ul sau cu autobuzul.
6. Desi nu sunt in stare sa se deplaseze pe o straduta mai ingusta nici cu un Matiz, ele au Q7, X6, etc.
7. Nu stiu cum sa schimbe fontul in Word, ca sa nu mai zic de actiuni mai complexe cum ar fi instalarea unui program.
8.  Au Iphone pentru ca e scump, dragut si “toate au, vreau si eu”. Nu stiu sa utilizeze nici 20% din multele functii ale telefonului (valabil pentru orice obiect mai tehnic pe care nu stiu sa-l foloseasca).
9. Nu se respecta. Adica nu se ingrijesc, se lasa calcate in picioare de cei din jur, sunt de acord ca “femeia e slaba, iar locul ei e acasa la cratita”
10. Sunt exagerat de feministe. Daca te pune dracu’ sa-i spui ca s-a ingrasat putin, esti un porc misogin, care nu recunoaste adevarata valoare a femeii in societate.
11. Considera ca sexul este un privilegiu pe care il acorda ele in bunatatea lor partenerilor de viata. Si aici in mare parte e vina mass-media, care ne prezinta barbatii ca pe niste catei in calduri, gata sa sara pe orice nu-i plezneste peste ochi. De aici si mentalitatea proasta ca daca faci sex cu un barbat, el iti va indeplini toate dorintele. Dar daca le intrebi, nu, ele nu sunt curve.
12. Sunt sinistre. Nu doar ca dau 3 milioane pe o masca de fata cu namol de pe malul nilului, fecale de bastinas din Zambia si ulei de seminte de pastarnac, dar isi si intind crema “magica” pe fata si isi zambesc senine in oglinda. Orice persoana normala ar "decarta" cel putin pranzul doar la vederea acestei “potiuni a tineretii”.
13. Nu pot intelege ca epilatul, aplicatul cremei de mai sus, capul incoronat cu 200 de bigudiuri, axilele care asteapta actiunea magica a solutiilor de defrisare nu sunt o imagine de aratat barbatului de langa ele nici dupa ani intregi de casnicie. Poate o sa sariti sa ma contraziceti, dar parerea mea de om oarescum normal, e ca barbatul ala, care oricum te iubeste pentru ce esti tu si pe interior si pe exterior, nu ar trebui pus in fata unei astfel de imagini. Nici tie (ca femeie) nu-ti place sa-l auzi cum ragaie, sa-l vezi cum se scobeste in nas sau se scarpina in fund, chiar daca ii cunosti obiceiurile si cele mai ascunse defecte.
14. Au o problema cu faptul ca "iar a lasat capacul de la WC ridicat!". N-am inteles niciodata chestia asta. E ridicat, il lasi jos. Cum ar fi sa va suparati si voi pe noi, dragii mei, ca il lasam mereu coborat dupa ce iesim de la toaleta. Mi s-ar parea foarte fair.

http://gangblog.ro/2009/08/27/de-ce-sunt-femeile-proaste/

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 14 Dec 2014, 20:46

He! Multe adevăruri...

În ce priveste capacul acela de la budă: fiecare să si-l pună cum îi trebuie, asta e regula mea.

dolion

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 14 Dec 2014, 21:06

Pai, nu-i normal sa nu te deranjeze cum e pus? Doar ai maini si inca doua sa le folosesti!

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mar 16 Dec 2014, 03:06

@Emil Condor a scris:
He! Multe adevăruri...

În ce priveste capacul acela de la budă: fiecare să si-l pună cum îi trebuie, asta e regula mea.

Eu am citit aici un studiu, in urma caruia il pun exact la loc, imediat si apoi trag apa.
Daca nu, cand tragi apa, particule lichide sau solide vor pluti in aer si se vor depune
peste tot, inclusiv pe periutele de dinti, daca nu sunt acoperite.
Sus In jos
Anahoret

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mar 16 Dec 2014, 12:33

@Ion a scris:

Daca nu, cand tragi apa, particule lichide sau solide vor pluti in aer si se vor depune

Băi, dă-l dracului! N-o fi Niagara!

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mar 16 Dec 2014, 14:47

@Anahoret a scris:
@Ion a scris:

Băi, dă-l dracului! N-o fi Niagara!
Poate nu stii cu ce presiune curge aici la apa, chiar la etajul 35?!...
Sus In jos
Anahoret

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mar 16 Dec 2014, 14:57

@Ion a scris:

Poate nu stii cu ce presiune  curge aici la apa, chiar la etajul 35?!...

Nu știu care este sistemul acolo. Dar dacă apa se acumulează într-un rezervor ca pe la noi... ce presiune poate să aibă aproximativ 10 l de apă care se scurge în vasul WC prin cădere de la maxim 2 m, printr-o bucată de țeavă de 3/4 țoli?

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mar 16 Dec 2014, 16:15

Acum sa nu-ti inchipui ca e vorba de "bucati'' zburatoare...
Microparticule se degaja indiferent cat e de mica e presiunea.

Aici totusi au niste hidrofoare foarte puternice, care sa asigure o presiune suficient de mare pentru
blocuri foarte inalte.

Acum, indiferent de ce se intampla dupa ce tragi apa, e bine, nu numai ca e si higienic, totusi sa lasi capcul jos.
In felul acesta "cearta pe capac'' e rezolvata din motive higienice, si nu din diferente de sex.
Sus In jos
Ion

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mar 16 Dec 2014, 17:18

Si mai e si alta cearta pe capac.
Iata cum au rezolvat-o, aici, unele femei, in locuri cu utilizae mixta:

If you sprinkle, when you tinkle,
Be switie, wipe the sitie!

ps: nu veti gasi in dictionar formele "switie, sitie" ale cuvintelor ''swit si sit'', neliterare probabil ''.

Sus In jos
Anahoret

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mar 16 Dec 2014, 17:36

Am mai scris undeva în forum că reclamele încep să ne inducă, subconștient, tot felul de... să le zic îngrijorări, fiindcă fobii ar fi prea mult. Toți vânzătorii de produse de curățenie sau de igienă personală vor să ne facă să credem că trebuie să avem casa aseptică, asemena unei săli de operații! Nu! Casa trebuie să fie curată, nu aseptică!  Laughing

Așa și cu microparticulele de la WC. Păi natura este plină de microparticule care ajung în organismul nostru! Gândește-te numai cât cauciuc putem inhala doar când traversăm strada. Eu, unul, nu m-aș îngrijora foarte tare. A, că baia trebuie ținută curată... asta este altceva! În rest, capacul poate să stea sus sau jos, n-are importanță dacă vasul este curat... poate doar din considerente estetice.

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mar 16 Dec 2014, 17:48

Anahoret, cata balega purtau mustele pe picioruse, iar romanii mancau afara si mustele zburau peste tot. Nici nu se spalau pe maini tot timpul, ca nu aveau conditii.
Acum problema este ca organismele sunt din ce in ce mai slabe, fara anti-corpi.

E bine totusi sa te feresti cat poti.
Inducerea in subconstient, prin reclame, a unor lucruri este scopul reclamei.
Altfel reclama nu e reclama....
Sus In jos
Anahoret

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mar 16 Dec 2014, 18:03

Aia cu mâinile nespălate este cu dus și întors. Este adevărat ce spui, însă la fel de adevărat este că puțini treceau de 60 de ani.

Părerea mea este că organismele noastre nu sunt încă foarte slăbite. Însă comercianții și guvernul lucrează în direcția asta: lipsa sportului în școli, alimentația nesănătoasă de zi cu zi și inducerea fobiei microbilor din casă. Toate astea ne slăbesc organismul.

Mi-a venit acum în minte o sintagmă care este nelipsită din aproape toate reclamele la produse de curățenie: "Elimină 99% din microbii cunoscuți". Păi... ce facem în bucătărie sau în baie? Sală de operație? Detergentul obișnuit și hipocloritul nu mai sunt bune? Pe când aparate de sterilizare cu radiații gamma pentru uz casnic? Laughing

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   

Sus In jos

Eternul feminin
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 7 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: DIVERTISMENT :: ACTIUNEA "DIVERSE"-
Mergi direct la: