Pace!

AcasaFAQCautareMembriInregistrareConectare
__Nu sta in poartă, intră!__
Dum 24 Aug 2008, 20:37 Scris de Administrator

VIZITATORII au si ei o sansă de a posta pe acest Forum.
Doar pe acest topic - cine doreste acces la restul Forumului trebuie să se înregistreze.

Ca membri puteti avea acces total la subforumuri ce nu sunt afisate vizitatorilor, cum ar fi Muzică, Politică, Popasuri si altele.

Comentarii: 258
Ultimele subiecte
» ASTAZI E ZIUA TA...
Ieri la 15:16 Scris de zaraza26

» BANCURI
Ieri la 00:44 Scris de Ion

» DE PRIN LUME ADUNATE...
Dum 20 Aug 2017, 10:18 Scris de Anahoret

» Invatamant
Dum 20 Aug 2017, 10:11 Scris de Anahoret

» ION
Dum 20 Aug 2017, 07:58 Scris de Anahoret

» Vorbe de duh spuse de un cinic
Mier 16 Aug 2017, 07:30 Scris de dolion

» Casuta din padure
Lun 07 Aug 2017, 10:06 Scris de zaraza26

» Ce mi-a placut azi
Joi 03 Aug 2017, 19:20 Scris de Emil Condor

» Va mai exista Romania ?
Lun 24 Iul 2017, 18:20 Scris de Ion

» Corupția din România
Dum 23 Iul 2017, 23:44 Scris de Anahoret

» Muzica POPULARA
Mier 19 Iul 2017, 06:39 Scris de dolion

» Veștile triste
Mier 12 Iul 2017, 14:48 Scris de Ion

» CANADA
Mar 11 Iul 2017, 03:59 Scris de Ciprian

» ZBOR DE CONDOR
Mar 11 Iul 2017, 00:53 Scris de Emil Condor

» Stiri IT
Dum 09 Iul 2017, 16:16 Scris de Anahoret

» POPASUL DOLION (III)
Dum 09 Iul 2017, 14:41 Scris de Ion

» Limba română
Mier 05 Iul 2017, 14:25 Scris de zaraza26

» Klaus Johannis - Presedintele ales
Mier 05 Iul 2017, 14:23 Scris de zaraza26

Cuvinte-cheie
istorie 1 cugetari sibiu brasov 23 curiozitati problema Invatamant drumetie Popasul Maxime
August 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Top postatori
Emil Condor

dolion

abbilbal

ostrovna

zaraza26

aurora

Anahoret

Cristina

Ion

zuum

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Distribuiți | 

Eternul feminin

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
fulga

Numarul mesajelor : 266
Varsta : 58
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 28/03/2012

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mar 29 Mai 2012, 21:40

Femeile sunt de două categorii: unele sunt mai ales mame, altele iubite. Dacă le compari cu anotimpurile, femeia mamă este ca anotimpul ploilor: îți dă hrană, te potolește, îți înlătură toate lipsurile, te mulțumește prin sacrificiile sale proprii. Iar femeia iubită este ca primăvara, misterul ei e de nedestăinuit, farmecele ei sunt dulci și neliniștea ei îți trezește valuri în sânge. (Rabindranath Tagore)

Nu există femeie bătrână. Orice femeie, la orice vârstă, dacă iubește, dacă e bună, dăruiește bărbatului clipa infinitului. (Jules Michelet)

Menirea femeii e să trezească în bărbat energia sufletească, focul pasiunilor nobile, să mențină treaz sentimentul datoriei și năzuința spre un ideal înalt. (V. G. Belinski)

Femeia frumoasă încântă ochiul, femeia blândă place inimii. Prima este o adevărată bijuterie, a doua este o adevărată comoară. (Napoleon Bonaparte)

Numarul mesajelor : 266
Varsta : 58
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 28/03/2012

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Mar 29 Mai 2012, 21:43

“Târziu de tot Te-am iubit, O, Tu, Frumusețe atât de veche, și totuși atât de nouă, târziu de tot Te-am iubit.

Și iată că Tu Te aflai înlăuntrul meu, iar eu în afară, și eu acolo, în afară, Te căutam și dădeam năvală peste aceste lucruri frumoase pe care Tu le-ai făcut, eu, cel lipsit de frumusețe.

Tu erai cu mine, dar eu nu eram cu Tine; mă țineau departe de Tine acele lucruri care, dacă n-ar fi fost întru Tine, nici n-ar fi existat.

M-ai chemat și m-ai strigat și ai pus capăt surzeniei mele.

Ai fulgerat și ai strălucit, și ai alungat orbirea mea; ai răspândit mireasmă și eu am inspirat, și acum Te urmez cu înfocare; am gustat din Tine și acum sunt înfometat și însetat după Tine; m-ai atins doar și m-am și aprins de dor după pacea Ta.”

(Sfântul Augustin)

Numarul mesajelor : 21379
Varsta : 65
Data de inscriere : 31/05/2009

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Sam 08 Sept 2012, 09:26

... Frumusețea trupului se mărginește la piele. Dacă bărbații ar vedea ceea ce se află sub piele, așa cum se întâmplă cu linxul din Beotia, s-ar scutura îngroziți de vederea femeii. Toată grația aceasta este făcută numai din mucozități și din sânge, din umori și din bilă. Dacă te gândești la ceea ce se ascunde în nări, în gură și în burtă, n-ai să găsești decât murdărie. Și dacă ți-e silă să atingi mucul sau fecala cu vârful degetului, cum să mai dorești să îmbrățișezi toată punga care conține fecalele?

replică din romanul Numele trandafirului de Umberto Eco

Cu citatul acesta am dat, cum se spune, cu bata-n balta! Dar nu e creatia mea... interesant totusi cum vad unii (foarte apreciati), femeia!

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 06:48

Te uiti la ele și juri ca sunt barbati. Cu parul foarte scurt, cu haine barbataești și chiar cu nume masculine, albanezele fac o multime de sacrificii pentru a scapa de legile Kanun, o serie de legi vechi care trateaza femeile balcanice inferior barbatilor.
Pentru aceste femei care au ales sa pretinda ca sunt barbati atunci cand ieseau in societate se folosește termenul de "virgine sub juramant".
Potrivit legilor Kanun barbatii aveau drept de posesie asupra femeilor. Ele nu aveau voie sa voteze, sa conduca, li se interzicea orice modalitate de a castiga un venit. In plus acestea nu puteau sa bea, sa fumeze sau sa injure. Legile erau atat de drastice incat nici macar pantalonii nu erau legali pentru femei.
Singura modalitate de a scapa de aceste asupriri era ca fiecare femeie sa isi taie parul, sa poarte haine de barbati si in multe cazuri sa isi schimbe numele. Nu in ultimul rand, femeile trebuiau sa faca un juramant de castitate. Juramantul era facut pe viata.
Astfel de practici exista si azi in satele izolate din munti Alpi.

Sursa: Libertatea

Numarul mesajelor : 696
Data de inscriere : 17/11/2012

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 06:53

@dolion a scris:
Te uiti la ele și juri ca sunt barbati. Cu parul foarte scurt, cu haine barbataești și chiar cu nume masculine, albanezele fac o multime de sacrificii pentru a scapa de legile Kanun, o serie de legi vechi care trateaza femeile balcanice inferior barbatilor.
deci doar pe balcanice, nu și pe alea japoneze... Laughing

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 09:04

Scriitorii, filosofii, sociologii, medicii si multi altii si-au facut un obiect de preocupare din a cunoaste si a descrie femeia, cu calitatile sau defectele ei, privind-o ca admiratori sau ca misogini.

1. Sanii femeii sunt mult mai mari decat la alte mamifere. Cercetatorii au stabilit ca motivul pentru care natura a procedat astfel nu are la baza lactatia, ci rolul erotic al sanilor. La nici o mamifera, masculul nu simte acea atractie specifica barbatului, interesat de sani.

2. Majoritatea stelelor, a satelitilor, a cometelor si uraganelor din natura au nume feminine.

3. In limba engleza veche, in locul cuvantului generic "femeie", se foloseau trei cuvinte, foarte bine punctate: unul cu sens de "virgina", respectiv fata, altul de "mama" respectiv femeia matura si al treilea se numea "coroana" respectiv femeia ajunsa la menopauza.

4. Femeile din SUA nu sunt inalte. Inaltimea lor medie este de 150 cm si este cauzata de alimentatiea lipsita de varietate.

5. In intreaga lume, speranta de viata la femei este mai ridicata decat la barbati. Pentru acest motiv, numarul barbatilor este mai mic decat al femeilor, mai longevive. Nu-i motiv de bucurie pentru barbati: cele excedentare sunt in varsta.

6. Cele mai frecvente cazuri de deces la femei in SUA le constituie bolile de inima: 27%. Urmeaza cancerul, cu 22%.

7. Potrivit statisticilor, aproximativ una din cinci femei este abuzata sexual pana la varsta de 15 ani, in intreaga lume.

8. Tot la nivel global, circa 14 milioane fete adolescente raman gravide in fiecare an. Mai mult de 90% din acestea apartin lumii a treia.

9. Probabilitatea ca o femeie sa nasca fata si nu baiat creste odata cu scaderea latitudinii geografice, fiind maxima la ecuator. Se crede ca, in aceasta problema, au un rol important lumina si energia solara.

10. Ziua internationala a femeii, care se sarbatoreste la 8 martie, a fost organizata pentru prima oara in anul 1909, dar sarbatorita oficial abia in 1911. A capatat un mare avant dupa cel de al doilea razboi mondial.

11. Aproximativ o treime din femeile angajate, aflate in SUA, lucreaza in domeniul sanatatii, al educatiei sau al asistentei sociale. Aproximativ 14% din mebrii activi ai armatei SUA sunt femei.

12. Prima femeie care a candidat la postul de presedinte al SUA a fost Victoria Woodhull, in anul 1872, propusa de o asociatie a femeilor. Fiind arestata in ziua scrutinului, voturile favorabile nu au fost luate in considerare, iar numarul lor nu se cunoaste pana astazi.

13. Prima femeie ajunsa guvernator intr-un stat american a fost Nellie Ross Taylor, in statul Wyoming, in anul 1869.

14. Legendele vechi atribuie crearea Universului unor femei. La sumerieni era zeita Tiamat si tot unei zeite ii revine rolul la vechii aborigeni din Australia.

15. Primul roman scris si publicat de o femeie a aparut in anul 1000. Titlul romanului era "Povestea lui Genji" si apartinea scriitoarei japoneze Murasaki Shikibu.

16. In secolul XIX, scriitoarea franceza Amandine Aurore Lucile Dupin si-a semnat romanele cu pseudonimul George Sand, intrucat nu se cuvenea ca o femeie onorabila sa scrie romane.

http://www.ziare.com/magazin/inedit/curiozitati-si-realitati-neasteptate-despre-femei-1153955

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 09:10

@dolion a scris:
1. Sanii femeii sunt mult mai mari decat la alte mamifere.
asta o fi stabilit unul care n-a văzut nicio vacă... Laughing

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 09:15

Modelul japonez: numai mama, nu si femeie de cariera

Femeile japoneze nu sunt prinse intre cele doua ipostaze si nici nu exista aceasta dilema in Japonia. Asta pentru ca alegerea lor e clara si vizibila chiar si pentru un strain. Aleg sa fie mame. Motivele pentru care fac aceasta alegere in majoritate covarsitoare sunt multiple:

1. Traditional, acesta este rolul femeii in societatea japoneza, o viziune comuna a barbatilor si a femeilor. Se considera chiar si azi ca mama este cea mai indicata sa se ocupe de educatia si cresterea copiilor, barbatii avand un rol oarecum marginal. Atat barbatii, cat si femeile japoneze par in continuare sa fie multumiti cu viziunea aceasta, cu exceptii crescande in ultima vreme, insa minore inca.
Pana aici, nimic special, acest rol traditional se regaseste si la noi.

2. Educatia unui copil in Japonia nu seamana cu educatia unui copil in Romania. Lasand la o parte ceea ce este material (carucioare, imbracaminte, jucarii, etc), se considera ca timpul este cel mai important lucru de oferit copilului tau. Mamele renunta la joburi pentru a sta acasa langa copii, gatesc in fiecare zi (in Japonia nu exista mancare congelata in supermarket), fac curat, duc si aduc copiii de la scoala si de la nenumaratele cursuri suplimentare la care sunt inscrisi copiii japonezi de regula, le pregatesc pranzul la pachet in fiecare zi, tin "contabilitatea" familiei, etc. Sunt foarte blande, isi cara copiii peste tot si le explica tot timpul regulile societatii japoneze. Nu vezi un copil care sa faca crize de plans in tren sau in magazin, cateodata par ca sunt anormal de cuminti si intelegatori. Majoritatea mamelor sunt bine aranjate si mereu ingrijte. Nu sunt haituite, ci foarte naturale. Nu tipa, nu scutura copiii, au o rabdare infinita.

3. Societatea apreciaza foarte mult o mama. Nu se va uita nimeni dispretuitor atunci cand o femeie spune ca sta acasa pentru a-si creste copiii, aceasta este normalitatea la japonezi. Toata lumea le complimenteaza pentru efortul depus in a mentine "armonia familiei". O femeie japoneza poate sa nu aiba un job toata viata sau numai pana la maturizarea deplina a copiilor, nu va exista persoana care sa incrunte vreo spranceana, cu atat mai putin sotul ei.

4. Iata acum si diferenta majora fata de noi si, intr-un fel, motivul pentru care toate cele de mai sus sunt viabile: statul si sectorul privat incurajeaza aceasta viziune. Barbatii cu familie primesc un salariu mai mare care ajunge pentru a intretine intreaga familie. Mamele nu muncesc pentru ca nu au nevoie sa munceasca. In schimb, barbatii muncesc pana la epuizare si sunt deseori mai mult sau mai putin absenti din viata copiilor si a mamei. Si inca un element-surpriza: salariul barbatului este predat sotiei sale, intergral de cele mai multe ori, spre administrare. Nu se pune problema de independenta financiara de sot, banii sai sunt banii familiei si o sotie buna va trebui sa faca economii si sa distribuie judicios banii pentru diversele cheltuieli. Cum se exprima statutul unui barbat japonez? Printre altele, prin geanta Luis Vuitton pe care o are sotia sa.
A spune "incurajeaza" e permisiv. Corect e "obliga". In Japonia nu se poate pune problema astfel: femeie de cariera vs mama. De ce? Pentru simplul fapt ca nu exista cariera pentru femei.

Trageti aer, inspirati, respirati. Ganditi-va ca exista exceptii, 10 procente de exceptii din totalul posturilor de management fata de 43% din SUA, conform ONU. Mai departe. Este adevarat, extrem de putine femei, mult mai putine decat in Europa sau SUA ajung vreodata in pozitii cheie, fruntase in firme sau in administratia de stat. O spun sondajele, o spun toti japonezii pe care ii intrebi. Exista asa-numitele "office ladies", femei ce indeplinesc mai mult roluri de sustinere, administrative in companii. Acum intelegeti de ce e usor sa renunti la plimbat hartii in favoarea cresterii propriului copil?

Inchei prin a spune ca s-a manifestat in ultima vreme o crestere a numarului femeilor care nu doresc sa se marite (de neconceput in general) tocmai pentru a nu avea copii si a fi fortate/incurajate sa-si paraseasca jobul. Sunt insa drastic minoritare, majoritatea femeilor japoneze nu obiecteaza la aceasta situatie, ba chiar o aproba si-si doresc sa nu lucreze, ci sa-si educe copiii la adapostul muncii sotului.

http://japonia-departe-aproape.blogspot.ro/2010/01/modelul-japonez-numai-mama-nu-si-femeie.html

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 09:18

@dolion a scris:
Modelul japonez: numai mama, nu si femeie de cariera
merită să te iei după ăia care-și taie cu o sabie propria burtă Laughing

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 09:39

Mi-ai facut pofta de o ciorba de burta...

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 09:42

@dolion a scris:
Mi-ai facut pofta de o ciorba de burta...
cu mujdei sau doar cu usturoi mărunțit aruncat în oțet? Suspect

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 09:48

Cu de toate! Ultima a fost anul trecut... si doar am langa mine restaurantul "Prima", renumit pentru ciorba de burta... cumpara oamenii si pentru acasa!

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 09:52

@dolion a scris:
Cu de toate! Ultima a fost anul trecut... si doar am langa mine restaurantul "Prima", renumit pentru ciorba de burta... cumpara oamenii si pentru acasa!
apropo, știi ce tip de mâncare are nevoie de mirodenii (cât mai aromate/puternice)? Very Happy

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 10:00

Probabil vreuna scarboasa la care trebuie atenuat gustul?!

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 10:24

Referindu-se la originea femeii și la poziția sa în raport cu bărbatul, un mare înțelept (Sf. Pavel) spunea: dacă aceasta ar fi fost creată dintr-o bucată din partea superioară a corpului lui Adam, atunci ea ar fi fost superioară lui; dacă ar fi fost creată dintr-o bucată din piciorul lui Adam, atunci i-ar fi fost inferioară. Însă femeia a fost creată din coasta lui Adam, deci din partea de mijloc a corpului său tocmai pentru a-i fi egală.

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 10:26

În perioada Evului Mediu, perioadă în care mentalul social medieval era structurat după modelul creștin, stigmatizarea trupului atingea apogeul atunci cînd era în joc sexualitatea și mai ales corpul feminin. Doi inchizitori germani, Henrv Institoris și Jacob Spaenger, publică în 1486 „Malleus Maleficarum”, o carte misoginistă, în care sînt prezentate argumente ce demonstrează inferioritatea intrinsecă a femeilor. Astfel este preluat un fragment din Aristotel în care femeia este considerată „un animal imperfect”, o creatură rea, fixînd diavolul, carnală și senzuală. Femeia este o creatură a lui Dumnezeu total lipsită de credință, idee argumentată de o falsă etimologie conform căreia cuvîntul „femina” provine din „fe” și „minus”, care înseamnă „fără credință”. În anul 1985, Rudolph M. Bell (în lucrarea „Holz Anorexia”) consideră Reforma „o încercare masculină de a obține control total asupra femeilor”, datorită faptului că viața femeilor a fost supusă unei atente cercetări masculine, fostele femei mistice fiind transformate în vrăjitoare.

Mihaela Feraru

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 10:32

@dolion a scris:
Probabil vreuna scarboasa la care trebuie atenuat gustul?!
păi, (după logica ta) nu se strică mai rapid organele interne decât de exemplu mușchii?

p.s. motiv pentru care "cordon bleu" (în cel mai rău caz "medalion" din țesuturi dominate de miozină și actină) era pe meniul aristocrației, în timp ce mâncăruri din măruntaie apucau (eventual) ăia din castele muritoare de foame... Very Happy

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 10:45

De ce-mi strici toata "pohta ce-am pohtit" pentru masa de Craciun? Sad

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 10:48

@dolion a scris:
De ce-mi strici toata "pohta ce-am pohtit" pentru masa de Craciun? Sad
bine că n-am spus nimic despre ospătărițe... oh da!

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 12:42

Eternul feminin inseamna dragoste!

Numarul mesajelor : 1814
Varsta : 69
Localizare : Patria lui Homer si a lui Dionisie Areopagitul
Data de inscriere : 05/10/2008

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 15:42

@dolion a scris:

Intradevar nu poți sa nu ai sentimente de dragoste in fata unei asemenea fapturi omenești.
Dar dacă ai dragoste fata de semenul tău, atunci iți este draga si una urata. Ca doar nu sa făcut ea urata ca asa ii place ei, ci asa a făcut-o Dumnezeu.
Sus In jos
apocalyptica

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 16:01

@Diaporevomenos a scris:
@dolion a scris:

Intradevar nu poți sa nu ai sentimente de dragoste in fata unei asemenea fapturi omenești.
are țâțe mici

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Dum 09 Dec 2012, 16:12

p.s. și nu uita că-i photoshopată
(poza)

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Vin 14 Dec 2012, 21:22

Aceasta poza a fost facuta la Centrul pentru Batrani din Plymouth, Michigan.
Cursul s-a numit: “Cum sa prevenim boala Alzheimer".
Proiectul zilei a fost “Pentru a-ti mentine mintea functionala, incearca sa reproduci ceva din memorie.”

Iti dau lacrimile, nu-i asa?

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   Vin 14 Dec 2012, 21:40

Intalniri

FEMEIA DIN EUROPA:

Prima intalnire: O saruti de noapte buna.
A doua intalnire: Reusesti sa te arunci asupra ei si se lasa cu mozoleala.
A treia intalnire: Faceti sex, dar numai cand vrea ea si numai in pozitia misionarului.

FEMEIA DIN IRLANDA:

Prima intalnire: Va imbatati amandoi ca porcii si faceti sex.
A doua intalnire: Va imbatati amandoi ca porcii si faceti sex.
Aniversarea de 20 de ani: Va imbatati amandoi ca porcii si faceti sex.

FEMEIA DIN ITALIA:

Prima intalnire: O duci la teatru si la un restaurant scump.
A doua intalnire: Ii intalnesti parintii iar mama ei pregateste spaghete.
A cincea aniversare: Deja aveti 5 copii si urati gandul de a mai face sex impreuna.
A sasea aniversare: Iti gasesti o amanta.

FEMEIA DIN CHINA :

Prima intalnire: O duci la un restaurant scump si nimic nu se intampla.
A doua intalnire: O duci la un restaurant scump si nimic nu se intampla.
A treia intalnire: Nu aveti o a treia intalnire, deja stii ca nu se va intampla nimic.

FEMEIA DIN INDIA :

Prima intalnire: Ii intalnesti parintii.
A doua intalnire: Stabilirea nuntii.
A treia intalnire: Noaptea nuntii.

FEMEIA MULATRA:

Prima intalnire: O duci la un restaurant cu adevarat scump.
A doua intalnire: O duci pe ea si pe prietenele ei la un restaurant cu adevarat scump.
A treia intalnire: Ii platesti chiria.
A zecea intalnire: Este insarcinata cu altcineva.

FEMEIA DIN MEXIC:

Prima intalnire: O duci la restaurant, va imbatati cu tequila si faceti sex pe bancheta din spate a masinii.
A doua intalnire: Este insarcinata.
A treia intalnire: Ea se muta la tine. Peste o saptamana mama ei, tatal ei, cele doua surori ale ei, fratele ei, toti copii lor, bunica ei, iubitul surorii ei si cei trei copii ai lui se muta la tine si supravietuiesc cu fasole si orez tot restul vietii tale, in casa ta, care era frumoasa si confortabila, dar care acum arata ca un hotel jegos, de mana a paispea.

FEMEIA EVREICA:

Prima intalnire: Trebuie sa-ti cheltuiesti toti banii ca sa o impresionezi.
A doua intalnire: Iei un imprumut ca sa-ti pastrezi imaginea.
A treia intalnire: Tu esti falit, ea gaseste pe cineva mai bogat.

FEMEIA DIN ARABIA :

Prima intalnire: Mama, tata, frati, surori, verisori, matusi, unchi, prieteni si intreaga comunitate araba afla de intalnire.
A doua intalnire: Esti mort.
Nu exista a treia intalnire!!!

MesajSubiect: Re: Eternul feminin   

Sus In jos

Eternul feminin
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LUMINA LUMII :: DIVERTISMENT :: ACTIUNEA "DIVERSE"-
Mergi direct la: